روش صحیح ثروتمند شدن

صحیح ثروتمند شدن به معنای این است که یک نظریه و تئوری را پیش ببریم که بعد از چند سال با شکست مواجه نشده یا تاریخ انقضایش سر نرسد.

روش های صحیح ثروتمند شدن

دوره صد سال پیش که شما در آن حرکت کردید و ثروتمند شدید با دوره الان بسیار فرق کرده است. امروزه نمی توانید با آن روش ها پیش بروید. بسیاری از اصطلاحاتی که نویسنده ای که کتابی را ۱۰ سال پیش نوشته است، امروزه به کار نمی روند.
نویسنده ای نوشته است که برای ثروتمند شدن نیروهایی را استخدام کنید که بازاریابی تلفنی انجام دهند. بازاریابی تلفنی در ۱۰،۲۰ سال پیش جذاب بود. اگر امروز کسی به تلفن همراه شما زنگ بزند و محصولی را بفروشد چه حسی نسبت به او پیدا می کنید؟ یا می گوید پیامک بدهید. امروزه پیامک چه جایگاهی دارد؟ به موبایل هایتان پیامک ارسال می شود، چه راهی است؟
اگر انسان راهی را انتخاب کند که تاریخ انقضا دارد بهتر است یا راهی که هیچوقت به بن بست نمی رسد؟ هیچ وقت تمام نمی شود!!! تمام نویسندگانی که سخنان خود را از مجرای غیر الهی گرفته اند، همه در یک مقطع زمانی درخشیدند و نورشان تمام شد.
سعدی، حافظ، ابن سینا، خوارزمی، این افراد کجا هستند؟ از کتب و از زندگیشان که در آن عصر این افراد انسان های بزرگی بودند، یا بعد معروف شدند، ابیاتی، نوشته هایی و سخنانی مانده است که اکنون فقط به یک اسم شناخته می شوند.

نکته جالب اینجا است که هر چقدر به عصر تکنولوژی نزدیک تر می شویم، چون نویسندگان زیاد شده اند، در زمان قدیم اگر کسی می خواست بنویسد باید روی کاغذ می نوشت و افرادی آن ها را دستی می گرفتند چون کپی و صنعت چاپ وجود نداشت. بعدها تایپ و صنعت چاپ اختراع شد اما اینترنت نبود.
اما امروز، هر کسی کمتر از ۵ دقیقه می تواند یک وبلاگ درست کند. کمتر از یک هفته یک سایت طراحی کند. همه می توانند بنویسند. بدرخشند. در نتیجه مردم در پی درخشیدن هستند تا در پی خواندن درخشیدن دیگران!!!
هر کس می خواهد حرف بزند، کسی گوش نمی دهد. الان تمام جلوه ها کوتاه و موقت هستند. در تمام عرصه ها همین است. در عرصه ورزشی، بازیکنی در طی ۵ سال تا ۱۰ سال در اوج قرار دارد اما در نهایت نورانیت خود را از دست می دهد.
در یک مقطعی عالمی، سخنرانی شاخص می شوند یا یک فیلمی، بازیگری بسیار سر و صدا می کند اما در نهایت اینها از بین می روند و کسان دیگر جایگزین می شوند. اگر به آثاری که ۵ سال پیش، در زمینه های مختلف تولید شده بود، امروز نگاه کنید می خندید. چون آثاری که در آن زمان بسیار ارزشمند بودند امروزه هیچ ارزشی ندارند.

اگر امروز برای حل مشکلاتتان به کسانی که خودشان به منبع غنی متصل نبودند، رجوع کنید. چون بر اساس تئوری های آن افراد به جلو حرکت کردید وقتی عصر افول کند، شما هم افول خواهید کرد. مثلا فرمانده یک لشکر نابود شود، از لشکر چه می ماند؟ هیچ چیزی باقی نمی ماند.
امروز بسیار خوشحال هستید که با نظریه ها و تئوری های فلان شخص ثروتمند شده اید. آن شخص با تئوری و نظریه هایش از بین می رود یا به طور فیزیکی یا ایدئولوژیک و در نهایت شما می مانید و نظریه های ناقص. و از آن نردبانی که بالا رفتید و به واسطه آن روش ثروتمند شدید دیگر آن روش جواب نمی دهد و شما هم راه دیگری بلد نیستید. دوباره باید از شخص دیگری پیروی کنید که حالا آن روش جواب بدهد یا ندهد.

