مراحل حمل بار صادراتی توسط کشتی + صوتی

🔸 مبحثی که امروز می خواهم در رابطه با آن برای شما صحبت کنم مراحل حمل بار است. اول از همه برای صادرات کالا یک نفر به عنوان شیپر است شیپر کسی است که به عنوان صادر کننده کالا است به نوعی کسی است که به عنوان مبدأ ارسال کننده کالا به شمار می رود یعنی امتیاز کالا برای صادرات کلا متعلق به شیپر هست.

مهندس موشانی
مراحل حمل بار صادراتی
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔸 شما حتی اگر یک پاکت پستی هم برای کسی ارسال کنید ارسال کننده نسبت به آن کالایی که دارد ارسال می کند مسئول است گیرنده هم زمانی که کالا را تحویل بگیرد و اعلام تحویل کند نسبت به آن پاکت مسئولیت دارد پس زمانی که شما دارید ارسال می کنید مسئولیت و صاحب امتیاز کالا تا زمانی که به دست گیرنده کالا نرسیده با شما است و شما مسئول آن کالا هستید پس شما می توانید همه مراحل کالا را کنترل کنید یا جلوی آن را ببندید اما چطور؟

🔸 در کشتیرانی ها و بارنامه ها آن ها هم شما را به عنوان شیپر می شناسند و شما را به عنوان کسی که صادر کننده کالا هستید به جا می آورند و می شناسند این نکته را در نظر داشته باشید شیتینگ یا حمل و نقل یک چیز دیگر است آن کسی کار حمل و نقل را انجام می دهد به عنوان شیتینگ کرییر شناخته می شود به عنوان کسی که حمل و نقل کالا را انجام می دهد شناخته می شود و شمایی که به عنوان فروشنده هستید به عنوان شیپر شناخته می شوید. در بارنامه ها اگر دیده باشید در بالای بارنامه می نویسد شیپر تا حمل کننده، مهمترین قسمت چه کسی است؟ شیپر هست که اجازه انتقال کالا را به حمل کننده می دهد یعنی کسی که صاحب کالا می شود یا گیرنده کالا آن را به عنوان کسی می شناسد که قرار است بار را از آن تحویل بگیرد شیپر کالایی را در یک محلی دارد ممکن است این محل انبار باشد کارخانه و یا هر جای دیگری باشد.

🔸 این که کالا باید یک مرحله توسط یک کرییر حالا ممکن است کرییر قطار و یا کشتی یا هواپیما و یا هر چیز دیگری باشد به یک پورت برای خروج آن کشور حمل بشود که به آن انبارهایی که مربوط به خروج کالا هستند ممکن است که این انبار در تهران باشد در گمرک غرب تهران باشد ممکن است که این انبار در بندرعباس باشد یا ممکن است در بندرهای دیگری باشد که در پورت خروجی هستند. پس حتما ملاک نیست که این انبارها در یک محلی باشد هر چند که من اینجا در مورد امور حمل و نقل دریایی صحبت می کنم و به صورت عمومی پورت خروجی پورتی است که در آن کالا انبار می شود و قبض انبار می شود و شما باید برای صادرات کالا اول باید کالا را قبض انبار کنید و بعد اظهار بشود یعنی اول به دولت این کالا را تحویل بدهید و بعد اظهارش کنید تا دولت اجازه صادرات آن کالا را بدهد.

🔸 من کالا را از محلی که شیپر تولید کرده است با ابزاری باید این را حمل کنم و به یک انبار در گمرک هایی که مورد نظر برای صادرات است انتقال بدهم. فرض کنیم بندر عباس است این کالا از بندر عباس حمل شده است و در بندر عباس انجام امور گمرکی روی آن صورت گرفته است یعنی کالا به گمرک می رسد و در انبارهای گمرک انجام می شود. حالا می خواهد برود و داخل کانتینر قرار بگیرد چون همیشه در یک کانتینر نیست امکان دارد که کالای شما فله باشد و هیچ بسته بندی نداشته باشد کالای شما داخل یک انباری اظهار می گیرد و بعد انجام امور گمرکی آن انجام می شود و زمانی که انجام امور گمرکی آن انجام می شود و اظهار آن هم انجام بشود به شما اجازه می دهند که کالای شما  توسط یک ترمینال انتقالش بر روی عرشه کشتی انجام بشود.

🔸 زمانی که این کارها انجام شد برگه ای به شما داده می شود و اظهار شما صادر می شود و این برگ اظهار شما برگی که روی آن مهر خورده است و اجازه خروج از کشور به آن داده شده است دیگر این کالا برای ایران و نه هیچ کشور دیگر نیست و عملا این کالا از ایران اجازه خروج داشته است و شما نمی توانید این را به ایران برگردانید اگر بخواهید برگردانید باز باید یک سری مراحل دیگری را انجام بدهید تا بتوانید اجازه برگشت یا مرجوعی کالا را بدست بیاورید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