📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💎 در گروه تلگرام آرادی ها هر روز یک سوال پرسیده می شود و به بهترین پاسخ ۱۰ محتوای فارسی رایگان هدیه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.
بهترین ترفندهای جذب مشتری

بهترین ترفندهای جذب مشتری

بر خلاف تصور عمومی، مشتری‌ها و متقاضیان محصولات مختلف نه تنها کم نشده‌‌اند، بلکه بیشتر هم شدند. بنابراین باید راهکاری برای پیدا کردن مشتری داشته باشید. اما در بازار رقابتی امروز چگونه می‌توان بیشترین تعداد مشتری‌ها را جذب کرد و فروش بهتری داشت؟

چگونه بیشتر بفروشیم؟

پیش از هر چیز باید حداکثر مشتریانی که متقاضی محصول شما هستند، به سمت خودتان جذب کنید. چه تولیدکننده محصول باشید و چه عرضه‌کننده آن، باید برای این محصول مشتری پیدا کنید و پیدا کردن دو یا سه مشتری کافی نیست، بلکه باید بتوانید ببشترین تعداد مشتری‌های ممکن را به سمت خودتان بکشانید.

دومین کار این است که باید رقبای خود را از بازار کارتان حذف کنید. فرض کنید بیشترین تعداد مشتری جذب شده باشد و مثلا برای محصولی صد مشتری داشته باشید. حتی اگر بتوانید از بین این صد نفر، نود مشتری را به سمت خودتان جذب کنید، اما نتوانید رقیب‌های خود را حذف کنید، این نود مشتری بین همه تاجران تقسیم می‌شود. پس در کنار جذب بیشترین تعداد مشتری، باید بتوانید رقبای خودتان را هم از بازی خارج کنید. اگر می‌خواهید بیشترین مقدار فروش را داشته باشید، باید جذب حداکثری مشتری و حذف رقبا را اساس کارتان در تجارت قرار بدهید.

اصول موفقیت در تجارت

اگر نتوانید مشتریان زیادی جذب کنید، در عمل کار خاصی نکرده‌اید و اگر توانستید مشتری جذب کنید، اما آن‌ها را دو دستی به رقبایتان تقدیم کردید، باز هم کاری از پیش نمی‌برید. این اساس کار هر تاجری است و هر روشی که داشته باشید، باید این دو کار را انجام بدهید تا بتواند بالاترین درصد موفقیت را در تجارت داشته باشید. کاری که ما در آرادبرندینگ انجام می‌دهیم، دقیقا همین است. ما در آرادبرندینگ چهار پارامتر اساسی برای جذب حداکثری مشتری و حذف رقبا داریم. پس از ارائه و بررسی این چهار پارامتر متوجه می‌شوید که در نهایت همه مسیرها به تولید محتوا ختم می‌شود. مسیرهای تبلیغاتی ما در آرادبرندینگ وابسته به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است و معتقدیم این مسیرها باید تقویت بشود. تقویت این مسیرها هم تنها به واسطه چهار فعالیتی امکان‌پذیر است که در ادامه به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین راهکار جذب مشتری

تولید محتوا اساس جذب مشتری است. اگر می‌خواهید مشتری‌ها را جذب کنید و آن‌ها را نگه دارید، باید محتوا تولید کنید. برای حذف رقبا نیز نیازمند تولید محتوا هستید؛ چون تولید و بارگذاری محتوای زیاد و هدفمند مساوی است با زیاد دیده شدن و زیاد دیده شدن یعنی حذف رقبا. پس باید تولید محتوا را جدی بگیرید تا بتوانید مشتری بیشتری جذب و رقبای خود را نیز حذف کنید. اگرچه مهم نیست تولید محتوا در سایت انجام شود یا در شبکه‌های اجتماعی، اما شیوه تولید محتوا در هر کدام آن‌ها فرق می‌کند؛ چون سبک و سیاق تولید محتوا در هر بستر تبلیغاتی متفاوت است. اما فعالیت در هر کدام از این بسترها باید به تولید محتوایی با حجم بالا و هدفمند ختم شود. پس هیچ‌گاه تولید محتوا را متوقف نکنید؛ به هر مدلی که باشد، چه متنی، چه صوتی یا ویدئویی. باید محتوا تولید کنید تا بیشتر دیده شوید و مشتری نیز فقط شما را ببیند.

