🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

گذشته و آینده تجارت شما + فیلم

در این مقاله پیرامون دستاورد مجموعه آرادبرندینگ برای کسانی که تجارت و کار خود را با ما شروع می کنند، صحبت می کنیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
پیشرفت آرادبرندینگ از شروع تا زمان حال و آینده

در زمان گذشته و ابتدای شروع فعالیت مجموعه آرادبرندینگ با عکس العمل های خوبی روبرو نبودیم با کلمات و جملاتی مانند: نمی شود، نمی توانید و چه کسی حاضر است به شما اطمینان کند و … مواجه بودیم.

ما نمی دانستیم که چه طور باید پیش برویم و حتی کمتر تاجری حاضر بود که تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارد.

کنایه هایی که باعث دلسردی ما می شد از طرف رقبا زیادی وجود داشت، ولی ما همچنان با قدرت ادامه دادیم و امروزه ما به شما کمک می کنیم تا به آرمان ها و آرزوهایتان برسید و برای شما الگو قرار داده ایم و مسیر درست را به شما نشان می دهیم.

تمامی آموزش ها و تجربیاتی که از تاجران، اندک اندک جمع شده و این تجربیات آرادبرندینگ در اختیار شما قرار می گیرد.

تمامی سوالات و مشکلات شما به صورت دقیق و با جزئیات پاسخ داده می شود و حتی درباره مکاتبات به شما آموزش می دهیم که چگونه این کار را انجام دهید.

 عدم صبر و شکیبایی، علت شکست مردم

اما با تمام این مسائل، بعضی از افراد در زمان و مکانی که می توانند بهترین سودها را داشته باشند، استقامت نمی کنند.

درحال حاضر در بهترین شرایط ارزی و رقابت های قیمت در بازارهای جهانی قرار داریم، ولی با این حال کسانی هستند که برای استارت تجارت می ترسند و از ادامه دادن کار اجتناب می کنند.

بسیاری از افراد پس از مدتی می خواهند که قرارداد خود را فسخ کنند و زمانی که علت این کار آنها پرسیده می شود، هیچ پاسخ قانع کننده ای ندارند و تکلیف خود را نمی دانند که بعد از آن چه کاری می خواهند انجام دهند و بیشتر به دلیل کم صبر بودن حوصله ادامه دادن راه را ندارند.

فردی با مراجعه به آرادبرندینگ تصمیم داشت تا کار صادرات را شروع کند، ولی زمانی که هزینه شروع کار و برند سازی را شنیدند، منصرف شده و فکر می کردند هزینه زیادی است.

در اصل اگر خودتان به تنهایی کارتان را آغاز کنید، برای دو سفر خارجی چه مقدار باید هزینه کنید؟

به عنوان مثال اگر بخواهید در اسنپ کار کنید تا ماهیانه سه میلیون تومان درآمد داشته باشید، باید با قیمت سرسام آور خودرو در کشور یک پراید بخرید تا بتوانید در اسنپ استخدام شوید.

افرادی هستند که بعد از مدتی بدون انگیزه و پیگیری کردن، کار را رها می کنند و دیگر علاقه ای به کار نشان نمی دهند.

کاملا طبیعی است که وقتی این افراد انگیزه، پیگیری، علاقه و تلاش ندارند، هیچ چیزی به دست نمی آورند و سودی نخواهند داشت.

این افراد توقع دارند در ابتدا کار و با اولین ارائه ها، پول به حسابشان واریز شود و حاشیه سودی بالا کسب کنند، چنین چیزی امکان ندارد.

ما برای اینکه از مشتری پول دریافت کنیم ساعت ها فکر می کردیم و صحبت و مشورت داشتیم و راهکار ایجاد کرده و معادله طرح می کردیم، تا مشتری هایی که خرید نمی کردند را متقاعد سازیم خرید کنند.

چندین سال زحمت کشیدیم و شبانه روز به فکر ایجاد راه حل های جدیدتر و بهتر بودیم و حالا چند سال است سود و بهره می بریم.

اگر شما فکر می کنید که با بیست یا سی مشتری مذاکره کرده اید، به نتیجه نرسیده اید و کار را رها کنید مشکل از خودتان است، چرا که شما فکر می کنید در یک ماه و یک سال باید حتما به نتیجه برسید.

متوجه نیستید که تجارت به همت، زمان و انگیزه و پیدا کردن مشکلات و یافتن راه حل نیاز دارید.

