📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

مزیت کار گروهی و تیمی در تجارت + فیلم

در تجارت نیز مانند تمامی کار های دیگر بهتر است به صورت گروهی و تیمی فعالیت کرد و نسبت به ایجاد گروه برای کسب و کارتان از همین حالا اقدام کنید، زیرا خداوند هم فرموده است که با جماعت است.

تیم و عقل برای افزایش درآمد

بحث اصلی امروز ما خروج از بحران های مالی است و این سوال مطرح می ‌شود که آیا من می توانم در کسب و کارم موفق شوم؟

سود سرمایه گذاری

پول واقعاً کجاست؟ همه ما اینجا در کلاس مشاوره آراد برندینگ جمع شدیم و هیچ قصد و نیت دیگری نداریم و هدف ما این است که یک مجموعه ای باشد که بتواند به ما برای پولدار شدن کمک کند.

هر فردی یک ظرفیتی دارد، چه زمانی ما می‌ توانیم از تمامی ظرفیت ‌های خودمان بهره مند شویم و استفاده کنیم؟ این خیلی مهم است، افرادی که در کسب و کارشان موفق هستند یقیناً یک نفر نیستند، شما شاید یک نفر را بشناسید که این فرد موفق است، اما اینطور نیست در این موفقیت افراد دیگری هم نقش داشته اند.

 به عنوان مثال شما در تلویزیون می‌ بینید که یک بازیگر معروف می شود، آیا این بازیگر به تنهایی باعث شده است که معروف شود؟ آیا کارگردان، نویسنده، فیلمبردار، تیم گریم، صدا و نورپردازی و … تاثیر گذار نبودند؟ بله، همه این عوامل در اینکه یک فرد به تنهایی بدرخشد تأثیر گذار هستند، پس برای اینکه ما بتوانیم بدرخشیم نیاز است که افراد دیگری در واقع بال های ما باشند.
عقل اقتصادی

به این سوال خوب فکر کنید که چرا یک مگس نمی تواند در ارتفاعات خیلی زیاد پرواز کند؟ شاید چون بال هایش کوچک است، چه می‌ شود که کبوتر در ارتفاعات بالا و عقاب در ارتفاعات خیلی بالاتر پرواز می کند؟ انسان تا کجا می تواند اوج بگیرد؟ من چقدر می ‌توانم اوج بگیرم و این بال های من کجا هستد؟

بال های همه ما در مغز ما است، چیزهایی به نام مغز، عقل و قلب در انسان وجود دارد، در واقع ما خیلی وقت‌ ها به این موضوع فکر می ‌کنیم که انسان چقدر پیشرفت کرده است که بتواند ربات هایی را بسازد، ربات ها راه می روند که حتی همه کارهای پزشکی را هم می ‌توانند انجام دهند.

اما خیلی جالب است انسان یک چیزی فراتر از همه موجودات دارد، ما قلب و احساس داریم، می فهمیم، ناراحت، خوشحال یا عاشق می شویم و حالت های مختلفی داریم از یک نفر خوشمان می آید و از نفر دیگری بدمان می آید ولی در ربات ها، حیوانات و گیاهان این اتفاق نمی ‌افتد.

پس ما انسان هستیم و باید از این مغز و قلب مان استفاده کنیم تا اوج بگیریم پس نیاز است که جناح شویم و یار داشته باشیم تا بتوانیم در ارتفاعات بالاتری پرواز کنیم.

هر کدام از شماها به خودی خود اگر آموزش ندیده باشید و یاد نگرفته باشید بلد هستید که ماهیانه یک میلیون ۲ یا ۳ میلیون و نهایتاً ۱۰ میلیون تومان و آنهایی که آموزش دیدند ۱۵، ۲۰ و ۳۰ میلیون تومان پول به دست بیاورند اما چه اتفاقی می ‌افتد که درآمد فردی ماهیانه ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان می شود؟ این پول ‌ها را چطوری به دست می‌آورند؟

آدم هایی در همین ایران هستند که پول های بزرگی را به دست می آورند مگر آنها چه کار می کنند؟ آیا اگر ما دو تا دست داریم آنها سه تا دست دارند؟ نه عقل ها کار می کنند.

امروز می خواهیم به همه این بحث بپردازیم و بفهمیم که چگونه می توانیم از مغز خودمان بیشترین استفاده را ببریم در حالی که عوام مردم را وقتی شما نگاه می کنید از قسمت عقل و مغز بهره ای نمی برند و بیشتر از دست‌ ها، چشم‌ ها و پاهایشان بهره ‌مند می ‌شوند و شغل هایی را برای خودشان انتخاب می‌ کنند.

اولین سوال عقل اقتصادی است یعنی ما افراد پولدار زیادی را می بینیم که می‌ گوییم این افراد خوش ‌فکر هستند، عقلشان کار می کند و می دانند که پول کجاست و اگر به این فرد شما دو میلیون پول بدهید می ‌تواند آن را به ۵ میلیون تومان تبدیل کند ولی اگر به فردی که عقلش کار نمی کند آن دو میلیون را بدهید ممکن است یک روزه آن را خرج کند و تمامش کند.

