حوزه کالای خواب برای تجارت + فیلم

در این مقاله قصد داریم در مورد تجارت کالای خواب با یکی از موفق ترین تاجران در این حوزه خانم انتصاری صحبت کنیم .

 

1) خانم انتصاری ورود شما به استدیو آرادی های موفق خوش آمدید می گویم ، لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
بله بنده انتصاری هستم و از شما و همکارانتان تشکر می کنم ، من در حوزه کالای خواب فعال هستم .2) چند سال است که در این حوزه کار می کنید و شغل قبلی شما چیست ؟
کالای خواب حوزه بسیار وسیعی است و بیشتر خانم ها با آن سر کار دارند و از تشک ، بالشت ، پتو ، روتختی و بسیاری از کالای سیسمونی مربوط به کالای خواب می شود ، به صورت تخصصی من این حوزه را با روبالشتی شروع کردم و چون رقیب زیادی در این حوزه نداشتم و افراد زیادی در اینترنت این کار را شروع نکرده بودند و زمانی که کار خود را شروع کردم از همان ابتدا زنگ خور داشتم و سریعا پیشرفت کردم .

دانلود آنالیز کلای خواب

قبلا هیچ تجربه ای در این زمینه نداشتم و زمانی هم بود که من به شدت دنبال کار می گشتم و با یک پیام تبلیغاتی مجموعه آراد ، وارد مجموعه شدم و مدتی در کلاس ها شرکت کردم و بعد از مدتی متوجه شدم که می توان با مجموعه کار و تجارت خوبی را تجربه کرد.
همچنین همسرم در این کار کنارم بود و باعث شد در این حوزه بمانم و کار کنم و ادامه دهم .3) از نقش همسر خود در کارتان صحبت کردید ، چه مشکلاتی داشتید تا اینکه حضور همسرتان سبب شد به کار ادامه دهید ؟
همین که من هیچ تجربه ای در حوزه تجارت نداشتم و شروع کردن این کار برای من سخت بود ، به خاطر نداشتن تجربه فکر می کردم که نتوانم موفق شوم ، چون همسرم قبلا کار تجارت داشته بود و این به من قوت قلب می داد و کمک می کرد تا بتوانم رشد کنم .
بسیاری از اوقات به من راهنمایی هایی می دادند و کمک می کردند که چطور با مشتری ها صحبت کنم و به آنها پاسخ سازنده ای بدهم تا منجر به فروش شود .4) اولین تماسی که در تجارت به شما شد ، چه حسی داشتید ؟
حقیقتا در ابتدا ، زمانی که شروع کردم سال 95 بود و حوزه ای که انتخاب کرده بودم ، به صورت تخصصی روی روبالشتی کار می کردم و بسیار هیجان داشتم و اولین مشتری که با من تماس گرفت فردی بود از شهر شیراز که درخواست خرید داشتند و صحبت های من با آن مشتری به فروش انجامید و سود خوبی هم داشتم و این سود برای من بسیار شیرین بود و باعث امیدواری شد که ادامه دهم .در ابتدا شاید هفته ای یک زنگ خور داشتم و رفته رفته میزان تماس ها بیشتر شد و من بسیاری از اطلاعاتی که نیاز داشتم تا در مورد محصولات بدانم از خود مشتری ها دریافت می کردم .از کسی که اولین تماس خود را به پول تبدیل کرده ، سطح توقع ما بالاتر رفته ، آیا در حال حاضر صادرات دارید ؟
می توانم به جرات بگم که حدود 90 درصد از تاجران کالای خواب را می شناسم و آنها هم مرا می شناسند و با آنها در ارتباط هستم و به کشورهای مختلف صادرات داشتم ، در مورد صادرات هم باید بگویم که مشتری های اول و دوم به فروش نرسید ولی تماس سوم صادراتی به فروش و عقد قرارداد رسید و از ما خرید داشتند .محصولات ما مخصوصا پتو صادرات خوبی برای کشور ترکیه دارد ، همچنین هفته ای یک تا دو کانتینر پتو به آذربایجان صادرات داریم و کشورهای دیگری هم هستند که از ما خرید دارند .
کشورهای عراق و افغانستان هم صادرات داشته ایم .5) در صحبت های قبلی خود بیان کردید که با اکثر تاجران در این حوزه در ارتباط هستید ، فکر کی کنید چرا تاجران سعی دارند با شما در ارتباط باشند ؟
به خاطر جایگاهی که در فضای مجازی و اینترنت به دست آورده ام ، اغلب با من صحبت می کنند و دوست دارند با ما همکاری داشته باشند .
در حال حاضر من خودم تولید کننده هستم و افراد زیادی با من آشنا شده اند و سعی می کنم که در هر نمایشگاه بین المللی حداقل سرم بزنم و معرف محصولات باشم .6) فرمودید ، تولیدی هم دارید آیا محصولات فروش و تجارت را خودتان تولید می کنید ؟
از همان ابتدا ، برند خود را طراحی کرده و لوگو هم داشتیم و استارت کار با برند و لوگو خودمان بود و کم کم کار خود را گسترش دادیم ، در ادامه حجم تماس ها به حدی بود که خودمان نمی توانستیم پاسخ گویی کنیم و از خیلی از همکاران کمک می گرفتیم و علت اینکه با دیگر تاجران و تامین کننده ها ارتباط داشتیم این بود که به علت زیاد بودن درخواست ها از دیگر تاجران و تامین کننده ها برای فراهم کردن کالاهای مورد نیاز مشتریان کمک می گرفتیم .7) نحوه ارتباطی شما با مشتریان صادراتی به چه صورتی بود ؟
در ابتدا بسیار از نحوه ارتباط گیری با مشتریان صادراتی ترس داشتم ، چون زبان مشتریان خارجی را بلد نبودیم و اکثرا آنها را نمی شناختیم ، نیازهای آنها را نمی دانستیم ، در ایران که کار می کردیم دیگر مشتری از هر جایی از ایران که تماس می گیرد حتی من می دانم که چه محصولی به این فرد پیشنهاد کنم .نکته مثبتی که در مسیر تجارت یاد گرفتن ، پروسه ای از ایران شناسی بود و از فرهنگ و آداب و رسوم هر شهری اطلاع پیدا کردم .
متوجه شدم که وقتی در ایران به این میزان ، تنوع فرهنگ و سلیقه و آداب و رسوم وجود دارد برای خرید محصول ، قطعا در کشورهای دیگر هم به این صورت است و می تواند بسیار گشترده باشد .بعد از اینکه استارت کار را زدیم ، متوجه شدم که کار کردن با مشتریان خارجی نیز کار بسیار سخت و دشواری نیست .
اولین مشتری که داشتم ، یک فردی از افغانستان بود که پتو می خواست و با این مشتری به توافق نرسیدم ولی خوبی که برای من داشت با کشور افغانستان آشنا شدم و متوجه شدم که نیاز آنها چیست و توانستم اطلاع کسب کنم تا در مراحل بعدی بتوانم مشتری های دیگر را از این کشور جذب کنم و ساپورت داشته باشم .از کشور عراق هم به این صورت بود و خوبی کشورهای افغانستان و عراق این بود که تاجران آنها کاملا به زبان انگلیسی تسلط دارند و در صورتی که نمی توانستند ، فارسی صحبت کنند به انگلیسی صحبت ومکاتبه داشتیم .
هر کشوری پتوی خاصی را می خواهند و هر نوع پتویی را نمی برند ، در مورد کشور ترکیه هم به همین صورت بود و نوع خاصی از پتو را می خواهند که خدارشکر حالا دیگر به نیاز و سلیقه مردم این کشور هم آگاه هستیم .هر چقدر بیشتر تماس برقرار می کنیم ، بیشتر می توانیم اطلاعات کسب کنیم و در مدت زمان کوتاهی می توان انسان های زیادی را بشناسیم .