X

اگر به درستی صبر و شکیبایی کرده و هزینه کنید و به دنبال راه حل هایی برای ادامه دادن راه برای پیشرفت باشید، موفق می شوید در غیر این صورت هرگز نتیجه نمی گیرید.

میزان حاشیه سود و درآمد تجارت

اما اینکه بدون زحمت، تلاش، صبر و شکیبایی در ابتدای کار بخواهید به سود برسید اشتباه است، چرا که تجارت، شغلی کارمندی و کارگری نمی باشد که حقوق و درآمد شما روز مزد باشد.

تجارت مانند درختی است که باید صبر کنید تا ریشه بدواند و درخت گل بدهد و آن گل به میوه تبدیل شود، حتی درختان هم سالیانه یکبار میوه می دهند.

میزان سود تجارت، سالیانه محاسبه می شود، شما هیچوقت یک تاجر را نمی بیند که بگوید من در این روز یا ماه به اندازه ای مشخص سود و درآمد داشته ام.

بلکه تاجران ممکن است در یازده ماه سال هیچ سودی نداشته باشند و در یک ماه سودی کسب کنند که تمام سال آنها را جبران کند.

نقش مشاور و اطرافیان در کار و تجارت

عوامل زیادی به شما کمک می کنند تا نتیجه بگیرید و آنها شامل مسائل کوچک و بزرگ است که در کنار هم مکمل شده و باعث پیشرفت شما می شوند.

بدون اینکه به حرف ها و صحبت های افراد اطرافتان توجه کنید به راه خود ادامه دهید، مردم مختلفی در کنار ما در جامعه هستند که شامل کارمند، کارگر و … هستند که وضعیت اقتصادی خوبی ندارند.

شما با مشورت گرفتن از این افراد دچار سرگردانی می شوید، این اشخاص وقتی توانایی تغییر زندگی خود را نداشته اند، چطور می توانند باعث تغییر و پیشرفت شما شوند.

پس الگوهای رفتاری خود را اصلاح کنید، توجه کنید که گذشته ما و کسانی که با ما کار کرده اند، الگوی شما برای آینده باشد.

اگر این افراد را مشاور خود قرار دهید، مطمئن باشید پیشرفت نمی کنید، چرا که این گونه اشخاص وقتی برای خودشان قدمی برنداشته اند چطور به شما کمک می کنند؟

بهتر است از کسانی که تجربه هایی در زمینه کار و تجارت دارند و سفرهایی داشته اند که دنیا دیده شده اند کمک بگیرید تا در جهت آگاهی دادن، به شما یاری برسانند.

ولی اگر از کسانی که در کل زندگیشان حقوقی ماهیانه دو میلیون تومان دریافت کرده اند، مشاوره بگیرید و اینها گزینه مورد اعتماد شما باشند به جایی نمی رسید.

از اطرافیان خود و مردم عادی توقع درک کسب و کار و تجارت را نداشته باشید، چرا که چنین افرادی هیچ دیدگاهی نسبت به تجارت، معاملات و آینده ندارند، این اشخاص برای ایجاد تغییر و پیشرفت در زندگی اصلا هیچ ایده و خلاقیتی ندارند.

اگر با جوانان و افراد جامعه صحبت کنید که برنامه شما برای آینده چیست؟ اغلب اینها می گویند ادامه تحصیل بدهم و در اداره ای استخدام شوم، نهایت آرزو و آرمانشان همین است.

یا می گویند دوست دارم کنکور بدهم، صبر کنم و ببینم چه رتبه ای کسب می کنم و درچه شهری قبول می شوم، همین و بس.

وقتی که این جوانان از بزرگترهای خود سوال می پرسند که چه کاری برای آینده انجام بدهم، جواب می گیرند که فعلا درس بخوان و سربازی برو تا خدا چه می خواهد.

به عنوان مثال دانش آموزان دوران دبیرستان که بهترین زمان برای رشد و ترقی آنهاست و باید به فکر آینده کاری خود باشند، در سه ماه تعطیلی تابستان، نه خود دانش آموز و نه خانواده، هیچ برنامه ای برای پیشرفت و آینده ندارند.

اگر به فرض مثال این نوجوان به کلاس های نقاشی برود، چه سود و منفعتی برای آینده، اقتصاد و کار او در بزرگسالی ایجاد می کند؟

هیچ مهارتی که برای آینده او مفید باشد و یا برای دانشگاه نوجوان دارای اهمیت و فایده باشد، فراهم نمی کنند.

