📺 کلاس های مجازی - اساتید در انتهای هر کلاس، سوالی را از مباحث جلسه طرح می کنند که در بخش پرسش و پاسخ قرار داده می شود.
🌟 جایزه بهترین پاسخ ۶ محتوای فارسی رایگان
❓ در بخش پرسش و پاسخ عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
🎁 به بهترین سوال در هر روز ۱۰ محتوای فارسی رایگان و به بهترین پاسخ برای هر سوال ۳ محتوای فارسی رایگان جایزه داده می شود.
💰 برندگان جوایز روز - با ما انس بگیرید.

۷ تکنیک انتخاب محصول سود آور + فیلم

کسانی هستند که در حال حاضر تجارتی را شروع نکرده اند وتازه می­خواهند محصولی را به عنوان محصول خود انتخاب کنند و در ذهنشان این سوال است که بدانند چه محصولی را انتخاب کنند تا به سودهای زیادی برسند.
۷ آیتم وجود دارد برای اینکه شما بخواهید تجارتی را درایران انتخاب کنید و به سود برسید.

۱- محصولی انتخاب کنید که در ایران موجود باشد

یک از این موارد این است که، محصول که شما انتخاب می کنید در داخل ایران موجود باشد.
یعنی مواقعی است که ما با تحریمهایی مواجه می­شویم و یکی از بنادر ما بسته می شود و نمی­توانیم بار را از کشور دیگری وارد کشور کنیم و در مقابل خودمان هم به آن کشور نتوانیم ارسال کنیم.

حال اگر بارمان در کشور خودمان باشد مشکلی پیش نخواهد آمد.
نهایتا به طور مثال اگر ما باری که می­خواستیم به عراق بدهیم و مرز عراق بسته باشد و و نتوانیم بار خود را ارسال کنیم، می توانیم به کشورهای دیگر و با تاجرهای دیگر خرید و فروش کنیم.
ولی اگر بارمان از یک کشور دیگر باشد و داخل ایران نباشد به دردسر خواهیم افتاد و در تجارتمان با استرس مواجه خواهیم شد .
اینکه محصولمان در ایران باشد به راحتی میتوانیم روی آن کار کنیم.

۲- مواد اولیه محصولمان در ایران موجود باشد

مورد دوم این است که مواد اولیه محصول در ایران موجود باشد.
این خیلی مهم است، اینکه زمانی که شما تجارتی را برای خود استارت می­زنید و مواد اولیه آن محصول در ایران موجود باشد.
این می تواند یک مزیت خوب برای انتخاب محصول شما باشد و بدون دغدغه می­توانید آن محصول را به عنوان محصول  تجاری انتخاب کنید.

۳- محصولمان دارای ارزش افزوده باشد

مورد سوم اینکه، کالایی باشد که دارای ارزش افزوده باشد. یعنی چه؟! مثلا الان یک مثال خواهیم زد و این مثال اینطور نیست که حتما عالی است یا اینکه این محصول خوب نیست. مثلا انگور.
در بحث ارزش افزوده، اگر شما انگور را در نظر بگیرید فردی که در رابطه با شیره انگور کار میکند و روی مشتقات انگور کار می کند سودی بیشتر میکند در مقایسه با فردی که فقط در رابطه با خود انگور به تنهایی فعالیت می­کند.

پس شما که می­خواهید تجارت کنید محصولی را انتخاب کنید که مشتقات داشته باشد.

به طور مثال محصولاتی هستند که فصلی هستند و چندین فصل هستند و در فصل هایی که نیستند روی مشتقات آن کار کنید.

مثلا محصول نیشکر محصولی است که، در حال حاضر فقط در یک فصل برداشت شده و در بازار موجود می باشد ولی ما میتوانیم روی قند قهوه ای شکر قهوه ای و حتی تفاله ی آن که برای دام و طیور استفاده می شود، کار کنیم و بفروشیم .
تمام اینها می­تواند مواردی باشد که از نیشکر و مشتقات نیشکر بدست می آید و برای تاجر همین مسأله می­تواند خوب باشد که، در طی سال میتواند خرید و فروش داشته باشد.

