🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نمونه فرم سنجش برای رضایت مشتری

فروش محصول تنها بخشی از پرسه فروش است و قسمت اصلی جذب مشتریان جدید است. اما سوال اصلی این است که چگونه؟ به حتم این یک امر مشخص است که اگر به دنبال جذب مشتری جدید هستیم ابتدا باید مشتریان قدیمی را ثابت نگه داریم و رضایت آنها را جلب کنیم.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

چرا که اگر مشتریان قدیمی تر رضایت کافی از محصول نداشته باشند، نه تنها خودشان دیگر به سراغ خرید آن محصول نمی روند بلکه دیگران را هم از خرید آن منصرف می کنند. بنابراین یکی از راه های اصلی برای تبلیغ محصول کسب رضایت مشتریان است. و یکی از راه هایی که می توان از میزان رضایت مشتری مطلع شد، نمونه فرم سنجش رضایت مشتری است. به همین منظور ما سعی داریم تا در متن زیر اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم.

نمونه فرم سنجش برای رضایت مشتری

چگونه میتوان رضایت مشتریان را به دست آورد؟

چگونه میتوان رضایت مشتریان را به دست آورد؟ چرا باید رضایت مشتری را جلب کرد؟ و از آن مهمتر اینکه چگونه می توان رضایت مشتری را جلب کرد؟
شاید بسیاری از افراد غیرمتخصص در زمینه فروش تصور کنند که مهمترین موضوع فروش یک محصول است و بعد از آن همه چیز تمام شده است. اما این در واقع یک تصور کاملا غلط است  و باید دانست که پرسه اصلی فروش تازه بعد از اینکه یک محصول توسط مشتری خریداری شد، شروع می شود. چراکه اگر آن مشتری راضی باشد افراد دیگری را نیز ترغیب می کند که از محصول شما خریداری کند. و این یک تبلیغ بدون صرف هزینه های کلان است. شما با کسب رضایت از مشتریان قدیمی می توانید یک تبلیغ کاملا مقرون بصرفه و  تضمینی داشته باشید.
اما شاید سوال شود که چگونه می توان رضایت مشتری را جلب کرد؟ در ابتدا شما باید بدانید که چه عواملی باعث نارضایتی مشتری می شود؟ بعد از فهمیدن این عوامل شما ابتدا باید سعی در پیشگیری داشته باشید یعنی قبل از این که عوامل ایجاد کننده نارضایتی بوجود بیایند شما آن را پیش بینی کنید و از بوجود آمدن آنها جلوگیری کنید. یکی راه هایی که به شما کمک می کند تا این عوامل را شناسایی کنید، فرم های نظر سنجی هستند. شما در این فرم ها از مشتریان می خواهید تا خواسته و مطلوبات خود را بیان کنند و شما با استفاده از این نظریات به عنوان یک مدیر هوشمند به گونه ای برنامه ریزی می کنید که فروش محصولات خود را در راستای رضایت مشتری انجام دهید. بطور مثال:

  • قیمت محصول را تا حد امکان مقرون بصرفه کنید. چرا که بسیاری از افراد به دنبال محصول با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب هستند.
  • محصولات شما باید همیشه در دسترس باشد و نبود محصول باعث نارضایتی مشتری نشود.
  • عرضه محصول باید به سهولت انجام شود و مشتریان در کمترین زمان به آن دسترسی پیدا کنند.

فرم پرسشنامه برای مشتریان

فرم پرسشنامه برای مشتریان فرم های پرسشنامه انواع مختلفی دارند که این تنوع مربوط به نوع محصول یا فعالیتی است که شما ارایه می دهید. فرم های پرسش نامه همچنین به صورت های مختلف در اختیار مشتریان یا کسانی که از محصول یا فعالیت شما استفاده کرده اند قرار می گیرد. به طور مثال برخی پرسش نامه ها به صورت دوره ای در اختیار مشتریان قرار می گیرد. این نوع پرسش نامه ها به مدیر این امکان را می دهد که نواقص کاری خود را به صورت دوره ای رفع کند و به یک تعامل همیشگی با مشتری برسد و مشتری این احساس را پیدا می کند که شما همواره به دنبال کسب رضایت مشتری هستید و این موضوع مشتری را بیشتر به خرید محصولات شما ترغیب می کند.
فرم های پرسش نامه شامل سوالات و آیتم های مختلف است شما در این پرسش ها باید به گونه ای عمل کنید که مشتری احساس کند که شما همواره به کسب رضایت از او اهمیت می دهید نه به سود و منفعت شخصی خود، در این پرسشنامه ها بهتر است بصورت فیلد سوالات خود را مطرح کنید و با این امر در گزارشگیری دستتان باز تر است. شما با این فرم ها می توانید به افزایش جذب مشتری بپردازید و باید بدانید که همواره بهترین راه تبلیغ برای فروش یک محصول، کسب رضایت از مشتریان است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