پیشرفت و ثروت در تحصیل است یا بازار کار

طبق بررسی و تحقیقی که از کل دانشگاه های جهان گرفته شده، فاصله و تفاوت زیادی بین دانشگاه و بازار وجود دارد، بین مسائل تئوری تدریس شده در دانشگاه و مهارت های مورد نیاز برای بازار کار تفاوتی از زمین تا آسمان است.

دانشگاه برای کسانی که اهل علم و مطالعه هستند مفید می باشد و اغلب این افراد شوقی برای کسب ثروت و توقعی هم از کسب و کار و درآمدشان ندارند.

اما کسانی که دنبال کسب و کار و درآمد هستند، قطعا بدانند درس خواندن در دانشگاه حتی اگر در رشته های بازرگانی بین الملل و اقتصاد باشد، یک تومان پول هم برایشان کسب نمی کند.

داشتن دکترای زبان انگلیسی به شما کمک نمی کند که پولدار شوید.

مردم باید آگاه باشند که مسیرشان را تغییر بدهند، اگر می خواهید نتیجه بگیرید و زندگیتان عوض شود باید شغل خود را تغییر دهید.

اگر شغل شما تحصیل و تحقیق است نمی توانید کسب ثروت کنید، حتی بازیگران هم تعداد کمی پولدار دارند و الباقی واقعا پولدار و ثروتمند نیستند.

بسیاری از بازیگران با برندسازی و تبلیغاتی که انجام می دهند پول دار می شوند و از بازیگری ثروت زیادی کسب نمی کنند.

برای نمونه ای دیگر کسانی هم که در تئاتر کار می کنند، تقریبا می توان گفت هیچ درآمدی ندارند و حتی گاهی از خودشان پول خرج می کنند، پس هر چیزی که ظاهرا زیبا و فریبنده باشد و شهرت داشته باشد نمی تواند پول ساز و ثروت آفرین باشد.

پس توجه و دقت داشته باشید، با این مثال ها و نمونه ها هوشیار شوید، اگر تصمیم به تغییر شغل خود برای کسب ثروت گرفتید باید در قدم بعدی متوجه باشید که چه شغلی را انتخاب کنید.

اگر از افراد جهان دیده سوال بپرسید، هیچ کسی در هیچ جای دنیا نیست که بگوید جامعه تجار، جامعه ضعیف و مستضعفی هستند.

در شغل فوتبالیستی هم کسانی هستند که پولدار و عده ای فقیراند، در شغل کارمندی، بازیگری، کاسب ها و کارگران هم انواع مختلفی هستند که ممکن است غنی یا فقیر باشند.

ولی در شغل تجارت کسی را نمی بینید که درآمد کمی داشته باشد و بشنوید که بگویند تاجری ضعیف است، فقیرترین تاجران، از غنی ترین و بالاترین کارمندان پول دارتر هستند.

عده ای سوال می پرسند چطور چنین چیزی ممکن است؟

ذات این شغل همین طور است، اگر پولدار نباشند اصلا اسمشان تاجر نیست و نمی توانند تجارت کنند.

کسانی که این موضوع را درک کرده اند و استقامت داشته و تلاش کرده اند، پول های خوبی کسب می کنند ولی عده ای هم بعد از شروع نا امید می شوند.

در هر شغلی حداکثر درآمدی وجود دارد، که به عنوان مثال برای بازیگری می گویید سالانه صد هزار دلار،  ولی در شغل تجارت چند تاجر را می شناسید که سقفی برای کار و تجارت داشته باشند؟

این شغل سقف درآمد ندارد و می تواند تا صدها هزاران دلار درآمد داشته باشند.

ما در مجموعه آرادبرندینگ تاجرانی را داریم که روزانه میلیون دلاری درآمد دارند، تصور درآمدی که تاجران بزرگ دنیا کسب می کنند برای ما دشوار و مشکل است.

پس طبق مطالب بالا اگر تصمیم به تغییر زندگی گرفتید باید شغل خود را تغییر دهید پس از تغییر شغل، مسیر خود را هم انتخاب کرده و شغل تجارت را برگزینید.

پس از ورود به مسیر تجارت به چند چیز مهم نیاز دارید، که ما آنها را برایتان فراهم می کنیم.

