📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اصول درست برندسازی + فیلم

فضای اینترنت، گستردگی زیادی دارد و همه ی برنامه و ابزارهای که با اتصال به اینترنت فعالیت می کنند، شامل این فضا و بستر می شوند. مثلا ایمیل، تلگرام، اینستاگرام، وب سایت و … .

بهترین فضای تبلیغاتی در اینترنت

اما کدام یک از این فضاها، برای تبلیغات، مناسب تر هستند و زودتر ما را به نتیجه می رسانند؟ به عنوان مثال در هر ثانیه، ۵۱۰۰۰ جستجو در گوگل صورت می گیرد و این یعنی یک فضای بسیار بزرگ که بیشترین احتمال دیده شدن وجود دارد. البته باید اصول تبلیغات در اینترنت را هم رعایت کرد.

ما باید در جایی دیده شویم که مشتری به دنبال ما می گردد. سود اصلی و واقعی در چنین فضایی محقق می شود. اگر بتوانیم درست تشخیص دهیم و درست دیده شویم، پیروز این میدان خواهیم بود.

تفاوت تبلیغ اینترنتی با سایر روش ها

در برخی شیوه های تبلیغاتی، به دنبال مشتری می گردند و محصول خود را برای او تبلیغ می کنند، مانند بازاریابی سنتی یا بازار یابی مرسوم این روزها. در چنین شیوه ای، خریدار است که شرط می گذارد و تعیین می کند که خرید، چگونه باشد و فرآیند خرید به چه شکل انجام شود. حتی در مورد قیمت نیز دست فروشنده، بسته خواهد بود و برای جذب مشتری ممکن است به سودهای کم هم راضی شود.

در روش تبلیغاتی اینترنتی، مشتری به سراغ شما که فروشنده ی محصول مورد نظر او هستید می آید. در چنین حالتی، ابتکار عمل، با شما خواهد بود و اوست که خواستار محصول شما می شود و حاضر است برای به دست آوردن آن، سود زیادی به شما پرداخت کند.

برای چنین هدفی، در تمامی فضاهای اینترنتی نام برده شده می توان تبلیغ کرد.

گوگل، بهترین بستر تبلیغ اینترنتی

اما همه ی این فضاها(تلگرام، شیپور، دیوار، اینستاگرام و …)، بازدهی پایینی دارند. اگر شخصی، گوگل را تجربه کرده باشد، متوجه این نکته خواهد شد که گوگل، از همه ی این روش ها، بازدهی بیشتر و بلکه فوق العاده ای دارد. اگر سایت شما در صفحه ی اول گوگل قرار بگیرد، روزانه حدود ۴۰۰۰ مشتری به سایت شما مراجعه می کنند. این، در حالی است که اگر مثلا بر روی برنامه ای مانند اینستاگرام تمرکز کنید، روزانه حداکثر ۵۰ نفر به شما مراجعه خواهند کرد.

برندسازی هدفمند

در فضاهای غیر گوگل، کسی به شما مراجعه می کند، لزوما قصدش خرید محصول شما نیست و اصلا دنبال محصول شما نبوده است و به صورت تصادفی تبلیغ شما را دیده و مراجعه کرده است. بسیاری از این افراد، خریدار واقعی نیستند و از روی کنجکاوی به شما مراجعه می کنند.

اما زمانی که سایت شما در صفحه ی اول گوگل قرار می گیرد، مشتری که به شما مراجعه می کند، هدفمند به سایت شما وارد شده و دنبال محصول شما بوده است. با جستجویی که این خریداران در گوگل می کنند، اگر تاجر یا فروشنده ای دیده شود، مشتریان با او ارتباط می گیرند و خریدشان را می خواهند از شرکتی که برند است انجام بدهند.

هدف از تبلیغات، تنها دیده شدن نیست، بلکه هدف، پول درآوردن است. باید به شکلی دیده شد که در نهایت، شخصی که مشغول کسب و کار است، در آمد قابل قبولی به دست آورد.

تبلیغات در سطح جهانی

برای معرفی شدن در بازارهای جهانی، بهترین ابزار، اینترنت است. چرا که در عصر حاضر، هیچ خریداری برای خرید، سفر نمی کند. بلکه ابتدا تحقیق و مطالعه می کند که محصول مورد نظرش در چه کشورهایی وجوددارد و برندهای این محصول، چه شرکت هایی هستند.

