📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

پرسش و پاسخ تکنیک های فروش + فیلم

پرسش و پاسخ در زمینه فروش بسیار مهم است که بتوان پاسخ های مناسبی برای آنها یافت. در این مقاله سعی شده تا پرسش و پاسخ هایی در رابطه با تکنیک های فروش و مدیریت سایت برای پیدا کردن مشتری به شما عزیزان آموزش داده شود.

نماد اعتبار برای سایت

سایتی که نماد اعتماد نیاز دارد الزاماً باید سایت فروشگاهی باشد، اگر قالب سایت شما قابلیت ارائه فاکتور به صورت آنلاین نداشته باشد و فروشگاهی نباشد.
اصلا سامانه اینماد به شما اینماد یا همان نماد اعتماد را نمی دهد، پس اولین نکته این است که اگر سایت شما فروشگاهی نیست اصلاً دنبال اینماد نباشید.
اول این که خود دولت اینماد را به شما نمی دهد، دوم اینکه اصلا نیاز ندارید که اینماد بگیرید، دلیل اینکه به شما نمی دهد هم همین است که سایت شما نیاز به اینماد ندارد.
هر سایت که قرار نیست اینماد داشته باشد، پس فقط سایت هایی که می خواهند درگاه فروشگاهی آنلاین داشته باشند و سایتشان مدلی است که شبیه دیجی کالا و فروشگاه های دیگر، فاکتور آنلاین می‌ زند، اگر این قابلیت را داشته باشد می توانید برای اینماد درخواست کنید.

پس داشتن اینماد الزامی نیست، چون خیلی از کسب و کارها اصلا سایتشان فروشگاهی نیست، منظور از فروشگاهی این است که تک فروشی کنند، برای صادرات که اصلاً اینماد لازم نیست چون شما نمی توانید با کارت های دیگر از ایران پول بگیرید.

پیشنهاد برای تبلیغات به جز طرح شتاب

طرح شتاب به شما مشتری مستقیم می ‌دهد اما شبکه‌ های اجتماعی مثل لینکدین، فیس بوک و پینترست فوق العاده هستند و پیشنهاد ما آرادی ها این است که در این سامانه ها و شبکه های اجتماعی تبلیغات کنید و خیلی خوب هم می توانید جواب بگیرید.

 

اشتباه تبلیغات نکنید

بعضی از افراد اشتباه تبلیغات می کنند یعنی روی سایتشان تبلیغات می کنند بعد لینک فیس بوک را می ‌گذارند که این اشتباه است، شما باید در فیس بوک تبلیغ سایتتان را انجام دهید نه اینکه روی سایتتان تبلیغ فیس بوک کنید، که البته خیلی از افراد این مباحث را بلد نیستند، مثلاً بر روی سایتشان تبلیغ اینستاگرام می ‌گذارند که این کار اشتباه است بلکه باید در اینستاگرام تبلیغ سایتتان را قرار دهید.

تبلیغات
خیلی از افراد این اشتباه را انجام می دهند و باعث می شود که سایت شان آسیب بخورد، شبکه‌ های اجتماعی باید وب سایت را تبلیغ کند نه اینکه وب سایت مخاطب را روی شبکه اجتماعی ببرد.

چون اگر شما مخاطب را روی شبکه اجتماعی بردید ممکن است آنجا رقیب هایتان را پیدا ‌کند یا تبلیغات دیگری آنجا می ‌بیند و کلا حواسش پرت می ‌شود و فراموش می ‌کند که داستان چه بوده است.
شما باید کاری کنید تا مخاطبی که دارد در شبکه اجتماعی به گشت و گذار می پردازد، اختصاصی روی سایت شما بیاید.

سایت
سایت شبیه خانه می ماند، آیا شما اگر مهمان به خانه تان بیاید آن را از خانه به جای دیگری می برید؟
نه، بلکه مهمان را از جای دیگری به خانه خودتان می آورید، سایت را شبیه به یک مغازه در نظر بگیرید اگر مشتری را از مغازه بیرون ببرید، چند تا مغازه دیگر را می بیند و سراغ بقیه می ‌رود.
پس باید از جاهای دیگر، افراد را داخل مغازه خودتان هدایت کنید، این ها تکنیک ‌های تجارت هستند.

