بزرگترین خریداران فرش دستباف ایران در بازارهای خارجی + صوتی

🔴 بزرگترین خریداران فرش دستباف ایران
کشورهایی نظیر روسیه، چین، امارات، یا کشورهای آمریکای جنوبی هستند، در کشورهای عربی هم عربستان، امارات، کویت و لبنان بیشترین واردکنندگان فرش دستباف ایرانی هستند برای هر تولید کننده ای این مسئله اهمیت زیادی دارد که بداند می تواند به کدام کشورها صادرات انجام دهد و بررسی کند که اغلب مردم آن کشورها دنبال چه نو الیافی هستند و دوم چه نوع طرح و نقش هایی را می پسندند و به آن علاقه دارند و در مرتبه سوم چه اندازه و ابعادی را مورد استفاده قرار می دهند.

مهندس حیدری
خریداران فرش دستباف ایران
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔴 مردم عربستان کدام نوع از فرش ها را می پسندند؟
مثلاً تاجران عربستان که اکثراً خرید خودشان را در بازار دوبی انجام می دهند معمولاً علاقه دارند فرشهایی را با متراژ 1000 مترمربعی خریداری کنند چون این فرش ها اغلب برای اشراف عربستان یا برای مراکز مذهبی که در آن کشور زیاد است خریداری می شد.
اغلب هم تاجران و مردم عربستان رنگ های روشن را می پسندند و طرح هایی که دارای اشکال هندسی باشند را خریداری می کنند همچنین اکثراً هم فرش های پشمی و ابریشمی را می پسندند.

🔴 سلیقه مردم آمریکا در خرید فرش ایرانی
مشتریان آمریکایی فرش ایرانی بسیار لوکس نشین هستند و سعی می کنند هر چیزی را در منازل خودشان ست کنند که در خرید فرش هم دقیقاً به همین مسئله دقت می کنند و فرش هایی را می پسندند که متراژ مناسب با منزل و رنگ مناسب با سایر وسایل منزل خودشان داشته باشد که ست بشود.
و آنها دنبال فرشهایی هستند که این ویژگی ها را داشته باشد و سعی می کنند از طرح هایی استفاده کنند که نقش های خلوت تری داشته باشد رنگ مورد نظر آنها هم به رنگ وسایل منزلشان بستگی دارد معمولاً «طرح کرمان» در آمریکا بیشتر خرید و فروش می شود.

🔴 وضعیت تجارت فرش در بازار امارات
در بازار دوبی علاوه بر فرش های 1000 متری فرشهای ابعاد کوچک تر، تابلو فرش ها با طرح ها و رنگ های متفاوت هم خرید و فروش می شود چون کشور امارات به تنهایی یکی از مبدأ های صادرات فرش به کشورهای دیگر دنیا می باشد یعنی خیلی از تاجران فرشهای خودشان را به دوبی می برند و از آنجا به مشتریان خودشان عرضه می کنند.
تاجران اماراتی هم فرشهای ایرانی را خریداری می کنند و به تاجران کشورهای دیگر می فروشند و صادر می کنند.
در بازار  دوبی هر متر مربع فرش ایران 5 تا 15 میلیون تومان خریداری می شود و این قیمت بستگی به طرح و نقش و الیاف فرش دارد.

🔴 فرش ایرانی در بازار اروپا
یکسری از فرش های ایرانی که پارگی و … داشته مجدداً پرداخت می شود رفو می شوند و به بازار اروپا صادر می شوند تجار اروپایی هم خیلی علاقه مند هستند که این فرش ها را به سرمایه داران اروپایی بفروشند، نکته جالب تر درباره اینکه پاره شده اند و بسیار کهنه اند خیلی ظاهر جالبی ندارند و تیکه تیکه می شوند و به صورت فرش های چهل تکه در می آیند که در بازار اروپایی خریداران بسیار خوبی دارد این فرش ها قیمتی ندارند اما معمولاً با توجه به نظر خریدار و فروشنده در مزایده خرید و فروش می شوند.

🔴 فرآیند بلند مدت برند سازی برای سود کلان در صادرات فرش ایرانی
این موضوع را هم مد نظر داشته باشید فرش دستباف در کالاهایی که ما داریم عضو آن دسته 21 محصولی هستند که «طرح شتاب» ما برای آنها 2 برابر یا بعضی وقتها 3 برابری است به خاطر اینکه بازار پر رقابتی است و ما باید بیشتر تلاش کنیم و بیشتر تبلیغات کنیم و فرآیند برندسازی آن بسیار طولانی تر می باشد و سخت تر به نتیجه می رسد و برای رسیدن به نتیجه باید صبور تر باشیم.

«اما این موضوع را هم مد نظر داشته باشید هرکسی که در این بازار پر سود صبوری کرده و تجربه بیشتری کسب کرده به راحتی توانسته به سود های خیلی بالایی برسد و موفقیت های تجاری بزرگی را داشته باشد»

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