تاثیر زمان بر تجارت الکترونیک + فیلم

امروزه رقابت بیشتر تاجران در حوزه تجارت الکترونیک است و تقریبا اکثریت آنها به بستر نت وارد شده و آنجا فعالیت می کنند و رقابت اصلی آنها زمان تحویل کالاست که بر روی موفق بودنشان تاثیر مهمی دارد.

افرادی که دنبال روش های آموزش تجارت الکترونیک هستند با موارد و سایت های مختلفی همراه می شوند که در مورد این که آموزش تجارت الکترونیک چیست و چگونه می توان ورود پیدا کرد توضیح داده اند.

تجارت الکترونیک و نمونه ای از آن

اساس تجارت الکترونیک e-commerce یا در واقع فروش اینترنتی از طریق فروشگاه های آنلاین است. یک مدل از تجارت الکترونیک e-commerce است و این مدل ها فقط برای فروش یک کالا از فروشگاه های اینترنتی و آنلاین نیست.
بحث در مورد مدل های تجارت الکترونیک بسیار حائز اهمیت است در حالی که می توان در مورد موضوعاتی صحبت کرد که سودآوری ها و فرصت های تجاری بیشتری داشته باشد.

e-commerce مدلی از تجارت الکترونیک

شما به عنوان یک فروشنده، کالای خود را برای افرادی که خریدار هستند عرضه می کنید یعنی خریدارهایی که end user هستند در این مدل محدودیت هایی وجود دارد.
فروش عمده از فروش تک کالا بهتر است و مزیت دارد. در این مدل از تجارت الکترونیک مشتری که به صورت تک کالا از شما خریداری می کند که حمل و نقل آن مشکلات خاص خود را دارد.

مشکلات تجارت به مدل e-commerce

1. اگر به عنوان انبار دار و تولید کننده آن محصول نیستید برای تامین و ارسال کالا در صورتی که چند قلم کالا باشد و بخواهید از انبارهای مختلف جمع آوری کنید مشکلاتی بوجود می آید.
2. از طرفی مشتری شما چون مشتری حرفه ای نیست در مواقع زیادی ممکن است کالا را مرجوع کند یا با نظر و سلیقه ای که مد نظرش بوده مطابقت نداشته باشد و بگوید این کالا آن کالایی که می خواستم نبوده است و دردسرهای مرجوع و برگشت یا بحث خسارت یا تحمیل کالا را خواهید داشت.
3. مشتری های امروز که در تجارت الکترونیک به صورت e-commerce کار می کنند توقع بسیار زیادی در زمان دارند.

در دنیا فروشگاه های آنلاین بر سر چه چیزی رقابت می کنند؟

امروزه بین فروشگاه های آنلاین ایران و دنیا در زمان رقابت می کنند چند روز طول می کشد تا کالا را تحویل دهند. هر چه زمان کوتاه تر شود این تجارت الکترونیک موفق تر خواهد بود.
این مدل تجارت e-commerce موفق تر خواهد بود. همه موارد فروش جایگاه گرفتن در اینترنت یک طرف و زمان هم در طرف دیگر قرار دارد.

نمونه ای از سوپر مارکت های اینترنتی

امروزه کسانی آمده اند در سرویس هایی مانند سوپر مارکتی کار کردند که نمونه آن اسنپ مارکت است. حتی دیجی کالا هم در سرویس های سوپر مارکتی وارد شده است که فقط در تهران مستقر است.

محدودیت های سوپر مارکت های اینترنتی

مخاطب در کالاهای دیگر می تواند صبر کند اما در مواد سوپر مارکت نمی تواند. در سوپر مارکتی زمان اگر از یک حدی بگذرد متقاضی آن کالا را خریداری نمی کند.
در دیجی کالا و فروشگاه هایی نظیر آن، مدت تحویل کالایی را سه روز می زند مقدار زیادی از سفارش ها ریجکت می شود یعنی درخواست را کنسل می کنند و به مرحله پرداخت و تایید برای ارسال کالا نمی رسد. و مخاطب در این مرحله سفارش را متوقف می کند.
پس زمان یکی از عوامل مهم در تحویل کالا و نوع موفقیت تجارت از نوع e-commerce است. تجارت الکترونیک اساسا مدلی از تجارت است که بستر بر اینترنت گذاشته شده است. یعنی اینترنت فرصت های آن تجارت را به ما می دهد.

