🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

ارتباط صحیح با تامین کننده کالا + فیلم

خیلی از دوستان سوال می پرسند که برای پیش بردن مناسب کسب و کار، بدست آوردن نتیجه بهتر و رسیدگی کردن به سفارش های تمامی مشتریان، چند تا تامین کننده کافی است؟
آیا باید تامین کننده های زیادی داشته باشیم؟
یقینا تامین کننده های زیاد برای برنامه کاری ما خوب نیست، چرا که اگر شروع کار خود را به صورتی برنامه ریزی کنیم که با دو، سه و چهار تامین کننده پیش ببریم، میتوانیم از تولید کنندگان تخفیف های خوبی بگیریم.
و به این روش تامین کننده ها، تولید کننده ها و کسانی که در پی عرضه کالای خود به بازار هستند، با خرید پی در پی و تبدیل شدن به یک مشتری ثابت برای کالاهایشان، ذهنشان به سمت شما متمرکز شده و متوجه می شوند که ما خریدار خوبی برای آنها هستیم و در این صورت حاشیه سود بیشتری هم نصیب شما خواهد شد.
اما اگر به دنبال تامین کننده های مختلف و زیادی باشید و هر بار سعی کنید از افراد مختلف کالای مورد نظر خود را تامین کنید، برای هیچکدام از تولید کنندگان مشتری ثابت و قابل اعتمادی نخواهید بود.
وقتی که شما با دو تا چهار تامین کننده در ارتباط هستید، تعداد دفعات خرید شما از آن ها بیشتر می شود و حجم خریدها افزایش پیدا می کند و به مرور زمان تامین کننده ها حاشیه سود کمتری از شما دریافت می کنند و در نتیجه سود بیشتر به دست خواهید آورد.
و همچنین در شرایطی که در بازار بار کم است، آنها راحت تر به شما بار می دهند، چرا که شما را مشتری دائمی خودشان می دانند و همینطور هرچه بیشتر با تامین کننده های ثابتی در ارتباط باشید با توجه به شرایط، بهتر با شما به نتیجه میرسند.
به طور مثال در ارتباط با بعضی از تامین کنندگان که مدت کمی است با آنها کار می کنیم، می گویند این بار را برای مشتری های ویژه کنار گذاشته ایم و بارهای با کیفیت بالاتر را برای آن ها کنار میگذارند.
و یا بعضی تامین کنندگان دیگر که سال هاست با آنها کار میکنیم میگویند مثلا یک بار را فقط به مشتری های قدیمی و دائمی میدهیم.
یک توصیه مهم در مورد تامین کننده
چیزی که در بحث تامین خیلی مهم است و همیشه اساتید به ما توصیه می کنند، این است که برای محصولات با کیفیت های متنوع، تامین های مختلف درنظربگیریم.
 مثلا یک تامین کننده برای محصولات با کیفیت و یکی برای کالاهایی با قیمت مناسب و با کیفیت پایین تر داشته باشیم.
 و یک تامین کننده برای روزهای سختی که شرایط بازار مناسب نیست و خوب با شما کنار می آید و باهم به توافق می رسید.
داشتن این سه نوع تامین کننده باعث می شود، امکان تصمیم گیری بهتر برای فروش بالا را داشته باشید.
راه های پیدا کردن تامین کننده
چهار راه برای پیدا کردن تامین کننده وجود دارد که بتوانیم نهایت استفاده را از آنها داشته باشیم.
۱) از طریق دوستان و آشنایان نزدیک:
یکی از راه ها که اغلب افراد برای پیدا کردن تامین کننده از آن استفاده می کنند این است، که از دوستان و آشنایان سوال می پرسند و از طریق ارتباطاتی که آنها با دیگران دارند سعی می کنند تولید کننده کالا و محصول مورد نظر خود را بیابند.
۲) از طریق شهرک های صنعتی:
در این روش می توانیم به شهرک های صنعتی شهرهای مختلف مراجعه کنیم و از جمله مهم ترین آن ها به شهرهای تهران، تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان اشاره کنیم.
چرا که این شهرها، شهرک های صنعتی بزرگی دارند.
۳) نمایشگاه:
با مراجعه به نمایشگاه ها می توانید تعدادی از تامین کننده ها را ملاقات کنید که برای عرضه کردن اجناس خود به آنجا آمده اند و اجناسی را که در انبار موجود داشته اند و یا مربوط به خط تولید خودشان بوده است در معرض دید مردم قرار داده اند.
۴) تامین کننده هایی که خودشان با ما ارتباط میگیرند:
امروزه تولید کننده های زیادی هستند که اجناسی را تولید کرده اند و این اجناس در انبارهایشان موجود است و اکثر این تامین کننده ها از روش های سنتی پیش می روند و چندین بازاریاب دارند تا بتوانند اجناس خود را بفروشند.
ولی متاسفانه با مشتریان خوبی روبرو نمی شوند، چرا که اغلب مشتری ها سعی دارند با در اختیار داشتن اجناس و کالاها به صورت امانت و وعده پرداختن پول، در صورت فروش آن محصول ارزش کالاها را پایین بیاورند.
تولید کنندگان دوست ندارند با چنین مشتری هایی کار کنند و به دنبال خریدارانی با پول نقد هستند.

