🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صادرات سالامبور و بهترین مقصد صادراتی آن کدام کشور است؟

صنعت چرم یکی از صنایع بزرگ جهان است که کشور‌های صاحب‌نامی در این حوزه فعالیت و تولیدات خود را تحت برند‌های شناخته‌شده‌ای در بازار بین‌المللی عرضه می‌کنند. ایتالیا، چین، هند و ترکیه به‌عنوان کشور‌های پیشرو در صنعت چرم و محصولات چرمی محسوب می‌شوند و در صورتی که صنعت چرم ایران بتواند با رفع موانع و چالش‌های موجود در این بخش، تولیدات خود را در بازار‌های بین‌المللی عرضه کند و صادرات سالامبور و چرم خود را بیشتر کند، می‌تواند جایگاه پنجم را پس از کشور‌های مذکور در صنعت چرم تصاحب کند.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

سالامبور به پوستهائی که مو و یا پشم آنها زدوده شده و با اسید و نمک کنسرو شده باشند . اطلاق می شود.سالامبور سازی هم برای نگهداری دراز مدت پوست بکار می رود و هم برای اجرای دباغی کرومی. به زبان انگلیس به سالامبور پیکل می گویند. پیکل به معنی ترش گذاری است.در حقیقت در سالامبور سازی پوست بعد از مو زدائی با استفاده از اسید و نمک ترشی گذاری می شود.

سالامبور (Salambor) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۴۱۰۲ شناخته می شود.

آمار صادرات سالامبور

رقم کل صادرات: ۴۹۳,۵۱۳,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۱۱- درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۲۴- درصد

میانگین فاصله از کشور وارد کننده: ۷,۰۸۳ KM

آمار واردات سالامبور

رقم کل واردات: ۴۳۷,۹۵۹,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۹- درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۲۵- درصد

میانگین فاصله از کشور صادر کننده: ۷,۰۸۴ KM

بنظر شما دلیل این حجم از کاهش صادرات سالامبور در پنج سال اخیر چه بوده است؟

برترین صادرکنندگان سالامبور

بزرگترین صادرکننده سالامبور در دنیا استرالیا با در دست داشتن ۴۳ درصد از سهم بازار جهانی است. در رتبه های بعدی اسپانیا با ۱۱ درصد، نیوزلند ۷ درصد، آفریقای جنوبی ۷ درصد و انگلیس نیز با ۷ درصد سهم صادرات سالامبور در دنیا قرار دارند.
ایران در رتبه ی نهم صادرات سالامبور جهان با ۹,۹۲۰ هزار دلار و ۲ درصد از سهم بازار جهانی می باشد.

در مقابل کشور چین با ۵۳ درصد از سهم واردات این محصول بیشترین واردات را دارد. ترکیه و ایتالیا در رتبه های بعدی قرار دارند.

نرخ رشد واردات سالامبور

با توجه به نمودار بالا کشور پاکستان دارای رشد ۲۶ درصدی و روسیه رشد ۲۲ درصدی در یک سال بوده است. ترکیه و رومانی نیز از جمله کشورهای دارای رشد در واردات سالامبور هستند.

یکی از دلایل عمده صادرات سالامبور، محدودیت و کمبود فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا برای تولید چرم است. درواقع حلقه مفقوده صنعت چرم در ایران تکنولوژی‌ها و دانش به‌روز است. همین امر موجب شده است تا ایران به جای قرار گرفتن در حلقه بزرگ‌ترین صادرکنندگان چرم در جهان در رده بزرگ‌ترین صادرکنندگان پوست و سالامبور قرار گیرد و سالانه از ارزآوری قابل توجه این صنعت محروم بماند و سود این صنعت به جیب دلالان و تولیدکنندگان خارجی برود.

ایران تا شعاع ۴ هزار کیلومتری توانایی ارسال بار به بیش از ۴۰ کشور جهان را دارد.

ظرفیت صادرات سالامبور در بازارهای جهانی

سالامبور در کشورهای پاکستان، چین، ترکیه، هند، کره جنوبی، مالزی، امارات، تونس و ژاپن در آسیا بازار صادراتی مناسبی دارد. صربستان در اروپای شرقی می تواند مورد توجه صادرکننده های این محصول قرار بگیرد. ایتالیا، اسپانیا، رومانی، فرانسه، پرتغال، آلمان، انگلیس، لهستان و سوئیس نیز در اروپا طالب خرید این محصول هستند.

نمودار میزان پتانسیل صادراتی

سالامبور نیز از سری محصولاتی است که دارای بازار اشباع شده نمی باشد و این یک پوئن مثبت برای صادرات سالامبور از ایران محسوب می شود.

ایتالیا، پاکستان، چین، ترکیه، هند، کره جنوبی، مالزی، اسپانیا، رومانی، صربستان، فرانسه و امارات دارای بهترین پتانسیل صادراتی هستند.

بیشترین ظرفیت و پتانسیل صادراتی برای صادرات سالامبور با توجه به ظرفیت بازار و روابط تجاری آسان را کشورهای ایتالیا، پاکستان و چین دارا هستند.

ایران نزدیکترین ارتباط صادراتی را با امارات دارد.

بازار ایتالیا بیشترین ظرفیت تقاضا را برای کالای ذکر شده دارد.

ایتالیا بیشترین تفاوت بین پتانسیل صادرات و صادرات واقعی را از نظر ارزش نشان می دهد، ظرفیت باقیمانده صادرات به ارزش ۱۳٫۳ میلیون دلار است.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