وقتی در یک شهر و یک منطقه کار می کنیم ، خیلی سخت است که تمام مردم را بشناسیم و نیازهای همه مردم را پوشش دهیم ولی وقتی در مقیاس بزرگتری کار می کنیم ، متوجه می شویم که فرقی نمی کند و برای هر جایی یکسان است و تنها کافی است که از خود مردم آن منطقه اطلاعاتی را به دست بیاوریم .8) آیا پتو انواع مختلفی دارد ، تصور من از پتو همیشه یک پتو است و اگر ممکن است در مورد انواع پتو صحبت کنید ؟
بله پتوها به صورت یک نفره و دو نفره و حتی همین پتوهای یک نفره و دو نفره در وزن های مختلفی وجود دارد و با شابلون های و طرح برجسته بودن یا ساده ، سایزهای مختلفی دارد .بنابر بر وزن و اندازه هر پتویی ، و نوع الیافی که در تولید آن به کار می رود و همچنین نوع طرح آن قیمت گذاری می شود و در ایران اکثرا پتوها پلی استر هستن ولی پتوهایی هم در ایران تولید می شود که صد در صد اکرولیک است و درصد گرمایشی بالاتری دارند و به همان میزان طبیعتا قیمت بالاتری دارند.9) رمز موفقیت خود را در چه چیزی می دانید ؟
در اولین رتبه ، صبر و پشتکار سبب موفقیت می شود چون یک درآمد ثابت برای شما وجود ندارد و جای رشد زیادی دارد و می توانید بسته به کار و تلاش خود درآمدی داشته باشید که اصلا در تصور یک کارمند نیست .این موضوع تجارت را بسیار جذاب می کند و من صبر و تلاش را علت پیشرفت خود می دانم و مورد دوم حمایت خانواده ام بوده است ، همانطور که می دانید ورود یک خانم به عرصه تجارت ممکن است برای یک خانم کمی سخت باشد و من دقیقا زمانی که شروع کردم یک دو قلوی سه ساله داشتم و اگر این موضوع را به هر خانمی بگویید تعجب می کنند که با وجود چنین شرایطی چطور ممکن است .10) خانم انتصاری با هر تاجری که صحبت کردیم ، علت موفقیت خود را صبر و پشتکار می دانست این صبر و پشتکار چیست که همه تاجران از آن صحبت می کنند ؟
واقعا همین طور است و زمانی که من کار را شروع کردم و مشتریانی که با من تماس می گرفتند ، خرید خود را انجام نمی دادند و زمانی که یک سال از این ماجرا می گذشت و می دیدند که من همیشه در صفحه اول گوگل هستم و بعد از جستجو با صفحه سایت من مواجه می شدند ،این استقامت و پایداری را دیدند ، نظر آنها جلب شد و توانستم که ما اعتماد کنند .
مخصوصا تاجرانی که در حجم زیادی کار می کنند وقتی می بینند که شما هر چقدر که مورد نیاز آنها باشد می توانید و توان تولید دارید قطعا بهتر به شما اعتماد می کنند .

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