بمباران تبلیغاتی چیست؟

بمباران تبلیغاتی در بازاریابی و تجارت بسیار اهمیت دارد؛ به این دلیل که می‌تواند شما را دائم جلو چشم مشتری قرار بدهد. کما اینکه می‌بینید فروشگاه‌های زنجیره‌ای در همه جا تبلیغ می‌کنند یا شرکت‌های بیمه در یک خیابان سه یا چهار نمایندگی دارند. در واقع آن‌ها هم از روش بمباران تبلیغاتی استفاده می‌کنند و با حضور بیشتر سعی می‌کنند رقبا را حذف کنند و فقط خودشان دیده بشوند. مشتری باید دائم شما را ببیند و وقتی این اتفاق می‌افتد، فقط به شما اعتماد می‌کند و فقط با شما همکاری می‌کند. چنین رخدادی دو دلیل دارد: دلیل اول اینکه، وقتی مجموعه‌ای دائم تبلیغ می‌کند، یعنی مجموعه قدرتمندی است، بنابراین حضور مستمر و پایداری هم دارد. دلیل دوم: وقتی شما دائم تبلیغ کنید، دیگر رقیبی وجود نخواهد داشت و بنابراین مشتری مجبور است از شما خرید کند.

بمباران تبلیغاتی چیست

راه های جلب اعتماد مشتری

مبحث تولید محتوا و بمباران تبلیغاتی را جدی بگیرید تا به واسطه این دو، حضوری مستمر و پایدار در حوزه فعالیت خود داشته باشید. چنین حضوری می‌تواند جدا از بحث زیاد دیده شدن، اعتماد هم ایجاد کند. فرض کنید شخصی در حوزه شیره انگور کار می‌کند. اگر امروز در اینترنت جستجو کنید، او را می‌بینید و اگر شش ماه یا دو سال بعد جستجو کنید، باز هم او را می‌بینید. این شخص در شبکه‌های اجتماعی هم حضور دارد و دیده می‌شود. همین حضور مستمر در یک حوزه اعتماد می‌آورد؛ چون مشتری می‌فهمد او شخصی نیست که صرفا تبلیغی کرده باشد، بلکه دو سال است در این حوزه کار می‌کند و پول درمی‌آورد. کما اینکه می‌بینید شرکت‌های بزرگ و فعال در ایران، سابقه فعالیتی بسیار طولانی دارند و همین موضوع اعتماد می‌آورد. بنابراین یکی از پارامترهای اعتمادسازی برای کارخانه‌دارها حضور زیاد و فعالیت سابقه‌دار است. مانور دادن بر شعارهایی مانند «با بیش از پنجاه سال سابقه»، باعث اعتمادسازی می‌شود. چنین شعاری می‌گوید: ما پنجاه سال است در این بازی هستیم و با این محصول کار می‌کنیم، بنابراین مجبورید به ما اعتماد کنید. حضور مستمر و پایدار هم اتفاق نمی‌افتد، مگر به واسطه تولید محتوا و بمباران تبلیغاتی.

چگونه در اینترنت تبلیغ کنیم؟

از بنرها و فیلم‌های ویدئویی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید تا دائم دیده شوید. شبکه‌های اجتماعی بسترهای تبلیغاتی زودبازده و بسیار خوبی هستند، ولی ایراد بزرگشان این است که نتایج بلندمدت ندارند. آگهی‌ها فرار هستند و پس از ۲۴ ساعت بین انبوه آگهی‌های دیگران گم می‌شوند. پس باید دائم تبلیغ کنید تا زیاد دیده شوید. زیاد دیده شدن به این معناست که حضور مستمر دارید و وقتی حضور مستمر داشته باشید، مشتری‌ها مجبورند به شما اعتماد کنند.