۱) شما به عنوان تاجر به مشتری نیاز دارید.

اگردر راه تجارت قدم بگذارید قطعا به مشتری نیازمند هستید که باید مسیری باشد تا مشتریان را به شما برساند.

۲) نیازمند تجربه و دانش هستید.

اگر تاجر هستید باید افراد و مشاوران خبره ای باشند تا تجربیاتشان را در اختیار شما قرار دهند.

این دو مورد در کنار هم باعث می شود که تاجری موفق شوید و اگر یکی از اینها نباشد نمی توانید تجارت کنید.

بارها گفته ایم که ما شرکت طراحی سایت و تبلیغات نیستیم، بلکه کار ما در آرادبرندینگ تربیت تاجر و آموزش تجارت است.

فرض کنیم که شما مشتری دارید ولی تجربه کار ندارید، پس نمی توانید معامله کنید و تمام زحمات شما به هدر می رود.

اگر فردی فقط تجربه داشته باشد، در نهایت یک مدرس اتاق بازرگانی می شود، که به دیگران آموزش می دهد.

به تنهایی هر کدام از این پارامترها باعث تاجر شدن نمی شود، برای موفقیت به هر دو مورد نیاز دارید، که مجموعه ما کوتاه ترین و بهترین راه برای دستیابی به آنها را برایتان فراهم کرده است.

شرایطی فراهم کرده ایم که مشتریان، کالا و محصول و برند شما را ببینند و با خودتان ارتباط برقرار کنند، تا اینجا کار را صد در صد تضمین می کنیم و برایتان آماده می شود.

در مورد کسب تجربه هم نیاز است تا ویدئوها را تماشا کنید، از مشاوران سوال بپرسید و در جلسات همایش ها شرکت کنید و تجربیات را بدست آورید.

اگر افراد خبره در کار تجارت، آموزش های ما را ببینند متوجه می شوند که آنها فقط تئوری نیستند،

بلکه تمامی آنها تجربیاتی است که یکی یکی بدست آمده است و کاملا کاربردی است.

تنها تجربیات یک نفر نمی باشد، بلکه از مجموعه بزرگ انسانی است که شامل مشاوران و تاجران و … می شود.

توصیه های مجموعه آرادبرندینگ برای تاجران

مجموعه آرادبرندینگ پروژه های موفق زیادی داشته است و از هر شخصی که برای کار تجارت به ما مراجعه می کنند  یک پروژه و تاجر موفق می سازد.

در نهایت با داشتن مشتری و تجربه کافی در زمینه تجارت، صدر در صد معامله خواهید کرد و شکستی برایتان وجود ندارد، فقط امروزه کمی باید صبر و شکیبایی داشته باشید.

هر محصولی فصلی دارد یا مشتریان در حال حاضر خرید نمی کنند و بعدها قصد خرید کردن دارند، امروز با شما در مورد محصول صحبت می کنند و فعلا نباید خرید کنند، یک ماه، دوماه، سه ماه بعد مشتریان به سراغ شما می آیند.

اغلب مشتریان تحقیق می کنند و با شرکت های مختلف مذاکره می کنند و قیمت ها را می پرسند و در نهایت تصمیم به خرید کردن می گیرند.

همانطور که هر درختی سالانه یک بار محصول می دهد در تجارت هم به همین صورت است شما یک روزه به نتیجه نمی رسید.

طبق تجربیاتی که کسب کرده ایم، افرادی که مشتری دارند و تجربیات را هم کسب کرده و صبر و شکیبایی هم پیشه کرده اند، اینها به مرور زمان در کار تجارت پخته می شوند.

به عنوان مثال فردی قدرت کلام بسیار پایینی داشته است و در برقراری روابط ضعیف بوده است، چنین فردی در این مرحله به خودکفایی در ایجاد روابط می رسد که می تواند مذاکره کند و فروش داشته باشد.

کسانی که صادرات را شروع کرده اند متوجه باشند، که برای کار خود زمان و انرژی بگذارند و اراده خود را بر این قرار دهند که صد در صد صادرکننده باشند، هیچ مسیر و راه دیگری برای تاجر شدن وجود ندارد و هزینه های آرادبرندینگ نسبت به دیگر رقبا بسیار کمتر است.

