🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

بهترین بازار برای صادرات جو دو سر

صادرات جو دو سر یا یولاف به تمامی نقاط جهان امکان پذیر است. از این نوع غله می توان به عنوان غذای دام یاد کرد تحقیقات نشان داده است که این نوع غله دارای خواص درمانی و دارویی می باشد و در طب سنتی از آن به وفور یاد می شود. یولاف نوعی گیاه است که مانند گندم کشت می شود و پس از برداشت مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت بذر جو دو سر نسبتا ارزان بوده و در داخل ایران به صورت بسته ای یا فله ای به وفور یافت می شود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.

شکل ظاهری جو دو سر شبیه گندم است و از خانواده گندمیان می باشد که به عنوان غذای دام تعریف شده اما برای برخی از بیماری ها می تواند مفید باشد زیرا دارای مقدار زیادی فیبر است امروز از این محصول برای درمان برخی بیماری ها مانند مشکلات روده ای، پوستی و غیره استفاده می کنند.

 

جو دو سر (Oat) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۱۰۰۴ شناخته می شود.

  • لازم به ذکر است که همه ی محصولات رابه طور دقیق و جزئی نمی توان بررسی کرد و به همین علت گروهی از کالا ها را که مرتبط به کالای مورد نظر شما است، تحلیل و بررسی میکنیم تا استعداد های بازار محصول منتخب را در مناطق مختلف دنیا بشناسیم.
  • تمام گزارشات زیر براساس آنچه تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی در گمرکات اظهار و ثبت شده، درج شده است.
  • تلاش بر این است که با مطالعه این گزارشات فضای تجاری محصول مدنظرتان را بهتر بشناسید و با آگاهی بیشتر اسباب نتیجه گیری قوی تر را برای تجارت خود فراهم آورید.

آمار صادرات جو دو سر

هدف شناسایی رقبا در بازار جهانی است.

رقم کل صادرات: ۷۳۰,۴۸۲,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۵- درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۱۵ درصد

میانگین فاصله از کشور وارد کننده: ۱,۸۸۱ KM

آمار واردات جو دو سر

هدف شناخت متقاضیان و پتانسیل ها در بازار جهانی است.

رقم کل واردات: ۸۵۷,۸۹۴,۰۰۰ دلار

میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۲- درصد

میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۳ درصد

میانگین فاصله از کشور صادر کننده: ۲,۶۰۵ KM

بنظر شما چرا صادرات جو دو سر در سال های اخیر افزایش و رشد داشته است؟

 

نمودار صادرکننده ها

نمودار میله ای زیر، نشان دهنده ی رتبه و حجم صادرات کشور های جهان است.

نمودار وارد کننده ها و میانگین فاصله از مبدا

هرچه دایره ها به سمت بالاتر باشند گویای این است که فاصله ی کشور واردکننده تا محل تامین آن بیشتر است به عبارتی شعاع فاصله ای که میتوانیم در آن فعالیت کنیم بیشتر است.
اگر خط عمودی این نمودار زیر ۲ الی ۳ هزار کیلومتر را نشان بدهد یعنی حمل و نقل و تامین کالای مورد نظر بسیار مهم و موثر می باشد پس راهکارهای حمل و نقلی را باید بررسی کرد.
تامین برخی از کالاها محدود به کشورهای خاصی است لذا تامین آن از کشورهای دورتر انجام میشود و به علت ارزش زیاد آن محصول حمل و نقل در آن مطرح نیست.

ایران تا شعاع ۴ هزار کیلومتری قابلیت پوشش و صادرات در ۴۰ الی ۵۰ کشور را دارد.

نمودار نرخ رشد واردات

نمودار عمودی نشان دهنده مقدار رشد یکساله بازار محصول انتخابی و نمودار افقی نشان دهنده ی رشد بازار در ۵ سال گذشته می باشد.هرچه نمودار به صفر نزدیکتر باشد به این معنا است که میزان رشد بازار این محصول کاهش پیدا کرده، در حال کوچکتر شدن است و دارای ظرفیت های رشد زیادی نیست. چنانچه زیر صفر و منفی باشد یعنی فرصت های تجاری این بازار در حال از بین رفتن است و آینده قابل پیش بینی ندارد و تمرکز اصلی را باید روی بازار کشورهای بالای نمودار گذاشت. حجم و اندازه دایره های این نمودار نیز نشان دهنده ی رقم میزان تجارت کشورهاست.

جو دوسر به صورت کلی و عمده از داخل کشور به نقاط جهان صادر می گردد که این امر در رونق کشور تاثیر بسرایی داشته است. بسیاری از شرکت ها هستند که این نوع غلات را در بسته بندی های شکیل فراهم آورده سپس در اختیار مشتری قرار می دهند که همین امر باعث جذب مشتری بیشتری شده است.

 

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