اهمیت یادگیری قواعد و قرارداد های زمینی + صوتی

امروز می خوهیم به اهمیت یادگیری «قواعد و قرارداد های زمینی» توصیه و تاکید کنیم.
چرا؟
خیلی از دوستان که رزومه دارند، سالهای سال دارند کار می کنند، می دانند که بیشتر تجارت، یا حمل بار تجاری بالای 90% به صورت دریایی میباشد، بحث دسترسی ها هست، پورت ها(بندرهای تجاری) که وجود دارد، بحث این هزینه های حمل مناسب، حجم آن بار، مثال زد.

مهندس انتظام
یادگیری قواعد و قرارداد های حمل زمینی
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

اما در ایران و و برای مایی که در ایران ساکن هستیم مهم است که قواعد اینکوترمز در حمل و نقل زمینی را هم یاد بگیریم، قوانین اینکوترمز 4 قسمت کلي دارند، (گروه C، گروه D، گروه E و گروه F) ما اینجا می خواهیم بیشتر راجع به قوانین اینکوترمز که بیشتر شامل قراردادهای زمینی می شوند، و قراردادهایی که در آن هزینه های حمل، محاسبه می شود.
در قراردادهای اینکوترمز چهارگانه گروه E بصورت خلاصه می شود تحویل بار در مبدأ، گروه F می شود ارسال کالا یا بار از مبدأ بدون در نظر گرفتن هزینه های حمل، گروه C می شود ارسال بار از مبدأ با در نظر گرفتن هزینه های حمل، و گروه D می شود تحویل بار در مقصد.
ما میخواهیم راجع به گروه C صحبت کنیم، چون خود گروه C چندتا قسمت مختلف دارد، CID، دارد CFR دارد، و CIP هم دارد، بیشتر راجع به قراردادهایی که برای قراردادهای حمل و نقل زمینی استفاده می شود و در آن هزینه بار هم محاسبه شده است.
🔻 چرا ما باید این قراردادها را مسلط باشیم؟
ایران بخاطر آن نقطه لوجستیکی که قرار گرفته و آن ارتباط خوبی که می تواند بین تمام کشورهای آسیای دور و اروپا برقرار کند، از قدیم الایام مد نظر بوده است، شما همین الان اگر بحث تحریم نباشد، کمتر باشد، برای هندوستان و چین خیلی توجیه پذیر تر است که بار خود را بیاورند از طریق دریا در بندر عباس، زمینی انتقال دهند به اروپا چون مدت زمان ارسال بار آنها فوق العاده کوتاه تر می شود.
برای بارهایی که زمان بسیار مهم است، ایران می تواند نقش تاثیرگذاری داشته باشد، از آن طرف در سال 97 بررسی که کرده بودند، بیش از 44 میلیارد دلار صادرات داشتیم، که حدود 24 میلیارد دلار آن با کشورهای اطرافمان بوده، نظیر پاکستان، افغانستان، عراق، ترکیه، حوزه CIS(کشورهای مستقل همسود: کشورهای روسیه، بلاروس و اوکراین و هشت کشور دیگر)  و از آن طرف عمان، کویت، امارات، به استثناء عمان کویت و امارات که به آنها حمل و نقل دریایی داریم با سایرین از طریق حمل و نقل زمیني کار می کنیم.

امارات مثلاً در سال 97 حول و حوش 6 میلیارد دلار به آن کشور صادرات کردیم، نزدیک به 18 میلیارد دلار را ما داریم بصورت زمینی به کشورهای مختلف اطرافمان ارسال بار امی کنیم.


این نشان می دهد که ما باید به این قوانین مسلط باشیم، حمل و نقل زمینی، شاید هزینه های آن نسبت به حمل و نقل دریایی بیشتر باشد، اما مدت زمان ارسال آن فوق العاده کوتاه تر می باشد، برای همین است که ما توصیه می کنیم به دوستان که در کنار قرارداد های اینکوترمز که برای حمل و نقل دریایی استفاده می شود، تسلط کافی را پیدا می کنند، روی قراردادهای زمینی هم بررسی کامل را انجام دهند، بخصوص قراردادهایی که هزینه حمل بار برعهده فروشنده باشد و فروشنده آنها را محاسبه می کند.
سعی کنید که بیشتر قراردادها را به این صورت تنظیم کنید، تا در قیمت نهایی، قیمت شما قابل رقابت باشد با اجناس مثلاً کشورهای مختلف، این توصیه دوستان ما که حتماً هزینه حمل را شما عهده دار می شوید، محاسبه کنید روی قیمت کالای خود اضافه کنید، مطمئن باشید قیمت نهایی شما از قیمت نهایی خیلی از کالاها در بسیاری از کشورها می تواند مناسب تر باشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