تامین کننده رُکن اولِ تجارت نوین + صوتی

🔻 در آموزشهای قبلی هر مطلبی که راجع به نحوه فعالیت و تجارت با آراد بود را دریافت کردید و در آخرین پادکست هم در مورد «پِلن تجاری» صحبت کردیم.
از این لحظه وارد فاز جدید و عملیاتی آموزش ها می شویم و در مورد ملزومات تجارت و ابزار آن صحبت خواهیم کرد.

بنده سعی می کنم آموزش ها را به طور روان و عامه پسند و در حد رجوع اولیه ارائه کنم به دلیل اینکه اگر در شروع کار بخواهیم به صورت جزء به جزء و از مسیر اصطلاحات و زبان تجاری و اختصارات صحبت کنیم ممکن است برخی از دوستان به خوبی مطالب را دریافت کنند.
اما اصول اولیه و الزامات کار به طور عامیانه در این پادکست ها ارائه می شود و مسائل فنی را بعد از شروع کار یا حین انجام کار خدمت شما ارائه می دهم.

پس این دوره آموزشی را به صورت عمومی و Amateur دریافت کنید و یک دوره حرفه ای هم به طور اختصاصی برای عزیزانی که شروع به کار کرده اند و طراحی پلن های تجاری خود با بنده بوده در کانالی مجزا یا بصورت خصوصی برگزار خواهم کرد.


🔻 تامین کننده مهم ترین مهم ترین رُکن تجارت نوین
برای انجام یک معامله تجاری ارکان زیادی وجود دارد که باید یک به یک تهیه و در دسترس قرار بگیرد، اولین و مهم ترین اصل برای فروش و تجارت حوزه تامین می باشد به دلیل اینکه تا محصولی برای فروش وجود نداشته باشد تجارتی هم وجود نخواهد داشت.
از آنجایی که در روش تجاری آراد بنا نیست اشخاص سرمایه ای را بلوکه کنند و محصولی خریداری شود و انبار گردد و از موجودی خود بفروشند به این دلیل باید از اشخاص حقیقی یا حقوقی شامل کارخانه داران، مزرعه داران، شرکت های بسته بندی و توزیع، شرکت های بازرگانی، وارد کنندگان و حتی Carrierها و Forwarder ها جهت تامین محصول بهره جست که در اصطلاح تجاری به این اشخاص «تامین کننده» گفته می شود.
🔻 موضوع تامین از دو جهت حائز اهمیت می باشد:
🔹 شما باید محصولی را برای فروش انتخاب کنید که حوزه تامین قوی را داشته باشید
🔹 حوزه تامین باید شرایط تجاری و بیزنس شما را بپذیرد یعنی تامین کننده ای را بیابید که مزایای کار با شما را درک کند و پوشش قوی تری را به ساختار شما ارائه کند.
شما وقتی قصد کردید فعالیت تجاری خودتان را آغاز کنید اولین سؤالی که ما از شما می پرسیم این است که آیا محصولی برای فروش دارید یا خیر.
بعضی از دوستان تولید کننده هستند و می آیند تا محصول تولیدی خودشان را بفروشند.
برخی دوستان هم دسترسی مناسبی به تولید کننده یا تامین کننده دارند و محصول آنها را می فروشند.
بعضی از بچه ها هم هستند که اصلاً محصولی برای فروش ندارند و باید برای انتخاب محصول خود مشاوره دریافت کنند البته من در مباحث بعدی نحوه و شرایط محصول را به طور جداگانه توضیح خواهم داد و یک دوره را به این موضوع اختصاص می دهم تا دوستانی که در انتخاب محصول مردد هستند مسیر خودشان را هم پیدا کنند.
اما مسئله مهمی که در ارتباط با محصول وجود دارد و در تمام دسته ها هم مصداق دارد این است که تامین آن باید برای شما در دسترس باشد یعنی علاوه بر داشتن اطلاعات کافی از روش های تولید «متریال های استفاده شده» شرایط نگهداری موارد استفاده، تنوع تولید، تیراژ تولید و کمیت ها و کلّاً هر آنچیزی که ممکن است خریدار از شما سؤال کند می باید تامین کننده ای را پیدا کنید که در مراحل مختلف تجاری توانایی تولید و در اختیار گذاشتن محصول را البته با قیمتی رقابتی داشته باشد.
اگر احیاناً با اشخاصی مواجه شدید که این شاخصه ها را ندارند توصیه من به شما این است که بعنوان حوزه تامین روی آنها حساب نکنید.
از طرفی موضوع دیگر این است که تامین کنندگان قوی هم چنین فکری دارند یعنی معتقد هستند ما باید با اشخاصی کار کنیم و به آنها سرویس دهیم که حوزه فروش قدرتمندی داشته باشند و هواخواهی تامین آنها هم بالا باشد.
وظیفه متقاعد سازی تامین کننده با شماست البته شما ساختاری را در اختیار دارید که هر تامین کننده ای با بررسی آن به توانایی و قدرت تجاری این زیرساخت پی خواهد برد و این حدود 70% از کار را انجام می دهد.
و فقط یک بخش 30% می ماند که به شما اختصاص پیدا می کند.
بگذارید این موضوع را باز کنم:
تصور کنید که برای تامین خودتان وارد مذاکره با یک تامین کننده قوی می شوید چیزی که طبیعی است از شما سؤال می شود چه رزومه ای دارید و چطور می خواهید کار کنید؟
در اینجا شما ساختاری که آراد در اختیار شما قرارداده را برای تامین کننده باز می کنید و از طریق آموزش هایی که دیده اید مذاکرات خودتان را ادامه می دهید.
برای ایشان از برنامه ها و پلن تجاری خودتان صحبت می کنید به ایشان می گویید که یک تیم قوی چندصد نفری پشت سر شماست و هر روزه زیرساخت های شما را بررسی و رصد می کنند و به شما مشاوره های لازم را در ارتباط با موضوع تجارت خودتان ارائه می کنند.
اکثر تامین کنندگان و تولید کنندگان یک تیم فنی و تیم فروش شخصی هم دارند، تامین کننده ای که زیرک باشد اطلاعات داده شما را بررسی می کند و به تیم فنی یا مشاوره های خودش می گوید که زیرساخت شما را بررسی کند.
وقتی زیرساخت های شما بررسی می شود در مرحله اول بزرگی و توانایی شما برای تامین کننده مشخص خواهد شد و از آنجایی که در مذاکرات شما هم طبق آموزش های داده شده پیش رفتید زمینه های تجاری شما هم برای تامین کننده مشخص شده و تا حدود زیادی تمایلات خودش را برای همکاری نمایش خواهد داد.
البته خودتان را پشت این تمایلات دست کم نگیرید فلسفه ای وجود دارد که به شما خواهم گفت.
هر تامین کننده یا تولید کننده ای اگر بخواهد برای فروش محصولات خود دست کم یک مدیر فروش خوب با امکانات و ساختاری که شما در اختیار دارید استخدام کند و اگر این شخص توانایی و دایره پشتیبانی به توانمندی آراد داشته باشد غیر از اختصاص هزینه کارفرمایی و تهیه امکانات کاری می بایست به طور متوسط ماهیانه حدود 25 میلیون تومان حقوق ثابت به اضافه پورسانت فروش درصدی به ایشان اختصاص دهد.

