پرسش و پاسخ سئو ۲۰۲۰ + فیلم

در این مقاله چندین سوال و پاسخ راجع به سئو ۲۰۲۰ و قالب جدیدی که آرادبرندینگ برای آن در نظر گرفته است مطرح شده که می تواند برای آرادی ها بسیار راهگشا باشد.

پرسش و پاسخ در رابطه با سایت

اگر یک خبر را در دو دسته تقسیم بندی کنیم اشکالی دارد؟ خیر اشکالی ندارد.
تغییر قالب مطابق با سئو ۲۰۲۰ شامل هزینه می شود؟ بله سئواش هزینه می ‌شود ولی تغییر قالب و دیزانش شامل هزینه نمی ‌شود.
آیا در تیتر نوشتن می شود اسم برند را بیاوریم؟ بله می توانید.
در خصوص خرما آیا سایت دو زبانه داشته باشیم یا انگلیسی جدا و فارسی جدا بهتر است؟ جدا بهتر است.
از ارائه مدارک تا تحویل سایت چه مدت طول می‌کشد؟ اگر سایت سفارش داده باشید راه اندازی یک سایت به یکسری موارد بستگی دارد، مثلاً ما آرادی ها یک هفته درگیر راه اندازی یک سرور جدید بودیم، الان سرور راه اندازی شده است و آخرین سروری که آپدیت آخر زدیم خیلی قدرتمندتر هم هست. امروز که شما سفارش بدهید یک روز بحث مالی ‌اش طول می‌ کشد که تایید شود بعد از آن واحد پشتیبانی آراد کمتر از ۲۴ ساعت با شما در رابطه با بحث انتخاب نام دامنه ارتباط برقرار می‌ کنند، نام دامنه را که انتخاب کنید در کمتر از ۲۴ ساعت بعد از آن یعنی نهایتا ۳ تا ۴ روز طول می کشد تا سایت شما کامل راه اندازی شود.
محتوا چند کلمه بنویسیم و در سئوی ۲۰۲۰ برای سئوی تصویر چه کار کنیم؟ این سوال را در ادامه توضیح خواهیم داد.
آیا قرار دادن برچسب تاثیری در سئو دارد؟ بله، ۱۰۰ درصد تاثیر دارد.

ارور سایت در وضعیت بحران است را چطور هندل کنیم؟ یک پیغام خطایی است که در سایت آراد یوزر برای همه می آید و اگر سایتتان را اخیراً راه اندازی کردید آن بحران مهم نیست چون امکان دارد برای همه ارسال شود و آنهایی که سایت های قدیمی دارند یعنی بیش از ۵۰۰ محتوا روی سایت دارند حتما از آن سیستم بهره بگیرند، برای کمتر از ۵۰۰ محتوا اصلا نیازی نیست از آن استفاده کنید.
قالب جدید هم برای سایت های داخلی ممکن هست طراحی شود و هزینه هر ساعت چه مقدار است؟ بله قالب جدید خارجی باشد یا داخلی، فرقی نمی کند اگر سایت جدید بخواهید برای سایت فارسی هزینه اش یک و نیم میلیون تومان و برای سایت انگلیسی ۲ میلیون تومان است ولی اگر یک سایت دارید و فقط می خواهید قالب تان را به قالب جدید آپدیت کنید هزینه اش ۶۰۰ هزار تومان می شود.
چرا عکس شاخص های من خوب جایگاه می گیرند اما خبرهایم اینگونه نیست؟ حالا باید بررسی کنیم و ببینیم که مشکلش چیست که جایگاه نمی‌گیرد.
روش لینک سازی تغییر کرده است یا همان شیوه قبل ۲۰۱۹ است؟ همان شیوه ویکی پدیا است.

