تامین کننده محصولات حبوبات + فایل صوتی

در این مرحله توجه داشته باشید که یا شما از تامین کننده معروف تر هستید یا ضعیف تر هستید. مثلا اگر بخواهید از برند چی توز کالایی را بخرید و بفروشید. در کارتن ها چی توز نوشته شده است.

استاد زیارکلائی
تامین محصول حبوبات
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

حوزه حبوبات
اگر بخواهید از تامین کننده محصول را تهیه کنید. و به صورت عمده مثلا بالای 5 یا 6 تن خریداری کنید، یقینا بسته بندی آنها در گونی خواهد بود. و روی آن گونی ها نام برند، آدرس شرکت و حتی شماره تماس هم قید می کنند. و این موضوع برای خریدار که می خواهد از تامین کننده بخرد و به مشتری بفروشد، اصلا خوب نیست.

در این مرحله توجه داشته باشید که یا شما از تامین کننده معروف تر هستید یا ضعیف تر هستید. مثلا اگر بخواهید از برند چی توز کالایی را بخرید و بفروشید. در کارتن ها چی توز نوشته شده است. شما می خواهید که روی این کارتن ها چی توز نوشته نشود و برند شما روی آن نوشته شود.
یا شما معروف تر از چی توز هستید یا ضعیف تر. اما بسیاری از ایرانیان دوست دارند که مالک باشند. یعنی نام برند خودشان را معروف کنند. هر دو استراتژی درست است.یک استراتژی این است که شما می خواهید همان چی توز را بفروشید. یعنی شما را نماینده فروش چی توز بدانند. تا شما که در بازار اعتباری نداشته اید، به این وسیله بتوانید اعتباری پیدا کنید.
استراتژی دوم این است که شما از روز اول می خواهید خودتان باشید و برند خودتان را معروف کنید. با چی توز قرارداد می بندید که بسته بندی با بسته بندی برند شما باشد.

در حوزه حبوبات نیز این موضوع صدق می کند. یعنی گونی را شما خریداری می کنید. و تحویل می دهید که در گونی های شما با برند شما بسته بندی انجام شود. پس باید سرمایه گذاری کنید. گونی بخرید. تبلیغات خودتان را روی گونی بزنید. و با تامین کننده توافق کنید. و تمامی خسارت ها و ضررها و ریسک ها به پای شما نوشته می شود.
اگر انسان ترسویی هستید و نمی خواهید چنین ریسک هایی را انجام دهید، و می خواهید با همان برند به فروش برسانید، این استراتژی نیز جواب می دهد.این استراتژی ها بستگی به شما دارد که چقدر ریسک پذیر هستید. برای شروع اگر انسانی هستید که زیاد خطر نمی کنید، با همان برند، کمی بازار را به دست آورید. مشتری هایتان را پیدا کنید. و خودتان را به عنوان مدیرفروش آن مجموعه جا بزنید.
بگویید که این شرکت برای ما است و دو گروه جدا از هم نیستیم و واسطه نیستم. البته با تامین کننده این موضوع را قبلا توافق کرده باشید و هماهنگی های لازم را انجام داده باشید. اجازه را گرفته باشید و بعد این کار را انجام بدهید.بعد از معروف شدن، دوباره با تامین کننده توافق کنید که بسته بندی ها با برند شما انجام شوند. البته که برای تامین کننده ها بیشتر این موضوع اهمیت دارد که بار خود را به فروش برسانند. متاسفانه زیاد پیگیر برندسازی در ایران نیستند و البته اتفاق خوبی برای شما تاجران است.اکثر تامین کننده ها به خصوص آنهایی که ضعیف تر هستند، فقط میخواهند که بار را به فروش برسانند. و به دنبال برندسازی نیستند، به راحتی گونی های برند شما را قبول می کنند و بسته بندی می کنند.
قبل از آن شما باید یقین داشته باشید که این حجم از بار را در سال می فروشید که بعد از آن برای گونی و تبلیغات و بسته بندی سرمایه گذاری کنید.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