🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

راهکارهای افزایش فروش تلفنی

فروش تلفنی یکی از بهترین راه های فروش است که باید به آن دقت شود و اصول اصلی آن رعایت گردد تا به بهترین نحو به نتیجه رسد.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چگونه می توانیم فروش تلفنی بسیار خوبی را تجربه کنیم؟

تقویت فن بیان: تقویت فن بیان یعنی در رابطه با نوع بیانی که با مشتری برقرار می کنیم، تجدید نظر کنیم یعنی رفتاری را از خودمان نشان دهیم تا مشتری متوجه شود که با فرد توانمندی رو به رو است.در مذاکرات تلفنی مهم ترین اصل نوع بیان فروشنده است.
به طوری  که مشتری به جز نوع بیان فروشنده چیز دیگری را نمی بیند، پس لازم است که در مذاکرات تلفنی اصول اصلی را رعایت کنیم و از کلمات صریح و واضح استفاده کنیم.
راهکار هایی برای افزایش فن بیان : تجربه، زمانی که فروشنده  در این کار تجربه بیشتری داشته باشد می تواند بیان روان و راحت تری داشته باشد و لازمه ی به دست آوردن تجربه، افزودن تعداد تماس تلفنی در روز است و این کار باعث ایجاد آمادگی بیشتر می شود و در تماس های بعد بهتر عمل خواهید کرد.
مرحله دوم: شنیدن سخنرانی های مختلف
چه سخنرانی هایی مورد نیاز و تایید است؟
سخنرانی هایی که برای اساتید آراد باشد، چون این نوع سخنرانی ها صرفا در رابطه با فروش است و این اساتید افرادی توانمند هستند که با گوش دادن به نکاتی که می گویند می توانید راحت تر کار خود را پیش ببرید. به نوع بیان آنها توجه کنید و سعی کنید الگو برداری کنید و در تماس های خود پیاده کنید.

فن بیان مسئله ای مهم است که اگر بتوانید در آن قوی ظاهر شوید باعث پوشاندن ضعف های شما در مسائل دیگر خواهد شد.

دیتای فنی محصول یعنی اینکه بدانید اطلاعات فنی محصول شما چیست و بتوانید محصول خود را کامل بشناسید! این آگاهی به شما کمک می کند تا با تسلط کامل محصول خود را معرفی کنید و موجب می شود که فرد خریدار مطمئن شود با شخصی متخصص رو به رو است.

چگونه می توانیم دیتای محصول را یاد بگیریم؟

۱- تجربه: همانطور که گفته شد تجربه اصلی بسیار مهم است  پس باید تجربه کرد تا به موفقیت دست یافت. امکان دارد شما اوایل کار با مشکلاتی مواجه شوید مثل اینکه در مواردی اطلاعات شما از مشتری پایین تر باشد و باعث اتفاقات غیر منتظره شود اما نکته مهم این است که این موارد به مرور زمان پایان می یابد و در آخر سبب موفقیت می شود.

۲- سرچ کردن در گوگل: سرچ کردن باعث می شود تا اطلاعات شما بالا رود.
از سایت های معتبر استفاده کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

۳- مراجعه به نمایشگاه ها در کلان شهر ها: این مورد باعث می شود که شما با افراد با تجربه و موفق در ارتباط باشید و با آنها تبادل اطلاعات کنید. به این نکته دقت داشته باشید که شما در دید چنین افرادی در سمت مشتری هستید و آنها وقت زیادی برای شما می گذارند پس از این فرصت استفاده کنید . سعی کنید خرید هم داشته باشید که صرفا استفاده ابزاری از آن شخص نشده باشد.

۴- مطالعه کتاب در حوزه کاری خودتان: به این امر توجه کنید که مطالعه کتاب به اندازه ی روش های قبل موثر نیست.

۵- دست یابی و پیگیری: اصول کار یک فروشنده این است که جدولی از ارتباطات خودش را داشته باشد.
وجود این جدول بسیار لازم است چون ٨٠% افرادی که در سطح جهان هستند در مرحله ی اول خرید نمی کنند! این نوع افراد نیازمند پیگیری های بیشتری هستند پس باید جدولی از ارتباطاتمان داشته باشیم تا راحت تر به پیگیری های مورد نیاز دست یابی داشته باشیم.
برخی مشخصات مورد نیاز در جدول ارتباطات: نام و نام خانوادگی، شماره تماس، نام شهر و نام محصول درخواست شده.

 تشخیص رفتار شناسی مشتری

در کل سه نوع مشتری وجود دارد:

۱- به راحتی برای خرید اقدام می کند.

۲- بعد از پیگیری اقدام به خرید می کند.

۳- اطلاعات می گیرد اما خرید نمی کند.

چگونه تشخیص دهیم که فرد ‌مقابل دارای کدام شخصیت است؟

این واقعیت وجود دارد که در مرحله اول نمی توان به شناخت کامل دست پیدا کرد مخصوصا اگر فردی مبتدی باشد به این درجه نرسیده است که بتواند مشتری را در مرحله ی اول آنالیز کند.
در این مورد تجربه  بسیار مهم است که به آن اشاره شده است و اگر فروشنده از تجربه بسیاری برخوردار باشد می تواند از رفتار مشتری او را در دسته ی به خصوص خود قرار دهد.
مصاحبه های تلفنی را به راحتی به پایان نرسانید، صحبت های مشتری را کاملا گوش دهید و میان صحبت مشتری صحبت نکنید و دغدغه های مشتری را کامل شناسایی کنید.

شما زمانی برنده فروش هستید که بتوانید ذهن مشتری خود را بخوانید پس خوب حواستان را جمع کنید و تجربه کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.4 پاسخ
  1. Avatar
    بهاره گفته:

    من بازاریابم چند بار پیش اومده که تماس گرفتم بهم پیشنهاد دوستی دادن. واقعا فکر و ذهن مردها کجاست؟!!

    پاسخ