باید لینک سازی حتما انجام شود که خودمان تولید محتوا کنیم، لینک سازی بلد نیستم؟ چند تا آموزش در رابطه با لینک سازی روی سایت آراد برندینگ است می توانید ببینید و یاد بگیرید و اگر هم بلد نیستید می توانید بحث لینک سازی را به واحد فنی سفارش دهید تا برای شما انجام دهند، لینک سازی هم به صورت اتوماتیک انجام می شود یعنی شما محتوای جدید هم بنویسید محتوای جدیدتان دارای لینک سازی است و نیازی نیست که هر دفعه به ازای هر محتوایی بخواهید لینک سازی انجام دهید.
کلید واژه کانونی را چند بار در متن ۴۰۰ کلمه می توانیم بیاوریم؟ بستگی به محتوا دارد ما ربات‌ نیستم که بگوییم چند بار بیاورید و چند بار نیاورید، باید محتوایی بنویسید که برای کاربر قابل درک و قابل فهم باشد و الان سئو طبق روش ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیست، سئو ۲۰۲۰ دیگر محتوا گرا شده است یعنی هدفش معنا گرایی است، باید معنا و مفهوم را به خواننده برسانید نمی توانیم شبیه یک ربات عمل کنیم و محتوایی بنویسیم که فقط گوگل خوشش بیاید و بگوید در این محتوا اینقدر کلمه تکرار شده است، دیگر اصلاً این قوانین تغییر کرده است و همه آپدیت های جدید گوگل به واسطه این است ولی مرورگر های قدیمی و حتی سایت هایی که سرچ انجام می دهند مثل گوگل و پینک، این ها هنوز الگوریتم هایشان آپدیت نشده است و این بحث چند کلمه ای و تعداد تکرار کلمات در آن سایت ها یا موتورهای جستجو هنوز هم مطرح است اما در گوگل دیگر مطرح نیست و گوگل خیلی آپدیت حرفه ای تری انجام داده است.
وقتی خبر بازدید نمی ‌خورد مشکل از عنوان نیست؟ این سوال خیلی فنی است و ما اگر بخواهیم صوتی جواب دهیم شاید خیلی از شماها متوجه حرف هایمان نشوید، نیاز است یک جاهایی ما به شما فیلم نشان دهیم، بنابراین برای این سوال دنیایی جواب وجود دارد، اول از همه باید بررسی شود که ایندکس شده یا نشده، اگر شده صفحه چند گوگل رفتیم و اگر رفتیم صفحه ۲ چرا صفحه ۱ نیامده، اگر صفحه ۲ هستیم چرا پوزیشن و جایگاه ۱ را نگرفتیم و سرچ فلوم پوزیشن ۱ خیلی با سرچ فلوم پوزیشن ۲ متفاوت است همه این ها داستان دارد یعنی باید کامل بررسی شود و دقیق مشخص شود که چرا این اتفاق دارد می افتد.
چه هاستی برای سایت ها استفاده می شود و سرور شان کجاست؟ راجع به سرعت و میزان حافظه و تعداد فنی یک مقداری توضیح دهید؟ فضای هاستای شما ۵ گیگا گیگابایت است، سرورها از مکان های مختلف پشتیبانی می شوند بستگی دارد که کدام سرور در سیستم سایت شما برایش تعریف شده باشد.
ما آرادی ها از سرور ایران اصلا استفاده نمی کنیم و اکثر سرورهای ما از خارج از کشور مثل آمریکا، آلمان و کانادا می باشد، سرور ها متفاوت است و امکان دارد که شما زمانی که چندین سایت سفارش می دهید هر سایت تان روی یک سرور باشد یا ممکن است چند سرور مختلف برایش تعریف شود بسته به حوزه کاری و رقبای شما ما تعیین می ‌کنیم که اگر آن سایت در چه سروری قرار بگیرد می ‌تواند جایگاه بالاتری نسبت به سرورهای دیگر داشته باشد و اینکه سرورهای دیگر چه پهنای باند و سرعتی را می توانند تحمل کنند، متفاوت است.
پس این طور نیست که همه اطلاعات برای همه مشتری های آراد یکسان باشد یک جایی احساس می‌ شود که این سایت مثلا در حوزه اش رقابت کم دارد و به سرور ضعیف تر هم برود باز جایگاه می‌ گیرد ولی یک سایت دیگر حوزه اش خیلی قوی و تخصصی است باید روی یک سرور قوی تر برود، پس این ها متفاوت از هم می باشد اما فضای همه آن ها ۵ گیگا بایت خواهد بود.
گوگل از بیزینس را چکارکنیم؟ در مورد این موضوع آرادی ها یک جلسه کامل صحبت خواهند کرد.
در آموزش سئو ۲۰۲۰ گفته شده بود که تکنیک های جدید سئو روی سایت ها به صورت رایگان اعمال می شود آیا هنوز هم انجام می‌ شود؟ در رابطه با سئو انجام می‌ شود اما برای طراحی، دیزاین و فتوشاپش شامل هزینه می شود، اگر بخواهید تغییر قالب بدهید ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.
قانون جدید ساخت دسته چیست؟ دست همان کته گوری است دسته ها زیاد مهم نیستند و تک ها نسبت به کته گوری بیشتر اهمیت دارند و قانون دسته همان قانون قبلی است و هیچ تغییری نکرده است.
حداکثر چند برچسب برای هر خبر مجاز است؟ ما چیزی به عنوان حداقل و حداکثر نداریم هر چقدر که شما بتوانید بیشتر برچسب بزنید آن خبر شما بازدید و جایگاه بیشتری می‌ گیرد، عنوان سازی های شما مهم است اگر عنوانتان به شکلی باشد که طبق قوانین جدید دسته به آن نخورد پس نمی توانید بزنید شما یک به عنوان می سازید مثلا می‌ تواند ۵ تا برچسب بخورد یک عنوان دیگر می ‌زنید که مثلاً دو تا برچسب می خورد مسلما آن ۵ تا بهتر جایگاه و بیشتر بازدید می گیرد چون تعداد تکرار نمایشش بیشتر خواهد بود.
من ۳۰۰ محتوا سفارش دادم اما آرادی ها ۸۵ تا کلید واژه برایم استخراج کردند و گفتند که این کلید واژه ها را تکرار کنید تا ۳۰۰ تا تکمیل شود آیا این از نظر سئو مشکلی ندارد و آیا بهتر هم هست؟ بستگی به محصول شما دارد گاهی شما یک محصولی کار می کنید که وقتی آن را سرچ می کنید می بینید ۵۰۰ تا کلید واژه برایش وجود دارد و یک محصول دیگر کار می کنید می ‌بینید که ده تا هم کلید واژه برای آن وجود ندارد یعنی هر چقدر تعداد کلید واژه‌ های یک محصول بیشتر باشد به این معناست که آن محصول در اینترنت بیشتر سرچ می شود.
ما آرادی ها هیچ وقت دو محصول را با دیگر مقایسه نمی کنیم یعنی مثلا گوشی موبایل را با توت خشک مقایسه نمی کنیم، توت خشک یک میزان و گوشی موبایل هم یک میزان دیگری سرچ دارد، شما اگه بخواهید در حوزه گوشی کار کنید بالای ۱۰۰۰۰ تا کلید واژه از آن وجود دارد ولی وقتی بخواهید در حوزه توت خشک کنید حداکثر ۵۰ تا کلید واژه از آن وجود دارد.


