🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صادرات صندلی و تجهیزات اداری + فیلم

دغدغه بسیاری از افراد، انتخاب محصول است. زیرا انتخاب محصول یکی از مهم ترین انتخاب هایی است که تاجر در روند تجارت خود انجام می دهد و برای شروع تجارت باید به آن توجه کرد.
بنابراین، به اطراف خود نگاهی کنید. ببینید چه محصولاتی وجود دارند؟ از چه وسایلی استفاده می کنیم؟ هر محصولی که قابل استفاده و قابل عرضه به جهان باشد، آن را می توانیم صادر کنیم و برای تجارت از آن استفاده کنیم.
با این دیدگاه ما هیچ محدودیتی برای انتخاب محصول نداریم. اما باید به یک نکته توجه کرد. آیا محصولی که انتخاب کرده اید، ظرفیت صادر شدن را دارد؟ آیا پارامترهای محصول صادراتی را دارد؟

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
 پارامترهای صادراتی

یکی از پارامترها این است که بررسی کنیم محصول ما ممنوعیت نداشته باشد. به عنوان مثال، دام زنده یکی از محصولاتی است که به وفور در ایران یافت می شود. اما صادرات آنها از ایران به کشورهای دیگر ممنوع است. مگر اینکه دولت ایران کاری انجام دهد.
دومین پارامتر این است که متریال و مواد اولیه محصول در کشور ایران موجود باشد. به عبارتی نیرو و خدماتی که برای تولید محصول استفاده می شود به صرفه باشد. هزینه زیادی نداشته باشد تا بتوانیم هنگام فروش سود زیادی به دست آوریم.
سومین پارامتر، محصول حاشیه سودش بالا باشد. از کجا بدانیم که محصول حاشیه سود بالا دارد یا خیر؟ محصولاتی که کم رقیب تر هستند را بررسی کنید. محصولاتی که رقیب های زیادی دارند، برای صادرات آنها چون در بازار قیمت مشخصی دارند، حاشیه سود پایین دارند.
آخرین پارامتر این است که حتما وارد کننده های محصول را چک کنید. آیا محصولی را که صادر می کنید در جهان خواهان دارد؟ آیا در سراسر جهان تقاضایی برای چنین محصولی وجود دارد که برای ما به صرفه باشد؟

صادرات صندلی و تجهیزات اداری

بعد از بررسی تمام این پارامترها به این نتیجه می رسیم که یکی از محصولاتی که ظرفیت های تولیدی خوبی دارد و از طرف دیگر حاشیه سودش بسیار بالا است و همچنین تقاضای بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. صندلی و تجهیزات اداری هستند.این تجهیزات می توانند فلزی، چوبی و حتی پلاستیکی باشند. اما تجهیزات پلاستیکی به دلیل کم حجم بودن و سبک تر بودن آنها، ارسال بار به سراسر جهان راحت تر است.

محصولات پلاستیکی

حال صندلی های پلاستیکی را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم. وقتی ما تراکنش های جهانی صرفا صندلی های پلاستیکی را بررسی می کنیم به این نتیحه می رسیم که سالانه ۲٫۵ میلیارد دلار نسبت به این محصول تقاضا در جهان وجود دارد.در این بازار ۲٫۵ میلیارد دلاری، حدود ۱۰۰ میلیون دلار آن را کشورهای همسایه ایران دارند که این عدد بسیار بالایی است. غیر از اینکه همسایه های ایران متقاضی بسیار خوبی برای چنین محصولاتی هستند، بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکایی، کشورهای حوزه CIS، کشورهایی مانند ویتنام، اندونزی، فیلیپین هستند که تقاضای بسیار خوبی نسبت به این محصولات دارند.
زیرا که یا مواد اولیه این محصولات را ندارند یا تولید چنین محصولاتی آنقدر هزینه بر است ترجیح می دهند از کشور دیگر وارد کنند.
اگر بخواهیم ظرفیت کشور ایران را بررسی کنیم، متوجه می شویم که ایران ظرفیت بسیار زیادی جهت صادرات صندلی ها و تجهیزات پلاستیکی دارد. که اگر بتوانیم از این ظرفیت ها به درستی استفاده کنیم می توانیم ارزآوری بسیار بالایی داشته باشیم. زیرا که این محصولات در رنگ ها و طرح های مختلفی در ایران در حال تولید شدن هستند. و ایران در هیچ موضوعی مشکلی ندارد.

