🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

پرسش و پاسخ از قالب جدید سایت + فیلم

در کلاس مجازی که به وسیله استاد تالیا زیارکلایی برگزار گردید سعی شد تا به تعداد زیادی از سوالات همکاران راجع به قالب جدید سایت در سئو ۲۰۲۰ پاسخ داده شود، که طی این مقاله در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
پرسش و پاسخ

این کلاس را ضبط کردید؟ بله آن را ضبط کردیم و بعد هم روی سایت آپارات قرار می گیرد.
الان متاسفانه موضوع کرونا پیش آمده و ما آرادی ها سعی می کنیم که هر هفته کل مباحث را به شما در کلاس ها بگوییم، قبلاً روزهای پنجشنبه جلسات خصوصی داشتیم که می آمدید و خیلی خوب بود و حالا هم انشالله بحث کرونا تمام شود و بتوانیم دوباره کلاس های خودمان را برگزار کنیم، افرادی که در قم هستند گاهی دفتر می ‌آیند و خصوصی صحبت می‌ کنیم و به آنها برنامه می ‌دهیم اما جلسات دورهمی بزرگتر را فعلا مشکل داریم و دولت اجازه نمی‌ دهد آن ها را برگزار کنیم انشاالله مشکل کرونا حل شود و بتوانیم سمینارها را مجدد ادامه دهیم.
می توانیم فیلم ها را به بخش فنی سفارش دهیم که آن ها انجام دهند؟ بستگی به محصول دارد و اگر خودتان تولید کننده هستید و یا تامین کننده ای دارید که به ما جازی فیلمبرداری می ‌دهد بله می شود ولی اگر محصول ندارید و تامین ‌کننده هم ندارید کار سخت است و فعلاً پیشنهاد نمی ‌دهیم که بخواهید فیلم بسازید.
بحث هزینه و برای چه تعداد سایت را یک بار دیگر توضیح بدهید؟ بحث هزینه ربطی به تعداد سایت ندارد تعداد سایت شامل تخفیفات می شود. مثلاً من وقتی بخواهم برای ۵ یا ۲۰ تا سایت خودم یکجا تغییر قالب بدهم تخفیفات ویژه هم برایش در نظر گرفته می ‌شود، هزینه تغییر قالب برای هر سایت ۶۰۰ هزار تومان است ولی اینکه حالا قیمت چند تا سایت با همدیگر چقدر می شود باید با واحد فنی در ارتباط باشید آنها به شما خواهند گفت.

من و همسرم مشترک روی یک سایت کار می کنیم برای عکس روی سایت چه کار کنیم؟ می توانید ۲ تا عکس بگذارید که یکی مدیر عامل و دیگری مدیر فروش باشد حتی برای حرفه ای جلوه دادن خودتان اگر مثل آراد یا شرکت‌ های بزرگ دیگر دفتر و نیرو ندارید اگر شما بخواهید یک شرکت ثبت کنید حداقل با دو نفر می توانید شرکت خودتان را ثبت کنید اگر بخواهید تعاونی بزنید ۴ الی ۷ نفر باید باشید، از افرادی که دوستان صمیمی شما هستند یا تامین کننده تان می توانید درخواست کنید که برای شما یک عکس از محیط کارشان ارسال کنند باشد، یک عکس پرسنلی و رسمی باشد که مخاطب آن را ببیند بگوید که این ها در دل کار هستند، یک عکس کاری می خواهیم که نشان بدهد شما کننده کار هستید.
خیلی می گویند پدرم حامی من است و به من کمک می کند بله پدر شما هم می تواند عضو مجموعه و شرکت شما شود و می توانید یک عکس از پدر خودتان بگذارید که حتی نشان دهید یک فرد مسن هم در شرکت شما کار می کند و اینطوری خیلی راحت اعتماد مشتری را جلب کنید، هر چقدر تعداد پرسنل شما بیشتر باشد مشتری ها بیشتر به شما اعتماد می کند.

خیلی ها می ترسند عکس بگذارند مثلا یکی می گوید من خانم هستم و نمی خواهم عکس بگذارم در صورتی که شما می خواهید یک عکس با حجاب، حرفه ای و کاری بگذارید پس این ترسی ندارد یا مثلا یک آقایی می گوید من خوشتیپ نیستم و نمی خواهم عکس خودم را روی سایت بگذارم یا بچه ام و سنم کم هست در صورتی که ما آرادی ها برای همه این ها راه کار داریم.
