🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

شروع یک تجارت موفق با آرادبرندینگ + فیلم

یک تجارت موفق را با آرادبرندینگ شروع کنید زیرا این مجموعه صرفا فقط برای شما سایت نمی سازد بلکه سایت را ابزاری برای برندسازی شما و تبدیل شدنتان به یک تاجر بین المللی می بیند و اساس کارش را آموزش تجارت کردن گذاشته است.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
تجارت موفق با راهکارهای شرکت های بزرگ

بسیاری از افراد، شرکت های بزرگ گرافیک را صرفا یک طراح سایت می بینند. اما در واقعیت این است که برای بیزینس و تجارت نیاز به سایت است. تاجر برای اینکه بتواند راحت تر مشتری پیدا کند نیاز است تا در اینترنت دیده شود. چرا؟ چون معتقدند که مشتریانی که در ایتالیا هستند برای پیدا کردن و ارتباط گرفتن با تجار نیاز نیست که شخصا به ایران سفر کنند تا تجار را در ایران و مکان خودش ببینند.

اینترنت و مشتری

اولین کاری که مشتری انجام می دهد، جستجو در اینترنت است. در واقع اینترنت فقط ابزاری است که به انسان کمک می کند تا نیازهایی که دارد را راحت تر به دست آورد. از جمله پیداکردن تامین کننده، مشتری و مهم تر از اینها پیدا کردن شرکت تجاری توسط مشتریان.

اگر اینترنت نباشد، آیا تجارت خوب است؟ اگر از فردا اینترنت در ایران تحریم شود، آیا باید تجارت را رها کنیم؟ خیر باید از روش های دیگر وارد تجارت شد. چه ابزارهای دیگری وجود دارند تا بتوانبم مشتری پیدا کنیم؟

 پول در تجارت است. امروزه ما به این نتیجه رسیده ایم که از اینترنت می توانیم راحت تر و آسان تر مشتری پیدا کنیم. بسیاری از شرکت های طراحی سایت در ایران وجود دارند که فقط سایت را طراحی می کنند و پولشان را دریافت می کنند. برایشان مهم نیست که شما از آن سایت پول به دست آورده اید یا خیر؟

آنها تضمینی در قبال مشتری پیدا کردن، ارسال بار و …. ندارند. چرا؟ چون خودشان هم بلد نیستند که بخواهند یاد بدهند. یکی از شرکت های بزرگ ایران که کاملا شرکت تجاری است، به این نتیجه رسیده است که بهترین روش پیدا کردن مشتری از طریق اینترنت است.

اگر فردا ابزار جدیدی وارد بازار شود حتما پیشنهاد می دهند اما تا امروز ایجاد اپلیکیشن را توصیه نکرده اند. با اینکه اپلیکیشن بسیار خوب است اما بسیاری از تجار متوجه نشدند که اپلیکیشن برای چه مجموعه هایی خوب است و برای کدام بد است؟

شرکت تجاری ایرانی

این شرکت تجاری، ساختاری ایجاد می کند که مشتری به دنبال شما بیاید. در ساختار غیر اینترنت، کارخانه دار باید خود به دنبال مشتری برود. اگر شما بررسی کنید متوجه می شوید که بیشتر از ۱۴% شرکت های ایرانی از این شرکت تجاری الگوبرداری می کنند. اما بقیه از روش سنتی قبلی استفاده می کنند. چرا؟ چون اصلا نمی دانند چنین روشی وجود دارد. تا به حال به آن فکر نکرده اند و کسی به آنها نگفته است.

در ساختار بعدی، شرکت تجاری به یک کارخانه دار پیشنهاد داد که من برای شما ساختار ایجاد می کنم که مشتری به دنبال شما بیاید و کاری می کنم که پول نقد به شما بدهد و درخواست کند که جنس به آنها بفروشید. آیا شما چنین حرفی را شنیده بودید؟ آیا کسی این ایده را مطرح کرده بود؟ اما کارخانه دار همه جنس خود را چکی می فروشد. و اعتماد نداشتند که در این دوره کسی نقدی هم جنس بخرد.

بعد از انعقاد قرارداد، پارسال کارخانه دار دوباره به شرکت می آید. و گفت که من برای ساختار سنتی و قبلی خودم ۱۲ نیرو داشتم و برای ساختار شما ۱ نیرو قرار داده بودم. درآمد سالیانه این ۱ نیرو از آن ۱۲ نفر، بیشتر بود. امروز میخواهم یک ساختار بزرگتری برایمان بچینید. آیا وجود دارد؟ بله وجود دارد.

پس خوب دقت کنید و ببینید می خواهید چه چیزی به دست آورید؟ صرفا چند سایت؟ چند شبکه اجتماعی؟ خیر. همه ما و شما در این مورد برای خودمان استاد هستیم و زیر و بم کار را می دانیم.

چگونه بفروشید؟ چگونه برندسازی کنید؟ چگونه اعتماد را جلب کنید؟ اینها مواردی هستند که کمتر کسی است که بتواند به شما یاد بدهد.

بروید و شرکت های بزرگ را تحقیق و بررسی کنید. در این شرکت تجاری ایرانی چندین خدمات وجود دارد. بسیاری از افراد میپرسند که برای سرمایه گذاری چه مقدار پول نیاز دارند؟ حداقل ۳۰ الی ۴۰ میلیون تومان نیاز است. اگر بخواهد در بازار داخل کار کند، حداقل ۷ الی ۸ میلیون تومان. اگر ۵ سال پیش بود، بازار داخل را با ۵۰۰ هزار تومان نیز می توانست به دست آورد و صادرات نهایتا ۵ میلیون تومان.

اما امروزه فرق دارد. وقتی قیمت بنزین یک شبه ۳ برابر می شود همه چیز تغییر می کند. در این مورد آنهایی که فهمیدند که اینترنت چقدر مفید است، پول بیشتری خرج می کنند. اما آنهایی که پولی به دست نیاوردند اگر به آنها بگوئید با ۳۰ میلیون کار راه می افتد. قبول نمی کند. چون نمی داند اگر ۳۰ بدهد، چند درآمد دارد!!! کسانی که فهمیدند و عقلشان فرمان داد، پول بیشتری سرمایه گذاری می کنند.

شرکت های خارجی

شرکت های خارجی، کاری که شرکت تجاری ایرانی انجام می دهد را انجام نمی دهند اما جزئیات را انجام می دهند. مثلا اگر شما سایت می خواهید طراحی سایت را انجام می دهد اما شما را تاجر نمی کند. اگر بخواهید سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد را همه می دانند. اما تجارت، برندسازی، فروش، پول نقدی گرفتن، ارسال بار، از تامین کننده اول جنس گرفتن و ۶ ماه بعد تسویه کردن اینها را کسی بلد نیست.

شرکت های خارجی هستند که پلان های مختلف می چینند. شرکتی که برند حرفه ای آن ماهانه ۴ هزار دلار است. ۴۰ میلیون تومان!!! این مقدار پول را می گیرد که چه خدماتی ارائه دهد؟ یک سایتی طراحی کند که ۵۰ محتوای مختلف برای شما تولید کند. و تضمین می کند که در یک محتوا شما را در صفحه اول گوگل قرار می دهد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