۴- قیمت جهانی محصول ثابت و مشخص نباشد

نکته چهارم این است که قیمت جهانی آن معلوم و ثابت نباشد. مثلا زعفران را در  قیمت جهانی همه می­دانند و ثابت است.
ولی بعضی از محصولات مانند سقز می­تواند در کشور عمان یک قیمت باشد و در کشور ارمنستان نیز یک قیمت دیگر داشته باشد.
اما زعفران در همه ی جای دنیا یک قیت ثابت دارد و به واقع نمیشود روی محصول زعفران سودهای زیادی برد، مگر اینکه شخص باغ زعفران داشته باشد و خودش کشاورز این محصول باشد که خب این یک بحث جداییست.

۵- محصول باید بازار داخل و صادرات خوبی داشته باشد

نکته پنجم این است که، محصولی را که انتخاب میکنید هم بازار داخل خوب داشته باشد و هم بازار صادراتی خوبی داشته باشد، زیرا شما که در حال حاضر استارت کار را می­زنید اوایل کار شاید در بازار داخل کار کنید ولی کسانی هستند که کار صادراتی می­کنند .

شما فرض کنید در بازار داخل دام را انتخاب کنید خب شما در یک یا دوسال آینده که فرد قوی تر و بزرگتری میشوید و می­خواهید کار کنید نمی­توانید دام را به کشورهای دیگر صادرات کنید.
پس مجبور خواهید شد که  برای محصول خود و محصول صادارتی خود یک محصول دیگری انتخاب کنید و چقدر خوب است که محصولی انتخاب کنید که هم بازار داخلی خوبی داشته باشد و هم صادراتی خوبی داشته باشید.

لیکن اینگونه نیست که مطلق باشد، زیرا کسانی هستند که درحال حاضر کار میکنند و خیلی موفق هستند و در بازار داخل یک محصول را میفروشند و در بازار صادرات یک محصول دیگری را میفروشند.
پس این قضیه نمی تواند به کارتان لطمه بزند. در هر صورت اگر شما مشورت کنید و با تیم کارشناسان جلو بروید هیچ اتفاقی نمی افتد و به راحتی می­توانید به سودهای خوبی برسید.

۶- تأمین کننده و تولیدکننده­ی زیادی وجود داشته باشد

مورد ششم این است که تأمین کننده و تولید کنند های زیادی در بازار و داخل کشور خودتان باشد و آن هم باز به این مسأله باز میگردد که اگر تأمین کننده داشته باشید براحتی می­توانید تجارت کنید و در واقع باز به این بحث بر خواهیم گشت که محصولتان در داخل ایران باشد و زمانیکه تأمین کننده دم دستتان باشد و زیاد باشد، شما براحتی می­توانید خرید و فروش کنید و به سودهای خوبی برسید.

۷- محصول دارای رقابت کمتری باشد

مورد هفتم این است که محصول دارای رقابت کمتری باشد. اینکه شما یک محصول را انتخاب می کنید و رقیب در آن زیاد است.
بطور مثال خیلی از افراد وقتی با کارشناسان آراد برندینگ ارتباط برقرار می­کنند اولین سوالشان این است که ، آنها دوست دارند که برروی محصول زعفران یا پسته یا خاویار کار کنند و فعالیت کنند، محصولات ثابتی که همه افراد دوست دارند در این حوزه کار کنند.
کارشناسان آراد برندینگ هیچ محصولی را رد نخواهند کرد و نمی­گویند که روی یک محصول مشخص کار نکنید، زیرا کلا محصول خوب و یا بد وجود ندارد.

ولی نظر کارشناسان آراد برندینگ بر این است که: “محصولی که رقابت کمتری داشته باشد می­تواند کار کردن را برای شما راحت تر کند و براحتی کار کنید”.

هرچند بعضی از افراد این نظر را دارند که بازار هیچ گاه بی رقیب نیست ولی بعضی از محصولات رقابتشان زیاد است و همه ما می­دانیم که محصولی سخت و پر رقیبی است .
برای همین خوب است که وارد آن نشویم.

