📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

آثار رونق تولید ملی در حوزه ی اقتصادی

باید دانست که انسان تنها موجودی در جهان است که با تولید ابزار و استفاده بهینه از آن زندگی خود را پیش میبرد و به گفته ی دیگر، به نوعی زندگی خود را راحت تر و پر سرعت تر میکند و به همین خاطر رونق تولید را به نوعی رونق کل زندگی بشر باید دانست.

تولیدی که در گام اول نیازهای مردم را برطرف کند و از طرفی دیگر با صادرات آن محصول بتوانیم برای کشور ارزآوری داشته باشیم.

رونق اقتصادی

نتایج رونق تولید

یکی از مهمترین نتایج رونق تولید رشد اقتصادی و در واقع رونق اقتصادی است که باعث اشتغال زایی و توسعهی ظرفیت های داخلی میشود. از آنجایی که کشور ما با تحریم های بین المللی مواجه می باشد بهترین راه برای مقابله با تحریم ها حمایت از تولید داخلی است. هرچند که در شرایط تحریم ما برای تأمین مواد اولیه دچار مشکل هستیم ولی در زمینه فروش و تولید ملی می توانیم شرایط بهتری را ایجاد کنیم.

حال اگر در مورد فروش و قسمت بازاریابی فروش دقت کرده و روی آن تمرکز بیشتری کنیم میتوانیم محصولاتی که در داخل ایران است را در بازهای جهانی شناخته کنیم و این باعث میشود که ارزآوری کرده و دلار را وارد کشور کنیم و به کشور تزریق کنیم.

تأثیرات مثبت و منفی تحریم های بین المللی

تحریم های بین المللی در حال حاضر مانند تیغه دو لبه عمل کرده است، از طرفی توانسته اند شرایط را برای افزایش توان تولید داخلی مناسب کنند و از طرفی در صورت عدم توجه به ظرفیتهای داخلی ممکن است به استقلال سیاسی کشورمان خدشه هایی را وارد کنند.

یعنی اگر ما توجهی به تولید و فروش محصولات خودمان نداشته باشیم و فقط تمرکزمان روی واردات کالا باشد در نتیجه این باعث میشود به کشور خدشه وارد شود و مردم  کشور روز به روز فقیر تر شوند.

راهکارهایی برای رونق تولید ملی

چندین راهکار برای رونق تولید وجود دارد که به آن اشاره میشود.

راهکار اول این است که ما نیروها را بشناسیم و توانایی شناسایی نیروها و ظرفیتهای قابل دسترس در عرصه های مختلف را داشته باشیم.

راهکار دوم شناسایی نخبه ها میباشد. نخبگان و متخصصانی که در بخش ها وسازمانهای مختلف در حال فعالیت هستند و مورد دیگر این است که از ایده های آنان استفاده کنیم و بتوانیم ایده هایی که دارند را به اجرا بگذاریم.

رونق اقتصادی

یکی دیگر از راهکارهایی که اگر به آن توجه شود میتوان تولید ملی را رونق زیادی داد بخش مربوط به زیر ساختهای کشاورزی کشورمان است که آن را توسعه دهیم و تقویت کنیم و بروزرسانی کنیم .

راهکار دیگر که خیلی مهم نیز میباشد، “سازماندهی در واردات و صادرات است و اینکه از واردات کالاهای غیر ضروری جلوگیری کنیم”.

به این منظور باید بدانیم که تولید کنندگان و کارخانه داران چه مشاغلی هستند و چه فعالیتی میکنند؟

حال میخواهیم بدانیم که تولیدکنندگان و کارخانه داران چه کارهایی انجام میدهند. تولید کنندگان و کارخانه دارها چه مشاغلی هستند و آیا خوب است که ما وارد مسیر تولید شویم؟ و آیا خوب است که یک خط تولید برای مسیرمان راه بیاندازیم؟ چه خطرات و ریسکهایی دارد؟ و چه فوایدی برای ما دارد؟

مشکلات تولید کنندگان و کارخانه داران

تولیدکنندگان و کارخانه داران و اینگونه مشاغل همیشه درگیر یک سری حواشی مانند بیمه، عوارض، دارایی هستند.  تغییر قیمت دلار ، تغیر دولت ها نیز میتواند در کار آنها تأثیر زیادی داشته باشد.