آنهایی که سفارش دادند یعنی قالب شان قالب جدید است و می خواهند عکس قرار دهند، می ‌توانند برای واحد فنی عکس بفرستند و هم می توانید عکس نگذارید ولی اگر عکس بگذارید بهتر است، اگر نمی خواهید عکس بگذارید می ‌توانید به جای عکس مدیر فروش یک عکسی از محصولتان قرار دهید این کار هم امکان پذیر است ولی بهتر است که خجالت را کنار بگذارید و اجازه دهید که تصاویر شما دیده و شخصیت شما شناخته شود تا برند و معروف شوید.
پیشنهاد ما این است که اسم های واقعی خودتان را روی سایت هایتان منتشر کنید اگر اسم واقعی خودتان را روی سایتتان بگذارید و سایت تان را معروف کنید اسم شما جزء پیشنهادات گوگل می شود یعنی وقتی مشتری اسم شما را سرچ می کند می بیند که مشتری شما را پیشنهاد می دهد و وقتی این اتفاق بیفتد یعنی شما دارید برند و معروف می شوید و این اتفاق خیلی خوب است. همیشه خوب کار کنید و اجازه دهید اسمتان برند و چهره تان شناخته شود و معروف شوید.
بحث ویدئو مارکتینگ را ما خیلی تاکید و توصیه می‌ کنیم، برای ویدئو مارکتینگ وقت بگذارید یعنی حداقل هفته ای یا ماهی یکی هم ویدئو تولید کنید، باز هم خیلی خوب است.
این سایت هایی که نمایش داده شد قالب برندینگ بود یا ویترینی؟ این ها همه قالب برندینگ بودند، تم های ویترینی یک سبک دیگری است که ما آرادی ها جدیدا داریم تم های جدیدی را هم برای ویترینی ها راه ‌اندازی می‌ کنیم که بر اساس قابلیت‌ های ui و ux دارد پیش می ‌رود.
ساخت دسته های متعدد در سایت ایرادی ندارد؟ خیر ایرادی ندارد، برای هر محصول یک دسته بسازید و برای هر دسته ای که می سازید باید تولید محتوا هم انجام دهید چون دسته خالی بماند ضرر می زند.
در محیط وردپرس نسخه جدید آمده و چندین افزونه، آیا نیاز است آن را آپدیت کنیم؟ نمی دانم منظورتان کدام افزونه است، بعضی از افزونه ها باگ دارن، بعضی از آنها می خواهند سیستم را هک کنند ما نمی دانیم که شما چه نوع افزونه ای روی سیستمتان نصب است که بگوییم آپدیت کنید یا نه، باید اسمش را بگویید تا ما بگوییم که مورد تایید است یا نه.
برای لینک گذاری در استوری اینستاگرام ما نمی توانیم؟ یک عکس زنجیر دارد که اگر روی آن کلیک کنید ۲ قسمت برای شما می آورد یکی اینکه می خواهید IGTV بک لینک بدهید یا اینکه می خواهید وب لینک باشد، روی وب لینکش کلیک می کنید و می توانید لینک خودتان را آنجا قرار دهید.
طراحی صفحات لندینگ پیج سفارشی هست؟ بله لندینگ پیج را افرادی فقط سفارش می‌دهند که در رابطه با محصولشان اطلاعات دارند چون واحد فنی در رابطه با لندینگ پیج، چون محصول شما را نمی شناسد شما باید به واحد فنی اطلاعات بدهید که محصولتان چیست؟ چه قابلیت‌ هایی دارد؟ چه کارایی دارد؟ مشتریانش چه کسانی هستند؟ کدام شرکت‌ ها به شما محصول شما نیاز دارند؟ باید این را بدانید اگر می دانید می توانید سفارش لندینگ پیج بدهید.
تبدیل به قالب جدید چقدر هزینه دارد؟ دانه ای ۶۰۰ هزار تومان است که اگر تعداد زیاد شود تخفیف می خورد.
آپارات را چطوری پیدا کنیم؟ در آپارات سرچ کنید کانال آراد برندینگ را برای شما می آورد.