پس اگر کسی بیاید مثلا ۳۰۰ تا محتوا سفارش بدهد خب ۵۰ تا بیشتر وجود ندارد یعنی اگر شما بتوانید ۵۰ تا کلید واژه ها جایگاه بگیرید کار برای شما تمام می‌ شود و پرونده تان بسته شده است یعنی تمام سرچ های اینترنت در گوگل را خواهید گرفت پس خوشا به حال آنهایی که حوزه شان جوری است که کلید واژه کمتری دارد.
اگر کلید واژه شما زیاد باشد شما باید هزینه‌ های بیشتری پرداخت کنید یعنی کسی که می‌ خواهد گوشی موبایل کار کند باید حداقل ۱۰ میلیون تومان خرج کند اما کسی که مثلا توت خشک کار می ‌کند سالی ۱۰ میلیون تومان برای تبلیغاتش خرج کند کفایت می‌کند.
پس این موضوعات را با همدیگر قاطی نکنید ما به افراد مختلف چون در حوزه‌ های متفاوتی کار می‌ کنند و تعداد سایتشان هم متفاوت است مثل هم مشاوره نمی دهیم، این طور نیست که یک نسخه برای همه آماده باشد، اگر یک نسخه برای همه بدهیم که اجرا کنند دو تا اتفاق می افتد یک عده اصلا جواب نمی گیرند و یک عده ای جواب می گیرند آنهایی که جواب گرفتند چون صحبت های ما متناسب با محصولشان بود و افرادی که جواب نگرفتند دقیقا بر عکسش شده است، پس لطفاً تخصصی و یک به یک جلو برویم و بگوییم که این محصول شما چه اتفاقی برایش می ‌افتد و برای شما چه نسخه ای باید تجویز شود. پس اینکه شما ۸۵ تا کلید واژه دارید خوب است یعنی شما همین ۸۵ تا را جایگاه بگیرید عالی است.
آیا باید برای ۸۵ تا مساوی ۸۵ تا محتوا سفارش داد؟ خیر قرار نیست که شما به ازای هر محتوایی که سفارش می دهید یک کلید واژه هم جایگاه بگیرید گاهی نیاز است برای هر کلید واژه ۳ تا محتوا تولید شود و بعضی از کلید واژه ها با چگالی خیلی قوی تر نگاه می کنید می ‌بینید یک کلید واژه ای خیلی تخصصی است که در روز حداقل ۳۰۰ بار این عبارت سرچ می شود یعنی شما اگر یک کلید واژه را جایگاه بگیرید حداقل روزی ۳۰۰ تا تماس دارید، اگر من بخواهیم این را بگیریم آیا راحت گوگل مثلا با یک محتوا به من جایگاه می ‌دهد؟ خیر می‌ گوید برای این کلید واژه شما باید حداقل ۲۰ تا محتوا تولید کنید.


