توقف در کار تجارت ممنوع + صوتی

🔻 امروز می خواهیم راجع به موضوع توقف صحبت کنیم. خیلی ها بر این باورند که تا من جواب نگریم تا مشتری خود را تبدیل به پول نکنم هرگز تبلیغات نخواهم کرد. یعنی در کار خود توقف می زنند و مانع می شوند تا ورودی های جدید به دستشان برسد.

🔻 مثل چی می ماند؟ مثل اینکه مغازه داری بگوید این پنج تا مشتری که آمدن مغازه من کرکره را می کشم پایین در مغازه را ببندیم تا ببینیم این پنج تا مشتری که آمدند خرید می کنند یا نه. اگر این مشتری ها خرید کردند من کرکره را باز می کنم. تا مشتری های بعدی بیایند و وارد مغازه من بشوند. و اگر نخرند من هرگز باز نمی کنم و اینها را زندانی نمی کنم و می گذارم بروند. باید اینها برگردند و از من خرید کنند تا من مغازه ام را باز کنم.
🔻 این نگاه بدی است در تجارت منتظر هستید که قبلیها حتماً پول بدهند و تبلیغات نکنیم. آیا دیدید شرکتی چنین کاری را انجام دهد؟ مثلاً عالیس بیاید بگوید در تلویزیون امروز تبلیغات می کنم و امروز مشتری می آید. اگر مشتری های امروز از من خریدند من دوباره فردا تبلیغات می کنم. اصلاً چنین چیزی نداریم. همه شرکت ها یک پروژه تبلیغاتی دارند. یعنی بودجه ای را بابت تبلیغات در نظر می گیرند. می گویند هزینه یکسال تبلیغات ما به این صورت خواهد بود یا سه ماهه یا شش ماهه یا یکساله می بندند و می دانند در گذر زمان اینجا باید ساختار های داخلی خودمان را قوی کنیم. تا مشتری هایی که می آیند را تبدیل به پول کنیم.
🔻 نه اینکه بگوییم اینهایی که آمدند بایستیم و اینها را تبدیل به پول نکنیم ببینیم آیا اینها خرید می کنند. اگر شدند دوباره ما تبلیغات کنیم. این یک حرکت بسیار بسیار اشتباه می باشد. یعنی شرکت موفق چنین استراتژی ای ندارد. این استراتژی چه کسانی است؟ انسان های ترسو انسان هایی که می ترسند. می گویند خوب این پول خرج می کنیم برای تبلیغات درست است که مشتری می آید اما اگر نخرید چی؟ اگر نخرد را تو حل کن. مشکل زیرساخت خود را حل کن که چرا نخرند؟ پول اجاره مغازه دیگه ندم؟ بایستی یک روزه اجاره کنم مغازه را. اگر خریدند من فردا پول می دهم اجاره می کنم. نه اینطور نیست شما قرارداد را یکساله می بندید در یکسال دارید بابت اجاره مغازه خود خرج می کنید.
در کسب و کارهای اینترنتی بخصوص در فضای مجازی هم به همین شکل می باشد. یعنی اگر نگاه شما این است که تبلیغات را متوقف کنی اشتباه بزرگی دارید می کنید. چرا اشتباه بزرگی است؟

نکته اول اینکه شما به هیچ وجه نباید ورودی های خود را ببندید. چراکه خیلی ها قرار بود فردا به شما پول بدهند یعنی مشتریانی که شما نمی دانید خدا روزی را برای شما می بندد به دل یک آدمی انداخته سه روز دیگر به شما پول دهد.


🔻 سه روز دیگر با شما آشنا بشود. امروز با شما آشنا نشده است. شما می آیی دریچه را می بندی؟ می گویی کسی با من آشنا نشود؟ این چه مدل تبلیغاتی غلطی است؟ پس آنهایی که مشاوره نمی گیرند و چون ترسو هستند مغزشان چنین حکمی می دهد حکم این می شود که تبلیغات نکنم تا ببینم قبلی ها پول می دهم.
عزیزه دلم باکس را برای خودت یکساله ببند یقین پیدا کردی که سود و پول در تجارت است. پس بمان مشکلات خود را حل کن و زیرساخت های خود را اصلاح کن. که توهم موفق بشوی الان تبلیغات خود را قطع کردی بعد توقع داری موفق بشوی؟
🔻 به امید ۵ مشتری قبلی تو باید دریچه دروازه تبلیغات خود را باز بگذاری ورودی تبلیغات را همیشه براه باشند. هر روز مشتری جدید داشته باشی اینها می آیند. حالا توانمندی تو است که امروز یک درصد تبدیل پول بلدی بکنی یاد می گیری آموزش می بینی در مذاکره قوی می شوی. یک را بیست می کنی. بیست را می کنی ۵۰ درصد پنجاه را می کنی ۸۰ درصد…
این مهارت شماست. اما اگر به شما مشتری ندهند و فقط بگویند مهارت کسب کن. چه تمرینی وجود دارد چه قلق گیری وجود دارد محال است کسی اصلاً اینگونه موفق نمی شود که تو اینگونه برای خودت برنامه ریزی می کنی همین مدلی همیشه ذهن خیلی از افراد برنامه ریزی کردند که شکست خوردند در این چندسال زندگی خودشان. باز در همین مسیر هم به همین مدل غلط دارند رفتار می کنند.
🔻 موفقیت یک مسیر است رفتار های درآن مهم می باشد. آیا دیده اید شرکت آراد روزی تبلیغات نکند؟ ما خودمان هر روز تبلیغات می کنیم. حتی اگر روزی پول بدست نیاوریم. نمی ایستیم بگوییم قبلی هایی که تبلیغات کردیم استوپ، الان تبلیغات نکنیم ببینیم قبلیها پول می شوند اگر پول شدند برای تبلیغات هزینه می کنیم.
خیر هر شرکتی چنین تفکری داشته باشد شکست خواهد خورد. هر مجموعه ای هرکسی هر روز باید تبلیغات کنید. هر روز باید دیده شوید. پس این معیار فکری را از خود دور کنید. آنهایی که چنین تفکری دارند. موفقیت حاصل نخواهد شد. من امروز به شما این هشدار را می دهم که دریچه ورودی های خود را هرگز نبندید دریچه ورودی خود را باز بگذارید بگذارید مشتری وارد قیف فروش شما بشود و حالا در دل این که هر روز مشتریان می آیند بیایید ساختار های خود را تصحیح کنید مذاکرات خود را تقویت کنید و یاد بگیرید که مشتری را تبدیل به پول کنید و به او بفروشید.
در کنار آن قبلی ها را هم پیگیری بزنید در کنار جدید ها نه اینکه بگویید جدید دیگر نیاید فقط قبلیها را پیگیری می کنم. نه اینگونه نیست هردو باهم هستند. هم جدید امروز می آید و هم اینکه قبلی هایی که آمده اند را پیگیری می کنیم. تا آنها را تبدیل به پول کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