بهترین سایت برای جذب مشتری

پیشنهاد می‌کنیم حتما سایت‌های برندینگی متعددی داشته باشید. اگر در هر شبکه اجتماعی یک مسیر تبلیغاتی داشته باشید، کافی است. اما سایت‌های برندگی به مثابه نیروهای شما هستند و هر کدام می‌توانند نمایندگی شما باشند و مشتری جذب کنند. بنابراین هر چه تعداد سایت‌های برندینگی شما بیشتر باشد، طبعا مشتری‌های بیشتری هم برای شما به ارمغان می‌آورد. البته باید در نظر داشته باشید که داشتن یک سایت خام به تنهایی به درد نمی‌خورد. چون ما سایت می‌فروشیم، نه عصای حضرت موسی. قرار است از این سایت‌ها کمک بگیرید و به واسطه تولید محتوا و تبلیغات مشتری پیدا کنید، بنابراین باید در سایت‌های برندینگی و شبکه‌‌های اجتماعی حضور مستمر و منظم داشته باشید.

راه های گسترش کسب و کار

اگر الان پنج سایت دارید، بیشتر روی آن‌ها کار کنید، تولید محتوا و بمباران تبلیغاتی انجام بدهید تا پول بیشتری دربیاورید و بتوانید ده سایت راه‌اندازی کنید. اما به یاد داشته باشید که باید برای این پنج سایت اضافه هم تولید محتوا و بمباران تبلیغاتی داشته باشید. اگر در یک بازار کار می‌کنید، به واسطه همین سایت‌ها بازارتان را گسترش دهید و در بازارهای عربی و انگلیسی هم کار کنید. محصولات خود را بررسی کنید تا بدانید این محصولات برای کار در کدام بازارها کشش دارند و بتوانید در بازار هر منطقه‌ای، با همان زبان وارد شوید و تبلیغ کنید. درست است که تولید محتوا و تبلیغات پروسه زمان‌بری است، اما باید انجام شود.

گسترش کسب و کار

برون سپاری تولید محتوا

اگر می‌خواهید کارهای شما با هم تداخل پیدا نکند و انرژی خود را فقط صرف مشتریان و پول گرفتن از آن‌ها بکنید، توصیه می‌کنیم کارهایی مثل تولید محتوا، تبلیغات و برندسازی را به تیمی بسپارید که در این کار تخصص دارد. مجموعه آرادبرندینگ می‌تواند چنین تیمی را در اختیار شما بگذارد. تنها چهار هزار نیرو در قسمت فنی ما کار می‌کنند و کارهای تولید محتوا و تبلیغات را انجام می‌دهند. اگرچه حجم سفارشات به قدری بالاست که ممکن است با تاخیراتی همراه باشد، اما بالا بودن حجم سفارشات نشان‌دهنده این است که تیم ما کارش را درست انجام می‌دهد و بنابراین توانسته اعتمادسازی بکند.

می‌توانید برای تولید محتوا، تبلیغات، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، طراحی و راه‌اندازی سایت و چنین مواردی از ما کمک بگیرید. کار را به واحد فنی آرادبرندینگ بسپارید و خودتان فقط به مشتری‌ها بپردازید.

چگونه تجارت را یاد بگیریم؟

هدف ما از همه کارهایی که ذکر کردیم، در نهایت پول درآوردن است. برای پول درآوردن باید ده درصد بر محصولتان تسلط داشته باشید و نود درصد بر قواعد تجارت. یادگیری همین بخش بیشترین زمان را از شما می‌گیرد تا بتوانید تجربه کنید، عمل کنید و در نهایت پول دربیاورید. اگر بخواهید برای تولید محتوا، تبلیغات، مدیریت شبکه‌های اجتماعی و به‌روزسانی سایت‌هایتان وقت بگذارید، دیگری انرژی و وقتی نخواهید داشتید که بتوانید برای مشتری‌ها صرف کنید و تجارت را یاد بگیرید. پس شما به‌عنوان تاجر فقط باید بر مشتری و تجارت تمرکز کنید. باید روش‌های تجاری را یاد بگیرید و اجرا کنید تا در انتها به پول برسید، اما کارهایی که مسبب رسیدن به مشتری هستند، برون‌سپاری کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