تنظیم بارنامه قرارداد های بین المللی + فیلم

بارنامه مهم ترین سند مالکیت کالاست پس در مورد مندرج در آن باید دقیق و سنجیده عمل نمود.

برای اول کار اگر آشنایی ندارید با روش های حمل و نقل دریایی بهتر است یک فورواردر در کنارتان باشد. این باعث می شود شما از بعضی از خطرات و ریسک هایی که این کار ممکنه برای شما ایجاد کند مطلع شوید.
البته خطری ندارد فقط در حدی که آن کارشناس آشنایی داشته باشد و به شما گوشزد کند که در چه موقعیتی چه کاری را باید انجام بدهید و معمولا کار (05:27) به این صورت است که کنار صاحبان کالا قرار می گیرند با یک کارمزد جزئی و این به دوستان خیلی کمک می کند که بتوانند کسی را که آشنا هست به امور حمل و نقل دریایی کنار دستشان باشد.
فوروارد خوب فورواردی است که به تمام ریز و بم حمل و نقل دریایی و زمینی و هوایی و…. و تمامی روش های حمل کالا آشنایی داشته باشد.
بارنامه مهم ترین سند مالکیت کالاست پس در مورد مندرج در آن باید دقیق و سنجیده عمل نمود. باید بارنامه ها را کامل و جامع بشناسیم و دارای چه خصوصیاتی و چه مسئولیت هایی است. زمان تنظیم بارنامه خیلی باید دقت داشت که بارنامه با مبالغ درست پر شده باشد این مورد مهم است.
برنامه دریایی یعنی کانتینری را گرفته ایم و بار تحویلش می دهیم پس زمانی که شما یک محموله ای را که یک ارزشی راهم دارد تحویل می دهید در اصل شما به صورت فیزیکی رفته و محموله را داخل کانتینر یک کرییری قرار داده اید، کار های گمرکی مربوطه را هم انجام و اسنادش را تحویل کشتی داده اید. زمانی که شما اسناد را تحویل کشتی می دهید کارتان تمام شده و این محموله به صورت قانونی تحمیل خط کشتی رانی شده. در قدیم یک (13:13) می گرفتند.

 

آن موقع که مسئله آنلاین وجود نداشت و از طریق کاغذ های فیزیکی این کار را انجام می دادیم. زمانی که شما اسناد را تحویل می دادید به شما یک (13:39) می دادند . بارنامه شما نیست فقط نشان می دهد که بار تحویل شما داده شده. در حال حاضر ….. نمی دهند. یک رسید به شما می دهند.
این رسید هم معمولا کشتی رانی ها در فرمت خودشان رسید می کنند یعنی یک فرمی را طراحی کرده. و شما بلافاصله بعد از تحویل اسناد دستور حمل را صادر می کنید برای خط کشتی رانی تان. … (14:52) که تحویل می دهید این دستور را به کشتی می دهید که با توجه به توافق انجام شده نسبت به بارگیری محموله من از پرت مبدا به پرت مقصد اقدام کن و به من درفت بده.
در روش های حملی که الان داریم به غیر از کار کردن با کشتی رانی جمهوری اسلامی معمولا الان محموله ها را از سمت جبل العلی بارگیری می کنیم. یعنی بار را از اینجا به امارات متحده عربی ارسال می کنیم ، از امارات بار دوم بارگیری می کنیم به جایی که به ما دستورش را داده اند.
لگ اول  (16:04) حرکت می کند به بندر جبل العلی و دوباره بار را تخلیه می کنند و یک کشتی معمولا از کشتی های مادر و بزرگ قرار می دهند که بالای دو تا چهار هزار تن و حتی بیشتر از این ظرفیت کشتی دارند وطبق رتیشن منظم و طبق برنامه، به بندر جبل العلی می‌آیند و در آن کشتی بارگیری می شود پس ما اینجا در اصل دو تا بارنامه داریم. یک بارنامه اول یا سفر اول، بارنامه لگ دوم یا سفردوم.
در ارسال کالا از طریق کشتی رانی های خارجی شرکت های فورواردری بدون استثنا این دو مسئله رعایت می شود. از نظر قانون در  (17:24) وقتی که شما …. دستتان باشد یعنی بار مردم را ارسال کرده اید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