🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

اصول مدیریت نیروی فروش + فیلم

در بخش فروش زمانی که تیم وجود داشته باشد و تیمی کار شود موفقیت حاصل می شود اکثر افرادی که به صورت انفرادی فعالیت می کنند موفق نیستند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

اگر این افراد روزی دچار مشکلی شوند و نتوانند پاسخ گوی مشتریان خود باشند پولی بدست نمی آورند بلکه مشتریان خود را نیز ممکن است از دست بدهند.

تیمی یا انفرای؟

تیم خیلی تاثیر گذار است نیروها در یک محیط اداری یا اینکه در منزل کار خود را انجام دهند بسیار متفاوت است. تیم به کار انسجام می دهد و بهروری را بالا می برد.

بطور مثال وقتی با مشتری در حین مکالمه هستند مشتری تحت تاثیر قرار گرفته است ناگهان صدای بچه بیاید بازخورد بسیار متفاوتی خواهد داشت. از همین نکته مشتری خواهد فهمید که در این کار خبره نیستند.

در بخش فروش چه گام هایی باید برداشته شود

گام اول داشتن یک دفتر کار که کاملا ضروری است. گام بعدی نیاز است در این دفتر نیروهایی فقط در بخش فروش به کار گرفته شود. به اصطلاح تیم باید گل زننده باشد. قرار نیست نیروهایی را برای تولید محتوا گذاشت.

نیرو در بخش فروش چه عملکردی باید داشته باشد؟

نیروها در این بخش باید جذب مشتری فوق العاده داشته باشند. مشتری جدیدی که اولین بار است ارتباط برقرار می کند نیرو بتواند به پول برساند.

شخصا نمیتوانم به پول برسم آیا امکان دارد نیرو بتواند؟

اکثر نیروها در این زمینه توانمند تر هستند. چرا که در مجموعه های دیگر کار کردند و سابقه کار در بخش فروش دارند. اگر چنین نیروهایی را بتوانید جذب کنید چه بسا بسیار بیشتر از شما بفروشند.

چگونه جذب نیرو کنم؟

با ماهیانه تقریبا ۱ الی ۱٫۵ میلیون می توان نیرو جذب کرد. برای جذب نیرو می توان با استفاده از سایت ها و فضای مجازی ( شیپور و دیوار ) آگهی زد و جذب کرد. در آگهی می نویسید نیازمند نیروی متخصص در امر فروش هستیم بازخورد عجیبی خواهید دید . افراد بسیاری تماس خواهند گرفت.

نظاره از زاویه دیگر

وقتی رزومه اشخاص مورد بررسی قرار گیرد هر شخصی که متخصص باشد یا نباشد میتواند در این جمع باشد چرا که خود را متخصص می داند.

وقتی از بالا و زاویه دیگری به ماجرا نگاه کنند می توانند در حکم داور قرار بگیرند چرا که به خاطر یک باور غلط همه بلا استثنا خواهند گفت که حق مرا خورده اند. پس همان بهتر است که از بالا به قضیه نگاه و انتخاب کنند.

اشتباه بزرگی که برای نیروها انجام می گیرد؟

برای گرفتن نیرو اشتباهی که خیلی از افراد مرتکب می شوند این است که یک نیرو را برای چندین کار قرار می دهند . نیرو باید مختص فروش گرفته شود.

در هر کاری می توان از نیروی فروش استفاده کرد؟

نیروی فروش وظایفی دارد و آنها را باید بدرستی انجام دهد. اگر برای بخش های مختلف به نیرو نیازی احساس شد باید نیروی جدا گرفته شود.

انتظار از نیروی فروش

از هر نیرو یک انتظاری باید داشت از نیروی فروش تنها انتظار فروش را باید داشت و هیچ کار دیگری نباید از او خواست که انجام دهد. اگر کاری غیر از فروش به نیرو داده شود . اصطلاحا می گویند نیرو طبع اش این است . از بخش فروش فرار می کند چون سخت ترین کار دنیا فروش است.

این اشتباهی است که صاحب کار مرتکب می شود چرا که نیروی متخصص فروش می تواند برای او پول بیشتری بدست بیاورد.

بطور مثال از دو اسطوره فوتبال رونالدو و مسی در دروازه استفاده شود. اگر تیم را نتوانند مدیریت کنند میبازند چه فوتبال باشد چه تیم فروش .دانستن اینکه نیرو را در کدام قسمت به کار بگیرند بسیار مهم است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