پس وقتی ۳۰۰ تا محتوا تولید می کنید این ۳۰۰ تا بین آن ۸۵ تا تقسیم بندی می شود. برای بعضی از کلید واژه هایت یک محتوا ساخته می شود و بعضی از کلید واژه ها که رقابتش بیشتر است دو، سه یا نهایتا پنج محتوا ساخته خواهد شد پس بعضی از کلید واژه ها که رقابت در آن بیشتر است محتوا باید بیشتر از آن کلیدواژه تولید شود.
مشکل من این است که محتوای تولید شده در متا فاقد کلید واژه است و چگالی کلمات در حد صفر می باشد این با آموزش های شما خیلی مغایر است اما واحد محتوا می ‌گویند مشکلی نیست و جای نگرانی ندارد؟ متوجه منظورتان نشدیم اگر یک مثال می زدید شاید متوجه می شدیم.
ابتدا اتیکت زدیم به واحد فنی و برای تغییرات قالب سایت های برندینگ به قالب جدید مطابق با سئو ۲۰۲۰، بعد چند بار پاسخ دادند که گفتند هر سایت مبلغ ۶۰۰,۰۰۰ هزینه دارد و ما را ارجاع دادند که بروید به طرح شتاب تیکت بزنید می شود راهنمایی کنید؟
آنهایی که سفارش طرح شتاب می‌ دهند از آن ها سوال می شود که کدام سایت می خواهید طرح شتاب اجرا شود و هر سایتی که شما بگویید ما آن سایت را اگر قالب جدید نداشته باشد به صورت رایگان برای شما تغییر قالب می دهیم.
دوره سئو ۲۰۲۰ را احتمال دارد شروع کنید؟ از آنجایی که گوگل هر لحظه دارد آپدیت می‌ کند و حتی یک ماه پیش دوباره آپدیت جدید زد، یعنی ما چک می‌ کنیم و همه آمارهایش را به دست می آوریم بعد می بینیم دوباره هم آپدیت جدید می ‌زند و خیلی سریع خودش را بروز می کند یعنی ما یک آموزش هم بسازیم کلی وقت می ‌گذاریم تا آموزش را یاد بگیریم و دوباره می بینیم آپدیت جدید و باز هم باید کار جدید انجام دهیم و چون این کار زمان بر می باشد فعلاً امکانش وجود ندارد که ما بخواهیم آموزش جدید بگذاریم تا ببینیم الگوریتم گوگل وضعیتش ثابت شود.

