تمرین و تکرار و یادگیری عادت های پولساز + صوتی

🔸 یکی از باورهای غلطی که نمی گذارد ما موفق بشویم این است که فکر می کنیم که زیاد باید بدانیم این دوره را آن دوره را ببینیم این کتاب و آن کتاب را بخوانیم البته مطالعه در جای خودش خیلی خوب است و خیلی خوب است که ما خیلی بدانیم. بر اساس ریاضیات موفقیت شما اگر صد تا مطلب بدانید و هیچی انجام ندهید صد در صفر است صدر ضربدر صفر می شود صفر و یعنی این که هیچ پیشرفتی نمی کنید و اینکه اگر یکی دانید و ده بار عمل کنید می شود ده ضربدر یک ده تا پیشرفت می کنید. صد تا می داند ولی پیشرفتی نمی کند این یکی می داند ولی چون ده بار انجامش می دهد ده تا پیشرفت دارد. به خاطر بسپارید آن چه شما را موفق می کند عادت ها و باورهای شما هستند. عادت ها و باورهای شما یک ویژگی دارند هر لحظه دارند تکرار می شوند. تکرار مادر مهارت ها است.

دکتر اصغری
تمرین و تکرار عادت های پولساز
remove add
repeat favorite volume_up
0:00:0 play_arrow

🔸 هر لحظه عادت و باوری که در سر شما است همیشه هست نه این که صبح باشد و شب نباشد همیشه دارد فکر را صادر می کند فکر و احساس رفتار را صادر می کند و دائم دارد فکر و احساس و رفتار را برای شما ایجاد می کند مثل ماشین حساب که وقتی مثلا دکمه 2 را می زنی دو را نشان می دهد علامت ضربدر یا جمع یا منها این طبق آن باوری است که پشت آن است یعنی برنامه ای که پشت آن است به شما پاسخ می دهد ما اگر بخواهیم زندگی بهتری داشته باشیم باید باورهایی که فرمانده این سیسم زندگی ما هستند تمام نتایج ما هستند را ارتقاء بدهیم.

🔸 ارتقای آن چیست، اول باید بدانیم چی در سرمان است در تو چه میگذرد آن دم که جهان در گذر است. پاسخ به این سوال خوشبختی را نشان می دهد یعنی علمی خوشبختی این است بر تو چه می گذرد آن دم که جهان در گذر است. یا به عبارت دیگر بر تو همان می گذرد که در تو می گذرد، چی در سرت است. یکی از چیزهایی که می تواند شما را خیلی موفق کند تکرار است تکرار کنید. دقت کنید که بسیاری از نکات کلیدی را که من در جلسات متعددی تکرار می کنم چرا؟ چون عمیق یادشان بگیرید یادگیری عمیق بر اثر تکرار اتفاق می افتد. تکرار مادر مهارت ها است. من خودم را دوست دارم، من دوست داشتنی هستم من می توانم من کامل شاد و تندرستم من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا خواهم کرد. این جمله را باور کنید من را بارها بارها نجات داده است، یا یک مصرع از حضرت حافظ بارها و بارها به دادم رسیده است.

🔸 مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش، آن موقعی که یک اتفاقاتی برایم افتاده بود فقط این نجاتم داد چون این ها را به تکرار برای خودم گفتم و جزئی از من شدند هر جا لازم داشته باشم خود به خود پیدایشان می شود و به دادم می رسند من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا می کنم یا یک راهی هست که پیدایش خواهم کرد یا راهی برایش خواهم ساخت همین جمله به تکرار در ذهن من بارها و بارها بوده است باعث شده است که بارها و بارها مخصوص وقتی مشکلی برایم پیش می آمد اگر واقعا راهی برایش نبود برایش راهی می ساختم حالا داستانش مفصل است و سر فرصت عرض می کنم یادش بخیر.

🔸 حالا جمله قبل را بهتر است به این شکل تغییرش بدهیم باور کنید نتایج شگفت انگیزی را بدست خواهید آورد من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا می کنم نه این که پیدا خواهم کرد به همین راحتی، رفتارهای هوشمندانه کوچک نتایج بزرگی برای ما رقم می زنند، راه حل را پیدا می کنم همین الان هم پیدا می کنم، ذهنم را بستم و برنامه ریزی کردم بخشی از تکنیک nlp یعنی برنامه ریزی زبان ترجمه شده است که به این موضوع می پردازد یک دو سه صدوبیست و سه همین الان به من راهکار بده تا این پیغام را به مغزم بفرستم مغزم پوراگرام شده است صدو بیست و سه هزارم ثانیه به من مهلت بده یا یک ثانیه و بیست و سه صدم ثانیه به من مهلت بده یا صدوبیست و سه روز صبر کن. شب که خوابیدم راهکارش را به من می دهد حتی در خواب باور کنید.

