🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

معنی رفاه و آسایش در جامعه + فیلم

معنی رفاه و آسایش در جامعه اینطور نیست که برنامه هایی جهت شاد شدن داشته باشند، بلکه به معنای برطرف کردن مشکلات اقتصادی آنهاست، زیرا بزرگترین مشکل هر فرد برای نداشتن رفاه فقر است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

زمانی که مفاهیم درست در وجود این ۸۸ هزار نفر حاکم شود، یواش یواش دست انفاقشان زیاد خواهد شد. هم اکنون این ها چه خانواده هایی اداره می کنند. سعی کنید که یاد بگیرید.

مردم به چند دسته تقسیم می شوند

توجه کنید که در این موضوع، ما ها به دو دسته تقسیم بندی می شویم. دسته اول که قصد دارند اجیر دیگران شوند و دسته دوم، قصد تاجر شدن یا تاجر ساختن را دارند.

در مجموعه آراد برندینگ هم، خیلی از افراد هستند که حقوق می گیرند اما، وجودشان باعث ساخته شدن تاجرانی دیگر می شود و فقط در ظاهر اجیر به نظر می رسند و در واقع، این ها تاجر ساز هستند.

پس در نتیجه، ما دو دسته هستیم. گروه اول کسانی که در مجموعه ای کار کرده، آخر ماه حقوقی گرفته و آن را بین خانواده خود پخش می کنند. گروه دوم کسانی که تاجر هستند و یا تاجر می سازند.

بیش ترین مخاطب های برنامه های تلویزیونی

سخن ما آراد برندینگی ها این است که، اگر می خواهید جامعه را رشد دهید، روی قشر فقرا کار کنید. به برنامه های تلویزیونی توجه کنید. بیشترین مخاطبشان چه کسانی هستند؟ فقرا. برنامه های تلویزیونی عصر های مختلف زمان، بیش تر بر همین اساس بوده است.

آیا مخاطب این برنامه ها، تاجران و کارخانه داران هستند؟ چه کسی مخاطب این برنامه هاست؟ در چنین شرایطی، همه تلاش ها بر این اساس شده است که فقرا را خوشحال نگه داریم.

فقرا نیاز به پول دارند، نه خنده و شادی زود گذر

کاش درک شود که اگر به فقرا پول دهیم، بیشتر از یک برنامه تلویزیونی خوشحال خواهند شد. کارگردانی یک برنامه ساخته و می گوید که فقیر را خنداندیم. شما اگر یک میلیون تومان به او بدهید، شک نکنید که بیش تر می خندد.

فقرا را نداشتن پول، این گونه نگران و ناراحت و غمگین کرده است. اگر برنامه بسازی و یک کمدین بیاوری تا او را بخنداند، فایده ای ندارد. چرا که این خنده واقعی نیست.

یک شخص فقیری پول ندارد تا برای دخترش جهیزیه بخرد. حالا آیا اگر امشب خندوانه ببیند و بخندد، آیا این موضوع فراموش شده و شاد می شود؟

با این که در این شرایط کنونی با ۲۰ میلیون امکان خرید کل جهیزیه وجود ندارد اما، شما ۲۰ میلیون به او بدهید ولی خندوانه پخش نکنید. چنین کاری نمی کنند چرا که مثلا برنامه ای ممکن است با ۱۰ میلیون ساخته شود.

ایجاد رفاه با تمرکز روی قشر تاجر

بدانید که این برنامه های تلویزیونی موجب شادی و رفاه نمی شوند. ما برای ایجاد رفاه، یک راه بیشتر نداریم و آن هم این است که به قشر تجار، توجه و تمرکز کنیم.

همان طور که در نهج البلاغه هم آمده، این موضوع همان سفارش و وصیت امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر است که می فرمایند: مالک، حواست بیش تر به تاجر ها باشد.

این ها گردانندگان روزی خدا در بین مردم هستند. اینان هستند که اسباب آسایش و رفاه مردم را فراهم می کنند. اگر تاجر ها در رفاه باشند، مردم هم در رفاه قرار می گیرند. و اگر در سختی باشند، مردم هم در سختی خواهند بود.

در ادامه می فرمایند: امور حکومت، به سبب مالیات ها و زکات هایی که می گیرند، استوار خواهد ماند و پرداخت کننده مالیات، همین تاجر ها هستند.

