🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

اهمیت جذب مشتری جدید + فیلم

جذب مشتری جدید با اهمیت ترین بخش هر کسب و کاری است که باید به آن توجه ویژه داشت و همیشه برایش برنامه ریزی به روزی انجام داد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

بحث امروز ما در رابطه با جذب مشتری است. خیلی از شما ها شاید بعضی اوقات به این موضوع رسیده باشید که ما مشتری داریم، اما چطور باید آن ها را جذب و به پول تبدیل کنیم.

شباهت تجارت و بازی فوتبال

تجارت شبیه یک بازی فوتبال است. در بازی فوتبال خیلی از افراد به عنوان پست فوروارد ما قرار می گیرند. این افراد قرار است که در هنگام حمله، توپ این تیم را به گل تبدیل کنند.

جدا از این افراد، افردی هم در خط دفاع قرار گرفته تا هم از گل خوردن جلوگیری کنند و هم پاس بدهند. این ها، باید توپ را به کسانی که در جلو بازی می کنند پاس داده تا در نهایت گل بزنند.

تشکیل تیم و انتهای موفقیت

تک تک شما باید به چنین نقطه ای رسیده و یک تیم تشکیل دهید. یعنی جدا از این که خودتان هستید و قرار است که خودتان مشتری را پیدا کرده و گل بزنید، باید تیمی هم داشته باشید که دفاع کرده و به شما پاس بدهد. به عبارت دیگر برای شما مشتری بیاورد تا بتوانید از مشتری هایتان پول دریافت کنید.

 

در واقع نهایت کار و انتهای موفقیت این است که شما بتوانید از مشتری پول بگیرید. اگر هزاران مشتری داشته و هزاران پاس هم برای شما اتفاق بیفتد، ولی شما نتوانید مشتری را به پول تبدیل کنید، موفقیتی نصیب شما نشده است.

پس مهم ترین پست، گل زدن و بخش فوروارد بوده که بر عهده شما است. یعنی شما مسئول آن هستید و باید انجامش دهید.

تضمینی برای موفقیت

خیلی از افراد با ما ارتباط گرفته و می پرسند: مهندس چه تضمینی برای موفقیت وجود دارد؟ در پاسخ می پرسم: تضمین در کدام بخش؟ آیا در قسمت مشتری که ما برای شما مشتری پیدا خواهیم کرد، تضمین می خواهید که من تضمین می دهم. اما این که آیا شما می توانید بفروشید یا نه، به خود شما بستگی دارد.

اگر شما تکنیک ها و اصول ها را به درستی رعایت نکنید، نمی فروشید. اگر شما تلفنتان را جواب ندهید، فروش نخواهید داشت.

هر رویداد دیگری که باید اتفاق بیفتد و به شمایی که قرار است پل بزنید ربط داشته باشد، و شما آن کار را انجام ندهید، فروشی نخواهید داشت. پس باید حرفه ای عمل کنید.

وظایف و مسئولیت ها برای جذب مشتری

توجه کنید که سایت های شما قرار است برایتان مشتری پیدا کند، اما قرار نیست مشتری های شما را جذب کند. جذب باید توسط تک تک شما ها اتفاق بیفتد.

پس شما، سایت و تیم پشتیبانی هر یک وظیفه خاص خودتان را دارید و هر کس باید وظیفه اش را به درستی انجام دهد.

وظیفه شما، تبدیل مشتری به پول است. شما باید مدلی با مشتری صحبت کنید که او برای پول دادن به شما راضی شود. اما چطور باید صحبت کرد و چه تکنیک هایی وجود دارد؟

اهمیت حضور در جلسه

خیلی از بچه های آراد برندینگ، جلسه حضوری را نیامدند. این افراد اگر صحبت های من را نشنوند، یقینا تکنیک های امروز را یاد نمی گیرند.