آیا برچسب باید دقیقاً مثل عنوان باشد یا از ال اس آی گوگل هم می شود استفاده کرد؟ بله می شود استفاده کرد و مشکلی ندارد.
برای اینکه واحد فنی بهترین سایت برندینگی را برای ما آماده کند چه کمکی از ما ساخته است؟ اطلاعاتی که شما در اختیار واحد فنی قرار می دهید خیلی مهم است در ادامه به آن اشاره می کنیم که چه اطلاعاتی نیاز است.
در قسمت ویرایش اسنیپت، قسمت عنوان و قسمت پایین نامک آیا باید مطلبی بنویسیم یا خیر چه مطالبی باید بنویسیم؟ بله باید نوشته شود، حالا اگر فرصت شود در ادامه توضیح خواهیم داد، این بحث تخصصی و خیلی عالی است و باعث می شود که تعداد کلیک ها و بازدیدهای بیشتری هم سایتتان از گوگل بگیرید که اگر فرصت کنیم آموزش خواهیم داد.
اسم دامنه سایت شرکتی را می خواهم تغییر بدهم زمان هاستم هم رسیده است، می شود دامنه جدید و دامنه قدیمم روی یک سایت باشد چون دامنه قدیمم برندی است که دیگر برایم مهم نیست ولی چون جایگاه دارد می خواهم فعلاً حفظش کنم؟ هرگز سایتی که جایگاه دارد را دست نزنید اینطوری به کسب و کار خودتان لطمه می زنید.
گاهی افراد می گویند این سایت را دوست نداریم، اشکالی ندارد دوست نداشته باشید ولی بازدیدها و مشتریانش را بگیرید و با پول هایی که به واسطه این سایت به دست می ‌آورید سرمایه ‌گذاری کنید و سایت جدیدی که دوست دارید را راه اندازی کنید، سایت قبلی که خوب برای شما مشتری می آورد و خوب جایگاه گرفته است را به هیچ وجه تغییر ندهید، ویرایش نکنید و روی آن سایتتان تغییر دامنه انجام ندهید، پس آن سایت قبلی را حفظ کنید و کاری نکنید که یکدفعه جایگاه تان را در گوگل از دست بدهید.
برای کسانی که تازه شروع کردند چه تعداد سایت پیشنهاد می دهید؟ بستگی به سرمایه شما دارد، مثلا فردی که تازه شروع می ‌کند خودش کارخانه ‌دار است و این فرق دارد با کسی که مثلاً دانشجو است، باید ببینیم که شما چقدر سرمایه دارید، ممکن است شما بگویید من دانشجو هستم و ۲ میلیون تومان بیشتر سرمایه ندارم، با این مبلغ کار زیادی نمی شود انجام داد ولی فرد دیگری می گوید من مثلا ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دارم این نسخه اش فرق می کند، شاید به این فرد گفته شود مثلاً بیاید یک سری صادرات هم شروع کند، اگر از صادرات می ترسد حداقل یکی هم شده بگیرد اما اگر نمی ترسد و سابقه تجاری داشته باشد، بیشتر بگیرد که این متفاوت است و باید بررسی شود.
می شود تعداد مطلب درست در سئو ۲۰۲۰ را یک بار مختصر بفرمایید؟ این را امروز خواهیم گفت.

