روياي يك شبه پولدار شدن + صوتی

🔻 امروز می خواهیم یکسری بحث هایی را باهم انجام دهیم شاید برای شما جالب باشد.
وقتی آدم ها می خوابند در خوابشان یکسری رؤیا ها را می بینند که ممکن است در زندگی آینده شان تاثیر گذار باشد خیلی وقت ها ما بیداریم و خواب نیستیم ولی بقیه یک رؤیاهایی را در زندگی و فکر ما ایجاد می کنند که بدون خواب ایجاد شده و همینطور که ما داریم راجع به خواب صحبت می کنیم می دانیم خواب یک چیزی هست که در واقعیت اتفاق نیافتده و هر خوابی معناهای مختلفی می دهد.

اما به آن می گوییم رؤیا اما رؤیا قرار نیست واقعی باشد هر رؤیایی می تواند در زندگی آدم تاثیر گذار باشد آن رؤیاها چی هستند؟
رؤیا هایی که به واقعیت نزدیک هستند اما بعضی از رؤیاها هستند که ما را دچار چالش های عجیب و سنگینی در زندگی می کنند، چالش های عجیبی که یا به خودمان لطمه می زنیم ویا خودمان را از بین می بریم.
مثلاً زمانی که مثل الان امکانات نبود مردم در گذشته رؤیای پرواز داشتند طرف با خودش این تصویر را تصور می کرد که می رود روی یک تپه ای پرواز می کند برای خودش می رود در آسمان ها می چرخد اما امکانات امروز وجود نداشت هرکسی خواست این رؤیا را واقعی کند بالای تپه می رفت و درجا می افتاد پایین….
اینکه ما بخواهیم یک شبه پولدار شویم این هم یک رؤیا هست و رؤیای خطرناکی می باشد ما به خاطر این رویا می آییم در «بورس» سرمایه گذاری می کنیم، سهام می خریم، دلار می خریم به خاطر این رؤیا می رویم طلا می خریم اما آیا واقعاً دنیا اینجوری است؟
دنیا اینجوری به ما یاد داده؟
کسانی که دنبال یک شبه پولدار شدن بودند واقعاً موفق شدند؟
یا مسیر خوبی در زندگی خودشان پیش بردند؟
شما دیدید در این کلیپ ها نشان می دهند طرف با یک ماشین لاکچری می آید یک ویلای لاکچری هم دارد می رود داخلش و می گوید من به هدفم رسیدم مثلاً روزی 100 میلیون تومان در آمد داشته باشم، از اینگونه فیلم ها زیاد دیده شده که طرف با چنین ادبیاتی داخل آن صحبت می کند و آدم فکر می کند قرار است به واقعیت تبدیل شود.
همه ما خیلی از آدم ها را می شناسیم خود ما خیلی از تاجران را می شناسیم اما واقعاً پولدار شدن یک شبه اتفاق نمی افتد می توانیم سریع تر برویم اما قرار نیست که شروع نکرده بخواهیم نتیجه بگیریم.
مثلاً یکی می گوید من می خواهم فلان شهر یک چنین مغازه ای بزنم چنین اجناسی را بریزم و از فرداش روزی 100 میلیون تومان در آمد داشته باشم.
خوب دوسته من هر کاری خاک خوری خودش را دارد تجارت بدون سلام کردن و راه افتادن همه کارها و با یک بشکن همه چیز روبه راه شدن نیست ممکن است ما با رؤیای یک شبه پولدار شدن فریب بخوریم یک موقع برویم همه چیز مان و زندگی مان را بفروشیم و برویم داخل بورس مثلاً فلان کارخانه، سهام فلان شرکت را که به ما گفتند ضریب های چندبرابری دارد بخریم اما بعدش چه می شود؟
شما واقعاً فکر کردید در این دنیا به همه اجازه می دهند یک شبه پولدار شوند و به همه چیز برسند؟
دنیا یکسری اصول و قواعدی دارد باید این اصول را درک کنید این اصول چیست؟
کسانی که راه درست را انتخاب می کنند به نتیجه می رسند پس اگر راه غلط را انتخاب کنید هرچقدر هم که هزینه کنید به نتیجه ای که می خواهید نمی رسید.
راه غلط چیست؟
راه هایی که رایج و متداول و مرسوم نیست مثلاً من بخواهم به زور بیایم از راه کارمندی پولدار شوم اصلاً چنین چیزی امکان پذیر است؟
بیایم بگویم من می خواهم از راه کارگری پولدار شوم اصلاً معنی می دهد؟
مسیرت غلط است داری جاده را اشتباه می روی داری دور از هدفت دور می شوی؟

عمرت دارد می گذرد فرصتت دارد از بین می رود همه کار داری می کنی تا بخواهی یک مبلغ ناچیزی بدست بیاوری مثلاً طرف می آید می گوید من راننده تاکسی باشم پولدار هم بشوم دوست عزیز نمی شود این مسیر، مسیر غلطی است.