سایت آلوورا که ۱۴۰ تا محتوا رفته ولی هنوز جایگاه و تماس ندارد برای حل این مشکل چه کار کنیم؟ به واحد فنی تیک بزنید که این آپدیت سایتتان را آنالیز و بررسی کند که دقیقاً به شما گزارش فنی بدهند.
جهت تغییر قالب باید به واحد فنی تیکت بزنیم؟ هزینه دارد؟ بله هزینه دارد، هم می توانید مستقیم تماس بگیرید و هم تیکت بزنید هر دو حالت امکان پذیر است.
در صورت تغییر حوزه می شود محتواهای قبلی را حذف کنیم؟ بله اگر تغییر حوزه دادید باید آنها را حذف کنید.
اگر در آپارات فیلم قرار ندهیم کمتر دیده می شویم و این برخلاف صحبت‌ های اساتید است؟ ما نگفتیم که فیلم فیلم را در آپارات نگذارید، بگذارید مشکلی ندارد، روی سایت خودتان هم می توانید بگذارید اما فیلم ها را برای شما دسته بندی کردیم گفتیم که یک فیلم توسط خودتان فیلمبرداری شده و یک فیلم توسط شما فیلمبرداری نشده است اگر توسط خود شما فیلمبرداری شده هم در آپارات بگذارید که بازدیدهای آپارات را بگیرید هم روی سایت خودتان مستقیماً بگذارید یعنی فیلمی که آپارات رفته را روی سایت خودتان کپی نکنید بلکه مستقیم این فیلم را روی سایت خودتان می ‌توانید بارگذاری کنید و قبل از آن حجم فیلم را هم کم کنید.
مشتری گرفتن از اینستاگرام خوب است؟ مشتری عمده زیاد نمی توانید بگیرید اما خرده خوب است، خیلی ‌ها می خواهند که مثلا ماهی ۵ میلیون تومان درآمد داشته باشند، برای ماهی ۵ میلیون می‌ شود از اینستاگرام استفاده کرد اما اگر عددهای بالاتر بخواهید اینستاگرام این قدرت را ندارد که به شما بیشتر بدهد.
چطوری الگوریتم را روی سایت اعمال اما کنیم که کاربر روی سایت بماند؟ سخت است، اینکه بتوانید رفتار مشتری را شناسایی کنید ما تا یک حدی توانستم آن را به شما توضیح دهیم اما داستان از این حرف‌ ها پیچیده ‌تر است و امروز فرصت نشد که بخواهیم همه مباحث را توضیح دهیم.
در قالب جدید دیگر شما هزینه ای بابت زیباسازی نمی دهید کل کارهای گرافیک و طراحی و … را واحد فنی انجام می دهند و شما فقط باید شماره تماس، اطلاعات خودت، اینکه اسم چه کسی به عنوان مدیر فروش قرار بگیرد، اگر عکس دارید یا ندارید را در اختیار واحد فنی قرار دهید.
خیلی از افراد فکر می کنند که رنگ بندی ها شانسی است، خیلی از پرسنل واحد فنی روزانه به خاطر این کار جریمه می شوند و رنگ هایی که انتخاب می کنند را ما تایید نمی کنیم، ما برای یک سایت کلی وقت می‌ گذاریم و بر اساس اصول روانشناسی رنگ ها را می چینیم مثلا آلوورا که سبز بود، تم بالای آن را سبز کمرنگ استفاده کردیم که باعث زیبایی آن سایت شد ولی اگر روانشناسی رنگ ها را ندانیم و به جای آن از رنگ مثلاً آبی استفاده می کردیم سایت یک دفعه آسیب جدی می‌خورد.
اگر فردی برای سایت هر روز محتوا تولید کند سایتش خیلی قوی می شود، کلیک می ‌گیرد و بعد زنگ هایش زیاد می ‌شود و همه چیز خوب است و اگر یک دفعه جوگیر شود رنگ سایت را اشتباه تغییر دهد یا مثلا جای عکس را بدون علم تغییر دهد سایت آسیب می خورد پس شانسی نیست چون سلیقه شما نیست باید بفهمید که مشتری ها سلیقه شان چیست.