مواد اولیه محصولات

موردی که وجود دارد این است که متریال و مواد اولیه به مقدار کافی برای تولید این محصولات در ایران وجود دارد. و ما می توانیم به راحتی برای تولید از این مواد استفاده کنیم.
از طرف دیگر چون شرکت های پتروشیمی زیادی در ایران وجود دارند، امکان تولید این مواد اولیه نیز هست. و ما هیچوقت با کمبود مواد اولیه مواجه نخواهیم بود.
نکته بعدی قالب سازی است که افراد زیادی در کشور هستند. مثلا قالب سازهایی که با قالب های مختلفی صندلی های متفاوتی را تولید می کنند. بنابراین تنوع محصولات در ایران بسیار بالا است. و هر کسی در هر کجای دنیا که متقاضی هر نوع با هر کیفیتی از این دسته از محصولات باشد، به راحتی می تواند آنها را از ایران دریافت کند.نکته بعدی این است که هزینه ها در ایران بسیار پایین است. هزینه های سوخت، حمل و نقل، هزینه های نیروی کار (که نیروی کار بسیار ناچیز حقوق دریافت می کنند).
از طرف دیگر خدمات و مواد اولیه ای که استفاده می شوند، هزینه بسیار پایینی دارند. بنابراین هنگامی که یک محصول تولید می شود با هزینه کم تولید می شوند و در هنگام فروش می توانیم حاشیه سود بالاتری داشته باشیم.
به طور کلی، میز و صندلی که با کیفیت و قیمتی که در ایران تولید می شوند با نمونه های مشابهی که در کشورهای دیگر وجود دارند، کاملا برابری می کنند. و این یک مزیت بسیار خوبی است که ایران می تواند محصولات را در بازار جهانی عرضه کند. و مشتری های خاص خود را داشته باشد.

محصولات چوبی

از طرف دیگر محصولات دیگری در تجهیزات اداری وجود دارند که از جنس چوب هستند. این تجهیزات چوبی در سراسر دنیا تقاضاهای بسیار بالایی دارند. تقریبا ۹۰ میلیارد دلار نسبت به این محصولات تقاضا وجود دارد. به عبارت دیگر، بسیاری از کشورها اندازه ۹۰ میلیارد دلار وارد کننده این محصولات هستند.جالب است بدانید که کشورهای آسیایی حدود ۴۰ میلیارد دلار از این تراکنش های جهانی را به خود اختصاص داده اند. این به این معناست که کشورهای آسیایی توانسته اند تولیدکننده های بسیار خوبی در این زمینه باشند.
اما نکته ای که وجود دارد این است که ایران تنها ۵۰ میلیون دلار از این تراکنش را به خود اختصاص داده است. در حالی که همانطور که گفته شد ایران در زمینه محصولات چوبی و پلاستیکی تولیدات بسیار قوی دارد.