برای نمونه از دیگر تجربیات بنده این است که در آغاز کار تجارت، مشتریان پانزده هزار ایمیل فرستاده بودند، که تمامی مشتریان FCO می خواستند و قیمت می پرسیدند، حتی یک مشتری بیست بار FCO خواسته بود و اصلا خرید نکرده بود.

و همکاران و تیم پشتیبانی مشتریان می گفتند دیگر به این مشتری پاسخ ندهیم، چرا که قصد خرید ندارد و فقط قیمت می پرسد، ولی به آنها گفتم باید از بار اول تا صدم به مشتریان خدمات درست ارائه کنید مانند وقتی که فکر کنید یک مشتری دست به نقد است که همین حالا قصد خرید دارد.

پس نکته مهم دیگر این است که در صورت چنین حالتی امید خود را از دست نداده و خدمات خود را کاهش ندهید.

این باور را داشته باشید و یقین کنید که اگر شما کار خود را درست انجام دهید و تلاش کنید، از جایی که فکر نمی کنید یا انتظار ندارید سود و مزد خود را کسب می کنید.

حتی ما مشتریانی داشته ایم که چهل بار قیمت پرسیده اند و هیچ خریدی نداشته اند و بعد از مدتی ما به آنها ایمیل فرستاده ایم که چرا دیگر قیمت نمی گیرید، اینها پاسخ داده اند خجالت می کشیم از اینکه قیمت پرسیده ولی خرید نداریم.

پاسخ داده ایم هیچ ایرادی ندارد، ضعف ما بوده است که فرصت را محیا نکرده ایم تا شما شرایط خرید داشته باشید، شما هم در تلاش هستید تا کار خود را پیش ببرید و شرایط برایتان مناسب نبوده است، مجموعه ما به شما کمک می کند تا شروع کنید.

پس دقت داشته باشید که نحوه برخورد و پاسخ شما به مشتریان چقدر می تواند تاثیرگذار باشد، رفتارتان باید کاملا اصولی، دقیق و حرفه ای باشد و در بهترین کیفیتی که ممکن است با مشتری پیش رفته و نتیجه بگیرید.

اما توجه کنید که چشمتان به دست مردم نباشد، مسیر و کار درست را انجام دهید تا بتوانید بهترین خروجی ها را بگیرید، تمامی اینها به شما آموزش داده شده و برایتان محیاست.

ولی عده ای از دوستان را مشاهده می کنیم که رفتاری کاملا متضاد با آموزش ها و رهنمودها دارند.

به عنوان مثال یکی مشتریان اظهار داشت که من به خریداران و مشتری ها پیام داده ام ولی جواب ندادند، یا مشتری دارند که صحبت کرده و در مورد قیمت هم به توافق رسیده ولی خرید و فروش انجام نشده است.

ناامید نشوید و از هر فرصتی استفاده کنید و اگر عید فطر بود، پیام تبریک عید فطر بدهید یا تبریک های بین المللی بگویید، هرازگاهی تخفیفی برای مشتری در نظر بگیرید، برای مردم زمان می برد تا برای خرید تصمیم بگیرند.

پس مهم است تا رفتار اصولی و خوش برخوردی را در کنار کارتان داشته باشید تا نتیجه بگیرید.

امیدوار هستیم مباحث این مقاله برای کسانی که کار خود را آغاز کرده اند و انگیزه دارند و یا عزیزانی که قصد دارند تجارت را با مجموعه آرادبرندینگ شروع کنند، چشم اندازی از گذشته و آینده فراهم کند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.3 پاسخ
 1. Avatar
  رحیم مرادی گفته:

  باسلام اگر من بخواهم تولید قارچ خوراکی را شروع کنم سرمایه اولیه وزمین موردنیاز چقدر باشد نا گفته نماند مقاله را که مطالعه کردم نزدیک به واقعیت بود ودر تجارت صبر وحوصله نیاز اساسی است برای رسیدن به هدف

  پاسخ
 2. Avatar
  غفاری گفته:

  سلام واقعا میخام یک تاجر موفق باشم تا بتونم کاری انجام دهم ک‌صادراتم برای خودم اعتماد بنفس بیشتری بدست آورم .متشکرم

  پاسخ
 3. Avatar
  غلامحسین علمدار گفته:

  مطالب ارائه شده کاملا درست و منطقی است واز این بابت تشکر دارم ولی از کجا باید شروع کرد کدام محصول باید هدف گذاری شود مثلا صنایع غذای؛صنایع دستی ؛فرش کوبیم وبا…

  پاسخ