تکنیک تبلیغات تلویزیونی + فیلم

با اینکه تلویزیون، قدرتمندترین ابزار تبلیغاتی امروز است، اما هرکس که با سرمایه ی سنگین در این عرصه اقدام به تبلیغات کند، لزوما برنده نخواهد بود.

تکنیک های تبلیغات تلویزیونی

برندهای زیادی را تا به حال در تلویزیون مشاهده کرده اید که مدتی تبلیغ کردند و بعد از آن دیگر دیده نشدند. تصور این شرکت ها این بوده که با تبلیغ در تلویزیون، به سرعت برند می شود و فروشش افزایش می یابد. اما این اتفاق نمی افتد و آن شرکت، دست از تبلیغات بر می دارد و البته هزینه ی آن را هم دیگر ندارد، چرا که به ازای تبلیغاتی که کرده است، مشتری مناسبی جذب نکرده است.

اما یکسری محصولات پرکاربرد مانند پوشک بچه، انواع شامپوها، روغن ها و …، همواره تلویزیون را تسخیر کرده اند و بیشترین تبلیغاتی که دیده می شود، متعلق به این محصولات است.

نکته ای که وجود دارد، در نوع محصول است. محصولاتی که در تلویزیون تبلیغ می شوند و نتیجه می گیرند، شاخصه های متفاوت و متعددی دارند. مثلا محصولاتی که ارزش قیمتی آن ها کمتر از ۲۰۰۰۰ تومان است، شانس بیشتری در برنده شدن در تبلیغات تلویزیونی دارند. معنای برنده شدن این است که به ازای تبلیغی که کرده است، سرمایه به او بازگردد و فقط یک برندسازی صورت نگیرد.

تاریخ مصرف برندسازی

در برندسازی، تا زمانی که دیده شوید، فروش خوبی خواهید داشت. پس اگر تبلیغات شما از بین برود و دیده نشود، بعد از مدتی، مرگ کسب و کار رخ می دهد و به فراموشی سپرده خواهید شد.

وجود محصول در بازار

دومین شاخصه ای که برای تبلیغ در تلویزیون باید رعایت شود، این است که ببینیم محصول مورد نظر، در بازار وجود دارد؟ اگر تبلیغ صورت بگیرد، آیا خریدار می تواند برند شما را از بازار دریافت کند؟

خیلی مهم است که محصولی که می خواهید در تلویزیون تبلیغ کنید، در شهرها و مبدأهای فروش، توزیع شده باشد و مشتری به آن دسترسی داشته باشد و آن را ببیند. زمان مناسب تبلیغات در تلویزیون، هنگامی است که محصول، در سطح کشور و استان ها، توزیع شده باشد تا نتیجه بخش باشد.

چندبار مصرف بودن محصول

محصولی که قرار است در تلویزیون تبلیغ شود، باید قابلیت این را داشته باشد که مشتری، بارها آن را مصرف کند و خریداری کند. مثلا اگر محصولی مانند گاوصندوق در تلویزیون تبلیغ شود، شکست می خورد؛ چرا که وقتی شخصی گاوصندوق را می خرد، تا مدت ها و بلکه هرگز به این محصول نیازی نخواهد داشت.

تبلیغات اینترنتی

اگر کسب و کاری دارید و می خواهید بهترین بازخورد را دریافت کنید، بهترین شیوه، تبلیغات اینترنتی است. یعنی در فضای اینترنت باید تبلیغات خود را انجام دهید. هزینه های تبلیغات در اینترنت، به شدت پایین است. اینترنت نیز ابزاری است در دسترس همه و در ایران با قیمت بسیار ارزانی در اختیار قرار گرفته است. سرعت اینترنت نیز در ایران، رشد بسیار خوبی داشته است و تبدیل به یک ابزار مناسب و زمینه ی مناسب برای تبلیغات شده است.

هر شخصی که می خواهد در بازار ایران و حتی بازار جهانی دیده شود و برند شود، باید در اینترنت و فضاهای مجازی تبلیغات کند. البته خود اینترنت و تبلیغات در آن نیز نکاتی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند. اگر این کار به صورت تخصصی صورت نگیرد، قطعا نتیجه ی مطلوب حاصل نخواهد شد.

شناخت جامعه هدف برای تبلیغ

هدف از برندسازی، معروف شدن است، معروف شدن با آن محصولی که دارید با آن تجارت می کنید. بنابراین متناسب با محصول، باید در نزد فعالان اقتصادی مرتبط با آن محصول معروف شوید و برند باشید. اگر در تشخیص این امر اشتباه کنید و شروع به تبلیغ برای عوام مردم کنید، در حالی که محصول شما به درد عوام مردم نمی خورد، شکست خواهید خورد.

در تبلیغ حتما باید به مخاطبی باید شما را بشناسد توجه کرد و برای او تبلیغ کرد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. ح س
  ح س گفته:

  من بارها از دوستان و آشنایانم شنیدم که میگن هرچی تلویزیون تبلیغ کرد و ما خریدیم اصلا به درد نمیخورد و نتونستیم استفاده کنیم.
  یکی میگفت باید بدونی هرچی تلویزیون گفت بخر و نباید بخری

  پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  شامپوهای پرژک و صحت از بدترین شامپوها هستن که مدام هم تو تلویزین تبلیغ میشن. ما هربار که خریدیم و استفاده کردیم وحشتناک بودن

  پاسخ
 3. فربد
  فربد گفته:

  ممنون میشم اگر درباره نحوه ی تبلیغ در اینترنت هم مقالاتی رو اراءه بدید
  سایت خیلی خوبی دارید من هرمقاله ای رو که میخونم کلی نکات تجاری جدید یاد میگیرم

  پاسخ
 4. سجاد پیرحسینی
  سجاد پیرحسینی گفته:

  مگه دیگه کسی هم تلویزیون نگاه میکنمه؟ الان دیگه همه یه گوشی گرفتن دستشون و دارن تو گوگل و اینستاگرام دور میزنن

  پاسخ