نقش تبلیغات در افزایش فروش کالا + فیلم

 چگونه فروش محصولات تولیدی خود را افزایش دهیم ؟

چگونه مشتری را جذب کنیم ؟

برای اینکه فروش اتفاق بیفتد باید حتما مشتری یا خریدار وجود داشته باشد .

شما برای خرید کالایی آدرسی در دست دارید که در آنجا کالای موردنظرتان را به فروش می رسانند ، فروشگاه  و محل فروش کالاها تقریبا مشخص است  و هر فردی برای خرید کالای مورد نظر به آن مکان و یا فروشگاه مربوطه می رود .

پس باید کاری کنیم که محصول ما دیده و شناخته شود یعنی در قسمت‌هایی قرار بگیریم که افراد برای خرید آن محصول در آنجا بیشتر حضور پیدا می ‌کنند در این صورت قطعا شناخته شده و جذب مشتری خواهیم کرد .

رفتار مشتری یا خریدار ، محل خرید و فروش  تغییر پیدا کرده است پس باید تبلیغات هم تغییر پیدا کند  .

مشتری باعث تغییر تبلیغات می‌شود و باید هم فروشنده وهم تولید کننده تبلیغات خود را تغییر دهند تا به نتیجه مطلوب و دلخواه برسند و تبلیغاتشان در دسترس مشتری قرار بگیرد .

باید برای تبلیغات و فروش از روش‌های نوین و معتبر برای شناساندن محصولاتمان و برندمان به مشتری و خریدار ارائه کنیم .

نقش تبلیغات

ویژگی های تبلیغات زودبازده

ارائه تبلیغات باید به روز ، در دسترس ، فراگیر باشد یعنی  برای بیشتر افراد قابل دسترسی باشد و مشتری به دنبال یافتن کلید واژه ها و پیدا کردن اسم و برند و آن محصول باشد بلکه این تبلیغات باشند که مشتری را از تبلیغات بی نیاز کنند .

برای تبلیغات خودتان هرگز از سلبریتی ها استفاده نکنید چرا که تاثیرات منفی دارد زیرا مخاطبان شما احساس میکنند شما از اعتبار و محبوبیت یک فرد معروف برای فروش محصولات خودتان سوء استفاده کردید و باعث نا امنی و تفکر نادرست از جانب مشتری نسبت به کالای شما شده حتی اگر محصول خوب و با کیفیتی را ارائه دهید .

مشکلات در سایت ها برای اینکه افراد تماس نمیگیرند و بازده قابل انتظار روی نمیدهد  به دلیل این است که  محتوای وارده در سایت بسیار کم بوده و تعداد کلمات زیر ۴۰۰ واژه یا برچسب است پس باید برچسب‌ها و محتوای سایت شما  زیاد باشد تا مشتری با جستجو کردن یک یا چند کلمه یا واژه که مربوط به کالای شما است به سرعت به سایت شما که تبلیغات کالا یا محصولتان است دسترسی پیدا کند .

در معرفی خود تمام زمینه‌ هایی که امکان دارد مشتری آن ها را جستجو کند و در نظر بگیرید ، زمانی برند خواهیم شد و زمانی دیده می شویم که به اندازه کافی در دسترس مشتری قرار بگیریم و هر چقدر بیشتر افراد ما را ببینند و حضور مارا احساس کنند یعنی برندمان و محصولاتمان را ببیند و تقریبا متوجه در دسترس بودن ما باشند به این نتیجه خواهید رسید که این شرکت با این محصولات و برند ، برند معتبری بوده و همیشه در دسترس است . پس به این ترتیب شما از خطر فراموش شدن در امان خواهید ماند.

تبلیغات و فروش رابطه مستقیم دارند و هر کدام  تاثیر مستقیمی بر دیگری  دارند و اگر تبلیغات به درستی انجام نشوند قطعا  فروش شما را کم میکند .

روش های برندسازی و آشنایی افراد با برند ما

روش سنتی : 

بازاریابی سنتی یا همان بازاریابی حضوری غرفه در نمایشگاه ها تبلیغات در روزنامه و مجلات تبلیغات از طریق تلویزیون ماهواره تبلیغات

در رسانه های ماهواره و تلویزیون از آنها استفاده کرده و در ترویج مطلوبی به دست آورده‌اند تابلوهای بین شهری سفرهای خارجی

یا شهری به شهرهای دیگر کشورهای دیگر محصولات را به آنجا برود

و آنها را معرفی می کند و سنتی صرفه نیست و جوابگو هم نیست زیرا بسیار پرهزینه بوده برای مثال :

معایب روش های سنتی :

۱ . بسیار پر هزینه هستند : چاپ پوستر و پخش آن حداقل ۳ تا ۵ میلیون ، تبلیغات تلویزیون و ماهواره بین ۲۰۰ میلیون تا یک میلیارد و تبلیغات بیلبوردی در بین

راه شهر ها ۴۰ تا ۶۰ میلیون هزینه می‌خواهد .