ما اساتید آراد تشخیص می دهیم که سلیقه و نظریه اکثر مردم و تجار چیست، آنهایی که می ‌خواهند تک خرید کنند با کدام رنگ ها موافقند، این ها همه معیار دارد و شانسی نیست باید رفتارها را بشناسید، پس سلیقه خودتان را معیار قرار ندهید، باید تشخیص دهید که مشتری اگر برای این محصول سرچ کند چند درصد به رنگ سبز میل دارند و چند درصد رنگ آبی را می پسندند، باید این موضوع تحلیل و بررسی شود بعد تم رنگ انتخاب شود، پس به دلخواه و سلیقه خودتان تغییر رنگ ندهید چون خیلی از افراد این کار را انجام می دهند و بعد سایتشان افت پیدا می کند بعد می گوید من محتوای دو هزار کلمه ای نوشتم چرا سایتم افت کرد؟
اصلا ربطی به تعداد کلمه نداشت به خاطر تغییر رنگ بود مخاطب وارد سایت شد، رنگ تند بود نتوانست آن را تحمل کند شما شاید اصلاً به این حرف ها دقت نکنید اگر از صفحه گوشی موبایل شما من در طول روز فیلمبرداری کنم پیج های مختلفی را شما در طول شبانه روز باز می کنید نمی فهمید چرا در یک پیج زیاد و در پیج دیگر کم می مانید، اگر من فیلمبرداری کنم و بعد تحلیل کنم که مغز شما به شما در آن لحظه چه جواب داد که این صفحه را بستید، دلیلش را که از شما بپرسم می‌ گویید نمی‌ دانم ولی مغز شما تحلیل می ‌کند یعنی یک لحظه رنگ تند را که می بینید مغز شما به شما دستور می ‌دهد که این صفحه را ببندید.
پس این ها همه روانشناسی شده است، همه رنگ ها مهم هستند، رنگ تند باشد، ملایم باشد، رنگ محصول شما چیست؟ ما چه رنگی متناسب با آن محصول به کار ببریم که بتواند همه این ها را کنار هم قرار بدهد؟ پس به این موضوع دقت کنید.
آیا اگر شماره تماس در دسترس نباشد، مشتری به خاطر پیدا کردن شماره از این پیج به آن پیج می رود؟ ما نمی گوییم که شماره در دسترس نباشد، یک صفحه “تماس با ما” داریم یعنی در منوی سایت بخشی به اسم مشاور و فروش داریم که اگر روی آن کلیک کنید شماره تماس داخل آن وجود دارد، این طور نیست که شماره تماس اصلا نباشد نه شما تماس را گذاشته بودیم.
با تغییر قالب تعداد زنگ خور ها مثل قبل بهتر می شود چون تعداد محتوا روی سایت اصلی بالاست؟ بله.
صفر تا صد تولید محتوا و موارد دیگر برای یک سایت چقدر هزینه دارد؟ بستگی دارد چند تا محتوا بخواهید، از ۳۰ هزار تومان به بالا شروع می شود. مثلا یکی هست سفارش ۱۰۰ میلیون تومانی می دهد و یکی سفارش۳۰ هزار تومانی می دهد، بستگی به تعداد دارد.
من تازه سفارش سایت دادم چقدر طول می ‌کشد تا من به بازار وجه درآمد برسم؟ بستگی به محصول، آموزش هایی که شما می بینید و اینکه چقدر کار می کنید دارد، اکثر افرادی که این سوال را می پرسند دنبال این هستند که ما یک عدد به آنها بدهیم، سوالی که شما می ‌پرسید مثل این است که یک نفر از ما بپرسد اگر بخواهم از تهران به مشهد بروم چقدر طول می کشد؟ در صورتی که من نمی دانم این فرد قرار است پیاده برود، می خواهد با دوچرخه برود، با قطار برود یا هواپیما، پس این سوال شما که من کی جواب می گیرم و به درآمد می رسم اگر من شما را بشناسم می دانم که سرعت حرکتتان چه شکلی است و کی جواب می گیرید ولی اگر شما را نشناسم نیاز دارم تا شما را بشناسم تا بگویم چگونه جواب می گیرید.
اما به صورت میانگین اگر شما ۳ الی ۴ خوب کار کنید زنگ هایتان زیاد می شود، افرادی هستند که می گویند ۵ روزه زنگ من شروع شد این طبیعی است چون احتمالا حوزه اش کم رقیب است، اگر حوزه تان معمولی باشد و خوب محتوا تولید کنید بین دو تا سه ماه در نظر داشته باشید.
