📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

ارسال کالا به عراق + فیلم

برای ارسال بار به عراق روش‌های مختلفی وجود دارد و تاجران باید پیش از ارسال کالا این موضوع را بررسی کنند که با توجه به شرایط محموله آن‌ها و نیز طول مسیر، کدام روش برای آن‌ها مناسب‌تر است و صرفه اقتصادی بیشتری دارد.
در ادامه تعدادی از روش‌های ارسال کالا به عراق را بررسی می‌کنیم و همچنین به این موضوع می‌پردازیم که چگونه می‌توان از معافیت‌های گمرکی برای ارسال بار به عراق استفاده کرد.

ارسال بار به عراق با کارگو

ارسال بار از طریق کارگوها یکی از روش‌های بسیار خوب برای ارسال کالا به عراق است، به‌خصوص در مواردی که کالای شما حجم پایین و ارزش اقتصادی بالایی داشته باشد.
فرض کنید قصد دارید محموله‌ای از تجهیزات پزشکی را به عراق بفرستید، این محموله ارزش اقتصادی خوبی دارد و از طرفی بحث امنیت و رسیدن کالا به مقصد هم مطرح است. در چنین حالتی بهتر است درگیر امور گمرکی ارسال زمینی نشوید و از خدمات کارگوها استفاده کنید.
به دلیل پروازهای مداومی که بین تهران و بصره برقرار است، کارگوهایی در فرودگاه امام خمینی فعال هستند که بارهای با حجم پایین را به‌راحتی برای شما صادر می‌کنند، امور گمرکی آن را هم خودشان انجام می‌دهند و کالا را درب منزل و یا پس از عبور از گمرک کشور مقصد به مشتری تحویل می‌دهند.
در چنین حالتی مشتری شما هم راضی‌تر است، به‌خصوص اگر تاجر نباشد و از قوانین باربری اطلاعی نداشته باشد.

خدمات حمل و نقل کارگوها

کارگوها هزینه‌های حمل و نقل کالا را حساب می‌کنند، امور گمرکی آن را در ایران انجام می‌دهند و کالا را ارسال می‌کنند.
البته قیمت کالا هم در انجام خدمات گمرکی تاثیرگذار است. مثلا اگر قیمت کالا زیر هزار دلار باشد، در عمل امور گمرکی چندانی ندارد. اما اگر محصولی بالای چند هزار دلار قیمت داشته باشد، شرکت‌های کارگو تمام امور گمرکی آن را انجام می‌دهند.
شیوه کار کارگوها به این شکل است که کالای ده فرستنده مختلف را در یک کانتینر یا محموله بسته‌بندی می‌کنند و می‌فرستند. در واقع فقط یک نفر عملیات گمرکی را انجام می‌دهد، اما ممکن است این محموله متعلق به صد نفر باشد.
کارگوهایی در مسیر چین به دبی، چین به ایران و همچنین ایران به عراق فعالیت می‌کنند. بنابراین برای ارسال کالا در حجم پایین به عراق یا باید به کارگوهایی مراجعه کنید که در این زمینه فعالیت می‌کنند و یا به سراغ شرکت‌های حمل و نقل هوایی بروید.

شرایط استفاده از معافیت های گمرکی

اگر کالای ارسالی شما به عراق حجم بسیار پایینی دارد، می‌توانید با استفاده از قوانین ارسال نمونه محصول، آن را به عراق بفرستید.
در این صورت حتی نیازی نیست کالا از گمرک عبور کند و شما درگیر امور گمرکی نخواهید شد. چون ارسال نمونه کالا مشمول معافیت گمرکی می‌شود، بنابراین کالای شما نه از گمرک ایران عبور می‌کند و نه گمرک عراق. در این زمینه می‌توانید از ترخیص‌کارها هم کمک بگیرید.

پست DHL چیست؟

پست هوایی بین‌المللی یا DHL از جمله راه‌های ارسال محموله به کشورهای مختلف است. صدها شرکت در زمینه حمل و نقل و پست هوایی فعالیت می‌کنند، اما DHL در این حوزه بسیار معروف است.
این شر‌کت‌ها هر مقدار کالایی را که بخواهید برای شما حمل می‌کنند و هیچ محدودیتی ندارند، اما بسیاری از شرکت‌های پست هوایی به دلیل معروف بودن برندشان، هزینه زیادی می‌گیرند. بنابراین نباید برای صادرات کالا به این‌گونه شرکت‌ها مراجعه کنید.
ارسال کالا با استفاده از DHL را فراموش کنید؛ چون شرکت انعطاف‌پذیری نیست و قیمت‌های مناسبی هم ندارد، بنابراین کار کردن با آن مقرون به صرفه نیست.
درست است که شرکت DHL بسیار معروف است، اما قرار نیست برای معروف بودن برند شرکت حمل و نقل پول بدهید.

بهترین روش ارسال بار به عراق

اگر محموله‌ای با شرایط خاص مثل پول یا جواهر دارید که جای دیگری حمل و نقل آن را نمی‌پذیرند، مجبورید به سراغ شرکت‌هایی همچون DHL بروید.
اگر بخواهید کالای خطرناک ارسال کنید، کارگوهای مخصوص ارسال کالاهای خطرناک را فقط شرکت‌هایی مثل DHL دارند.


در چنین شرایطی می‌توان به سراغ این شرکت‌ها رفت، اما زمانی که کالا شرایط ویژه‌ای ندارد، چرا باید برای خودتان چالش ایجاد کنید؟
کافی است به فرودگاه مراجعه کنید و به سراغ کارگوهای شرکت‌های حمل و نقل هوایی بروید که برخی از آن‌ها به‌صورت چارتری کار می‌کنند؛ یعنی قسمتی از فضای یک هواپیما را چارتر کردند.
این شرکت‌ها در زمینه خدمات پستی فعال نیستند، بلکه برای جابه‌جایی کالا در مسیر خاصی مثل ایران و عراق خدمات ارائه می‌دهند. استفاده از چنین روش‌هایی برای تاجران به صرفه‌تر است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


4 پاسخ