خرده فروشی و عمده فروشی در بازار

سراغ نکات هفته برویم، شنبه ها صبح ساعت ۱۰ قرار ما این بود که در مورد هفته صحبت کنیم و بگوییم که در این هفته پیش رو چه خبر است؟ در هفته قبل ما در جلسات تهرانمان در مورد اعتمادسازی قبل از تلفن و پارامترهای مربوط به آن به همراه سیستم قیمت­ گذاری در تجارت و سود صحبت کردیم.

برای اولین بار یک روشی را برای قمیت گذاری تعیین کردیم و بنا گذاشتیم که بعد از این به آن مدل قیمت هایمان را اعلام کنیم. احتمالاً فایل ها در کانال قرار می گیرد و کسانی که در جلسه حضور نداشتند می توانند از آن استفاده بکنند. ما هم مثل شما منتظر هستیم تا فایل های با کیفیتی برای ما از واحد پشتیبانی برسد و در کانال قرار بدهیم.

آنالیز خرده فروشی و عمده فروشی

اما شنبه این هفته، امروز ساعت ۵ جلسه آنلاین در مورد خرده فروشی  و عمده فروشی برگزار می کنم. صحبت هایی که در هفته گذشته و جلسه پنجشنبه قم با بچه ها داشتیم نشان می دهد که شرایط زنگ خور همه عالی است و تقریباً همه بچه ها از شرایط خودشان راضی هستند. پس سعی می کنم که آن پارامترها و پیش نیازهایی که باعث می شود شما بیشتر و بهتر پول در بیاورید، همین اول سال آموزش بدهم تا دغدغه های شما رفع بشود و شما بتوانید راحت پول دربیاورید. پس امروز خرده فروشی و عمده فروشی را بررسی می کنم و شرایط آن را آنالیز می کنم و به شما می گویم که برای هر مورد چه بکنید تا راحت تر از مشتری های خودتان پول بگیرید.

این هفته استثنائاً چون یکشنبه تعطیل است؛ جلسه خودمان را دوشنبه برگزار می کنیم ولی همه جلسات اردیبهشت روزهای یکشنبه و سه شنبه برگزار خواهد شد. در جلسه دوشنبه درمورد رفتار شرکتی و پول نقد گرفتن از مشتری صحبت می کنیم. بررسی می کنیم که چه بکنیم که یک مشتری بدون اینکه ما را ببیند ۵۰۰ میلیون به ما پول بدهد؟ ۳۴۰ میلیون به ما پول بدهد؟ ۱۵۰ میلیون به ما پول بدهد، باید کاری بکنیم که مشتری برای پول دادن به ما هیچ دغدغه ای نداشته باشد، پس در  جلسه روز دوشنبه خودمان این موضوع را بررسی خواهیم کرد. در جلسه سه شنبه در مورد تأمین کننده، ارتباط با آن، پیدا کردنش، کارکردن با آن و تمامی دغدغه هایی که از تأمین کننده دارید صحبت می کنم. یک بار همین اول سال این تأمین کننده را ببندیم و سراغ پول در آوردن برویم. پس در جلسه روز سه شنبه هم به همه حواشی موضوع تأمین کننده می پردازیم و آن را تقریباً جمع می کنیم. این برنامه آموزشی ما در این هفته خواهد بود. جلسه پنجشنبه هم مثل هفته های گذشته برگزار خواهد شد و با توجه به اینکه نمی دانم من با قدیمی ها هستم یا با تازه واردها، فعلاً اعلام برنامه نمی کنم.

جدا از برنامه آموزشی سراغ کشور برویم. یکشنبه، تعطیل است در نتیجه شنبه هم تعطیل است و کشور از دوشنبه شروع به کار می کند. عید نیمه شعبان را هم به شما تبریک می گویم ولی فراموش نکنید که ماه رمضان از آن چیزی که فکر می کنید به شما نزدیک تر است. ماه رمضان برای یک سری حوزه ها خوب است، بچه های حبوبات، بچه های زرشک و زعفران از آمدن ماه رمضان خوشحال می شوند. بچه های خرما در ماه رمضان به اوج می رسند ولی ۹۰ درصد حوزه ها با آمدن ماه رمضان افت می کنند. مسئله خاصی هم نیست و ما از بهمن پارسال برای افت ماه رمضان آماده هستیم و هیچ مشکلی برای ما بوجود نخواهد آمد. وضعیت صحبت بچه ها شاهد بر این موضوع است که داریم پول در می آوریم، معاملات دارد انجام می شود و کم­کم کشور دارد شکل می گیرد هر چند هنوز دغدغه های سیل تمام نشده است ولی کشور کم­کم دارد شکل عادی خودش را می گیرد و بچه ها هم معاملات خودشان را انجام می دهند.

مروری بر نوسانات اقتصادی

این هفته هم بعید است که اتفاق خاصی بیفتد. دو روز اولش که تعطیل است، یک اتفاقی که ممکن است کمی نوسان ایجاد کند بحث دو نرخه شدن بنزین است که آن هم خیلی مهم نیست. کلاً همانطور که اول سال گفتم سال ۹۸ مثل سال ۹۷ نمی شود، نوسانها زود می میرند و مردم دیگر به شنیدن اخبار عجیب و غریب عادت کرده اند و به اخبار واکنش سریع نشان نمی دهند، حتی ممکن است اینستاگرام هم به سمت فیلتر پیش برود اما هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ اهمیتی در اقتصاد ندارد، پس برای این اخبار هم دغدغه ای نداشته باشید.

روش های پول درآوردن 

کاری که شما باید با توجه به زمان ورودتان به آراد باید انجام بدهید، این که قدیمی هستید یا تازه وارد؛ برنامه ای که به شما داده شده است را اجرا بکنید. بعضی ها با من هماهنگ کرده اید، بعضی ها با مهندس زیارکلائی هماهنگ کرده اید، بعضی­ها هم با مهندس نظام­پرور، فرقی نمی کند فقط مهم این است که برنامه ای که به شما داده شده است را اجرا کنید. هر کدام از بچه ها که اجرا می کنند شرایط خوبی را تجربه می کنند. اگر پول می خواهید، اگر موفقیت می خواهید، اگر رشد می خواهید، هیچ دغدغه ای نداشته باشید. دیگر سال ۹۷ نیست که من هر روز فایل صوتی بگذارم بچه ها ناامید نشوید. امسال شرایط فوق العاده است. پس اگر می خواهید تلاش کنید تا پول دربیاورید.

سوال یا ابهامی داشتید می توانید با من یا با پشتیبان های من در ارتباط باشید. شماره پشتیبان ها هم در اینفوی کانال است و اگر خودم را پیدا نکردید، در جلسه بودم یا تلفنم مشغول بود، می توانید با آنها در ارتباط باشید. ما به شما کمک می کنیم تا بیشتر و بهتر پول در بیاورید ولی ما قرار نیست به جای شما کار کنیم، خودتان تلاش کنید. موفق و موید باشید، امیدوارم هفته خوبی را به برکت این عید بزرگ پشت سر بگذارید.

برای ارتباط و دریافت مشاوره از استاد شعبانی می توانید با شماره ذیل تماس حاصل نمایید:
سایت شخصی مهندس شعبانی – قائم مقام گروه شرکت های آراد: www.alirezashabani.com

قائم مقام آراد

فایل صوتی توضیحات استاد شعبانی، قائم مقام گروه شرکت های آراد را می توانید در همین قسمت بشنوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 پاسخ