در سایت من در فروردین ماه خبری با عنوان بهترین لیست قیمت ذرت ۹۸ منتشر شده، به من تیکت زدند و گفتند که ویرایش کنم ۹۹، آیا در عنوان و متن پیوند یکتا را تغییر بدهم؟ به هیچ عنوان پیوند یکتا را تغییر ندهید البته اگر ایندکس نشده باشد می توانید پیوند یکتا را هم تغییر دهید، بهترین حالت این است که از بخش ویرایش اسنیپت آنجا عنوان سئویش را تغییر دهید و اگر این مسائل را بلد نیستید فقط همان ۹۸ را تبدیل به ۹۹ کنید و در متن هم هر جایی ۹۸ بود تبدیل به ۹۹ کنید به هیچ چیز دیگری دست نزنید.
در مورد تغییر عنوان خبر توضیح بدهید، اگر بخواهیم عنوان مقاله را تغییر بدهیم قانون خاصی دارد؟ این را قبلاً توضیح دادیم.
برای اینکه سایت ما زیاد بازدید بخورد راهکار شما چیست؟ راهکارهای زیادی است که امروز یکسری از آنها را خواهیم گفت.
لینک خارجی چند بار ممکن هست تا گوگل پنالتی محسوب نکند؟ تقریبا در هر ۱۰ محتوایی یک لینک خارجی می توانید استفاده کنید، لینک خارجی به ضرر شماست مگر اینکه چندین سایت داشته باشید و همه را در هم بچرخانید و گرنه وقتی شما در سایت هایی مثل فیسبوک یا آپارات لینک می دهید به ضرر سایت شما و به نفع کسی است که لینک می گیرد پس حواستان به این موضوع باشد.
در بحث کلید واژه از کلمه های فروش، خرید و قیمت کدام تجاری تر است ممکن توضیح دهید که طبق اولویت از کدام استفاده شود؟ تجاری تر نداریم، کلماتی مثل قیمت، خرید و فروش سرچ فلوم هر سه تایشان برابر است، مثلا شما عنوان می ‌زنید خرید مثلاً بهترین میوه خشک، بعد می بینید که مشتری سرچ می کند قیمت بهترین میوه خشک و می ببینید که سایت شما جایگاه گرفته است به خاطر مثلاً کلمه قیمت که شما در متن استفاده کرده اید پس چون سرچ فلوم این سه کلمه دقیقاً به یک شکل و یک اندازه است و معانی اش هم تقریباً یکسان است اینجا گوگل به شما جایگاه می ‌دهد و اگر هر کدام از کلمات را در خلاصه استفاده کنید برابر خواهد بود پس همه شان در یک وزن هستند و متفاوت از هم نیستند.
من می خواهم راجع به محصولم محتوا بدهم ولی آرادی ها گفتند نمی ‌خواهد ما خودمان می نویسیم؟ اگر محتوا نویسی را خودتان یاد بگیرید در کنار واحد فنی می توانید تولید محتوا کنید، می توانید به واحد فنی سفارش دهید تا برایتان انجام دهند، می توانید خودتان انجام دهید یا هر دو با هم تولید محتوا کنید، چه خوب است که خودتان هم بنویسید که در مورد محصولتان اطلاعات پیدا کنید و قوی تر شوید.
سرچ کنسول اکثر دسته و برچسب هایمان را مسدود می کند و ایندکس نمی کند مشکل کجاست؟ باید بررسی کنیم که مشکل کجاست و چه اتفاقی دارد برای سایتتان می افتد.
وقتی خبری بازدید نمی خورد مشکل از عنوان نیست؟ اصلا ربطی به عنوان ندارد اول باید ایندکس شود، اگر می گویید که ایندکس شده اما بعدش باز هم جایگاه نمی‌ گیرد، اینجا می ‌تواند مشکل از عنوان و محتوا باشد و حتی می گویید مشکل نیست رقیب ها دارند بهتر عمل می‌ کنند.

مثلاً می گویید من یک پراید خریدم اما چرا پرایدم بالای ۱۵۰ تا سرعت نمی‌ رود؟ چرا این فرد می گوید بالای ۱۵۰ تا؟ چون ماشین های دیگر را دیده که بالای ۱۵۰ تا می روند. الان کسی نمی آید مثلا یک بنز بگیرد و بگوید چرا بالای ۵۰۰ تا نمی رود چون ماشینی که بالای ۵۰۰ تا سرعت برود را ندیده است.
این فرد نگاه می‌ کند و می بیند که سایت های دیگر بازدید می گیرند اما سایت او بازدید نمی گیرد بعد فکر می کند که مشکل از سایت خودش است، نه مشکل از سایت شما نیست، سایت شما با آن محتوا و عنوانی که زدید در حد خودش است، شما باید یک عنوان و یک محتوایی بزنید که رقیب ها را جلو بزنید پس باید رقیب هایتان را شناسایی کنید و بعدش بخواهید شروع به تولید محتوا کنید.
بدون برنامه تولید محتوا نکنید اینطوری وقت خودتان را هدر می دهید، باید در مورد آن کلمه کلیدی که می خواهید کار کنید تحقیق شود و برایش محتوا ساخته شود، عنوان سازی که انجام می دهید، میزان رقابت ‌ها باید بررسی شود و بعد شروع به تولید محتوا شود، هدفمند جلو بروید که وقتتان هدر نرود.
اگر یک سری سایت ها را لینک خارجی داده باشیم و سایت ها را به دلایلی ویرایش کنیم و لینک خارجی را از سایت برداریم، سایت اول که لینک داده به سایت دیگر ضربه می زند؟ لینک خارجی خیلی حساس است اصلا آن را دستکاری نکنید و مراقب باشید، بله ضربه می زند.
گوگل به خبرهای ۶۰۰ کلمه ای جایگاه می ‌دهد یا باید هزار کلمه یا بیشتر درج کنیم؟ بستگی به درجه سختی کلمه شما دارد، اینکه چقدر رقابت برایش وجود دارد، مثلاً گاهی شما یک عنوان یا کلید واژه ای را می‌ خواهید جایگاه بگیرید که در آن کلید واژه رقابت کم است، شما اگر ۳۰۰ یا ۴۰۰ کلمه بنویسید و بعضی وقت ها ممکن است یک فرد ۲۰۰ کلمه داشته باشد چون چگالی کلید واژه اش پایین است و رقابتی هم ندارد با اینقدر کلمه جایگاه می‌ گیرد، گاهی اوقات هم سرچ فلوم و درجه سختی اش خیلی بالاست و نیاز است که بعضاً ۲۰۰۰ کلمه نوشته شود، پس این ها بستگی به آن کلید واژه ای دارد که شما می خواهید برایش جایگاه بگیرید.
۳۰ محتوا آراد برایم تولید محتوا کرده است آیا با همان کلید واژه ها می توانم مجدداً تولید محتوا کنم؟ بله اگر جایگاهشان را نگرفتید باید مجدد روی همان کلید واژه ها کار کنید.
در رابطه با محتوا، سایت ها قدرت های زیادی دارند، سایت شبیه یک زمین کشاورزی است و هر کس روی زمینش بیشتر کار کند آن زمین هم از نگاه مشتریان و هم از نگاه گوگل ارزشمندتر است یعنی شما یک سایتی دارید مثل سایت irancel.com یا irancel.ir که قیمت آن تقریبا ۴۰ هزار میلیارد دلار است، این خیلی متفاوت است، مثلا شما یک سایت خام راه اندازی می کنید طرف از شما یک میلیون تومان هم نمی ‌خرد اما چه اتفاقی می افتد که یک سایت آنقدر ارزشمند می ‌شود؟ به خاطر کارهایی که روی سایتش انجام می ‌دهد، برندسازی که در واقع انجام می‌ شود.


