📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

بهترین ایده ها برای داشتن تجارت موفق + فیلم

زمانی که انسان بخواهد شغلی را برای کسب درآمد خود پیدا کند مسیرهای مختلفی در ذهنش تداعی خواهد شد. برخی مسیرها نیازمند یک سرمایه هستند و برخی اینگونه نیستند،  یک سری از شغل ها پر ریسک هستند و یک سری دیگر ریسک کمتری دارند.

تجارت در ایران

جایگاه تجارت در ایران

از یک سوی دیگر وقتی از زوایه ای دیگر به موضوع نگاه میکنید متوجه میشوید که در همه ی عصرها تاجرها و بازرگانان ثروتمند های جهان هستند. کارخانه دارها و صادر کننده ها و واردکننده ها نیز ثروتمند بوده اند.

پس وقتی از این زاویه نگاه میکنیم متوجه میشویم که، کسی با مسیر کارمندی نتوانسته به جای خوبی برسد در حالیکه که کسانی که وارد کننده و صادر کننده هستند و در حال تجارت هستند به سودهای خیلی خوبی می رسند و با یک حساب سرانگشتی ساده متوجه میشویم مسیری که تا الان میرفتیم کاملا اشتباه بوده است.

شغل دوم راحت

تجارت را میتوان به عنوان شغل دوم حتی، برای کسانی که خانه دار هستند، کسانی که دانشجو هستند افرادی که بازنشسته هستند و حتی کسانی که در مسیر کارمندی هستند و از کارشان خسته شده اند انتخاب کرد و آنها میتوانند وارد این کار شوند بدون اینکه انرژی و زمان زیادی را بگذارند و فقط با دو پارامتر، “عقل و زبان” خودتان می توانید مشتری داشته باشید، فروش خیلی خوبی داشته باشید و از طرف دیگر حاشیه ی سود خیلی بالایی نیز داشته باشید، بدون اینکه از دستهای خود استفاده کنید و از انرژی زیادی استفاده کرده و یا اینکه از وقتتان استفاده کنید میتوانید سودهای خیلی خوبی بدست بیاورید.

پس متوجه شدیم اگر سرمایه زیادی نداریم دغدغه و نگرانی نداشته باشیم زیرا راهکاریی وجود  دارد که ما بتوانیم به قول معروف برای خود یک کسب و کار راه بیاندازیم.

تکنیک های تجارت

در حال حاضر تولید کننده و کارخانه زیاد است و چیزی که ایران در حال حاضر با آن دچار مشکل شده است بخش فروش و بازاریابی آن است.

پس اگر شما تکنیک های فروش و بازاریابی را یاد بگیرید و یک محصول را در دست بگیرید به راحتی میتوانید برند سازی کنید و حتی محصول و برند خود را در بازهای جهانی شناخته کنید زیرا مواد اولیه در ایران بسیار ارزان است و نیروی کار نیز در ایران خیلی ارزان میباشد و این باعث می شود کشورهایی که در همسایگی ما هستند مانند کشورهای عربی، کشور ترکیه، پاکستان، گرجستان، ارمنستان و افغانستان به سمت شما بیایند و وقتی ببیند که شما خود را معرفی میکنید و به عنوان مدیر فروش یک محصول کار میکنید و قطعا اگر محصول شما را به محصول کشوهای دیگر مقایسه کنند و متوجه کیفیت خوب و ارزان تر بودن محصول شما شوند به قطع با شما همکاری خواهند کرد. و شما  میتوانید پولهای خیلی زیادی بدست بیاورید. پس سعی کنید از این فرصت استفاده کنید.

تکنیک های تجارت

همکاری با تولیدکنندگان

شما به عنوان یک تاجر می توانید با انواع تولیدکننده ها همکاری داشته باشید و درآمدتان به چیزی وابسته نباشد به اصطلاح آقا بالا سر خودتان باشید، با انواع برندهای مختلف کار کنید. در این شغل میزان رشد بسیار زیاد است چون با گذشت زمان مشتری های شما نیز افزایش پیدا میکند و همچنین همینطور که میبینید میزان تولید کنندگان در حال افزایش یافتن است، زیرا وقتی که نیاز بازار بیشتر شود یعنی تولید کننده ای که سرمایه و توانایی دارد و میخواهد محصولش را تولید کند اگر ببیند مشتری های خیلی زیادی وجود دارند و آن محصول در بازار کم است می آید و تولید محصول را در دست میگیرد .

پس میزان تولید کننده ها را نیز شما میتوانید بیشتر هم کنید. و اگر یک تاجر بخوبی برند سازی کند و شناخته شود می تواند ثروت زیادی را کسب کند . این شغل هم، شأن اجتماعی بسیار بالایی دارد و هم به مرور زمان حاشیهی سود و درآمد خیلی بالاتری خواهد داشت.