🔸 این راهکار را امتحان کردید اتفاق افتاده برایتان که مشکلی پیش آمده هر چه فکر کردید راهی پیدا نکردید بعد از یکی دو ساعت حتی در موقع خواب یا بعد از بیدار شدن از خواب می بینید که راه حل را پیدا کردید اقدام سریع عادت کنید که اقدام سریع داشته باشید عادت کنید یک چیزی را که به دردتان می خورد یادش بگیرید وقتی آن را یاد گرفتید تکرارش کنید تا باورتان بشود تمام چیزهایی که امروز به عنوان باورهایتان پذیرفته اید درست یا غلط به تعداد کافی و زیادی تکرار شدند. به شما پاداش دادند مثلا بچه بودید گفتید مامان بابا من فلان چیز را می خواهم آنقدر نق زدید و رفتاری کردید که آن کار را انجام بدهند و آن ها برای این که ما را ساکت کنند آن را انجام دادند یا رفتار زورگویانه انجام دادیم و آن ها جواب دادند ظرف غذایت را که خوردی ببر بگذارد داخل ماشین ظرف شویی یا روی سینگ آشپزخانه.

🔸 من می دانم به قول قدیمی ها نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دست مردم در خانه به بچه می گویند که ظرف را ببرد گوش نمی دهد خب این چی می شود؟ این ثبت می کند که هیچ کاری نکند و هیچ مسئولیتی را نپذیرد، فردا هم در اجتماع مسئولیت نمی پذیرید و در زندگی خودش می ماند سی سال چهل سال هنوز پول توی جیبش را از پدر و مادرش می گیرد رشدی نمی کند کسی به او کار نمی دهد کسی به او احترام نمی گذارم آن وقت می گویید من شانس ندارم باورها و رفتار زشت و ناکارآمدی دارد. به شما پیشنهاد می کنم که خودتان را به ماشین تکرار تبدیل کنید. فکر نکنید که مثلا حالا می دانم، اوکی دانستن مهم نیست من می دانم که مثلا اگر این وزنه را بردارم جلو بازو و پشت بازو بزنم بازوهایم و رباط هایم قوی می شوند و …

🔸 خوب است می دانم اما این سبب نمی شود که من ورزشکار باشم ورزشکار حرفه ای باشم من تمام نُت فلان آواز را از بر هستم خب این دلیل نمی شود که من نوازنده و آهنگ ساز و موسیقی دان باشم اجرا است که به شما تجربه می دهد اجرا است که به شما عادت می دهد عادت های زیادی همراه با تکرار به شما پاداش می دهد. پس خواهشی که از شما دارم تمامی مطالبی که در این مدت تکرار میکنم نه برای این که حرفی و برنامه ای برای گفتن ندارم برای این که این جا حرف ویژگی شما را واقعا عوض نمی کند آگاه بشوید ولی اقدام کنید دو تا بیاموزید هشت تا تمرین و تکرار کنید به قول مولانا می گوید:
🔸 یک سخن عالمی را ویران کند/ روبه هان مرده را شیران کند

🔸 بله خوب است بشنویم ولی به تکرار بشنویم تا باورمان بشود و بعد آن را اجرا کنیم تا موفق بشویم پس صبح که بیدار می شویم با سپاس گزاری بیدار می شویم اولین کار سپاس گزاری از داشته هایمان است یک قلوپ آب یا یک میوه می خوریم بدن مان و فیزیکمان را بیدار می کنیم بعد از این با این خط جلو می رویم من خودم را دوست دارم من می توانم من کاملا شاد و تندرست هستم. این ها را همه جا جلوی چشم تان بگذارد در و دیوار و صفحه گوشی فکر نکنید همین که این ها را یک بار فهمیدید یاد گرفتید موضوع اصلا فهمیدن نیست موضوع این است که بروید ساختار و نظام و عادت های شما بشود عادت های مثل تشکر کردن عادت هایی مثل درخواست کردن و خواهش کردن میشه از شما خواهش کنم این ها به دانستن  نیست این ها به تکرار است لازم است که جزء شخصیت ما بشود اتوماتیک وار اینطور برنامه ریزی بشود و رفتار ما بشود.

🔸 حتی وقتی بچه های شما می بینند یاد بگیرند تا اوضاع ما عوض بشود از این که هست بهتر و بهتر بشود وقتی ما تک تک مان بهتر و بهتر شدیم خانواده بهتر و بهتر می شود ایران مان بهتر و بهتر می شود جهان بهتر و بهتر می شود آنقدر باید تکرار بشوند که من وقتی به شما بگویم که  یک مقدار کج نشستی بگویید که مچکرم ممنونم که گفتی نه این که دلخوری پیش بیاد و دعوا بشود در خیابان هایمان چه اتفاقی می افتد دیدید؟ باور نکردنی است.