درست عمل کردن

پس خیلی مهم است که چرا یک عده ای از آدم ها پول‌هایشان را در بخشی خرج می ‌کنند که این پول دوباره برایشان تولید ثروت می‌ کند و اکثر افراد یاد نگرفتند که از پول هایشان چگونه استفاده کنند؟

ما وقتی پول دستمان می ‌آید اولین کاری که انجام می دهیم این است که آن را در بانک می‌ گذاریم چون یک سود مثلاً ۲۰ درصدی دارد یعنی اگر ۱۰۰ میلیون تومان پول داشته باشیم و آن را در بانک بگذاریم بعد از یک سال ۱۲۰ میلیون تومان می‌ گیریم یعنی بعد از یک سال فقط 20 میلیون سود کردیم.

اما عده ای اینطوری کار نمی کنند، ۱۰۰ میلیون می‌ گذارند و ۶۰۰ میلیون می‌ گیرند یا ۱۰۰ میلیون می ‌گذارند و ۲ میلیارد تومان پول می‌ گیرند، سوال اینجاست که این افراد پول ‌ها را چه کار می کنند که پول برایشان پول می آورد؟ و چرا عوام مردم بلد نیستند که از این تکنیک ها استفاده کنند؟

قرار گرفتن در مسیر درست

امروز می ‌خواهیم یک مقداری بیشتر به این مسائل بپردازیم تا ذهن اقتصادی ما هم فعال شود. اعتقاد قلبی ما این است انسان هایی که موفق شدند واقعاً انسان های باهوشی نبودند یعنی شما اگر زندگینامه افراد موفق دنیا را بخوانید متوجه می شوید که همه آن ها می گویند پدرشان فقیر بوده است و از یک زیرزمین یا گاراژ شروع کردند.

چرا زندگی اولیه همه انسان های پولدار دنیا شبیه به هم است؟ چه اتفاقی می افتد؟ آیا انسان های باهوشی بودند؟ نه از نگاه ما این است که آنها در جاده‌ های درستی قرار گرفتند، در یک مسیری قرار گرفتند که افراد دیگر در آن مسیر و جاده قرار نگرفتند و اگر انسان های باهوش تری هم در همان مسیر قرار می‌گرفتند به مقصد خودشان می ‌رسیدند.

مثلاً ما قصد داریم که از تهران به قم برویم و یک جاده مشخصی دارد، اگر من در این جاده قرار بگیرم چه با ماشین باشم چه با دوچرخه و چه پیاده، یقیناً به مقصد خودم که قم باشد می رسم، حالا اگر با ماشین باشد زودتر می رسم و اگر ابزارهای ضعیف تری که نام برده شد استفاده کنم دیرتر به مقصد می رسم اما بلاخره می رسم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


12 پاسخ
  • Avatar
   سمیه حصیری گفته:

   چرا گریه خانم موسوی؟
   انقد مطالب پر بار و مفیده که باید آموزش دید و از آن بهره برد دوست عزیز

   پاسخ
 1. Avatar
  ناشناس گفته:

  مشخصا هر کاری که تیمی انجام بشه میتونه موفق تر بشه چون تعداد زیادی افراد هستند که میتونن برای هر مشکلی یک راهکار پیدا کنن

  پاسخ
  • Avatar
   شیث گفته:

   درسته هر انسانی عقل و درایت داره و میتونه خودش از عهده انجام کاراش بر بیاد اما چندتا افراد متعدد با فکر کردن در کنار هم خیلی زودتر به نتیجه مثبتی میرسن

   پاسخ
 2. Avatar
  سمیه حصیری گفته:

  چرا گریه خانم موسوی؟
  انقد مطالب پر بار و مفیده که باید آموزش دید و از آن بهره برد دوست عزیز

  پاسخ
 3. Avatar
  خسروشاهی گفته:

  معمولا هر سازمان و شرکتی که موفقه از تعدادی افراد با تجربه تشکیل شده که به صورت تیمی فعالیت می کنند

  پاسخ
 4. Avatar
  مرتضی خناری گفته:

  عقل و استفاده درست از آن باعث سربلندی و شکوفایی هر انسانیه و باعث به اوج رسیدن هر انسانی میشه

  پاسخ
 5. Avatar
  عباس خرمی گفته:

  در مسیر نادرست و با عقلی در اون مسیر راه رفتن باعث نابودی و شکست پی در پی در زندگی و کار میشه و چه خوبه که با رجوع کردن به عقل مسیر درستو انتخاب کنیم

  پاسخ
 6. Avatar
  محمود داوودی گفته:

  خدا به انسان عقل و شعور داد و او را اشرف مخلوقات می نامند فقط کافیه در انجام دادن هر کاری بهش رجوع بشه تا نتیجه خوب و بی پشیمونی داشته باشه

  پاسخ
 7. Avatar
  بهنام ماهینی گفته:

  یه ضرب المثلی هست که میگه یه دست صدا نداره و با همکاری و هم فکری و مشورت است که کار به آسونی حل میشه و گره گشایی میشه

  پاسخ
 8. Avatar
  بهنام ماهینی گفته:

  ……به امید اینکه همه ی انسان هایی که دچار سردرگمی و پریشون خاطری هستند روزی راه درست زندگیشونو پیدا کنند و در مسیر درست قدم بردارند

  پاسخ