پس لطفاً برای سایت های خودتان وقت بگذارید و هزینه کنید چون می توانید چندین برابر بیشتر به دست بیاورید هم از فروش اصل مال و هم از مشتری هایی که به دست می آورید. ما آرادی ها هیچ وقت پیشنهاد نمی کنیم که اصل مال، زمین و سایتی که دارید را بخواهید بفروشید بلکه از میوه‌ هایی که از آن سایت برداشت می‌ کنید، از مشتری هایی که به دست می آورید سود کنید.

ما آرادی ها قبلاً یک سایتی داشتیم که تقریباً دو سال پیش آن را ۴۰ میلیون تومان فروختیم، چه اتفاقی می افتد که یک مشتری یک سایت را ۴۰ میلیون تومان می‌ خرد؟ چون می ‌فهمد که وقتی این سایت را به دست بیاورد می تواند چندین برابر از آن درآمد کسب کند.

پس بعضی از افراد این موضوع را درک می‌ کنند، اما یک فردی مثلا بی سواد است و این مسائل را درک نمی کند و وقتی به او بگویند که قیمت این سایت ۴۰ میلیون تومان است می ‌گوید من اگر ۵ هزار تومان هم بدهید از شما نمی‌ خرم چون سوادش را ندارد که می‌ شود از این ابزاری که به دستش می رسد درآمد به دست بیاورد اما اگر نفهمد هیچ ارزشی هم برایش قائل نیست.
پس سعی کنید روی سایت‌ هایتان محتوای بیشتری برود و حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ تا محتوا داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 پاسخ
 1. بابک بذرافشان
  بابک بذرافشان گفته:

  به روزرسانی های متعدد سالانه ی شرکت گوگل بر روی الگوریتم های موتور جستجو ,موجب شده تا بازاریابان اینترنتی منظور کارشناسان سئو با چالش بسیار مهمی به نام آموزش و یا بروز رسانی اطلاعات روبه‌رو بشن

  پاسخ
 2. محسن موسوی
  محسن موسوی گفته:

  تغییرات مداوم در الگوریتم های گوگل بازاریابان برای جلوگیری از کاهش ترافیک ارگانیک مجبورن دانش خودشون رو در این زمینه مرتب بروز رسانی کنن

  پاسخ
 3. مهدی کوثرخزایی
  مهدی کوثرخزایی گفته:

  به دلیل تغییرات گسترده وکمبود آموزش معتبر و جامع در وب فارسی بسیاری از سئو کاران مطمئن نیستن که چه فاکتورهایی قدیمی شده و چه فاکتورهایی می‌تونه موجب جابجایی نتایج serp بشه

  پاسخ
 4. امیرحسین واحدی
  امیرحسین واحدی گفته:

  با به روزرسانی هایی که گوگل در الگوریتم های خود انجام داده علاوه بر تعداد بک لینک ها کیفیت لینک هم اهمیت پیدا کرده اگه قصد اینه که به جای سرمایه‌گذاری روی محتوای سایت روی ساخت بک لینک برای وب سایت سرمایه گذاری بشه

  پاسخ
 5. امیرحاتمی
  امیرحاتمی گفته:

  در سال‌های قبل کلمات کلیدی محدودی توسط کاربران جستجو می شد اما الان دانش کاربران در استفاده از موتورهای جستجو برای یافتن چیزی که دنبالش هستن بالا رفته

  پاسخ
 6. امیدقربانی
  امیدقربانی گفته:

  دیگه رتبه گرفتن در چند کلمه به تنهایی نمی‌تونه در نتیجه گرفتن وبسایت موثر باشه بنابراین به جای وسواس در مورد کلمات کلیدی باید سعی بشه خوشه‌های موضوع مربوط به حوزه فعالیت پیدا بشه و روی اون تمرکز بشه

  پاسخ
 7. محمدافشاری
  محمدافشاری گفته:

  توضیحات متا که زیر عنوان مطلب در نتایج جستجو ظاهر می شن به صورت مستقیم بر روی نتایج جستجو تاثیرگذار نیست
  با این حال این توضیحات می تونه روی تعداد کلیک مطالب تاثیرگذار باشه

  پاسخ
 8. علی پزشکی
  علی پزشکی گفته:

  به عنوان یک بازاریاب اینترنتی باید تمام سعی بر این باشه که تجربه خوبی رو برای کاربران ایجاد کرد
  پاپ آپ یکی از ابزارهاییه که استفاده نادرست از اون می‌تونه به تجربه کاربری وب سایت خدشه وارد کنه

  پاسخ
 9. بهرادشهریاری
  بهرادشهریاری گفته:

  اینکه گوگل تمامی پاپ ها رو مضر نمی‌دونه
  مواردی که کمک می‌کنه کاربر راحت تر به مطالب وب سایت دسترسی پیدا کنه مخصوصاً در تلفن همراه دیگه شامل جریمه نمی شه

  پاسخ
 10. فریبا سادات خلیلی
  فریبا سادات خلیلی گفته:

  گوگل به دنبال جلب رضایت کاربرانه
  بنابراین باید اطمینان حاصل کنه که کاربران تجربه خوبی در بازدید از وب سایت دارن

  پاسخ
 11. حسین علی الماسیان
  حسین علی الماسیان گفته:

  متاسفانه بعضی از افرادتصور می کنن اگه صفحات بیشتری داشته باشن بیشتر به سمت ترافیک ارگانیک هدایت میشن
  باید توجه داشت که ایجاد محتوا تنها با هدف داشتن صفحات بیشتر به مانند تعداد لینک های بیشتر کافی نیست باید اطمینان حاصل کرد که نتنها بر کمیت بلکه بر کیفیت محتوایی وب سایت تمرکز هست

  پاسخ
 12. اصغرخضایی
  اصغرخضایی گفته:

  باید به صفحه اصلی به عنوان دروازه ورود به تجارت آنلاین خود اندیشید
  این صفحه شانس برای ایجاد اولین تصویر و انتقال اونچه هست به کاربرانه………….

  پاسخ
 13. محمدسعید کریمی
  محمدسعید کریمی گفته:

  برای بیشتر بازاریابان اینترنتی نیاز به محتوا و ساختار بیشتری وجود داره
  محتوای صفحه اصلی باید به اندازه کافی ظولانی باشه تا برای کاربران مشخص بشه که چه کسی پشت پرده هست و چه کاری انجام می ده

  پاسخ
 14. رضانادری
  رضانادری گفته:

  اگه کسب و کارمون محلیه مکان ما حتماً باید مشخص باشه
  البته نباید بازدیدکنندگان وب سایتمون رو با حجم محتوایی بسیار زیادی روبرو و سردرگم کنیم

  پاسخ