۲ . محدود بودن : روش های سنتی برای یک محدوده جغرافیایی مشخص و افراد مشخص است و نصب بیلبورد های بین شهری بین یک یا دو شهر

است و افرادی که  آنجا عبور نمی کنند متوجه وجود این محصول نیستند شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره ای افراد برای چند ثانیه محصول یا تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند و پس از چند ثانیه دسترسی به آن دیگر غیر ممکن میشود .

۳ .  بازده زمانی مشخص و تمام شدنی:بیلبورد پاره شده یا زمان اجاره آن تمام میشود بعد از پایان یافتن تبلیغات تلویزیونی محصول شما فراموش می شود

یعنی دسترسی به آن دیگر نیست و تبلیغات به پایان رسیده است و مادام العمر در جای تکرار نمی‌شود .

۴ .  کم بازده بودن نسبت به سرمایه که برای این کار صرف شده است

 روش های نوین :

سال پیش که فضای مجازی وارد زندگی افراد شد زندگی خرید و فروش و تبلیغات هم تغییر کرد و روش‌های جدید جایگزین روش‌های سنتی شده است و باید تولیدکنندگان هم به این نتیجه برسند که  دنیا روش زندگی افراد تغییر کرده است پس باید تبلیغات و روش ها و ترفندهای تبلیغاتی باتوجه به نوع و زندگی افراد باشد .

تبلیغات در بستر اینترنت

۱ . فروشگاه های آنلاین

۲ . اپلیکیشن ها

۳ . زمینه شبکه اجتماعی سایت هایی که  درج  آگهی ی رایگان دارد مانند دیوار و شیپور

۴ .  تبلیغات در سایت هایی مثل علی بابا و آمازون سایت های بین المللی

۵ .  تبلیغات در سایت های برندینگی

فروشگاه های آنلاین و اپلیکیشن ها بسیار پرهزینه هستند  و بازده بسیار کمی دارند و محدود هستند  و پس از مدتی فراموش شده و از بورس می‌افتند .

تبلیغات در بستر اینترنت

زمینه شبکه اجتماعی برای نگه داشتن مشتری مناسب است ، نه تبلیغات البته تبلیغات به زبان‌های انگلیسی ، روسی و عربی به خوبی نتیجه می دهند اما به زبان فارسی برای تبلیغات خیر یعنی شبکه های مجازی برای صادرات موثر و مناسب هستند .

سایت هایی که درج آگهی رایگان دارند ، هیچگاه تاجر برای خرید چند کانتینر از یک محصول  به آنجا سر نمی ‌زند و چون تبلیغات گسترده ای در مورد تمام زمینه ها و کالاها وجود دارد تجار کمتری یعنی افراد ضعیف وارد این سایت ها میشوند .

سایت‌هایی مانند علی بابا و آمازون سایتها های جهانی هستند و تبلیغات هزاران نفر در آنجا وجود دارد و باید جایگاه تبلیغ

خود را در آنجا اجاره کنید که مبلغ بسیار بالایی لازم است و چون آگهی و تبلیغات افراد بسیار زیادی در آنجا وجود دارد شانس اینکه کالای شما  یا محصول شما در مورد برسی و اقبال یا حتی خرید قرار بگیرد بسیار پایین است .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 پاسخ
  • assadi
   assadi گفته:

   ولی من از سرکار که برمیگردم از ماشین میبینم خیلی از فروشگاه ها پر از مشتری هستن! فکر کنم گرونی فقط رو ما تاثیر گذاشته

   پاسخ
 1. طاهری
  طاهری گفته:

  تبلیغات بخش مهم و اصلی هر کسب و کاری است بدون تبلیغ دیده نمی شوید و بنابراین فروشی هم نخواهید داشت

  پاسخ
 2. بزرگمهر
  بزرگمهر گفته:

  تبلیغات یعنی خلاقیت بدون خلاقیت موفق نخواهید شد تبلیغ خوبی داشته باشید و در نتیجه فروش خوبی هم نخواهید داشت

  پاسخ