سخن خدا چیست؟

باید بر مبنای سخن خدا حرکت کنید. سخن خدا چیست؟ خدا می فرماید:” اگر کسی می خواهد ثروتمند شود، رشد ثروت در رشد عقل است” حالا شما این کد را بگیرید و حرکت کنید، اگر ۵۰، ۱۰۰ سال بعد پشیمان شدید.!!! این کدی نیست که پشیمانی داشته باشد. همواره شما پیروز خواهید بود.
اما متاسفانه خیلی از افراد به دنبال راه در رو هستند. چرا؟ چون اعتقاد دارند که رشد عقل سخت است. دنبال راهی هستند که بدون عقل ثروتمند شوند. کسی می گوید مگر ما به دنبال یادگیری فقه هستیم؟ خیر اما به دنبال راه ثروتمند شدنی هستیم که در آن هیچ شکستی نیست.
در خلوت خودتان فکر کنید که چه راه هایی را در گذشته برای کسب ثروت امتحان کردید و به بن بست رسیدید؟ چه قدر انرژی، حرکت، تلاش!!! ثمره آن راه ها چه بود؟ اگر ثمره آنها خوب بود پس باید ادامه می دادید. اما یا جواب نداد یا در یک مقطعی جواب داد و دوباره افول کرد.
شرکت های تجاری پناهگاه ثروتمندان و تجار بین المللی نیست بلکه پناهگاه ورشکستگان، به بن بست رسیدگان و ناامید شدگان است. کمتر کسی پیدا می شود که بگوید من ثروتمندم چطور می شود که ثروتمندتر بشوم؟ اما اکثرا هستند کسانی که می گویند راه های مختلفی را رفتیم و به نتیجه ای نرسیدیم.
اگر این شرکت ها هم راه هایی را پیشنهاد دهند که شخص در طی بیست سال طی کرده و به جواب نرسیده است، آنها نیز خائن هایی مانند خائن های قبلی هستند.
شرکت ها باید نظریه های اقتصادی بر مبنای قرآنی را ارائه دهند اما یکی بیاید و بگوید که این مشکل دار است. باید درخواست کرد که شما نظریه ای را که قبول دارید ارائه بدهید.
آن کسی که به این نظریه ها گوش داده است و عمل کرده است نفعش را برده است. هیچ کسی را پیدا نمی کنید که بگوید من به آنچه که خدا گفته بود عمل کردم و ضرر کردم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 پاسخ
 1. حسین
  حسین گفته:

  موافقم مخصوصا اگر نیت خدمت به خلق باشد چونکه خدا وند خیلی تاکید کرده به این موضوع

  پاسخ
 2. 2424
  2424 گفته:

  افراد و شاعرانی همچون سعدی، حافظ، ابن سینا، خوارزمی دیگه نظیرشون پیدا نمیشه و همیشه ما میمانند

  پاسخ
 3. میثم شریعتی
  میثم شریعتی گفته:

  اما هستند افرادی که در عرصه ورزشی هم خوب درخشیدند و از قدیم تا به حال حرفی واسه گفتن داشتند

  پاسخ
 4. حسینیان
  حسینیان گفته:

  در راهی قرار بگیریم که همراه باشد با رجوع به عقل و با فرمایشات خدا هرگز پشیمانی ندارد و نتیجه بسیار خوبی دارد..
  خدا بهترین راه هارو میشناسه

  پاسخ
 5. شکیبایی
  شکیبایی گفته:

  درسته
  خیلی از ماها فقط دنبال اینیم که یه کاری کرده باشیم فقط و انتهای مسیر برامون خیلی مهم نیست
  که بازتاب خوبی دارد یا نه
  که موفق میشوم یا نه

  پاسخ
 6. حریرچی رضا
  حریرچی رضا گفته:

  انشالله خدا چراغ راه همه ی انسان ها باشه و درست انتخاب کردن و عمل کردن رو هم به همه ببخشه و به رزق و روزیمون برکت بده

  پاسخ
 7. مراد خلیلی
  مراد خلیلی گفته:

  نباید برای ثروتمند شدن و سرمایه دار شدن هر کاری و به هر قیمتی رو انجام داد
  باید یکم عقلانی و از راه درستش این امر صورت گیرد که موجب پشیمونی نشه

  پاسخ
 8. ضیایی
  ضیایی گفته:

  چرا شرکت های تجاری پناهگاه ثروتمندان و تجار بین المللی نیست و پناهگاه ورشکستگان است؟
  منظورتون چیه؟
  چرا موفق نمیشن؟

  پاسخ
 9. علی تهامی
  علی تهامی گفته:

  کاش بیشتر در خصوص نظریه های اقتصادی بر مبنای قرآنی توضیح میدادی بلکه انشالله چراغ راه ما بشه و ازش بهره ببریم…

  پاسخ
 10. علی
  علی گفته:

  درود برشما نیتتان هر چه هست کاری ندارم .مهم اینه که چراغی واسم روشن کردید که چند ساله داخل ذهنم داره سو سو میکنه و انگار منبع روشن شدنشو با مطالب شما پیدا کرد.امیدوارم در این طمینه هم من هم شما و هم کسانی که در این راه قدم گزاشتن موفق باشن و امیدی واسه دیگران .آمین

  پاسخ