با پیوستن به مجموعه آرادبرندینگ می توانید با برندسازی صحیح و تبلیغات مناسبی که برای شما انجام خواهد شد، کسب و کار خود را شروع کنید و زمانی که سایت شما در بالاترین نتایج جستجو گوگل باشد نه تنها مشتری پیدا می کنید، بلکه تامین کنندگانی که به دنبال مشتری خوب برای محصولاتشان هستند هم با شما ارتباط برقرار می کنند تا کالای آنها را به فروش برسانید.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
تامین کنندگان تازه کار
اغلب توصیه می شود که به دنبال تامین کنندگانی باشید که کار تولید را شروع کرده و در ابتدای کارشان باشند و هنوز وارد مراحل فروش نشده باشند، چرا این تامین کننده ها بهترین انتخاب برای آینده هستند؟
افرادی که در کارشان تجربه دارند و تامین کنندگان قدیمی و با سابقه ای هستند و کسب و کار آن ها گسترش پیدا کرده است، اغلب برند شده اند و کار کردن با این تولید کنندگان حاشیه سود پایینی به همراه دارد.
اگر بخواهید کار خود را پیش ببرید، باید با تولید کنندگانی شروع کنید که هنوز برند نشده اند و کار کردن با این ها سود بالایی را برایمان به همراه دارد چرا که این تامین کنندگان هم مانند شما تازه کار هستند و نمی خواهند به راحتی خریداران خود را از دست بدهند.
ارتباط با تامین کننده گان جدید
در روند خرید و فروش طولانی مدت آیا همیشه باید به فکر یک تامین جدید باشیم؟
در حقیقت اگر زمانی برسد که تامین کننده ای پیدا نکنید، آن روز مرگ و پایان کسب و کار شما خواهد بود، چرا که تامین کننده به اندازه مشتری اهمیت زیادی دارد.
باید تامین کننده هایی برای روز مبادا داشته باشید، که اگر زمانی تولید کننده های اصلی با مشکل مواجه شدند از طریق آنها بتوانید نیازهایتان را تامین کنید.
مثلا تامین کننده در ارسال بار تاخیری به وجود آورد یا دستگاه های تولید محصولاتش خراب شده باشد و سفارشی دریافت کرده اید و تامین کننده اصلی از تهیه آن سفارش عاجز بوده است و جنس تولید شده ندارد، در این صورت  بتوانید از دیگر تامین کننده ها بهترین استفاده را ببرید.
و یا بعضی تولید کننده ها ممکن است با توجه به این که می دادند که شما مشتری ثابت آنها هستید و تامین کننده دیگری ندارید، از این موضوع سو استفاده کرده و قیمت های زیادی را برای کالاهایش منظور کند واین موضوع باعث می شود در کسب و کار شما خلا بزرگی به وجود بیاید.
نحوه برقراری ارتباط مناسب با تامین کننده ها
تقریبا تمام دوستانی که در ابتدا می خواهند با آراد شروع به کار کنند، برایشان یک دغدغه می شود که ما چه زمانی و چطور با تامین کننده ارتباط برقرار کنیم؟
کی باید به سراغ تامین کننده برویم؟
قبل از شروع کار باید به دنبال تامین کننده باشیم یا در ابتدای کارراه اندازی سایت؟
و یا وقتی مشتری پیدا کردیم و پول دریافت کردیم، به دنبال محصول و تامین کننده باشیم؟
اغلب کسانی که می خواهند که در کار تجارت و اقتصاد قدم بگذارند، در گام اول فکر می کنند که بهتر است، با یک تامین کننده صحبت کنند وشرایط کاری این فرد را بدانند و قیمت محصول مورد نظر را بدست بیاورند تا زمانی که مشتری با او ارتباط برقرار کرد، به مشتری قیمت و تخفیف خوبی پیشنهاد بدهد.