ضمن اینکه از آنجایی که حقوق ثابت پرداخت می شود و کمتر کارمندی پیدا می شود که خیرخواه و دلسوز کارفرما باشد دلسوزی کافی صرف نمی شود.


اما همکاری با شما به دلیل واضح اینکه نه تنها حقوقی دریافت نمی کنید بلکه سود آوری و مزایای در آمدی شما منوط به فروش بیشتر است و تامین کننده از این بابت علاوه بر «پس انداز» هزینه های استخدام از سود بیشتری هم برخوردار می شود و همین که روی محصول تولیدی خود بعنوان یک برند کار می شود و این همکاری یک معامله بُرد بُرد برای ایشان به حساب می آید.

رغبت زیادی در تامین کننده برای همکاری با شما بوجود خواهد آمد اما به دلیل سیاست های کاری ممکن است ابتدای مذاکرات این مسئله مشهود نباشد و بروی خودش نیاورد اما مطمئن باشید به محض انجام اولین معامله وارد فاز جدیدی از همکاری می شوید و رابطه خوبی را با تامین کننده خودتان پیدا خواهید کرد.


باید تلاش کنید که حوزه تامین قوی را اختیار کنید تا بتوانید از سایر موارد و مسائل تجارت و سود آوری بالا بهره مند شوید.
دوستانی که هنوز شروع نکرده اند از همین لحظه می توانند بروند و تامین کنندگان خود را پیدا کنند و عزیزانی که قبلاً آغاز کردند و روی حوزه تامین ضعف داشتند می توانند با در نظر گرفتن صحبت هایی که شد روی تجدید یا تعویض تامین کنندگان خودشان کار کنند.
البته در مباحث بعدی ما ابعاد گسترده تری از ارکان تجارت را باز خواهیم کرد پس سایر آموزش ها را هم با همان هشتگ«#استاد_دستوریان» پیگیر باشید و دنباله گیری کنید و مطابق معمول هم تمام مسیر های ارتباطی به سمت من باز هست و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز تماس بگیرید و اگر برای شروع کار مشاوره و آموزشی نیاز بود را حتماً خدمت شما ارائه خواهم کرد.
سعی می کنم برای دوستانی که به تازگی قصد همکاری با ما را دارند وقت بیشتری اختصاص دهیم تا در آموزش های خودشان موفق باشند.
🔹 پل ارتباطی:09120167657

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