تکنیک های پاسخگویی به تلفن

بسیاری از افراد درحال کار در بازار داخلی نیز هستند پس باید مسائل و تکنیک هایی درمورد بازار داخلی نیز بدانید تا فروش بهتری در بازار های داخلی داشته باشید .

نکته اول  پاسخگویی درست به تلفن مشتری ها

برای جواب دادن به تلفن های مشتری های خود باید نکاتی را بدانید و آن ها را رعایت کنید .

نکته اول معرفی کردن خودتان به مشتری است تا مشتری شما را بشناسد و بتواند راحت با شما صحبت کند نکته دیگر این است که نباید به دنبال به سرعت پایان دادن به مکالمه باشیم .

نکته دوم

نکته دوم این است که نباید به سرعت شروع به توضیح دادن محصول خود کنید ؛ ابتدا گوش کنید و نوبت را به مشتری دهید حتما از مشتری سوال کنید چه چیزی نیاز دارد حتی میتوانید این کار را برای یک ، یا دو دقیقه انجام دهید و به صحبت های مشتری خود گوش کنید .

 اطمینان مشتری

خیلی مهم است که مشتری اجازه صحبت کردن و سوال کردن کامل از شما را داشته باشد ؛ اینگونه شخص اطمینان پیدا خواهد کرد که جنس مورد نیازش به دستش خواهد رسید .

سوال کردن فروشنده

حتی اگر شما به خوبی به حرف های مشتری خود گوش کرده اما باز هم صجبت های او را متوجه نشده بوده اید حتما از مشری خود سوال کنید تا برایتات شفاف سازی شود .

اطلاعات خریدار

برای مثال از مشتری خود سوال کنید ساکن کدام شهر است یا اینکه سوال کنید شخص توانایی هزینه کردن و خرید چه مقدار محصول را دارا است . خرید های قبل شخص را از او سوال کنید . یا چنین سوال هایی را از مشتری خود بکنید تا اطلاعات مشتری خود را به دست بیاورید . این اطلاعات به شما کمک میکند تا دقیقا متوجه شوید تا با چطور شخصی طرف هستید و اینگونه بهتر میتوانید به او پیشنهاد دهید .

اشتباه فروشنده

بسیاری از فروشنده ها همین موضوعات ساده را رعایت نکرده و به سرعت شروع به حرف زدن میکنند اینگونه فروشنده ها همانند دکتری هستند که به سرعت برای شخص نسخه ای داده و فرد نیز درمان پیدا نمیکند زیرا با اینکار شما نتوانسته اید نیاز مشتری خود را برطرف کنید . همانطور که ما از پزشک توقع داریم به صحبت های ما گوش دهد و مشکل مارا درک کند همان گونه توقع را از فروشنده وجود دارد که به حرف های خریدار خود گوش داده و مشکل او را متوجه شود و محصول مورد نیازش به او بدهد .

مدت زمان مکالمه

مکالمه های شما با شخص خریدار نباید زیاد طولانی باشد و به طور معمول بین ۳ تا ۵ دقیقه زمان ببرد نیازی نیست که به سرعت صحبت خود را پایان دهید و برای خریدار قیمت نهایی را ارائه کنید .

 تعداد دفعات مکالمه

سعی کنید بعد از صحبت های اولیه با خریدار زمانی را به او اعلام کرده و خودتان با مشتری تماس بگیرید زیرا این تعداد دفعات ارتباط بیشتر باعث گرم شدن رابطه شده مشتری با شما میشود و بر عکس تماس های کم باعث آن شده که مشتری با شما راحت نبوده و احساس صمیمیت نداشته باشد و در نتیجه نمیتوانید اعتماد شخص را به خود جلب کنید .

پیامک بعد از تماس

بهتر است بعد از پایان مکالمه اول یک پیامک تشکر برای مشتری خود ارسال کنید و در آن متن هایی از جمله تشکر بابت تماس شخص ، اسم فامیل خودتان ، آدرس کانال یا شبکه های اجتماعی و پیام رسان هایی که فرد میتواند از طریق آن با شما ارتباط برقرار کند برایش ارسال کنید .

مزیت معرفی درست

زمانی که شما به درستی و با سایت یا کانال معتبر خود را معرفی کنید این اطمینان را به مشتری خود میدهید که فرد معتبری هستید و از معرفی کامل و دقیق خود نگرانی ندارید و رضایت بیشتر مشتری خود را جلب خواهید کرد .

 مزیت شنیدن صحبت های مشتری

زمانی که به دقت به نیاز های مشتری خود گوش دهید فروش برای شما هم آسان تر میشود .

به عنوان مثال متوجه میشوید که مشتری شما به دنبال کیفیت بیشتر است یا قیمت پایین ، به دنبال کدام برند خاص میباشد و چرا یا موارد دیگری که دانستن آن ها برای شما بسیار مفید است .

 اولین و مهم ترین قدم

پس اولین قدم برای فروش خوب این است که شما بتوانید مکالمه تلفنی مناسبی با مشتری خود داشته باشید و او را به طرف خود جلب کنید و در نتیجه خواهید دید که راندمان خروجی شما چه افزایشی خواهد داشت .

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