گرفتن مالیات به سیره امیرالمومنین علیه السلام

دقت کرده اید که همه کارخانه دار ها از مالیات فرار می کنند. چرا؟ چون به گونه ای با این ها رفتار نشده که از پرداخت مالیات لذت ببرند. به سیره امیرالمومنین علیه السلام توجه کنید. تجار از مالیات دادن خوش حال می شدند.

امام علی علیه السلام به مالک فرمودند: مالک، مراقب ماموران جمع آوری مالیاتت باش. اگر قرار شد به سبب مالیات، از باغدار یا دامداری از بین هزار راس گوسفند، ۱۰ راس از آن ها را بگیرید، به او اجازه دهید تا گوسفندان را دو بخش کند.

سپس به او بگویید حاضری از کدام یک از این دو گروه، مالیات را پرداخت کنی؟ پس از انتخاب، دوباره به او اذن دهید، آن گروهی که برگزید را به دو قسمت تقسیم کند. این کار را بر اساس تقسیم بندی های خاص خودش، آن قدر ادامه دهید تا به گروهی با ۲۰ گوسفند برسید.

در نهایت از بین ۲۰ گوسفند، ۱۰ راس آن را انتخاب کن. اگر در چنین شرایطی ۱۰ گوسفندی را که برگزیدی، صاحبشان از آن راضی نبود، این ۱۰ قسمت را باز گردان و اجازه بده دوباره قسمت کند.

 

اگر ما به شیوه امام علی علیه السلام مالیات بگیریم….

چرا امیرالمومنین علیه السلام به این شیوه مالیات می گرفتند؟ چون خیلی از افراد گوسفند های پر بار را به عنوان مالیات پرداخت می کردند.

اگر ما بخواهیم به این شیوه مالیات بگیریم، هر گوسفندی که لاغر و مردنی تر است نصیبمان خواهد شد. به نظر شما چرا؟

چون ما برنامه ای برای حمایت از ثروتمندان و تجار نداشته ایم.در تمام طرح هایمان ثروتمندانمان را تحقیر کردیم. یارانه ای که از بیت المال مسلمین بود را به همه دادیم ولی گفتیم پول داران یارانه نگیرند.

نتیجه تحقیر و عدم توجه به ثروتمند و تجار

امیرالمومنین علی علیه السلام، به پول دار و فقیر یکسان بیت المال دادند. درست است که ثروتمندان به پول یارانه نیازی ندارند ولی آیا آن ها را نسبت به کشور، بدبین و سرد نمی کند؟

ممکن است ثروتمندی با خودش  بگوید: من که از بیت المال نفت کشورم سودی نمی برم، پس چرا پولم را در این کشور خرج کنم؟ می روم امارات و آن جا خرج خواهم کرد.

در چنین شرایطی ما ها می گوییم: چرا نخبه ها و ثروتمندان فرار می کنند؟ جواب این است که: خودمان با بدرفتاری آن ها را فراری می دهیم.

مسئولین عزیز، لطفا برداشت بد نکنید

اگر مسئولی صحبت ها را شنید، لطفا ما را دلسوز و خیر خواه دیده و بهره بگیرد. خواهشا این گونه نشود که این حرف ها، برای او تلخ آمده و قبولمان نکند. این سخنان به جهت خیر خواهی بیان شده است.

اگر این راه ها به ذهن شما نرسیده، لطفا به فکر بیفتید و اوضاع را تغییر دهید تا فقر ریشه کن شود. اگر این طور شود، مردم نسبت به شما خوش بین خواهند شد. لطفا سخنان ما را درست بشنوید که ایجاد کینه، ناراحتی و بدبینی نکند.

هدف مجموعه آراد برندینگ

اما هدف ما در آراد برندینگ این است که هر نوع تاجر و ثروتمندی را بسازیم. چرا که اگر شما ها بزرگ و ثروتمند شوید، از کنار هر کدامتان ۱۰ الی ۳۰ نیرو استخدام خواهد شد.

اجناسی که امروز کارخانه دار ها تولید کردند، به کشور های دیگر صادر شده و پول به کشور بر می گردد. این ها همه رشد است. پس، ما بنای خودمان را بر تاجر سازی گذاشتیم، شما هم بنای خودتان را بر تاجر شدن بگذارید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