ساخت شکل در فتوشاپ

آموزش ساخت شکل (shape) در فتوشاپ

یکی از بخش های مهم فتوشاپ، ساخت شکل (shape)شیپ در فتوشاپ هست که به استفاده از آن می توانید صدها مدل طرح و شکل در فتوشاپ خلق کنیم و تصاویر دلخواه خود را در آن پیاده سازی کنیم.

در این بخش قصد داریم به صورت تخصصی برای خود شیپ یا شکل خلق کنیم و بسازیم و از آنچه که ساختیم استفاده کنیم. لازم به ذکر است که Shape های زیادی قبلا توسط توسعه دهندگان ایرانی و خارجی فتوشاپ ایجاد شده است که شما با دانلود و نصب آن می توانید انواع شکل های فتوشاپی را در سیستم خود داشته باشید.

آموزش نصب Shape در فتوشاپ

شیپ ها یا همان شکل ها ؛ یک ابزار مفید و کاربردی هست که با فرمت CSH ارائه میشود. شیپ ها همانند وکتور ها بصورت خطی ساخته می شوند که افت کیفیت در این ابزار بی معنی است و شما میتونید هر چقدر این شکل ها رو بزرگ و کوچک کنید بدون اینکه شاهد افت کیفیت اون باشید.

دانلود شیپ در فتوشاپ

برای نصب یک Custom Shapes که آن را قبلا دانلود کرده اید، لازم است ابتدا ابزار Custom Shape را از جعبه ابزار انتخاب کنید.

شیپ در فتوشاپ

حالا، از قسمت Options Bar، روی فلشی که کنار آیکن Custom Shape است کلیک کنید تا لیست اشکال باز شود. از این قسمت شما قادر خواهید بود هر کدام از اشکالی را که نصب کرده اید برای استفاده در طراحی استفاده کنید.
در این مرحله ما نیازی به این اشکال نداریم در عوض می خواهیم با کلیک روی فلش کوچکی که در سمت راست پنجره قرار دارد گزینه Load Shapes را انتخاب کنیم.

ساخت شکل در فتوشاپ

وقتی روی این قسمت کلیک کردید، یک browser (مرورگر) ظاهر می شود، فقط به آدرسی که اشکال را ذخیره کردید بروید و آن ها از همان جا load کنید.

آموزش ساخت شیپ فتوشاپ

آموزش ساخت شکل در فتوشاپ

اگر می خواهید طبق سلیقه خودتان شیپ یا شکلی در فتوشاپ بسازید کافی است که آموزش کار با فتوشاپ به صورت حرفه ای را که در پخش زیر قرار گرفته است به صورت رایگان مشاهده کنید.