🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

درآمد پرسود با پودر سوخاری

فرشته حبیب الله پور هستم، ۳۲ ساله، کارشناس کامپیوتر و ساکن بابلسر.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

آشنایی من با آراد برندینگ به اسفند سال ۹۴ برمی‌گردد، زمانی که در اینترنت آگهی‌های استخدامی را دنبال می‌کردم اگر چه هیچ علاقه‌ای به شغل کارمندی و محدودیت‌های آن نداشتم، اما چاره‌ای نبود دوست داشتم کاری را به صورت جدی شروع کنم. البته پیش از آن کارهای دیگری را هم انجام داده بودم، اما هیچ کدام برایم راضی‌کننده نبود ، دوست داشتم کاری را شروع کنم که خودم شرایط کاری آن را تعیین کنم و نیازی به سرمایه هم نداشته باشد اگر چه این کار عجیب و نشدنی به نظر می‌رسید، ولی اتفاق افتاد.

ورود به حوزه تجارت

در حین جستجو در اینترنت با آگهی استخدام صنایع رباتیک آراد مواجه شدم،من همیشه کار تدریس را دوست داشتم، بنابراین بدون معطلی فرم ثبت نام را پر کردم.

دو هفته بعد و پس از چندین بار تماس و رفع ابهامات، کارم را شروع کردم و تا شهریور ۹۶ به فعالیت در حوزه رباتیک ادامه دادم،با اطمینانی که از شرکت آراد داشتم، وارد حوزه برندینگ هم شدم، با وجود اینکه هیچ چیزی از تجارت نمی‌دانستم. با مشورت مهندس شعبانی حوزه پودر سوخاری را انتخاب کردم و تمام آموزش‌های آراد برندینگ را دنبال کردم.
دو ماه پس از ورودم به این حوزه، اولین تماس با من گرفته شد؛ خانمی از کرمان که برای رستورانش پودر سوخاری می‌خواست.

تجربه اولین فروش

در آن زمان هیچ تامین‌کننده‌ای نداشتم، ولی آراد به من یاد داد بود که در چنین مواقعی باید چگونه رفتار کنم، حدود یک ماه بعد تامین‌کننده پیدا کردم و توانستم برای اولین بار بفروشم. اول از مشتری پول گرفتم و بعد، بار را برای او فرستادم.

از برداشتن این گام، حس بسیار خوبی داشتم، اما این حس خوب دوام چندانی نداشت و جای خود را به ناامیدی داد، شرایط تغییر کرد تا جایی که دیگر هیچ تماسی نداشتم، من هم مدام غر می‌زدم که چرا نمی‌شود؟ حدود یک سال به همین منوال گذشت.

من فکر می‌کردم مشکل از حوزه کاری است، بنابراین حوزه جدیدی را انتخاب کردم و برای آن سایت خریدم،تنها کار باقی‌مانده تولید محتوا بود.

تلاش برای رسیدن به موفقیت

در همین حال، یکی از تامین کنندگان پودر سوخاری با من تماس گرفت که نماینده برند بسیار خوبی بود من که ماه‌ها منتظر این لحظه بودم، مردد شدم. چون باید بین ماندن در حوزه پودر سوخاری یا تغییر حوزه، یکی را انتخاب می‌کردم بنابراین از اساتید آراد برندینگ کمک گرفتم.

حرف مهندس شعبانی را هیچ وقت فراموش نمی‌کنم که به من گفتند: «اگر نتوانی در حوزه خودت بفروشی، در هیچ حوزه دیگری هم نمی‌توانی». ایشان درست می‌گفتند، چون من در این مدت هیچ تلاشی نکرده بودم. فقط انتظار می‌کشیدم که روزهای خوب از راه برسد. بنابراین بر انتخاب قبلی‌ام پابرجا ماندم، اگرچه کار سختی بود؛ چون باید یک سال به عقب برمی‌گشتم و دوباره از صفر شروع می‌کردم.ولی به تجارت پودر سوخاری ادامه دادم

تولید محتوا را شروع کردم و هر روز ساعت‌ها برای تولید محتوا و دنبال کردن آموزش‌های اساتید آراد برندینگ وقت می‌گذاشتم، البته خانواده‌ام هم به من انرژی می‌دادند. شروع فوق‌العاده‌ای داشتم و توانستم در همان هفته اول بفروشم. اگر چه حجم فروش کمی داشتم، ولی به من انگیزه داد.