یا می آید می گوید من بروم فوتبالیست شوم تا پولدار شوم یک میلیون نفر شاید به این راه بیایند اما آنی که بالا می رود به هر دلیلی پارتی بازیه کارش خوب بوده استعداد خوب بوده چند درصد هستند؟
شاید در یک میلیون نفر یک نفر آن فوتبالیست تاپ بشود شما می خواهی بگویی من بین آن یک میلیون نفر می شوم جزو آن پنج نفر می شوم؟
چقدر مسیر سخت است چقدر باید در این مسیر اشتباه تاوان بدهید دوستان فوتبال مسیر پولدار شدن نیست.
بازیگری مسیر پولدار شدن نیست همه اینها را هم اگر ببینید و از آنها بپرسید همه آنها واقعاً می گویند من از روی علاقه ام کار کردم نه اینکه صرفاً پولدار شوم.
اما همه جای دنیا همه آدم های پولدرا مسیرشان مشخص بوده مسیرشان تجارت بوده حتی آن فوتبالیست و بازیگری هم که شما می بینید خیلی پولدار است در تجارت وارد شده یعنی یک «تجارت شخصی» داشته یعنی مسیری که بتواند پول بیشتری را بدست بیاورد را داشته.
هیچکس را در هیچ جای دنیا پیدا نمی کنید که بیاید بگوید تجارت مسیر پولدار شدن نیست.
یک مسیر و یک روش و یک راه درست است شما مثلاً می گویید این اتوبان یا جاده مسیر فلان جاست جاده تهران است جاده مشهد است جاده شمال است.
پس مسیرش مشخص است من باید در آن جاده حرکت کنم که بتوانم به مقصدم برسم اینهم هست همه ما می دانیم در این جاده که حرکت می کنیم من با ابزار و امکانات خودم پیش می روم یکی دیگر با امکانات بیشتری و مجهز تری می آید خوب طبیعی است که خروجی های بیشتری هم می گیرد.
مثلاً یکی با یک ماشین معمولی در این جاده است مثال میزنم پراید می خواهد با این ماشین با 240 تا سرعت برود خوب نمی شود یا خودت را به کشتن می دهی یا از جاده منحرف می شوی.
اصلاً به این موضوع هم کاری نداریم که پراید 24 کیلومتر هم نمی رود.
پس اگر بخواهیم با سرعت برویم باید به امکانات خودمان نگاه کنیم شما می آیید می گویید من آدم بلند پروازی هستم، رؤیا های من بزرگ است امکانات بیشتری بگذار، سرمایه گذاری بیشتری برای آینده خودت انجام بده اما این نکته خیلی مهم است در راه درست و مسیر درست آن باید قدم بردارید من می خواهم این جاده را بروم با یک ماشین بهتر می روم چون می دانم راهم درست است می دانم به مسیرم می رسم اما این را هم می دانم یک شبه قرار نیست این اتفاق بیافتد یک مدتی و زمانی را باید صبور باشم و برای آن صبر کنم.
تامل کنم تا نتیجه را بگیرم و خروجی های خودم را بگیرم ریشه های من در این میسر و بازار بزرگ شود جان بگیرد تا نتیجه بگیرم چون می دانم در مسیری که دارم می روم راه و مسیرم درست است وقتی اینگونه باشد سرعت مان بیشتر می شود اما توقع تغییر یک شبه و یک ماهه و یکروزه را نداشته باشید.
خیلی وقت ها دوستان صحبت می کنند ما به آنها می گوییم آقای فلانی، خانم فلانی توقع دارید یک ماهه صادر کننده بشوی؟
چقدر این مسیر را من فشرده کنم تا بتوانیم این کار را انجام دهیم؟مگر می شود؟
به یک ماه بفروشید صادر کنید موفق باشید نمی شود کمی صبور و واقع نگر باشید هرچیزی و هر کاری و هر برنامه ای پروسه های خودش را دارد اما ما همیشه سعی می کنیم با تحقیق کردن و مطالعه، ایجاد فرصت ها و… چیزهای دیگر مسیر را کوتاه کنیم تا بتوانیم خروجی بهتری ایجاد کنیم.
امیدوارم از این خواب غفلت بیدار شویم و برای ما محرز شود که یک شبه پولدار شدن فقط یک رؤیا است اما اگر در یک مسیر و جاده درست پیش برویم سرعت مان زیاد می شود و به هدفی که می خواهیم می رسیم و خروجی هایمان بیشتر می شود اما بازهم می گویم یک شبه اتفاق نمی افتد.
🔹 پل ارتباطی:09120997587

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