رابطه تجارت و اغتشاشات مردمی + فیلم

در اغتشاشات و آشوب های مردمی هیچ خیری نیست و فقط مردم ضرر می کنند و بهتر است تجار در این مواقع خانه هایشان بنشینند و هیچ کاری با هیچکدام از طرفین آشوب نداشته باشند.

تاجران و اغتشاشات مردم

از تمام این اتفاقات درس بگیرید. یک؛ ارتباط بین مردم قطع می شود. پس حتما قطعی اینترنت باعث قطع ارتباط نمی شود. در این وضعیت اخیر که تجمع ممنوع بود، ارتباطات حضوری را نیز تحت الشعاع قرار داد و محدود شد.

دو؛ به عده ای پول داده می شود و آنها نیز راضی می شوند. و راهکار سوم؛ فتنه گران و اغتشاش گران سرکوب می شوند.

در گام چهارم باید فکر کرد که ما باید چه کنیم؟ یک؛ ما در هیچ اغتشاش و فتنه ای نباید وارد شویم. نباید به باطل و حق بودن آشوب کاری داشته باشیم. امیرالمومنین (ع) فرمودند:” حق را در زمانی که وقتش فرا نرسیده است، بگیرید، فعل باطل انجام داده اید.”

کسی که در زمانی یاری می کند که زمانش فرا نرسیده است مانند کسی است که میوه درختی را می چیند، در حالی که هنوز نرسیده است. زمان آشوب و فتنه نه الان است و نه بعدا. زمانی است که خدا امام زمانش را بفرستد و صدای هل من ناصر ینصرنی را بشنویم. در آن زمان می توانیم به فریاد و یاری امام زمانمان بشتابیم.

 شما به دوستان و در جمعی که حضور دارید نیز می توانید این پیام را برسانید. زیرا که اغتشاش صرفا ضرر است. اگر کسی فکر می کند که نفع دارد، اشتباه فکر می کند. حتی برای کسانی که آشوب گران را حمایت می کنند نیز نفع ندارد.

کشورهایی که در دنیا در حال جنگ با هم هستند، اگر با هم متحد می شدند، نفع بیشتری می بردند. امارات با آمریکا صلح کرده است. نفع و رشد هر دو کشور را می توانید مشاهده کنید. در کل، جهان وقتی در نفع و صلح باشد، مردم نفع می برند. در جنگ و آشوب صرفا ضرر است.

پس اولین کاری که ما باید انجام این است که اگر آشوب و اغتشاش شد، در خانه هایمان بمانیم و به نفع آشوبگران کاری نکنیم.

جهت هایی به مردم داده می شود. ۵۰ هزار تومان، ۶۰ هزار تومان. رویکرد ما در قبال این مسئله چه باید باشد؟ ما هیچ رویکردی در این قبال نداریم. چرا؟ چون اگر قرار است شما ۵۰ هزار تومان را بگیرید، برای یک تاجر این مبلغ چه ارزشی دارد؟ این مبلغ برای یک انسان عادی در چه جایگاهی قرار دارد؟ امروزه برای اکثر عوام مردم هم این مبلغ ارزشی ندارد.

شما به جای اینکه دل به این ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان ها بدهید. اگر روزانه نیم ساعت از کارهای لهو و بیهوده تان کم می کردید، و کار مفید انجام می دادید، امروز ده ها برابر این مبلغ را در اختیار داشتید به طوری که این مبلغ به چشمتان هم نمی آمد چه برسد به اینکه فکر کنید که آیا این ۶۰ هزار تومان را بگیرم یا نگیرم؟

پس باید به این نقطه برسیم. اگر کسی به شما گفت برو و در فلان سایت اسمت را بنویس. بگوئید وقتم گران تر از ۵۰ هزار تومان است.

آیا نباید با آن کسانی که گرفته اند صحبت کنیم؟ خیر. کسی که قصد دارد آن ۵۰ هزار تومان را بگیرد، شما ۵ ساعت هم صحبت کنید نمی توانید او را به نگرفتن راضی کنید. یعنی اگر با هزار نفر صحبت کنید شاید ۵ نفر آنها این پول را دریافت نکنند.

آن کسی که نمی گیرد، فردا روزی به شما سرکوفت می زند که تو من را گمراه کردی و پول را نگرفتم. و برعکس. اگر بخواهید کسی را که راضی نیست را راضی کنید، فردا روز به شما سرکوفت می زند که تو من را حقیر کردی. به خاطر ۵۰ هزار تومان هر ماه حساب من را چک می کنند.

پس خودتان نگیرید و با دیگران نیز کاری نداشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