قالب جدید بیشتر مبنای موبایلی است؟ بله بیشتر مبنای موبایلی است چون بیشتر از ۸۰ یا ۹۰ درصد از مشتری ها از موبایل ها استفاده می کنند.
برای از بین بردن لهجه چه کار کنم؟ هیچ راهی جز تغییر محیط ندارید، اگر در محیطی باشید که همه آدم های اطرافت لهجه دارند هر کاری کنید شما هم همین اتفاق برایتان می ‌افتد پس باید محیط را تغییر دهید تا خودکار مغز شما عادت کند که لهجه تان را عوض کند.
من ۶ سایت دارم که یکی از آن ها قدیمی تر است و مطالب بیشتری دارد و جایگاه دارد و ۵ سایت دیگرم مطالب کمتری دارند، برای اینکه آنها را هم بالا بیاورم فقط باید مطلب بنویسم؟ آیا یک لینک هم با سایت اولم داشته باشم؟ این هم تکنیک واحد فنی آراد است، اساتید استراتژی را می دهند و واحد فنی اجرا می‌ کنند، خیلی ها مثلاً چند تا سایت دارند تکنیک ما این است که می‌ گوییم وقتی شما چندین سایت دارید از آنجا که شماها را می‌شناسیم که آدم های صبوری نیستید می‌ گوییم ۷۰ تا ۸۰ درصد محتوا روی یک سایتتان تولید شود که شما دلسرد و ناامید نشوید و بگویید من هم من جواب گرفتم.
مثلاً اگر شما ۱۰۰ تا محتوا سفارش می دهید ۷۰ تا ۸۰ محتوا روی یک سایت بیاید و ۲۰ تا ۳۰ تا محتوای دیگر را روی بقیه سایت ها تقسیم کنید بعد شما می گویید که چرا این سایت من قوی شد ولی بقیه قوی نشدند؟ ما خودمان عمدا این کار را انجام دادیم چون اگر ۱۰۰ تا محتوا را تقسیم بر ۴ می کردیم به هر کدام از سایت های شما ۲۵ محتوا می رسید که با ۲۵ تا هیچکدام زنگ خور پیدا نمی‌کردند.
بعد شما می ‌گفتید که اصلاً جواب نداد، هدف ما این نبود که شما با آن تخصصی که ما داریم بگویید جواب نمی ‌دهد ما می‌ خواستیم در ابتدا اثبات کنیم که شما هم جواب می گیرید پس استراتژی را اینطور می چینیم، وقتی شما یقین پیدا کردید که جواب می ‌دهد آن وقت ما برای کسی که یقین پیدا کرد یک استراتژی دیگری می چینیم، پس افرادی که یقین دارند استراتژی شان نسبت به افرادی که یقین ندارند متفاوت ‌تر می‌ شود.
آیا بک لینک خوب است؟ بله بک لینک خوب است و تولید محتوا روی سایت های دیگرتان هم خوب انجام دهید.
آیا منظور از فیلم این است که بتوانم محصولاتی را که عکس گرفتم یا دانلود کردم را با نرم افزار بسازم؟ خیر منظور از فیلم این نیست، یک فیلم از محیط کسب و کار است، مثلاً اگر محصولمان کشاورزی است از مزرعه و باغی که شما دارید محصول را تولید می کنید، اینکه چند تا عکس بگیرید و بینش یک ترنزیشن بزنید، یک افکت بدهید و بعد کلیپ بسازید و بگویید این فیلم است این اصلا به درد نمی خورد و هیچ برند معتبری در دنیا اینطور عمل نمی کند، فیلم دقیقاً چیزی شبیه تیزرهای پیام بازرگانی تلویزیون است.
اگر برای فیلم دفتر کار ندارید فعلا درخواست فیلمبرداری ندهید اجازه دهید تا یک تامین‌کننده خوب داشته باشید بعد با تامین کننده هماهنگ کنید که از دفتر کارشان فیلمبرداری کنند و شما هم آنجا باشید و خودتان را رسمی در فیلم معرفی کنید.