در ماه‌های اول یک یا دو فروش بیشتر نداشتم که آن هم بدون سود بود، برخی روزها دچار ناامیدی می‌شدم و کار را متوقف را می‌کردم، ولی در نهایت بعد از دو روز، دوباره شروع می‌کردم، فروش‌‌ها ادامه پیدا کرد و بعد از حدود چند ماه فروش من چند برابر شد و به درآمد رسیدم. بالاخره موفق شده بودم که در حوزه‌ام پیشرفت کنم و اکنون هم به جایی رسیده‌ام که هر هفته چند مشتری جدید به مشتری‌های قبلی من اضافه می‌شوند.

تاثیر صداقت در جذب مشتری

همیشه سعی می‌کنم خودم را به جای مشتری بگذارم و با او رو راست باشم، بیشتر مشتری‌های من رستوران‌ها، فست‌ فودی‌ها، کارخانه‌های تولید غذاهای نیمه آماده، شرکت‌های پخش و بسته‌بندی هستند، به همراه مدارس و شرکت‌هایی که برای تهیه غذای پرسنل‌شان از من خرید می‌کنند.

من هنوز وارد حوزه صادرات نشده‌ام، اما با همین سایت‌های فارسی، مشتری‌هایی از عراق، افغانستان و اوکراین با من تماس گرفتند، به‌طور میانگین روزانه چهار یا پنج تماس دارم که در روزهای اوج کارم به هشت یا نه تماس می‌رسد و درآمدم در حدی است که نیازهای من را تامین کند و هم بتوانم مبلغی را برای رونق کارم هزینه کنم و هم بتوانم برای کسانی که دوستشان دارم، هدیه‌هایی را تهیه کنم.

بهترین راه تجارت

هنوز برای رسیدن به موفقیت باید راه زیادی را طی کنم و باید حجم فروش و درآمد بیشتری داشته باشم ولی مطمئن هستم که این کار با آراد برندینگ ممکن است.

همه این‌ها را برای کسانی گفتم که فکر نمی‌کنند نمی‌شود یا گمان می‌کنند کسانی که توانستند در تجارت موفق شوند، افراد متفاوتی بودند که از ابتدا اصول تجارت را می‌دانستند.

خود من هیچ چیزی از تجارت نمی‌دانستم و آراد برندینگ همه چیز را به من یاد داد.

تعلل نکنید، جوانب کار را بسنجید و مشورت کنید. ولی زمان زیادی را از دست ندهید.

آراد بهترین مسیر تجارت را به شما نشان می‌دهد، با این شرط که خودتان هم تلاش کنید و بخواهید که موفق بشوید در این صورت مطمئن باشید که برنده هستید.

سخن آخرم با ریاست محترم آراد، اساتید دلسوز، کاربلد و دوست‌داشتنی مجموعه جناب مهندس شعبانی، مهندس زیارکلائی و مهندس نظام‌پرور عزیز است امیدوارم در این مدت توانسته باشم ذره‌ای از زحمات و محبت‌های شما عزیزان را با موفقیت‌هایم جبران کنم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ
  1. Avatar
    حمید درستکار گفته:

    سلام خدا قوت.
    بنده صاحب یک کارگاه لبنیات سنتی در روستاها اصفهان بودم. به دلایل مختلف مجبور شدم کارگاه رو تعطیل کنم. خیلی دوس دارم وارد دنیای تجارت بشم. یک محصول در کارگاه تولید کنم که قابلیت صادرات داشته باشد. اگه راهی دارید لطفا راهنمایی بفرمایید

    پاسخ