🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

صادرات صنایع پتروشیمی

اقتصاد ایران بر اساس صادرات صنایع پتروشیمی پایه گذاری شده است. گذشته از سهم صادرات صنایع پتروشیمی تاثیرگذاری این صنایع است که اهمیت آن را دوچندان می‌کند. ما تا رسیدن به شرایطی که از اقتصاد کاملا وابسته به صنایع نفت و گاز رهایی یابیم فاصله زیادی داریم اما می‌توان اصلاحاتی نیز در صنایع پتروشیمی ایجاد کرد تا جلوی خام فروشی گرفته شود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

ایجاد بازار مصرف مناسب برای تولیدات مرغوب فرصت‌هایی است که در اختیار صادرات صنایع پتروشیمی قرار دارد. مجموعه اقداماتی که به ایران کمک می‌کند که از صنایع نفت و گاز خود به بهترین شیوه ممکن استفاده کند تا هم بازارهای جهانی را در اختیار داشته باشد و هم با ورود تکنولوژی و استفاده از ظرفیت‌های فنی و مهندسی داخل کشور بتواند در صنعت پتروشیمی تبدیل به پایگاه استخراج و پالایش و تولیدات پلیمری در جهان باشد.

نیاز زنجیره تولید جهانی به صادرات صنایع پتروشیمی

بازارهای جهانی نیازمند زنجیره‌ای به هم پیوسته است از تولیدات صنایع پتروشیمی و هر نقطه از جهان بخشی از این نیازها را تامین می‌کند. ایران نیز با توجه به دارا بودن مخازن نفت و گاز طبیعی یکی از پایه‌های قدرتمند این صنعت در دنیا محسوب می‌شود.

صنایع پتروشیمی در اروپا با تولیدات مواد پلیمری پیشرفته و آمریکای شمالی با تامین تکنولوژی‌های پیشرفته در این زمینه و از طرف دیگر آسیای شرقی و چین صادر کننده مواد اولیه مصرفی این صنعت است و خاورمیانه در میانه این بازار جهانی نقش تعیین کننده‌ای در تامین مواد خام و پایه‌ای بازی می‌کند.

بنابراین صادرات صنایع پتروشیمی از ایران را می‌توان به عنوان بخشی از زنجیره جهانی صنایع پتروشیمی دانست. آنچه بیش از هر چیز صنعت پتروشیمی ایران را تحت تاثیر قرار می‌دهد مسائل سیاسی در سطح جهان و منطقه است که شرایط پیچیده می‌کند و امکان سرمایه‌گذاری طولانی مدت را از بازرگانان می‌گیرد.

اطلاعاتی در زمینه صادرات صنایع پتروشیمی

وضعیت اقتصادی کشور و شرایط سیاسی منطقه بحثی است که مستقیما صنایع پتروشیمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین لازم است که بر اساس پیش‌بینی‌های سیاسی و اجتماعی تصمیم‌‌های اساسی در این زمینه اتخاذ شود.

افراد می‌بایست تعرفه گمرکی کشور را در زمینه فروش بررسی کنند و می‌بایست تمامی ریسک‌های صادرات صنایع پتروشیمی را نیز مد نظر قرار دهند. موارد عمومی در زمینه بازرگانی با کشورهای مختلف و سابقه مراودات تجاری و نیاز سنجی بازار نیز به شما کمک خواهد کرد. می‌بایست تمامی ابلاغیه‌ها و سهمیه‌های مشخص شده برای صادرات به کشورهای همسایه و برخی از کشورها که روابط تجاری با ایران دارند نیز در تعیین شیوه‌های صادرات صنایع پتروشیمی نقش داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.5 پاسخ
 1. Avatar
  ت ص گفته:

  مگر با دور زدن تحریم ها بتوان صنایع پتروشیمی را صادر کرد. مشکل ما تحریم است وگرنه جای پیشرفت در کشور کم نیست

  پاسخ
 2. Avatar
  فاطمه دوستی گفته:

  اگر ایران هم یکی از اعضای این چرخه ی مهم است، پس از تحریم ها این چرخه بهم نخورده است؟ چه کسی جایگزین ایران شده است؟

  پاسخ