🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

تجارت رسالت انسان در زندگی + فیلم

تجارت به عنوان رسالت انسان در زندگی می باشد و باید برای این وظیفه تمام تلاش خود را به کار ببریم تا بتوانیم به آنچه خدا بر ما امر کرده است، جامه عمل بپوشانیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
افراد دو دسته هستند، دسته ی اول کسانی هستند که به تاجر شدن خود یقین دارند و دسته دوم هم افرادی هستند که به تاجر شدن خود شک دارند. فردی را تصور کنید که به دره ای میرسد و باید این دره را بگذراند و راهی جز پریدن ندارد. اما در مقابل این فرد، آدمی را تصور کنید که به دره میرسد اما برای این فرد باید وجود ندارد و زمانی که راهی جز پریدن ندارد، برمیگردد. این افراد منفعل شرایط هستند و به رسالتی که خداوند برای هر فردی در نظر گرفته توجهی نمی کنند.

کسی که به این درک و باور میرسد که راهی جز طی کردن یک مسیر ندارد و این مسیر حتما باید طی شود ، قائل به رسالت خویش است. این فرد به این باور رسیده است که خدایی که من را خلق کرده است، به من رسالتی نیز داده که من باید آن را پیدا کنم و مسیرم را طی کنم.

فکرکردن به رسالت خود در زندگی

پیامبر خدا در زندگی اش به رسالتش یقین داشت. ما هم میتوانیم به پیامبر خدا اعتمادی بر پایه ی یقین داشته باشیم تا رسالت خود را انجام دهیم. پیشنهاد همبستر شدن با تمام دختران قریش و حاکم شدن بر تمام قریش به شرط کنار گذاشتن رسالتش، چیزی نبود که یقین پیامبر را به شک تبدیل کند و همین امر باعث شد تا در پیش گاه خداوند مقام رسول را داشته باشد.

حالا رسالت من ثروتمند شدن و تاجر شدن است و من برای بدبختی، مفلوک بودن و سربار بودن آفریده نشدم بلکه آفریده شدم تا از طریق من و کار هایی که انجام میدهم افراد دیگر هم به خواسته های خود برسند. من و تو به دنیا آمدیم تا فاعل باشیم نه منفعل.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  نجمه آل ابراهیم دهکردی گفته:

  به نام خداوند بخشنده مهربان

  گاها که مطالب شمارو پیش میاد میخونم دوس دارم حرف و نظری بدم که جز سکوت عمیق حرف و نظری برای من نیست.

  و جمله __ من الله توفیق __ بهترین حرفی است که برای شما بعد هر مطلبی از خداوند خواستارم.

  پاسخ
 2. Avatar
  مریم ملکی گفته:

  سلام
  مدتها بود به دنبال این گرایش بودم انگار خودم را ،اصلم را در این حوزه یافتم
  تا اینجا که هرچه گفته اید حقیقیت داشته امیدوارم یک ماه گذشته از اشناییم
  امیدوارم برای سایت من با دیده شدن در اینترنت وتماس مشتریان همه ی انچه معتقدیدبه حقیقت برسد واطمینیان صددر صدم کاملتر شود

  پاسخ