کلید واژه های تجاری و غیر تجاری

کلید واژه، عبارت ‌هایی است که توسط مشتری ‌های شما در گوگل سرچ می شود و همانطور که می دانیم کلید واژه ها دو مدل هستند یا تجاری هستند یا غیر تجاری.
حتماً سعی کنید کلید واژه های تجاری را انتخاب کنید و غیر تجاری ها را کار نکنید، کلید واژه های غیر تجاری هم تعریف خاص خودشان را دارند.
و در واقع کلید واژه‌ هایی هستند که مردم سرچ شان می کنند اما نیت خرید ندارند، مثل کلمه های خاص، شرایط، انواع و … این ها تجاری نیستند، اما وقتی می‌ گوییم موز اکوادور این کلمه تجاری است.
پس تجاری ها صرفاً با واژه های خرید، فروش و صادرات شروع نمی شوند بلکه واژه‌ هایی هستند که برای خریدن سرچ می شوند.
مثلاً پراید مدل ۱۱۱ یک واژه تجاری محسوب می شود، اما اگر کسی در گوگل عکس پراید را سرچ کند، عکس پراید واژه تجاری نیست.

دیده شدن در گوگل با ایندکس شدن محتواها

زمانی محتوای سایت شما در گوگل دیده می‌ شود که ایندکس شود، اول از همه ایندکس را چک کنید.
اگر سایت شما ایندکس نمی‌ شود آرادی ها به صورت رایگان این کار را انجام می دهند، اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید به واحد فنی آراد برندینگ بسپارید تا برای شما انجام دهند.

در لینک های فیس بوک چه تبلیغاتی انجام دهیم؟

در لینک های فیس بوک تبلیغات محصول تان را انجام دهید، محصولی که قصد ارائه آن را دارید، شرایط شما یا اطلاعاتی که در کمپانی پروفایل تان قرار دادید را می توانید در فیس بوک تان هم بگذارید.

زندگی کردن در قم در کنار آرادی ها

دفتر مرکزی آراد برندینگ در قم است و بسیاری از آرادی ها برای اینکه بتوانند با اساتید دفتر مرکزی در ارتباط باشند و هر هفته در جلسات شرکت کنند و بیشتر یاد بگیرند، زندگیشان را از شهری که بودند به قم منتقل کردند و در قم ساکن شدند.

آرادبرندینگ در قم
اگر شما هم فکر می کنید که علم باعث این موضوع می شود که درآمد و زندگی بهتری داشته باشید، ما آرادی ها به شما هم پیشنهاد می ‌کنیم که زندگیتان را به قم منتقل کنید.
تا اینجا بیشتر یاد بگیرید چون کسی که حضوری یاد می ‌گیرد درک خیلی بیشتری دارد تا کسی که می ‌خواهد به صورت مجازی یاد بگیرد و در قم همیشه با آرادی های دیگر در ارتباط هستید و می توانید زندگی خیلی بهتری بسازید.

فن بیان در صادرات

اکثر مشتری های صادراتی شما به صورت تلفنی با شما تماس برقرار نمی‌ کنند، مذاکرات صادراتی در قالب یک فایل صوتی، یک فایل ضبط شده یا یک ویس در شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها است.
و گاهی اوقات از طریق ایمیل یا چت کردن و پیام دادن اتفاق می ‌افتد و اگر زبان انگلیسی شما خوب هم باشد، فن بیان آن چنان تاثیرگذار نیست.

شبکه اجتماعی

چون کشورهای مختلف با لهجه های مختلف صحبت می‌ کنند و اکثر مذاکرات صادراتی این طور نیستند که مخاطب بخواهد به صورت آنلاین، تلفنی حرف بزند.
بلکه اکثرا به صورت ترجمه شده، متنی یا فایل ویس اتفاق می افتد.
مگر اینکه به زبان انگلیسی کاملا مسلط باشید و بتوانید خوب مذاکره کنید در این موقع فن بیان خیلی تاثیر دارد ولی برای مذاکرات داخلی چون همه ما فارسی حرف می زنیم تاثیر گذار نیست.

تبلیغ شبکه های اجتماعی

تبلیغ شبکه های اجتماعی به دلیل اینکه سیستم های امنیتی برایش قرار دادند و همان شبکه اجتماعی متاسفانه اکانت را می بندد، به این دلیل ما آرادی ها شبکه ‌های اجتماعی را دست نمی گیریم و به کسی هم پیشنهاد نمی کنیم که این کار را به فرد دیگری بسپارد.
سعی کنید خودتان این کار را انجام دهید چون تنها چیزی است که اکانت را بلاک می کند و برایتان مشکل ایجاد می کند.