متقاضیان محصولات ایرانی

کشورهای اطراف ایران متقاضیان بسیار خوبی برای این محصولات هستند. مانند ارمنستان، عراق که بزرگترین وارد کننده محصولات چوبی است. و ایران می تواند بزرگترین عرضه کننده این محصولات باشد.
کشور های عراق، ارمنستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان همه محصولات پلاستیکی و یک سری از محصولات چوبی خود را از طریق کشور ایران تامین می کنند. این خیلی خوب است.اما با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که در ایران وجود دارد، می توانستیم رقم و آمار تراکنش و معاملاتی که با کشورهای دیگر داریم را افزایش دهیم.
سوال این است که با توجه به متقاضیان بسیار زیادی که در سراسر دنیا هستند، چرا ایران نتوانسته است به عنوان یک تامین کننده بزرگ در دنیا مطرح شود؟ آیا موانعی برای استفاده صد در صد از ظرفیت تولید کشور وجود داشته است؟
پاسخ به این صورت است که ما هیچ محدودیتی برای صادر کردن این محصولات در کشور نداریم. یعنی مواد اولیه در کشورمان آنقدر کافی است که هر چیزی برای تولید این محصولات نیاز داریم را داشته باشیم و آنها را به مصرف کننده برسانیم.
نکته بعدی این است که این محصول هیچوقت بخشنامه ای نمی شود و ممنوعیتی در این محصولات وجود ندارد. بنابراین موانعی برای صادرات این محصولات از کشور ما به سایر نقاط جهان وجود ندارد. و تنها بعضی از موارد باعث شده اند که ما نتوانیم خودمان را به عنوان یک تاجر در سطح جهان مطرح کنیم تا خواهان این محصولات از ما تقاضا کنند.
چرا ما در این بازار فعالیت نکنیم؟ چرا از ظرفیت های این محصول و بسیاری از محصولاتی که در دنیا وجود دارند و ما جزء تولیدکننده های خوب آنها هستیم، وارد نشویم و از ارزهایی که وارد می کنیم بهره نبریم؟ظرفیت ها، مواد اولیه، تنوع بالایی که در کشور وجود دارد همگی این امکان را برای ما فراهم می کنند که ما خودمان را به عنوان یک عرضه کننده بزرگ در بازار مطرح کنیم تا تقاضاها را به سمت خود جذب کنیم. فقط کافی است خودمان را باور کنیم که می توانیم تاجر باشیم و در سراسر جهان موفق ظاهر شویم.
حتی محصولاتی که در داخل کشورمان با کیفیت پایین تولید می شوند و تنوع بالایی ندارند، مشتری خاص خودشان را دارند. نباید فکر کنیم که مشتری ها همیشه به دنبال جنس درجه یک هستند. بسیاری از مشتریان تقاضای جنس درجه سه تا پنج را دارند. ما باید بتوانیم نیاز چنین مشتریانی را نیز تامین کنیم. تا در بازار بهتر مطرح شویم.
بنابراین، با وجود تمام ظرفیت ها، تنوع و کیفیتی که در کشور ما نسبت به این محصولات وجود دارد، به بدترین حالت ها هم فکر کنید که اگر محصولی را با کیفیت پایین تولید کردید باز هم مشتری های خاص خود را دارد و ما به راحتی می توانیم این محصولات را عرضه کنیم.
نکته بعدی که وجود دارد این است که نباید فکر کنید که باید فقط با یک کشور کار کنید. بازارتان را محدود نکنید. نسبت به همه محصولات کم یا زیاد در دنیا تقاضا وجود دارد. اجازه دهید فرصت های زیادی که در نقاط مختلف جهان وجود دارند به سمت شما بیایند و مشتری های زیادی از سراسر جهان با پول های متفاوت با شما ارتباط بگیرند.

برندسازی

نکته بعدی برندسازی محصول است. با عرضه آن به بازار باعث می شوید که مشتری شما را بشناسد و از شما درخواست محصول کند. در دسترس مشتری باشید. چون اگر شما صاحب بزرگترین کارخانه ها باشید اما خودتان را به عنوان تاجر مطرح نکنید، کسی شما را نخواهد شناخت.پس خودتان را مطرح کنید تا تقاضا برای محصولتان بیشتر شود. وقتی تقاضاها ایجاد شدند شما باید سعی کنید اطلاعاتتان را نسبت به محصولات افزایش دهید که با ایجاد اولین سیگنال ها بتوانید به خوبی پاسخگوی مشتری باشید. تا به اندازه کافی از شما اطلاعات دریافت کنند و راحت تر اعتماد کنند.
نکته بعدی این است که سعی کنید از کاتالوگ، کمپانی و پروفایل و عکس های محصول استفاده کنید. برای جلب اعتماد بیشتر مشتری که از هر کجای دنیا درخواست محصول کرد راحت تر هزینه اش را پرداخت کند.
آخرین نکته این است که ظرفیت تولیدی محصولات و تجهیزات اداری، صندلی ها و انواع و اقسام آن، چوبی و پلاستیکی بسیار بالا است که ما از ویژگی های منحصر به فرد این کالاها برخوردار هستیم.ویژگی های تولیدات ایرانی

یک، مواد اولیه باکیفیت بالا.
دو، محصولات تولیدی بادوام بالا و ارائه طرح های متنوع به بازار.
سه، محصول تولیدی ایران مطابق با استانداردهای جهانی است. که این مزیت برای ما محسوب می شود که بتوانیم به راحتی به هر نقطه ای از دنیا، بدون فکر نپذیرفتن محصول، ارسال کنیم.
چون حاشیه سودهای محصولات ایران بالا می رود، اگر مقداری از هزینه های بازاری را کم کنیم، باز هم از سراسر دنیا مشتری خواهیم داشت. و از ارزهای این کشورها میتوانیم استفاده کنیم. مانند کشورهای حاشیه خلیج فارس، یوآن چین یا دلارهای آمریکایی و با تبدیل کردن آنها به تومان بتوانیم از درآمد زیاد این محصولات بهره ببریم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