انتخاب بازار هدف + صوتی

🔻 از بازار داخل شروع کنم یا از بازار صادراتی؟
وقتی می خواهید وارد تجارت بشوید و شروع به کار کنید احتمالاً این سؤال در ذهن شما شکل نمی گیرد که از بازار داخل شروع کنم یا از بازار صادراتی؟
ولی وقتی با آراد آشنا می شوید چون کلمه «صادرات» را زیاد می شنوید، چون در آموزش ها فایلهای زیادی را می بینید دو دل می شوید که از بازار داخل باید شروع به کار کنید یا از بازار صادراتی؟

 

همین الان یک نکته را جواب بدهم اگر شما از 100 نفر سؤال بپرسید که شروع به کارم را از بازار داخل قرار بدهم یا از بازار صادراتی؟
قول به شما می دهم 99 می گویند وارد بازار صادراتی نشوید و از بازار داخلی شروع به کار کنید.
وقتی از این دوستان دلیل بخواهید برای شما استدلال بظاهر منطقی را بیان می کنند که اول در بازار داخل کار کن، تجربه کسب کن بعد وارد بازار صادراتی شو.
این جمله ظاهرش منطقی است اما در اصل منطقی نیست، چرا شما در بازار داخل کار می کنید، مثلاً در مورد نقل و انتقال پول که بخش مهم در تجارت است یاد می گیرید ولی چی یاد گرفتید؟
کارت به کارت کردن، ساتنا یا پایا کردن، انتقال وجه از شعبه، کدام یک از اینها در بخش صادراتی مورد استفاده قرار می گیرد؟
هیچکدام شما در بخش صادراتی باید یاد بگیرید tt به چه صورت است؟
اگر مشتری افغانی می گوید دیپوزیت می کنم منظورش چیه؟
اگر مشتری اسپانیایی می گوید LC باز می کنم یعنی چه؟
اینجاست که شما متوجه می شوید کاملاً بین بازار داخلی و صادراتی فرق وجود دارد.
شما در بازار داخل برای حمل و نقل نهایتاً بین باربری با اتوبوس با باربری با کامیون به شک می افتید و تصمیم می گیرید.
اما در بازار صادراتی شما دریایی را دارید جاده ای را دارید، هوایی را دارید، ریلی را دارید و دنیای اینها بسیار متفاوت است از آنچیزی که در بازار داخل رخ می دهد پس این چیزی که در بازار داخل شروع کنیم یک پیشنهاد کاملاً غیر حرفه ای است.
متاسفانه ما در کشورمان برای وقت و زمان ارزشی قائل نیستیم اگر برای وقت مان ارزش قائل بودیم حتماً وقتی می خواهیم بین بازار داخل و بازار صادراتی انتخاب کنیم ظرفیت های خودمان را می سنجیم وقتی امروز یک نفر ظرفیت ورود به صادرات را دارد ولی صرفاً به خاطر آن مشاوره غلط تصمیم می گیرد که ابتدا در بازار داخل کار کند بعداً 6 ماه 1 سال دوسال وارد بازار صادراتی بشود اولاً آن 6 ماه و یکسال را تلف کرده.
🔻 و زمانش هدر رفته پس ما این روش مشاوره دادن را تایید نمی کنیم و می آییم دوتا پارامتر را نگاه می کنیم:
🔸 وضعیت مالی امروز شما
🔸 وضعیت رابطه ای شما
آن اطلاعات و تخصصی که در مورد محصولی که دارید روی آن کار می کنید را مورد بررسی قرار می دهیم.
با بررسی این دوتا به شما می گوییم که وارد بازار صادراتی بشوید یا وارد بازار داخلی بشوید.
شما باید تعیین کنید چقدر سرمایه برای برندسازی خودتان و ورود به تجارت دارید یک موقع هست شما می گویید من 10 میلیون تومان پول دارم یک وقتی می گویید 20 میلیون تومان پول دارم یک موقع می گویید 200 میلیون پول دارم.
ما می آییم عدد مالی شما را پیدا می کنیم طبیعتاً ورود به بازار صادراتی با توجه به هزینه هاش با توجه به رقبای خودش با 10 میلیون تومان امکان پذیر نیست با 20 میلیون تومان امکان پذیر نیست.
مگر اینکه یک فردی پیدا شود بگوید من ماهیانه 20 میلیون تومان هزینه می کنم.
اینجا می شود بهش فکر کرد پس اولین کاری که شما انجام می دهید عدد مالی خودتان را مشخص می کنید.
دومین کاری که انجام می دهید آن توانایی و تخصص خودتان را هم برای ما مشخص می کنید، یک وقتی یک نفر می آید می گوید من 10 سال است دارم این کار را انجام می دهم.
درست است که امروز 40 میلیون تومان پول دارم اما می توانم با اولین مشتریان صادراتی ام پول بدست بیاورم بهش می گوییم با 40 میلیون تومانت بیا وارد بازار صادراتی شو.
یک وقتی یک نفر روبروی ما می نشید و می گوید من هیچی نمی دانم از این محصول که می خواهم با آن کار کنم تازه می خواهم یاد بگیرم این محصول را ما بهش می گوییم با 40 تومن تو در بازار داخل کار کن.
ولی همان آدمی که می گوید هیچی بلد نیست اگر بگوید با 200 میلیون تومان پول دارم می گوییم در بازار صادراتی هم بیا، نهایتاً دو ماه اول و سه ماه اول بازار صادراتی اگر مشتری هایت بسوزند نگران نیستیم و برای تجربه کردنت زمان گذاشتی پس اینگونه نیستش که ما ندیده و نشناخته بگوییم بازار داخل خوب است یا بازار صادراتی؟

بیاییم بگوییم شما اول بیایید در بازار داخل تجربه کسب کن بعد برو در بازار صادراتی اینها آنالیز های غیر کارشناسانه است ما این صحبت ها را قبول نداریم.
برای همین هم به صورت مجزا باید تعیین تکلیف شود، که این فرد چه بکند موفق تر خواهد بود.


موفقیت هم در تجارت یک تعریف خیلی واضح دارد، پول است.
چکار کنید که بتوانید پول بدست بیاورید؟
فکر نمی کنم شما هدفی جز کسب در آمد داشته باشید حالا که هدف ما کسب در آمد است خیلی برای ما فرق نمی کند که بازار داخلی یا بازار صادراتی باشد.
ما می دانیم در بازار صادراتی پول بیشتر است ولی مهم این است که از کدام بازار می توانیم پول بدست بیاوریم پس من نوعی باید به صورت شخصی بررسی بشوم و به من پیشنهاد بازار داخلی یا بازار صادراتی داده بشود.
امیدوارم به این صحبت ها دقت کنید و بهترین تصمیم را راجع به بهترین خروجی ها بگیرید.
🔹 پل ارتباطی:09120661569

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