صادرات داخلی و خارجی

خیلی از افراد هستند که صادرات خارجی و داخلی را همزمان با هم شروع می ‌کنند که مشکلی هم برایشان به وجود نمی آید.

تغییر دامنه سایت

اگر سایت شما جایگاه دارد پیشنهاد نمی کنیم که تغییر دامنه انجام دهید ولی اگر جایگاه ندارید می توانید دامنه سایت تان را تغییر دهید.

آموزش تولید محتوا

آموزش های سئو ۲۰۱8، ۲۰۱9 و ۲۰۲۰ در سایت آراد برندینگ را ببینید.
خیلی واضح در مورد تولید محتوا توضیح داده شده است و آنجا ما آرادی ها تمام تکنیک ها را یاد دادیم.
چون ما در آراد برندینگ کارمان فقط سئو نیست و برنامه اصلی ما این است که شخص بتواند تاجر شود و شرکت‌ های سئو کار، یک سری رمزهایی را بلد هستند که آنها را نمی ‌گویند.
در حالی که ما آرادی ها تمام رمزها را گفتیم چون اصلا نمی خواهیم از طریق سئو پول دار شویم و قصدمان این است که از طریق تجارت پول در بیاوریم و همه تکنیک ها و روش های سئو را آموزش دادیم.

استفاده نکردن از نیمه اسپیس

اگر موقع ویرایش محتوا از نقل قول استفاده کردید و با خطا مواجه شدید این مشکل به خاطر نیمه اسپیس است یعنی کیبوردتان دارد نیمه اسپیس می ‌زند و نیمه اسپیس جز کاراکترهایی است که در مرورگرها به درستی شناسایی نمی ‌شود.
و به صورت فایل های ورد و پی دی اف استفاده می‌ شود، در این موضوع حواستان باشد که از نیمه اسپیس استفاده نکنید که بخواهید با پیغام خطا مواجه شوید.

جابجایی پول زیاد و فاکتور رسمی

در رابطه با جابجایی پول ما آرادی ها قبلا توضیح دادیم اینکه بحث صرافی ها به چه صورتی است.
اگر فامیلی در خارج از کشور دارید چگونه از او استفاده کنید و … که البته در همان دوره ۱۶ ساعته دوباره مشاور همه این بحث ‌ها را کامل صحبت می ‌کند، چون عدد پول فرق می‌ کند.
فاکتور رسمی هم دو حالت دارد یک حالتش این است که از تامین کننده بگیرید و حالت دیگر این است که شما خودتان شرکت داشته باشید.

قیمت‌ گذاری سایت

قیمت‌ گذاری سایت بستگی به جایگاه و تعداد زنگ خور دارد یعنی اگر سایتی داشته باشید که زنگ خورهایش بالا باشد قیمتش بالاتر می ‌رود.
حتی با وجود اینکه محتوایش هم کم باشد و اینجا محتوا، زیاد معیار نیست و اگر سایتی باشد که زنگخورش کمتر باشد قیمتش هم پایین تر است، اگر قالب جدید باشد حداقل با مبلغ ۲ میلیون تومان باید قیمت گذاری کنید.

حوزه میوه خشک

اگر بخواهید برای صادرات کار کنید، میوه خشک باید به صورت کلی کار کنید و اگر بخواهید داخلی کار کنید یک مدل از آن را کار کنید.
مثلا انجیر خشک خیلی پرفروش است و برای حوزه انجیر خشک حداقل ۳۰۰ تا محتوا نیاز دارید.
اینکه برای میوه خشک با چند محتوا و چند ماهه می توانید بالا بیایید و صفحه اول گوگل قرار بگیرید.
بستگی به نوع میوه خشک دارد، اگر بخواهید یک میوه خشک ایرانی کار کنید یک بحث است و میوه خشک های تایلندی بحث دیگری است پس باید دقیقاً مشخص کنید چه مدلی می خواهید کار کنید.