چرا با اینکه محتوا روی سایت زیاد شده است باز هم در سرچ گوگل پیدا نمی شود؟ باید بررسی شود که آیا ایندکس شده است یا نه. سوال های کلی را نمی توانیم به شما نسخه بدهیم چون من محصول شما را نمی شناسم، نمی توانم جواب دهم، علت های مختلفی می تواند داشته باشد که یک سایت چرا بازدید نمی ‌گیرد، یک سایت بازدید نمی گیرد احتمال دارد رقیبش زیاد باشد، شاید قدرت سایت و پیج تان کم باشد یا ممکن است دلیلش این باشد که صفحات سایت شما دیر بالا می آید، عوامل خیلی زیادی تاثیرگذار است باید آن چیزی که شما از آن سوال می پرسید را ببینیم تا بتوانیم بگوییم که مشکل کار شما کجاست.
برای بازار داخلی عکس شخصی روی سایت بگذاریم؟ بله بگذارید، عکس اعتماد ایجاد می کند. قدرتی که عکس، تصویر و بصر دارد هیچ چیز دیگری ندارد.
باید تعداد کاربران بیش از ۱۰ هزار تا باشد تا بتوانید لینک بگذاریم؟ لازم نیست که بیش از ۱۰ هزار تا باشد شما اگر ۴۰ تا محتوا هم داشته باشد می تواند لینک سازی تان را شروع کنید.
محصول ما صنعتی است باید برای هر بار فیلم گرفتن برویم از مسئول کارخانه اجازه بگیریم؟ نیازی نیست که هر بار بروید فیلم بگیرید شما یک بار اجازه فیلم برداری می گیرید و در یک روز می توانید ۵، ۱۰ یا حتی ۲۰ تا کلیپ ایجاد کنید، یک بار می روید و تمام فیلم هایتان را می گیرید.
اسم برند اگر دو کلمه ای باشد و بخواهم آن را عوض کنم مشکلی پیش می آید؟ نه مشکل پیش نمی آید.
عبارت خارجی جایگاه گرفته باشیم آیا مجددا برای آن کلید واژه خبر جدید نیاز هست ؟ خیر، برای عبارت هایی که جایگاه دارید نیازی نیست که دوباره تولید محتوا کنید.
اگر لوگو ندارید حتما بگیرید چون لوگو اعتماد مجموعه شما را خیلی زیاد می کند.
تغییر قالب مضر نیست؟ نه، خیلی هم مفید است.
در رفتار شناسی در مورد رنگ ها چگونه تبحر پیدا کنیم؟ روی سایت آراد برندینگ مقالات زیادی در مورد رفتار شناسی رنگ ها وجود دارد، حتی فیلم آموزشی هم هست، در سایت آراد برندینگ در رابطه با رنگ سرچ کنید آموزش های زیادی گذاشتیم تا بتوانیم به شما بفهمانیم که رنگ های مختلف چه اثراتی داند، مثلا افرادی که خوابشان نمی ‌برد کافی است پرده اتاق خوابشان را سبز رنگ و نور لامپشان را زرد کنند کمتر از ۱۰ دقیقه خوابشان می برد.
برنامه پخش زنده را اگر دقت کنید می بینید که اکثر افرادی که می آیند گزارش بدهند خوابیدند یا حالت خواب آلودی دارند که این به خاطر فضا و آن محیطی که رنگ ها در آنجا استفاده می شوند چون باید حتما رنگ سبز باشد به خاطر این است.
رنگ ها را باید بشناسید، رنگ ها روی پیج، لوگو و طرح شما خیلی تاثیرگذار هستند و اگر بلد نیستید حتما مشاوره بگیرید.
خیلی از خبرها اکسکلود شده و مقدار کمی ولید، البته هیچ کدام ارور نیست، لازم است تا همه را به ولید تبدیل کنیم؟ خیر، خیلی وقت ها گوگل تشخیص می دهد واقعاً باید اکسکلود باشد و نباید ولید باشد اگر به اشتباه دیدید یک خبری وجود دارد که واقعاً نباید اکسکلود می شد و باید ولید می ‌شد آنجا می توانید که به ولید تبدیلش کنید، ولی گوگل خیلی کم اشتباه می کند یعنی شاید یک در هزار اشتباه کند نیاز هم به چک کردن و بررسی این بخش اکسکلود نیست اما اگر ارور دارد ارور باید الزاما رفع شود.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