به طور مثال فرض کنید شما در انبارتان یک محصول را تولید میکنید و هنگامی که میخواهید محصول را بفروش برسانید، قیمت مواد اولیه گران تر از قیمت محصولی است که می خواهید بفروشید و این باعث می شود که شما متضرر شوید .

پس تولید، هم سرمایه زیادی میخواهد و هم ریسک خیلی بالایی دارد.

پس حال باید دانست چه کاری باید انجام دهیم.

به طبع پیشرفت جامعه کارها نیز تخصصی تر شده است مثلا یک دامدار دیگر شیری که خود تولید میکند را خود به فروش نمیرساند.

چون تولید کنندگان علاقه به تولید دارند و فقط تمرکزشان بر روی این است که کیفیت محصولشان را بالاتر ببرند. و از آنجایی که فرایند تولید با فرایند فروش تفاوت میکند و هر تولید کننده ای که سود کند تاجر نیز در کنار آن سود خواهد کرد.

مراحل طراحی و تولید محصول 

از تولید تا فروش هر محصول یک سری مسائل و مشکلاتی وجود دارد ولی باید بدانیم از تولید تا فروش هر محصول یک سودی وجود دارد. کمتر از ۲۵ درصد آن سهم تولید کننده میشود و بیشتر از ۷۵ درصد آن سهم فروشنده خواهد شد.

حال فرض کنید شما به عنوان یک تاجر میخواهید وارد بازار شوید و میخواهید در بازار یک محصول را انتخاب کنید و برند سازی کنید روی آن محصول و آنقدر هم سرمایه ندارید که بخواهید یک خط تولید راه بیاندازید یا  تولید کننده محصول باشید چون اگر بخواهید تولید کننده یک محصول باشید باید یک مکانی را برای تولید محصول خود داشته باشید و باید نیروهای خیلی زیادی داشته باشید و یک سری دغدغه های دیگر.

رونق اقتصادی

همکاری تجار باتولید کننده ها

شما به عنوان یک تاجر می توانید با انواع تولیدکننده ها همکاری داشته باشید و درآمدتان به چیزی وابسته نباشد به اصطلاح آقا بالا سر خودتان باشید، با انواع برندهای مختلف کار کنید.

در این شغل میزان رشد بسیار زیاد است چون با گذشت زمان مشتری های شما نیز افزایش پیدا میکند و همچنین همینطور که میبینید میزان تولید کنندگان در حال افزایش یافتن است، زیرا وقتی که نیاز بازار بیشتر شود یعنی تولید کننده ای که سرمایه و توانایی دارد و میخواهد محصولش را تولید کند اگر ببیند مشتری های خیلی زیادی وجود دارند و آن محصول در بازار کم است می آید و تولید محصول را در دست میگیرد .

پس میزان تولید کننده ها را نیز شما میتوانید بیشتر هم کنید. و اگر یک تاجر بخوبی برند سازی کند و شناخته شود می تواند ثروت زیادی را کسب کند . این شغل هم، شأن اجتماعی بسیار بالایی دارد و هم به مرور زمان حاشیهی سود و درآمد خیلی بالاتری خواهد داشت.

یک اشتراکی که در همه ی مدلهای ایکاردیاس وجود دارد  و تجارت در آن مستثنی است این است که شما هر کاری را که بخواهید انجام دهید، باید در یک ساعت مشخص و در یک مکان معلوم و مشخصی حضور داشته باشید.  اگر بخواهید در آن زمان و در آن مکان نباشید برایتان مشکل بوجود خواهد آمد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  آذری گفته:

  ما در شرایطی قرار گرفته ایم که هر روز فقیر و فقیر تر میشویم مگر اینکه جوان ها همت کنند و کسب و کاری در سطح بین الملل برای خودشان دست و پا کنند و از طرفی هم مقامات کشور باید دست جوان تر ها را بگیرند تا این روند درست انجام شود
  و من الله التوفیق

  پاسخ
 2. Avatar
  رحمتی گفته:

  با سلام
  یکی از بهترین راه های ارزآوری صادرات محصول می باشد که باید به صورت تخصصی روی این موضوع کار کرد

  پاسخ
  • Avatar
   سبحان کریمی گفته:

   صحبت شما متین اما مسئولین هم باید به جوان تر ها کمک کنند و راه صادرات را هموار که متاسفانه آنقدر سنگ جلوی پای جوان ها انداخته می شود که مجبور به مهاجرت میشوند

   پاسخ