میوه خشک
فروش با تماس ‌های طرح شتاب

فروش شانسی نیست بلکه فروش یادگیری قلق و تکنیک است، الان خیلی از آرادی ها قبلا اینطور بودند که مثلاً در سه ماه اول اصلا بلد نبودند که بفروشند.
بعد از سه ماه در یک جلسه حضوری با آرادی ها صحبت کردند.
و یاد گرفتند که چطوری مذاکره کنند و بفروشند و بعد از اینکه یاد گرفتند، به همان اولین مشتری توانستند بفروشند.

قلق های فروش

اگر قبلا تاجر نبودید پس هنوز قلق ها را نمی دانید، یا خیلی ها هستند که از قبل تاجر هستند و بلد هستند که چطور بفروشند و با یک بار طرح شتاب، همان روز اول هم می ‌توانند بفروشند ولی شخص دیگری ممکن است هنوز قلق را یاد نگرفته باشد و می ‌خواهد قلق گیری کند.
پس حالت های خودتان مهم هستند، شما فروشنده هستید و می خواهید بفروشید. باید روی خودتان سرمایه‌ گذاری کنید.
خودتان باید قوی شوید و بگیرید، انتظار نداشته باشید که مشتری از شما خرید کند.
بلکه باید بررسی کنید که من چه مزیتی دارم که باید مشتری از من خریداری کند، باید روی خودتان کار کنید و تکنیک ها را یاد بگیرید.
اگر خودتان قوی شوید فروش تان بالا می رود ولی اگر ضعیف باشید فروش تان پایین می ‌آید، پس روی خودتان کار کنید.

تایید بحث عنوان

اگر بحث عنوان خیلی برایتان اهمیت دارد و تایید می خواهید، می توانید هماهنگ کنید تا تایید بگیرید که البته این برای قدیمی ها است چون خیلی از شما جدید هستید و نمی دانید بحث تایید عنوان چیست.
و اگر بخواهید کار را با وقفه مواجه کنید، چون محتوای سیستم خیلی اتوماسیون و سریع است و اگر شما بخواهید با وقفه این موضوع را مواجه کنید و تایید ندهید و سیستم را با تداخل مواجه کنید به مشکل بر می خورید.

تعداد کلمات اسم برند

سعی کنید اسم برندتان یک یا دو کلمه ای باشد و بیشتر از دو کلمه نشود چون هر چقدر اسم برند را طولانی تر کنید سخت تر به خاطره‌ ها سپرده می شود.

اسم برند
فروش البسه بیمارستان

اگر می خواهید برای فروش البسه بیمارستان وارد مقوله تولید شوید حتما این کار را انجام دهید چون فروش البسه بیمارستان همیشه عالی بوده است و ربطی به دوران کرونا ندارد بلکه همیشه خوب بوده است و برای البسه بیمارستان ۳۰۰ محتوا کفایت می کند.

اشتراک گذاری تجربیات اعضای آراد برندینگ

در جلسات پنجشنبه های آراد برندینگ حداقل 200 تا تاجر حضور دارند شما هم اگر در این جلسات شرکت کنید می توانید با ۲۰۰ تاجر آشنا شوید و اینجا رفیق پیدا کنید، از شهرها و استان های شما هم اینجا کلی آدم می ‌آید، بیایید و رفیق پیدا کنید تا شما هم در تجارتتان موفق شوید.

درآمد نامتناهی در تجارت

تجارت تنها شغلی است که سقف ندارد یعنی شما امروز یک درآمدی دارید و فردا می توانید نامتناهی درآمد داشته باشید، به تعداد پرسنل و نیرویی که جذب می کنید و تعداد مشتری هایی که دارید می‌ شود نامحدود درآمد داشت.
در حالی که سایر مشاغل همه شان یک محدودیت و سقفی دارند و خوبی تجارت همین است که نامحدود است، اما اینکه شروعش از کجا است و چه کار باید کرد، حتماً در آن دوره ۱۶ ساعته که برگزار می‌ شود شرکت کنید.

استفاده از ارز نیمایی

ارز نیمایی تغییر نمی کند و به صورت لحظه ‌ای مثل دلاری که در بازار است نوسان ندارد، پس در پیش فاکتور هایتان و همان پرفرم هایی که برای مشتری می زنید بگویید که این پیش فاکتور مثلاً از تاریخ فلان تا تاریخ فلان معتبر است.
که محدوده این تاریخ می ‌تواند سه روزه یا یک هفته ‌ای و غیره باشد، پس در یک بازه زمانی خاص این موضوع را اعلام کنید که به مشکلی بر نخورید.