آیا صرف فروختن تجارت محسوب می شود؟

تجارت مدل های مختلفی دارد اما صرفا فروختن کالا به یک نفر از نظر کارشناس آراد نمی تواند یک تجارت محسوب شود بلکه یک خرده فروشی است و در واقع در سطح یک تجارت مطرح نمی شود اگر چه در خیلی از منابع به عنوان تجارت مطرح شده است.

مدل های تجارت امروزه در دنیا

تجارت هایی مثل b to b ها یا سایت هایی هستند که کار تریت می کنند کار آن ها در واقع معرفی تامین کننده ها و ارتباط بین دو تامین کننده است و هدف آن ها در این مرحله بین تاجران است. و در نوع و روند کالا موانع خاص خود را حل کنند تا این تجارت ها موفق شوند.

یکی از موفق ترین سایت های تجارت الکترونیک

امثال سایت علی بابا با سرویس های مختلفی در تجارت الکترونیک گذاشته است به عنوان یکی از موفق ترین سایت های تجارت الکترونیک در دنیا شناخته می شود به واقع مدل واقعی تجارت الکترونیک را در علی بابا می توان دید.

سرویس های مختلف علی بابا

هم سرویس هایی دارد که ترکیب کاربران که کالا را می توانند به صورت تک و هم به صورت عمده بفروشد و هم سرویس هایی دارد که تاجران را با هم آشنا می کند و خودش را درگیر مسائل نمی کند.

سرویس ali pay چه چیزی را فراهم می کند؟

سرویس پرداخت آنلاین را برای شما فراهم می کند مثل سایت دیجی کالا که digi pay را راه اندازی کرده است و سرویس های پرداخت شما را در آن سرویس پشتیبانی می کند. مانند pay pal که برای سایت آمازون کار را برای معاملات آماده می کند.
علی بابا این طور نیست که از pay pal و امثال آن استفاده نکند بلکه استفاده می کند خود علی بابا بر روی ali pay سرویس هایی ارائه کرده که با پرداخت علی پی خیلی راحت تر می توانید رشد کنید و سفارش بهتری بگیرید.

سرویس حمل و نقل علی بابا

سرویس حمل و نقل را نیز اضافه کرده است یعنی شما در علی بابا سرویس های حمل و نقل هم می توانید بگیرید. این سرویس که گذاشته بابت این است که در مراحل حمل و نقل شما را همراهی کند و کالا را به دست شما برساند.

سرویس گارانتی به چه معناست؟

قراردادی که می خواهید ببندید اگر مبلغ بالایی باشد می توانید پول را به حساب علی بابا بریزید و علی بابا قرارداد را برای شما گارانتی می کند و کالا را تحویل می دهد.

موفق ترین نوع آموزش و یادگیری در حوزه تجارت الکترونیک چیست؟

بیشتر از اینکه شما به درس ها و مطالب قدیمی که هیچ کدام ارزش واقعی ندارند و زمان از شما می گیرند بخواهید وارد شوید به این بپردازید که امروزه در دنیا چطور رفتار می کنند تا از آن ها الگو بگیرید بهترین نوع آموزش و بهترین سیستم آموزشی این می تواند باشد.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

35 پاسخ
 1. پرویزشهبازی
  پرویزشهبازی گفته:

  تجارت الکترونیکی یک مفهوم جدید نیست و استفاده از فناوری های الکترونیکی در انجام امور بازرگانی و تجاری به سالهای قبل باز می گرده

  پاسخ
 2. حسین ملکی
  حسین ملکی گفته:

  خرید با استفاده از کارت های اعتباری در فروشگاه های وEDI از نمونه های مهم کاربرد الکترونیک درتجارت به شمار میاد

  پاسخ
 3. منصور ظهوری
  منصور ظهوری گفته:

  امکان استفاده از بستر اینترنت برای انجام تجارت الکترونیکی امتیازات ویژه ای رو برای این گونه امور به ارمغان آورده

  پاسخ
 4. مهدی مرادپور
  مهدی مرادپور گفته:

  تجارت الکترونیک روش دیگه ای برای تبادل الکترونیکی و انجام تراکنش های تجاریه که یک پل الکترونیکی بین مراکز تجاری ایجاد می شه درحالی که تجارت الکترونیکی با حجم کمتری از اطلاعات که لزوما در قالب یکسانی نبوده و بین مردم عادی رد و بدل می شه سر وکار دارن

  پاسخ
 5. امید بهکار
  امید بهکار گفته:

  «تجارت الکترونیک» مفهوم جدیدی نیست ولی در سال های اخیر رشد فزاینده و غیر قابل پیش بینی داشته که عامل اصلی آن «اینترنت » هست

  پاسخ
 6. بابک اخوان
  بابک اخوان گفته:

  در سال های اخیر این حقیقت برای تمام شرکت ها مسلم شده که تجارت الکترونیکی منافع ملی بسیاری رو برای اونها به همراه داره

  پاسخ
 7. میثم معتمدی
  میثم معتمدی گفته:

  از مهمترین مواردی که این تکنولوژی در اختیار ما قرار می ده میشه به امکان خصوصی سازی سرویس ها و انجام سرویس دهی به مشتریان در بهترین حالت ممکن و هم چنین وجود یک سیستم منسجم مدیریتی اشاره کرد

  پاسخ
 8. مهدی رحیم زاده
  مهدی رحیم زاده گفته:

  در یک تعریف ساده تجارت الکترونیکی رو میشه انجام هرگونه امور تجاری و بازرگانی به صورت online و از طریق شبکه جهانی اینترنت بیان کرد

  پاسخ
 9. یحیی سپهری
  یحیی سپهری گفته:

  هدف از به کارگیری تجارت الکترونیکی گسترش روش های قدیمی تجارت نیست بلکه ارائه روش جدید در انجام امور بازرگانی محسوب میشه

  پاسخ
 10. علیرضاعلویان
  علیرضاعلویان گفته:

  به واسطه این روش جدید جوانان قادرن که محصولات و خدمات خودشونو به شکل تمام وقت به تمام خریداران در سراسر جهان مستقل از مرزهای جغرافیایی وملیت ها عرضه کنن

  پاسخ
 11. حجت اشتری
  حجت اشتری گفته:

  بسیاری از مردم تجارت الکترونیکی رو منحصر به خرید و فروش از طریق شبکه اینترنت می دونن در حالی که این امر فقط بخش کوچکی از تجارت الکترونیک رو تشکیل می ده و این مفهوم اکنون گستره وسیعی از جنبه های مختلف تجاری و اقتصادی را دربرگرفته

  پاسخ
 12. بابک صالح
  بابک صالح گفته:

  به سادگی میشه هر گونه تراکنش مالی تجاری بین موسسات و افراد مختلف رو در حیطه تجارت الکترونیک گنجاند

  پاسخ
 13. امیرتهرانی
  امیرتهرانی گفته:

  بر مبنای تعریفی که کنسرسیوم صنعت Commercenet از تجارت الکترونیکی ارایه می ده این نوع تجارت عبارت از استفاده از کامپیوتر های یک یا چند شبکه برای ایجاد وانتقال اطلاعات تجارته که بیشتر با خرید وفروش اطلاعات ، کالا و خدمات از طریق اینترنت مرتبطه

  پاسخ
 14. نعیم میرالی
  نعیم میرالی گفته:

  اخیرا ساخت اپلیکیشن سوپر مارکت آنلاین به یکی از پر طرفدارترین مدل های کسب و کار تبدیل شده است .

  پاسخ
  • افشین زینوری
   افشین زینوری گفته:

   موضوع اصلی که در ابتدا خیلی می‌تونه در جلب رضایت مشتری اولیه سوپر مارکت اینترنتی تاثیرگذار باشه ارائه تخفیف‌های ویژه به مناسبت‌های مختلف به مشتریای بالقوست
   یعنی موضوع زیر قیمت مصرف‌کننده خیلی در یک کسب و کار اینترنتی حائز اهمیته که باید با تامین‌کنندگان سوپر مارکت آنلاین هماهنگی‌های لازم صورت بگیره

   پاسخ
 15. مسعودنجفی
  مسعودنجفی گفته:

  امروزه سوپرمارکت های آنلاین به سرعت در حال گسترش و رقابت هستن و در هر شهری ممکنه چندین اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین در حال فعالیت باشن

  پاسخ
  • همت موسی وند
   همت موسی وند گفته:

   یک سوپر مارکت آنلاین باید حجم بیشتری از اجناس مختلف روزانه رو در سبد کالاییش قرار بده تا افراد به راحتی بتونن مایحتاج روزانشونو از این کسب و کار اینترنتی تامین نماین

   پاسخ
 16. امیرسماواتی
  امیرسماواتی گفته:

  از همه مهمتر فعالیت وسیع اسنپ فود و اسنپ مارکت نشان دهنده اهمیت و حجم بسیار مناسب تقاضا در بازار داغ سوپرمارکت آنلاینه

  پاسخ
  • جلال پیشواییان
   جلال پیشواییان گفته:

   سوپرمارکت‌های محلی و هایپرمارکت‌ها به دلیل فضای کم فروشگاه و مقرون به صرفه بودن و حاشیه سود و … برخی از برندهای خاص رو ارائه می‌ دن پس ایجاد دسته‌بندی‌های متنوع از برندهای غذایی و بهداشتی در سوپر مارکت اینترنتی امکان پذیره

   پاسخ
 17. منوچهراسماعیلی
  منوچهراسماعیلی گفته:

  با استفاده از سوپر مارکت و فروش مواد غذایی اینترنتی با هزینه ای کم میشه مشترک بدست آورد

  پاسخ
  • حسین عرفانی
   حسین عرفانی گفته:

   معمولا خیلی از افراد در شهرهای بزرگ به دلیل سرانه زیاد هزینه‌های زندگی مجبورن زمان زیادی رو به اضافه‌کاری اختصاص بدن
   به همین دلیل و خستگی ناشی از فعالیت مستمر روزانه یکی از دلایلیه که افراد به سوپر مارکت اینترنتی روی میارن

   پاسخ
 18. احمدرسول زاده
  احمدرسول زاده گفته:

  مشتری ممکنه از ما امروز خرید کنه اما ممکن فردا ازمون خرید نکرده و از رقیبمون خرید کنه اما به راحتی می تونیم از مشتریامون بخوایم با استفاده ازاینترنت از تخفیف هامون پس از خرید بهره مند ببرن
  با این کار ما مشتری رو تبدیل به مشترک کرده و امکان خریدهای بعدی مشتری را بالا می بریم

  پاسخ
 19. نوید لاجوردی
  نوید لاجوردی گفته:

  در خريد و فروش گارانتي تعهديه که فروشنده در مقابل محصول يا خدمات ارائه میکنه و معمولا متعهد میشه در صورت برآورده نشدن ادعاش حاضر به تعمير يا تعويض کالاست

  پاسخ
 20. محمد موید
  محمد موید گفته:

  نقض عهد زماني اتفاق ميوفته که اين تعهد اجرا نشه يعنی محصول اشکالی داشته باشه و يا مطابق ميل يا انتظار خريدار نباشه

  پاسخ
 21. محراب رضایی
  محراب رضایی گفته:

  در معاملات تجاری گارانتی ضمانتيه که يکي از طرفين قرارداد به ديگری میده که در برخی موارد و شرايط حقيقت داره و اتفاق میوفته

  پاسخ
  • مهرداد فلاحتگر
   مهرداد فلاحتگر گفته:

   تو کشور ماکه جنس بدون گارانتی یا قاچاق مثل نُقل و نبات پیدا میشه و با چند ساعت قدم زدن تو بازار با انواع و اقسام کالاها روبه رو می شیم که با قیمت به مراتب پایینی از محصولاتی که ضمانت دارن به فروش می رسن

   پاسخ
 22. مجیدعلیزاده
  مجیدعلیزاده گفته:

  خدمات پس از فروش خدمتیه که از سوی کارخانه سازنده به مشتری پس از فروش محصول ارائه میشه
  این خدمت می‌تونه شامل تعمیر یا تعویض قطعه معیوب در طی مدت گارانتی یا بیشتر باشه
  خدمات پس از فروش کاملا به محصول فروخته شده مرتبطه

  پاسخ
 23. رضا سنجابی
  رضا سنجابی گفته:

  گارانتی فقط اسمیه که تو ایران ازش تنها به عنوان یک اسم یا برند یاد می شه نه خدمات پس از فروش

  پاسخ
  • مجتبی سلیمانی
   مجتبی سلیمانی گفته:

   گارانتی نوعی دل گرمی برای خریدار و مصرف کنندست و به ما اطمینان می‌ده که اگه محصول اون طوری که در تبلیغات نشان داده شده کار نکنه می‌تونیم اصل پولمون و یا محصول جایگزینو دریافت کنیم

   پاسخ
 24. علیرضاحق شناس
  علیرضاحق شناس گفته:

  گارانتی در واقع قولیه که فردی مثل فروشنده می‌ده تا اگه شرایط خاصی اتفاق افتاد این قول عملی بشه

  پاسخ
 25. محسن هنرمند
  محسن هنرمند گفته:

  ضمانت‌نامه‌ها به عنوان یک ابزار بازاریابی و برای جذب و وفاداری بیشتر مشتریان به‌کار گرفته شده

  پاسخ
 26. محمدرضانیکبخت
  محمدرضانیکبخت گفته:

  علی پی یکی از محبوبترین های کشور چینه
  یک سیستم کامل و جامع پرداخت
  70 % نیاز های چینی ها و زندگی در چین را در خودش جای داده

  پاسخ