مراحل شروع تجارت در بازار جهانی با آرادبرندینگ

ما برای کسانی که می‌خواهند تجارت در بازار جهانی را با آرادبرندینگ شروع کنند، چهار مرحله را مطرح می‌کنیم. هر چند ممکن است به علت‌های مختلف این مراحل تغییر کند یا کم و زیاد شود، اما فعلا این مراحل را بیان می‌کنیم تا بتوانید درکی از شاکله و اصل کار پیدا کنید و با روش‌های ما آشنا شوید.

مرحله اول: انتخاب محصول

اولین مرحله برای تاجران نوپا، انتخاب محصول است. چنین افرادی باید محصول مناسبی را انتخاب کنند که برای کار و آینده آن‌ها خوب باشد. ما در مباحث مربوط به تحلیل کالای صادراتی و موضوعات مرتبط با صادرات نیز به این قضیه می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که چگونه کالای مناسبی برای خودتان انتخاب کنید. ممکن است دلایل انتخاب یک کالا را برای شما بیان کنیم یا خود کالا را به شکل‌های مختلف تحلیل کنیم.

مرحله دوم: فعالیت هم‌زمان در بازارهای داخلی و صادراتی

مرحله بعدی این است که هم‌زمان با صادرات، شما را در بازار داخلی هم فعال کنیم.

اگرچه هدف اصلی ما صادرات است و اینکه شما در بازارهای جهانی به‌عنوان یک تاجر شناخته شوید، اما باید بازارهای داخلی را هم در نظر داشته باشید.

در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که چرا فعالیت در بازارهای داخلی از استراتژی‌های آرادبرندینگ است.

بازار داخلی -با وجود اینکه نسبت به بازار صادراتی درآمد چندانی ندارد- می‌تواند آینده خوبی داشته باشد، اما بسیاری اوقات انگیزه لازم را برای اشخاص ایجاد نمی‌کند. ما کسانی را در بازار داخلی سراغ داریم که سالی صد میلیون، دویست میلیون و یا حتی بیشتر هم درآمد دارند، اما کار در بازار داخلی، در مقایسه با صادرات همان محصول، درآمد کمتری دارد. باید بدانید که بازار داخل هم مزیت‌هایی دارد، بنابراین باید هم‌زمان با آغاز صادرات، کار در بازار داخلی را هم شروع کنید و برای آن استراتژی داشته باشید.

مرحله سوم: آغاز صادرات

در مرحله سوم، باید صادرات را شروع کنید. در آینده به این موضوع می‌پردازیم که چگونه باید صادرات را آغاز کنید، چه بازارها و ظرفیت‌هایی برای شما وجود دارد و چگونه باید پیش بروید.

مرحله چهارم: پیدا کردن مسیرهای جدید پیشرفت

مطالبی که در مرحله چهارم مطرح می‌شود، جدید است و در مباحث قبلی تا به حال به این موضوع نپرداخته‌ایم. در این مرحله به شما می‌آموزیم که چگونه می‌توانید برای حرکت، پیشرفت و پرش به بازارهای دیگر، بر سکوهای بعدی گام بگذارید و برای رشد در تجارت به چه مسیرهای دیگری نیاز دارید.

شما با ابزارهای موجود و پایگاهی که در ایران دارید، تا نقطه مشخصی از مسیر می‌توانید حرکت و رشد کنید. اما از آن مرحله به بعد، برای رشد کردن نیازمند پایگاه‌های بزرگتر و خاص‌تری هستید؛ پایگاه‌هایی که بتواند فرصت‌های بیشتری در اختیار شما بگذارد. از این مرحله به بعد باید تا حدودی روش‌های کار و مسیر حرکت را عوض کرد؛ چون پرش به سکوی بالاتر به ابزارها و مدل‌های کاری خاص خودش نیاز دارد. ما این مدل‌های خاص را برای شما بیان می‌کنیم و شما هم می‌توانید آن‌ها را بررسی کنید. ما به دنبال این هستیم که علاوه بر بزرگ شدن محدوده تجارت، سرعت رشد آن هم بیشتر شود و استفاده از چنین مدل‌هایی، باعث افزایش سرعت رشد در تجارت می‌شود. برای این کار به زیرساخت‌هایی نیاز داریم که در مراحل قبلی فراهم می‌شود و در اینجا می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