🔸 در هند پشت ماشین ها نوشته شده است لطفا بوق بزنید چند تا از دوستانم آمده بودند به من سر بزنند در ماشین می رفتم به آن ها نشان دادم تعجب کرده بودند گفتم نگاه کنید من چند دقیقه بوق می زنم و اکثر العمل مردم را در ماشین ها و پیاده رو ها را ببینید دستم را روی بوق گذاشتم خیلی هم بوق وحشتناکی داد باور کنید حدود چهار دقیقه طول کشید ولی کسی برنگشت بگوید چرا بوق می زنی یا قفل فرمان در نیاورد چرا ما اینطوریم آنجا آن طور است؟ یا وقتی بگویند که این پول را زیاد دادید بگویید مچکرم چقدر زیاد دادم یا این پول را کم دادید مچکرم چقدر کم دادم اصلا دیگر فکر نکنید این گونه رفتار  کنید آن موقع که مکانیزم و بذر عظمت و بزرگی در شما شکل گرفته است دیگر فکر نکن خودش انجام می شود خودش رشد می کند مگر شما وقتی بذر می کارید هر روز می روید بالای سر آن می ایستید.

فردوسی می گوید توانا بود هر که دانا بود ولی من می گویم دانایی را باید تمرین کرد توانا بود هر که تمرین کند.

🔸 حتی دانایی را، بسیار دانایانی را می توانم نشانتان بدهم که هشت شان گروه نه شان است چون آن دانایی به اجرا نرسیده است می دانند ولی اجرا نمی کنند پس ثمری هم نمی دهد درسته؟ ضرب المثلی که آن ها می گویند مترادف این ضرب المثل ما، کار نیکو کردن از پر کردن است پر کردن یعنی تکرار است که ما را می سازد مهارت را در ما اتوماتیک وار جا می اندازد. پیشنهاد امروز من تمرین کردن و تکرار است اگر بگویم که حتی یک میلیون بار هم لازم باشد به تکرار لطفا و حتما انجام بدهید بدون شک نتیجه می گیرید.

🔸 آلبرت انیشتن و حتی ادیسون می گویند که باور کنید نابغه نیستیم یعنی هوش آن چنان بالاتری از هیچ کدام از شما نداریم فقط ما سمج هستیم ول کن کاری که انجام می دهیم نیستیم استمرار و مداومت و پشتکار و تکرار و تمرین و تجربه، ناپلئون هی در کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید در اول کتاب در مقدمه می گوید سه تا پایه برای موفقیت در نظر می گیرد می گوید داشتن اشتیاق سوزان هدف روشن و استمرار و مداومت سه پایه اصلی موفقیت است. این ها را آنقدر بگویید تا ملکه ذهن تان بشود به شما می گویند مثلا تو را دوست نداریم به خودت می گویی اوکی من خودم را دوست دارم دوست داشتنی هستم من می توانم می گویند آقا و خانم این راهش نیست نمی شود برایش کاری کرد متاسفانه نمی توانیم کاری برای شما کنیم همینی که هست یک دفعه در ذهنت می آید که من می توانم من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا می کنم یا راهی پیدا می کنم و هست و یا راهی برایش می سازم.

🔸 این اتوماتیک وار روی سرت می آید چرا که من دیگر به این چیزها فکر نمی کنم چون در اثر تکرار شدند از وجود من مثل زبان مادری که چطور همینطوری در مورد هر چیزی که می خواهیم حرف بزنیم اتوماتیک وار لغات و الفاظ در کنار هم چیده می شوند و جمله کلام شکل می گیرد من اصلا نمی تونم بپذیرم که نمی شود می گویم اگر بگویید صرف نمی کند قبول می کنم اگر بگویید که زمان می برد قبول می کنم. اگر بگویید هزینه آن زیاد است و من ندارم قبول می کنم ولی اگر بگویی نمی شود من قبول نمی کنم من ذهنم نشدن را نمی پذیرد اینجوری به تکرار به مرور زمان شکل گرفته است چرا؟ برای این که بیش از یک میلیون بار به خودم گفتم من راه حل هر مشکلی را در هر حالی پیدا می کنم این جزء وجود من است.

🔸 نه برای این که من با استعداد هستم و تحصیلات دکترا و آن چنانی دارم مقالات بین المللی دارم کنفرانس های بین المللی دارم نه، برای این که تکرار کردم حتی از این فرمول در دوره های آموزش زبان انگلیسی خودم هم استفاده کرده و می کنم نتایج شگفت انگیزی را با دانش آموزان و زبان آموزانم گرفته و می گیرم. توانا بود هر که تمرین کند پس تمرین امروز ما تمرین تکرار است از گوش تان از سرتان در بیاورید که من باید مطالب بیشتری را یاد بگیرم باید تمرین بیشتری کنید موفقیت محصول دانایی و تمرین است باور کنید شما به اندازه کافی می دانید حتی بیشتر از آن چه لازم است را می دانید اما کمتر از آن چیزی که لازم است را عمل می کنید پس عمل کنید برویم به سوی تمرین تمرین تمرین هر چه بیشتر به تکرار.
🔴 سوال این پادکست از آموزش هایمان چطور استفاده کنیم؟
🔸 دائم در حال آموزش باشیم
🔸 مطالعه کنیم
🔸 یک نکته یاد بگیریم ده بار عمل کنیم

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