بازاریابی فروش محصولات صادراتی + صوتی

🔻 شما در بحث کاری خودتان با مخاطبان مختلفی درگیر هستید و این مخاطبین بر روی واستپ یا در سایت شما فرم پر می کنند که تمام عملیاتی که در این بحث انجام شده توسط تیم فنی ما برای گرفتن جایگاه در آن رسته یا کلید واژه مرتبط اتفاق افتاده تا مخاطبینی که قصد خرید این محصول را دارند به هر نحوی شما را پیدا کنند.

استاد نظام پرور
بازاریابی محصولات صادراتی
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔻 همه آدمهایی که ارتباط می گیرند قصد خرید ندارد. اما باید این توقع در شما باشد که با مخاطبین خود با بهترین سطح کیفی ارتباط بگیرید. نباید بگویید من احساس می کنم ممکن است این مشتری فیک باشد سطح ارتباط خودم را ضعیف کنم. یا به صرف اینکه می بینم عکس پروفایلش عکس بی ربطی عکس یک بچه سنّ کمتر یا بیشتری است من در این ارتباط ضعف ایجاد کنم. چون نمی دانم این مخاطب چون خط شخصی اش ممکن است وارد کرده باشد و هر نوع اطلاعات دیگری را در این موضوع وارد کرده باشد. ما نمی دانیم چون نمی دانیم قضاوتش نمی کنیم.
🔻 اولین مرحله با مخاطب تماس گرفتم و اطلاعات اولیه ای را از ایشان کسب کردم. شماره اصلی ایشان اسم شرکت ایشان و هر نوع اطلاعاتی که توانسته باشم از مخاطب بدست خواهم آورد.
🔻 ممکن است مخاطب در تماس اولیه اطلاعات کاملی ندهد چون ممکن است زبان ایشان خوب نباشد که کاملاً طبیعی است. چون مخاطبین شما قشری نیستند که حتماً باید در یک سطح بالایی از مکالمه یا مذاکره تلفنی باشند.
پس ادامه مذاکره و مکالمه را در واتسپ با مخاطب پیش خواهیم برد. یعنی مخاطبین ما اکثراً واتسپ دارند و ما می توانیم این موضوع را در واستپ پیگیری کنیم.
نکات بعدی این است که ما در واتسپ باید چکار کنیم؟ قبل از شروع مذاکره با مخاطب شماره تماس ایشان، ایمیل ایشان را داریم. و احتمالاً اسم و فامیل ایشان را داریم سعی کنیم تمام این اطلاعات را در دفتر تلفن موبایل خودمان ذخیره کنیم.
یعنی اسم و فامیل مشتری به علاوه آدرس ایمیل ایشان بعلاوه شماره تماس ایشان. چرا اینها را در دفتر تلفن موبایل خودمان ذخیره کنیم؟ چون شما بر روی گوشی تان می توانید فیس بوک نصب کنید. می توانید فیس بوک نصب کنید. می توانید اینستاگرام و اسکایپ نصب کنید. و خود واتسپ هم که نصب است.
skype، لینک دین و اینستاگرام هرسه این ها می توانند ما را از طریق ادرس ایمیل هم جستجو کنند. به شرطی که این ادرس ایمیل در دفتر تلفن گوشی شما ذخیره شده باشد.
🔻 پس قبل از اینکه بخواهم من مذاکره را در محیط واتسپ پیگیری کنم. در مورد مخاطب مطالعه کنم و اطلاعاتی از ایشان را بدست بیاورم. سعی می کنم آدرس ایمیل ایشان را در لینکدین، فیسبوک اینستاگرام در گوگل جستجو می کنم. و بررسی می کنم چه اطلاعاتی راجع به مخاطب من وجود دارد یک مطالعه ضمنی در مورد مخاطب انجام خواهیم داد.
🔻 تا شما نسبت به آن مخاطب کاملاً اطلاعات داشته باشید و بدانید تا چه سطحی پیش خواهید رفت. ممکن است اطلاعاتی هم پیدا نکنید. بازهم قضاوت نکنید. اما اگر اطلاعاتی بدست بیاورید مخاطب خود را خیلی بهتر خواهید شناخت.
و می توانید با اطلاعات بیشتری با مخاطب خود پیش بروید این موضوع به شما قدرت و امتیاز خواهد داد. که در زمان مذاکره می توانید با حس امید و انگیزه با مخاطب خود مسیر را ادامه دهید.
از اینجا به بعد وارد واتسپ خواهیم شد. اولین مرحله ای که در واتسپ بعد از سلام و احوالپرسی پیش می رویم سعی کنیم بازهم از مخاطب اطلاعات کسب کنیم.
🔻 یعنی بفهمیم کیفیت و محصول و محل تخلیه کالا و حجم و کیفیتی که مد نظر مشتری است. یعنی اصطلاحاً چه چیزی لازم دارد؟ اینها را باید از مشتری دریافت کنید. نکته خیلی مهم این است که اگر هنر این را داشتید که نرخ مورد توقع مشتری را هم به دست بیاورید عالی خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