در مقابل خیلی از محصولاتی هستند که هنوز اشباع نشده اند و هنوز روی آن کار می شود و هنوز نیاز است که افرادی بیایند و در این حوز کار کنند .

مورد دیگر برای شما که تجارت می­کنید و باید به آن دقت کنید این است که شما برای تجارتتان حتما و حتما باید این را در نظر بگیرید که محصول بدی در تجارت وجود ندارد. مثلا شخصی وجود دارد که در یک محصول به نتیجه مطلوبی میرسد و میگوید این محصول، محصول خیلی خوبی است و من در آن موفق شده ام.
به واقع خود فرد خیلی مهم است، فرض کنید شخص در حوزه خیار شور کار می­کند و خیلی موفق است و به درآمدهای خوبی هم میرسد ولی شخص دیگری با همین شرایط و با همین تیم مشاوره همکاری می­کند ولی درآمدش خیلی کمتر است.
خب پس خیلی مهم است که فرد در برابر تجارت خود هم صبور باشد وهم با استراتژی پیش رود و خب افراد برای اینکه آموزش های تجارت را ببینید نیاز است که در این کلاسهای تجارت شرکت کنند.
آموزشهای کارشناسان آراد برندینگ را دنبال کنند تا بتوانند به سودهای زیادی برسند.

و برای اینکه بتوانید تجارت پر سودی داشته باشید و نکته­­ ی آخر نیز باشد، این است که شما به واقع باید ابتدا بازار فروش محصول را در دست بگیرید.
اگر  شما می خواهید در رابطه با میوه خشک کار کنید، ابتدا نیاز نیست که بروید آن محصول را تولید کنید، خشک کنید و با تأمین کننده محصول صحبت کنید. اصلا نیاز نیست.
شما به واقع برای اینکه بخواهید به سود برسید این را در نظر بگیرید که ابتدا باید بازار فروش این محصول را گرم کنید .
اگر بازار فروش این محصول را در دست بگیرید و روی آن کار کنید به راحتی می توانید به درآمد برسید و بدون هیچ دغدغه ای.

داشتن ابهام و سوال در مورد انتخاب محصول و تجارت

حال اگر شما سوالی دارید یا اینکه ابهامی دارید، در هر صورت مجموعه آراد برندینگ می­تواند به شما کمک که شما براحتی تجارت و صادرات را تجربه کنید.

با استفاده از آموزشهایی که کارشناسان آراد برندینگ به شما می­دهند، به آسانی می­توانید با هر سرمایه ای که دارید شروع به کار کنید، در هر شهری که زندگی میکنید و با هر جنسیتی که دارید و هر توانی که دارید و با هر سطح سوادی میتوانید تجارت را شروع کنید.

و اگر هم سوال یا ابهامی دارید  در مورد اینکه برای شروع تجارتتان چه کاری انجام دهید و چه محصولی را انتخاب کنید که سودآور باشد میتوانید با کارشناسان آراد برندینگ تماس بگیرید، صحبت کنید و براحتی بتوانید حداقل در عرض ۶ ماه به نتیجه مطوبتان برسید، زیرا ما انسانها افراد نتجیه گرایی هستیم و اگر در یک بازه زمانی به یک نتیجه دلخواه نرسیم دل سرد می­شویم پس برای اینکه شما هم بتوانید براحتی تجارت کنید و به درآمدهای بالایی برسید می­توانید این کار با مجموعه آراد برندینگ براحتی انجام دهید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.6 پاسخ
 1. Avatar
  آلاگل گفته:

  چه ایده ی جالبی محصولی رو انتخاب کنیم که مشتقات داشته باشه! تا حالا به ذهنم نرسیده بود که اینطوری نگاه کنم به انتخاب محصول
  مرسی آراد

  پاسخ
   • Avatar
    زهرا افخمی گفته:

    به نظر منم محصولات محلی و خاص ایران در هر شهر خاصی که باشه فوق العاده ست.
    بگردیم و پیدا کنیم چه چیزهایی خاص ایران هستند که هیچ کشور دیگه ای نداره؟

    پاسخ