اگر این افراد بعد از مدتی با شما ملاقات کرده و پرسیدند: چرا شما محصولاتت را بیش تر از من می فروشی؟ پس چرا محصولات من به فروش نمی رسد؟

در این شرایط بدانید که این افراد در پست فوروارد و نوک حمله قرار گرفته اند ولی مهارت تبدیل مشتری به پول را نداشته اند.

اگر این افراد هم می آمدند و تکنیک ها و نحوه مذاکره کردن را یاد می گرفتند، قطعا فروش خوبی را کسب و تجربه می کردند.

یادگیری در کسب و کار

نکته و حرف اصلی من این است که همیشه برای یادگیری آماده باشید. نگویید که بس است و دیگر نمی خواهم یاد بگیرم.

من، تیم ام و اساتید آراد برندینگ هر روز در حال یادگیری هستیم. هر روز نکته ای جدید یاد گرفته و هر روز در رابطه با کسب و کار خودمان مطالعه می کنیم.

شما هم آماده یادگیری نکته های جدید در کسب و کار خودتان باشید. هر روز نحوه مذاکره بهتر، مدل کار خوب تر و حتی آسان تر را یاد بگیرید.

هم در جلسات حضوری و هم در جلسات مجازی شرکت کرده و یادگیری را قطع نکنید. در هر دو بخش آموزشی بوده و چگونگی تبدیل مشتری به پول را بیاموزید.

توانایی تغییر حوزه پس از یادگیری کامل نحوه فروش

هرگاه مهم ترین بخش یعنی گل زدن را یاد بگیرید، دیگر بقیه بخش ها هیچ اهمیتی ندارد. یعنی چی؟ یعنی اگر فردا قصد تعویض حوزه کاریتان را بکنید، می توانید در کمتر از دو ماه، تغییر حوزه دهید و هم چنین این تغییر حوزه کاری را، بدون هیچ خطایی پیش ببرید.

چرا که شما نحوه فروش را یاد گرفته و دیگر می دانید چجوری کالای مورد نظرتان را بفروشید و به همین خاطر مهم نیست که قصد کار روی چه محصولی را دارید.

در چنین شرایطی می توانید خیلی راحت، ده محصول را تجارت کنید. اما اگر نحوه فروش را بلد نشده و در فروش محصول اول به مشکل بخورید، هرگز نمی توانید به فروش محصول دوم اقدام کنید.

دستیابی به موفقیت

بعضی از شما ها فکر می کنید افرادی که در آراد برندینگ موفق شدند، به دلیل نوع محصولشان است، که من با این باور، کامل مخالف هستم.

در آراد برندینگ افرادی داریم که الان رو به رو ما نشسته و تغییر محصول دادند. به دلیل موفقیت بسیاری که در محصول اول کسب کردند، تغییر محصول دادند و در محصول دوم هم موفق شدند.

در عدم موفقیت مشکل از نوع محصول نیست

افرادی که در فروش محصول اول موفق نبوده و آن را رها کرده و به سراغ فروش محصول دوم رفتند، در فروش آن هم به مشکل خوردند.

در چنین شرایطی فروش محصول دوم را هم رها کرده و به فروش محصول سوم روی آوردند و در آن هم موفق نشدند. آن ها فکر می کردند، مشکل از نوع محصول است در حالی که اینطور نبوده و ایراد از خود شخص سر چشمه گرفته بود.

 اثبات مقصر بودن خودمان در عدم موفقیت

من وقتی بلد نباشم پاس هایی که بهم میدهند را گل کنم، خواهم گفت: توپ کج یا کم باد است یا زمین و دروازه مشکل دارد.

هزاران بهانه می آورم و حتی می توانم همه را تغییر دهم. مثلا بگویم: دروازه را بزرگ تر کنید، میزان باد توپ مناسب نبوده و دوباره بادش کنید و یا اصلا زمین صاف نبود و آن را تغییر دهید.

این بهانه ها در شرایطی است که عیب از خودم بوده و بلد نبودم توپ را گل کنم. پس در نتیجه باید، گیر و ایراد را در خودمان حل کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