ظرفیت صادرات صندلی پلاستیکی

انتخاب محصول مناسب برای صادرات دغدغه بسیاری از تاجران است. برای انتخاب محصول، پیش از هر چیز به اطراف خود نگاه کنید. صادرات صندلی یا هر چیزی که استفاده میشود ، قابلیت صادرات هم دارد. البته با این شرط که بررسی کنیم آیا ظرفیت صادرات این محصول هم وجود دارد یا نه.

چه کالایی را صادر کنیم؟

مهمترین مسائلی که باید برای انتخاب کالا مدنظر قرار بدهید. عبارتاند از سود، داخلی بودن مواد اولیه و به صرفه بودن هزینه نیروی انسانی و خدمات برای تولیدکنندگان. این عوامل مزیت صادراتی ایجاد میکند و یکی از کالاهایی که تمام این شرایط را دارد، محصولات مبلی پلاستیکی است؛ یعنی انواع صندلیهای پلاستیکی، مثل صندلیهای بیمارستانی، تجاری و صندلی‌‌های مدارس.

تولید صندلی پلاستیکی در ایران

تولیدکنندگان بسیار خوبی در زمینه تولید صندلیهای پلاستیکی فعالیت میکنند، بیشتر مواد اولیه آن داخلی است و نیازی نیست از جایی وارد شود. چون پتروشیمی های کشور امکان تولید مواد اولیه مورد نیاز برای تولید صندلی پلاستیکی را دارند. قالب سازهای ما میتوانند قالب های مختلف و متنوعی را تولید کنند و تجهیزات ساخت صندلی پلاستیکی در ایران وجود دارد. علاوه بر این، در ایران هزینه سوخت، انرژی، کارگر و هزینه حمل و نقل مواد اولیه نسبت به بازارهای جهانی بسیار پایین است.

سهم ایران از بازارهای جهانی

در بازار جهانی ۲٫۵ میلیارد دلار صندلی پلاستیکی معامله میشود، بنابراین واردات و صادرات صندلی های پلاستیکی بسیار بزرگ و گسترده است. در کل، صنعت مبلمان حرف زیادی برای گفتن دارد و صندلی پلاستیکی تنها بخش کوچکی از این صنعت است. در این بازار ۲٫۵ میلیارد دلاری، فقط چهار کشور همسایه  بیشتر از صد میلیون دلار تقاضای خرید و واردات دارند. پس چرا با وجود این مزایا، ما در این بازار کار نمیکنیم؟ چرا حجم معاملات ما در بازار صندلی پلاستیکی تا این اندازه کم است؟ چون محصولمان را عرضه نمیکنیم و خود ما باور نداریم که میتوانیم در این بازار کار کنیم.

چگونه مشتری پیدا کنیم؟

برای کار در بازار صندلی پلاستیکی موانع مختلفی وجود دارد؛ از جمله اینکه باید مدلهای متنوعی عرضه کنید و در بازار این محصول حضور داشته باشید. اما هیچکدام از این موارد اهمیت چندانی ندارد، چون حتی اگر ضعیف ترین و بیکیفیت ترین مدلها را با کمترین تنوع ممکن تولید کنید، با حضور در بازار جهانی میتوانید مشتری های خودتان را پیدا کنید.

شناخت فرصت های صادراتی

این تصور و دیدگاه را کنار بگذارید که من چگونه باید به بازار عراق، کویت و یا عربستان صندلی پلاستیکی بفروشم، چون اگر محصول را در کل جهان عرضه کنید، فرصتها خود به خود به سراغتان میآیند. شاید حتی باورش سخت باشد، اما شما میتوانید مشتریانی در کشورهای دوردست هم پیدا کنید. بسیاری از تاجران آرادبرندینگ به استرالیا، آسیای شرقی، اروپا، آمریکا، برزیل و حتی کانادا جنس میفرستند. آنها هیچوقت تصورش را نمیکردند که میتوان به این کشورها کالا ارسال کرد، اما الان محصولشان را به این کشورها میفرستند، در آنجا عرضه میکنند و میفروشند. چون محصولشان را در بازار جهانی عرضه کردند و توانستند این فرصتها را برای خودشان ایجاد کنند.

مزیت های صادرات صندلی پلاستیکی 

مهمترین مزیت این محصول در مدل ساخت آناست. این صندلیها بهگونهای ساخته میشوند که میتوانند داخل یکدیگر قرار بگیرند و بنابراین فضای کمی را اشغال میکنند، برعکسِ مبلهای کلاسیک، چوبی و استیل که حجم زیادی میگیرند، اگرچه آنها هم مزیتهای خاص خودشان را دارند. مبلهای پلاستیکی فضای کمتری میگیرند و حمل و نقل آسان تری دارند، بنابراین میتوانید با کرایه حمل کمتری این کالا را ارسال کنید.

مزیت دیگر صندلیهای پلاستیکی این است که ویژگیهای آن برای مشتری بهراحتی قابل سنجش و اندازهگیری است؛ یعنی اگر مشتری درباره کیفیت ماده اولیه، میزان مقاومت و پارامترهایی مثل ارتفاع و سایز از شما بپرسد، میتوانید با ارائه یک کاتالوگ خوب، ارتباطات مناسب و زیرساختها و روشهای اصولی که ما به شما معرفی میکنیم، بهراحتی او را متقاعد کنید که با شما کار کند.

چگونگی جلب اعتماد مشتری

اعتماد پذیری در صادرات صندلی پلاستیکی بسیار بالاست و افراد فریب کار و جاعل در میان تولید کنندگان این محصول کم پیدا میشوند؛ بنابراین بهراحتی میتوانید از کار در این حوزه نتیجه بگیرید. معاملات در این حوزه به نسبت سنگین است؛ چون قیمت کالا بالاست. تولیدکننده یا تامین کننده هم با نشان دادن چند عکس از یک کارخانه یا کارگاه تولیدی، میتواند به راحتی اعتماد مشتری خود را جلب کند و در این بازار فعالیت داشته باشد. البته با این شرط که خودش هم در آن در عکس ها حضور داشته باشد. اگر علاقه دارید که با این محصول کار کنید، میتوانید با آرادبرندینگ ارتباط برقرار کنید تا شما را برای مراحل بعدی کار راهنمایی کنیم.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. محمدرضا پرویزی زاده
  محمدرضا پرویزی زاده گفته:

  باسلام وخسته نباشید من مدتی هست که مطالب سایت شما رو دنبال میکنم یع سوالی که برای من پیش اومده اینه که اگه واقعا صادرات انقد پر سوده چرا اساتید اراد خودشون تمام وقت به تجارت نمی پردازن و وقت خودشون رو صرف آموزش میکنن؟

  پاسخ
  • استاد زیارکلائی
   استاد زیارکلائی گفته:

   سلام
   ۱- چه کسی گفته که اساتید آراد تجارت نمی کنند؟
   ۲- چه کسی گفته آنها تمام وقت مشغول آموزش هستند؟
   ۳- اصلا تجارت کردن مثل کارگری و کارمندی نیست که تمام وقت بخواهید مشغول کارتان باشید.

   باورهای اشتباه شما در مورد شناخت آراد باعث شده که کمی گیج شوید. بهتر است که کمی با دقت تر مجموعه آراد را رصد کنید تا ببینید که تنها تیم تجاری ایران هستیم که از انسان ها تاجر می سازیم و زندگی خیلی ها در گرو همکاری با مجموعه آراد برندینگ است.

   پاسخ