در این صورت افراد با تامین کننده روبرو می شوند و تمامی اطلاعات مربوط به خود را در اختیار او قرار می دهند و سایت خود را برای فروش محصولات معرفی می کنند و با این کار اشتباه بزرگی را مرتکب می شوند.
چرا که این تامین کننده ها سالیان طولانی فروش سنتی داشته اند و به شما و روش فروشتان اطمینان نمی کنند، چون رزومه کاری خودشان سنتی بوده است.
و از طرفی اگر به این تامین کننده ها بگویید که از طریق اینترنت می خواهید در سراسر جهان فروش داشته باشید، این تامین کننده خودش اقدام به راه اندازی سایت برای فروش محصولات را انجام می دهد.
پس پیشنهاد ما این است که در گام اول با تامین کننده ها روبرو نشوید، چون به اندازه کافی تجربه ندارید و این تامین کننده ها اغلب شما را دست کم میگیرند.
زمانی که مشتری پیدا شد و پول را هم دریافت کردید آنگاه با اعتماد به نفس بیشتر به تامین کننده مراجعه کنید، در این صورت جدی تر با شما رفتار می کند و به عنوان یک مشتری واقعی با شما وارد رابطه می شود.
یک از سوالات دیگر مردم این است که وقتی با تامین کننده ارتباط برقرار می کنیم، چطور شرایط را مطرح کنیم که در آینده و در حال حاضر برایمان مفید باشد؟
در مطالب بالا روش های برقراری ارتباط با تامین کننده گفته شده است یکی از آن ها، نمایشگاه است.
که در اکثر این غرفه ها، کاتالوگ ها و بروشورهایی در مورد تامین کننده ها و محصولات وجود دارند این ها را با خود ببرید و به عنوان رزومه ای از تامین کننده ها داشته باشید و مطالعه کنید، در این صورت اطلاعات مفید و زیادی از آن ها بدست می آورید.
و یا می توانید به عنوان یک مشتری ناشناس از طریق تماس تلفنی با تامین کننده صحبت کنید و لیستی از قیمت را تهیه کنید تا زمانی که با مشتری ارتباط برقرار کردید، یک درصدی از سود خود را به مشتری بدهید و مشتری را بیشتر جذب کنید.
اما فکر می کنید که چرا باید درصدی از سود خود را به مشتری بدهید؟
تامین کننده که به این قیمت من کالا را نمی فروشد، تکلیف من چه می شود؟
باید بدانید که هیچ چیز به اندازه پول تاثیر گذار نیست.
برای تامین کننده ای که اجناس زیادی در انبار دارد و سرمایه خود را برای تامین کالا قرار داده بهترین حالت این است، که با پول نقد به سراغ این تولید کننده ها بروید.
و مشتریان بعد از مقایسه قیمت های پیشنهادی شما و دیگران به خرید کردن از شما ترغیب می شود.
برای اینکه بهترین تامین کننده را داشته باشیم باید چه کاری انجام دهیم؟
مواردی را که بررسی می کنید ببینید کدام یک از آن ها در شهر خود شماست چون بهترین مزیت ها را برای شما خواهد داشت، که تامین کننده هایی که در شهر های دیگر هستند ندارند.
چرا که اگر شما در زمان بارگیری حضور داشته باشید، باعث می شود تامین کننده سر شما کلاه نگذارد.
پس بهترین تامین کننده آن است، که در دسترس، از نزدیکان و در شهر شما باشد.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.4 پاسخ
  1. Avatar
    majid گفته:

    سلام عرض ادب خدمت آقای مهندس زارع عزیز ممنونم ازشما وممنونم ازتوضیحات خوبتون که بسیار ارزنده بود؟ تشکر فراوان majid

    پاسخ