یک تاجر، باید متوجه این موضوع باشد و کسب و کار و محصول خودش را باید در فضای اینترنت تبلیغ کند و اینترنت هم منحصر در گوگل است و نباید به هیچ چیز دیگر در اینترنت فکر کرد. یعنی باید تبلیغات به نحوی باشد که وقتی یک خریدار خارجی در مورد محصول مورد نظرش در گوگل جستجو می کند، شرکت و برند شما را به راحتی پیدا کند. در این سیستم، شما باید سایت هایی را داشته باشید که در واقع حکم بازاریاب های شما را دارند که شما را تبلیغ می کنند.

محصولی که قرار است در سطح جهانی عرضه شود و در اینترنت تبلیغ شود، مخصوص تجار است و قرار نیست مثلا به صورت تکی به فروش برسد. بلکه قرار است محصولات، با حجم بالا به فروش برسد.

دیده شدن در اینترنت جهانی

اولین مسئله ای که باید برای دیده شدن در اینترنت جهانی انجام داد، این است که ببینید فعالان اقتصادی و تاجران مرتبط با محصول شما، با چه زبان هایی جستجو می کنند. جامع ترین زبان، انگلیسی است و بیشترین جستجو در هر زمینه ای، با این زبان صورت می گیرد.

پس باید سایت های شما، به زبان انگلیسی باشد و با تکنیک های مربوطه، به صفحه ی اول گوگل بیایید. اما مثلا شما متوجه می شوید که توسط کاربران عربی هم بازدید دارید، پس باید به زبان عربی سایت هایی را داشته باشید.

سایت زبان های غیر انگلیسی

به این نکته هم باید دقت داشت که زبان های تخصصی غیر انگلیسی، مانند روسی، فرانسوی، آلمانی و …، برای هر محصولی کاربرد ندارند. در ضمن داشتن سایت به زبان فارسی هم به این معنا نیست که شما دیگر مشتری خارجی نخواهید داشت، بلکه مشتریان کمتری خواهید داشت و البته مشتریان شما بیشتر، دلالان و واسطه ها خواهند بود.

اگر می خواهیم از مشتریان و خریداران واقعی پول دریافت کنیم، باید سایت با زبان انگلیسی داشته باشیم.

امروزه، خریدها به صورت لحظه ای است؛ یعنی مشتری در لحظه تصمیم می گیرد که از چه کسی خرید کند و شما باید دائما در مسیر و دید مشتری باشد تا شما را انتخاب کند.

مرحله بعد از تبلیغات تجاری

بعد از تبلیغات، چه در بازار داخلی و چه در بازار خارجی، مشتری با شما ارتباط می گیرد و مسئله ی بسیار مهم، این است که چگونه این مشتری را به پول تبدیل کنیم.

یکی از نکات، مسئله ی زبان و گفتگو است که باید با زبان مشتری با او گفتگو کنیم و برای توضیحات لازم را ارائه کنیم.

برای عرصه ی جهانی، باید حتما یک کمپانی پروفایل داشته باشید. در این پروفایل، تمام جزئیات برند و شرکت شما و محصولی که ارائه می کنید، باید وجود داشته باشد و معرفی کامل صورت بگیرد. کمپانی پروفایل، برای معرفی کسب و کار و تجارت شماست و با کاتالوگ که فقط جنبه ی تبلیغاتی دارد، بسیار تفاوت دارد.

در آراد برندینگ، همه ی این زیرساخت ها وجود دارد و تمام جزئیات شروع و رشد تجارت، در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


8 پاسخ
 1. Avatar
  اسحاق مطهری گفته:

  کدام یک از شبکه های اجتماعی از سایر اونها مهمه که بیشتر روی اونها کار کنیم؟
  با تشکر

  پاسخ
 2. Avatar
  باستانی گفته:

  اگر در هر ثانیه ۵۱ هزار جستجو در گوگل داشته باشیم پس بهترین راه تبلیغات داشتن سایت و تهیه ی محتوای جذاب و عامه پسند است تا بتوانیم به یک فروش ایده آل برسیم

  پاسخ
 3. Avatar
  اشین امیدوار گفته:

  ممنون برای مقالات بسیار خوب و کاربردی ای که به رایگان در اختیار ما میگذارید
  موفق باشید و سربلند

  پاسخ
 4. Avatar
  ایران پناه گفته:

  به نظر میرسد اینستاگرام تنها فضایی برای تماشای کالاهای زیبا باشد تا اینکه فروشگاه اینترنتی ای بزرگ

  پاسخ