ارز نیمایی
حوزه کفش ورزشی

در حوزه کفش ورزشی که جز صنعت پوشاک است و رقابت در آن زیاد است حداقل باید ۴۰۰ تا محتوا داشته باشید تا بتوانید جایگاه بگیرید.

صادرات تابلو فرش و فرش

صادرات تابلو فرش و فرش به خارج خیلی خوب است حالا تابلو فرش های دستبافت، ماشینی، تابلو فرش های چهره یا موضوعات مختلف مثل منظره و طبیعت خیلی خوب است.
و یکی از محصولات پرفروش در بحث صادرات می باشند به خصوص تابلو فرش هایی که جدید دارند تولید می ‌شوند و چاپی هستند.
یعنی برای یک منطقه یا گروه خاصی، شرکت یا ارگانی سفارش داده می ‌شوند.
و خیلی در صادرات مطرح هستند، صادرات صنایع دستی مدرن هم خوب و عالی است.

تعداد محتوا برای برخی محصولات

برای رب گوجه باید بالای ۳۰۰ تا و برای عسل بالای ۵۰۰ تا باید محتوا داشته باشید چون عسل خیلی رقیب دارد، برای گلدان های پلاستیکی که باز ابعاد دارد حداقل ۳۰۰ محتوا لازم است.
برای میوه خشک تایلندی با حداقل ۲۰۰ الی ۳۰۰ محتوا می ‌توانید جایگاه بگیرید ولی برای میوه خشک های داخلی یک مقداری رقابت بیشتر است و باید بیشتر محتوا تولید کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


36 پاسخ
 1. Avatar
  رضاحاتمی گفته:

  در مواقعی که سوالات درست و به موقع رو می پرسیم این قابلیت رو دارا نیستیم تا مشکلاتی رو که نیازمند حل هستن پیدا کنیم

  پاسخ
 2. Avatar
  عادل حسینی گفته:

  در برخی از مواقع مخاطب درک می کنه که برای جمع آوری اطلاعات سوال می پرسیم اما در شرایط دیگه احترام گذاشتن به مخاطب با کسب اجازه برای پرسیدن سوالات می تونه موثرتر باشه

  پاسخ
 3. Avatar
  پیمان عبادی گفته:

  ” ممکنه چند سوال در مورد کسب و کار شما بپرسم؟”

  شاید این پرسش به نوعی لفاظی به نظر برسه اما ارزش پرسیدن رو داره

  پاسخ
 4. Avatar
  دانیال بیات گفته:

  مطرح کردن پرسش های کلی و عمومی در هنگام خرید و فروش از اصول مذاکرات بازاریابیست و می تونه شروع خوبی برای جمع آوری اطلاعات باشه

  پاسخ
 5. Avatar
  بابک کریمی گفته:

  هر مصاحبه کننده که از اصول مذاکرات بازاریابی استفاده کنه به خوبی می دونه منطقی ترین منبع سوال ها پاسخ های خود فرد مصاحبه شوندست

  پاسخ
 6. Avatar
  علی نیکروش گفته:

  اگه با یک کارشناس صحبت می کنیم باید مهارت خودمونو طوری نشان بدیم که انگار عمرمونو در این حرفه صرف کردیم و از بهترین افراد در حوزه مذاکرات بازاریابی هستیم

  پاسخ
 7. Avatar
  یزدان بخش گفته:

  این نکته به خصوص در خرده فروشی ها باید رعایت بشه که در اون مشتری برای راهنمایی به فروشنده چشم دوخته نه برای گیج شدن

  پاسخ
 8. Avatar
  حمیدقربانی گفته:

  ممکنه خریدار به اندازه ما اطلاعات نداشته باشه
  از مطرح کردن پرسش هایی که موجب گیج شدن و سردرگمی مخاطب و از اون بدتر تحقیرش می شه خودداری کنیم

  پاسخ
 9. Avatar
  مهدی لطفی گفته:

  باید از سوال های پیچیده یا دو بخشی اجتناب کرد
  باید سوال های ساده و واضح پرسید که تنها به یک موضوع می پردازه
  بهتره در هر بار تنها یک سوال پرسیده شه

  پاسخ
 10. Avatar
  یاسرقارونی گفته:

  اگه یک سوال دو قسمتی بپرسیم معمولا افراد با توجه به چیزی که به اون علاقه دارن یا احساس می کنن مطرح کردن اون خطری نداره تنها به بخش اول یا دوم اون پاسخ می دن
  در هر بار صحبت باید فقط یه سوال پرسید

  پاسخ
 11. Avatar
  کوهیار گفته:

  با دنبال کردن کلمات کلیدی و پرسیدن سوال ها در یک روند منطقی می توان منظور رو نشون داده و اعتماد سازی کرد

  پاسخ
 12. Avatar
  احمدگودرزی گفته:

  مصاحبه رو باید با استفاده از اصول مذاکرات بازاریابی و با مطرح کردن پرسش های امن و مطمئن کلی و فاقد تهدید آغاز کرد

  پاسخ
 13. Avatar
  اکبرمشکینی گفته:

  به مرور زمان پس از اونکه اعتماد مخاطب رو جلب شد و در صورتی که شرایط مناسب مشد می توان در مورد توانایی مالی، پایداری کسب و کار، رتبه بندی اعتباری و هر چیز دیگه ای در این رابطه سوالاتی پرسید…

  پاسخ
 14. Avatar
  حسین نصیری گفته:

  مخاطب حق داره دلیلمون رو برای پرسیدن سوال بدونه
  با این حال از پرسیدن سوال های چالش برانگیز از مشتری نباید بترسیم

  پاسخ
 15. Avatar
  شبنم رمضانی گفته:

  تو ایران مركز توسعه تجارت مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد به کسب و کارهارو برعهده داره

  پاسخ
 16. Avatar
  محمدرضادلپاک گفته:

  ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارته
  به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال اونا عمل خواهن كرد و حقوق مصرف كنندگان رو به رسمیت می‌شناسن‌ اقدام به خرید می كنن

  پاسخ
 17. Avatar
  رضانرمینی گفته:

  هماهنگی میان پیام و تصویر موضوعیه که بسیاری از فعالان تبلیغات داخلی از اون استفاده میکنن
  شیوه‌ای که اگه طراحان تبلیغاتی بر اون متمرکز شن راحت‌تر می‌توان پیام تبلیغاتی رو به مخاطب رساند

  پاسخ
 18. Avatar
  آرش آریا پور گفته:

  مثلا زمانی که قراره آگهی‌هایی در مکانی پرتردد مثل مترو اکران بشه
  آگهی که در این مکان‌ها نصب می‌شه باید قابل فهم و ساده باشه و به سرعت مفهوم رو به مخاطبا برسونه
  مسافران مترو زمان کافی برای درک پیام‌های مفهومی ندارن به همین دلیل شرکت‌ها و سازمان نیاز دارن که پیام‌ها رو با تصاویر ساده‌سازی کنن تا بتونن ذهن مشتریا رو درگیر خود کنن

  پاسخ
 19. Avatar
  علی نوری گفته:

  مدیران کسب‌وکار به ارتباطات اهمیت زیادی می دن
  اگه می خوایم ارتباطات مؤثری برقرار کنیم تسلط بر اونچه لازمه بگیم و چگونگی بیان اون فاکتورهای مهمی هستن

  پاسخ
 20. Avatar
  امیرطوسی گفته:

  باید از فرصت استفاده کرد تا صدا تون توانایی متقاعد کردن افراد و تعهداتتون به متنی که می خونین رو تقویت کنین این یعنی کسب‌وکار و میزان رضایت مشتری هاتون ارتقا پیدا میکنه و خدماتتون رو بیشتر به دیگران توصیه می کنه

  پاسخ
 21. Avatar
  ستاراورکی گفته:

  با هر صدا و سرعتی که صحبت می کنیم وضوح کلید موفقیت‌مونه
  شنونده باید قادر باشه تمام کلمات رو بشنوه
  بنابراین هر عبارت مبهمی می تونه این وضوح رو از بین ببره
  درست صحبت کردن رو باید با تلفظ و ادای صحیح کلمات تمرین کرد

  پاسخ
 22. Avatar
  محمودسماک باشی گفته:

  باید احساس کنیم حرفی که می‌زنیم متعلق به خودمون هست
  با تمام اعتمادبه‌نفسی که در دنیا وجود داره صحبت کنیم
  فرض کنیم می خوایم با کاراته‌بازی تعدادی بلوک محکم رو بشکنیم
  اندکی تردید باعث می شه به جای بلوک ها دست‌هامون بشکنن

  پاسخ