تخفیف در تجارت

در شروع کار یعنی زمانی که میخواهید استارت کار را بزنید کارخانه دار قطعا به شما تخفیف آنچنانی نخواهد داد. زیرا شما در حجم کم محصول خرید میکنید و در این صورت به شما از سوی کارخانه تخفیف زیادی داده نخواهد شد.

شما باید در اوایل کار حاشیه ی سود خود را پایین بیاورید حتی دیده شده اند، کسانی که در اولین فروش های خود هیچ سودی نمیکنند، یعنی همان قیمت که کارخانه دار میگوید را به مشتری میگویند و پول را از مشتری گرفته و در اختیار کارخانه دار میگذارند.

چرا؟ بخاطر اینکه جلب اعتماد کنند، زیرا اعتماد خیلی مهم است، زمانیکه مشتری به شما اعتماد کند دفعه ی بعد حجم بیشتری از شما خواهد خرید و قیمت بیشتری به شما خواهد داد و نکته دیگر اینکه اگر بتوانید ارتباط خوبی با مشتری برقرار کنید و این در بین فروشندگان دیده شده است که حتی با وجود قیمت بالاتر در بین رقیبان،  باز مشتری از او خرید میکند، زیرا مشتری به او اعتماد کرده و ارتباط خوبی با مشتری برقرار کرده است.

تخفیف در تجارت

پس وقتی به مرور زمان مشتری های خود را بیشتر کنید و مشترهای بیشتری به کارخانه دار معرفی کنید و حجم بیشتری از محصول را از کارخانه دار بگیرید قطعا آن زمان کارخانه دار به شما تخفیف خواهد داد اما در اوایل کار تخفیف آنچنانی به شما نخواهند داد پس شما باید ابتدا از سود خود کم کنید و به مرور زمان که مشتری شما بیشتر شد و تولید کنندگان و کارخانه دارهای بیشتری را شناختید آن زمان است که میتوانید حاشیه ی سود خود را بالا ببرید و قطعا تولید کننده زمانی که ببیند شما هر روز برای او مشتری معرفی میکنید و برایش سود آور هستید در نتیجه به شما تخفیف خواهد داد ،زیرا در حجم بالا خرید میکنید. توقع  تخفیف داشتن نشانهی اعتماد نکردن نیست. قطعا ایرانی ها تخفیف را دوست دارند و کم پیش می آید که مشتری تخفیف نخواهد.

عدم نیاز به مکان و زمان در تجارت

یک اشتراکی که در همه ی مدلهای ایکاردی اس وجود دارد  و تجارت در آن مستثنی است این است که شما هر کاری را که بخواهید انجام دهید، باید در یک ساعت مشخص و در یک مکان معلوم و مشخصی حضور داشته باشید.  اگر بخواهید در آن زمان و در آن مکان نباشید برایتان مشکل بوجود خواهد آمد.

عدم نیاز به زمان و مکان

انتخاب تجارت به عنوان شغل دائمی

اگر میخواهید یک مسیر رشد برایتان پیش بیاید در انتخاب تجارت به عنوان شغلتان هیچ تردیدی نکنید . و اگر فکر میکنید که بلد نیستید یا نمیدانید از کجا شروع کنید مانعی ندارد زیرا یاد خواهید گرفت. این کار نیاز به سرمایه اولیه ندارد و راههایی وجود دارد که شما بدون سرمایه هم میتوانید تاجر شوید.

در حال حاضر خیلی از شما شاید تجارت را شروع کرده باشید و در حال تجارت کردن هستید. شروع تجارت و رشد در آن ممکن است برای دیگران خیلی سخت باشد. ولی کم کم و  به مرور زمان که  تکنیک ها را یاد بگیرید خیلی راحت می توانید به پولهای زیادی دست پیدا کنید.

و حال اگر می خواهید یک ساختار نوین از تجارت را تجربه کنید می توانید از آموزشها و فایلهای صوتی که در اختیارتان گذاشته می شود استفاده کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


6 پاسخ
 1. Avatar
  نیک کار گفته:

  چه خوب که آموزش های کاربردی و مفید در راستای ارتقای شغلی جامعه رو به رایگان در اختیار مردم میزارید
  موفق و سربلند باشید

  پاسخ
 2. Avatar
  رضا گفته:

  تنها دلیل این در ایران
  عدم دانش فروش و مهارت های عمومی و تخصصی کسب و کار هست. همه میخان از راه نا مشروع ثروت مند بشن
  ذهنیت درستی نسبت به پول ندارند
  در آراد یاد میگیرید چطور با مشتری رفتارکنید و پول بگیرید
  مثل آب خوردن.
  فرصت و از دست ندهید.

  پاسخ