💬 می توانید آنلاین پاسخ سوالاتتان را بگیرید.
آموزش ساخت دسته در وردپرس

آموزش ساخت دسته در وردپرس (دسته مادر و فرزند)

آموزش ساخت دسته در وردپرس (دسته مادر و فرزند) موضوع امروز درس ما است که قصد داریم تعاریفی از دسته های اصلی سایت داشته باشیم که بتوانیم برای کسب رتبه اول گوگل آن ها را سئو و بهینه کنیم.

🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

ساخت دسته در وردپرس بسیار ساده است و در قسمت های قبلی چندین بار در این مورد صحبت کردیم و امروز هم مجدد قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه باید دسته های سایت وردپرس خود را ایجاد نمود.

تفاوت دسته مادر و دسته فرزند در سایت وردپرس

همانطور که از نام این عبارت مشخص است، دسته ها برای دسته بندی کردن و مرتب کردن نوشته های سایت ایجاد شده اند. به عنوان مثال سایت شما در زمینه حبوبات فعالیت دارد. حال باید برای مشتری های خود مشخص کنید که چه دسته هایی دارید؟ به عنوان مثال اعلام می کنید که دسته های شما شامل موارد زیر هستند.

 •  عدس
 • لپه
 • لوبیا
 • نخود
 • ماش
 • باقلا

حال سوال اینجاست که اگر نوشته ای در مورد لوبیا چیتی داشته باشید، این نوشته ها را در کدام یک از دسته های بالا طبقه بندی می کنید؟
حتما خواهید گفت که در دسته لوبیا طبقه بندی می کنم. بله درست است ولی برای سئو سایت کار جالبی نیست و قوانین سئو چیز دیگری را به شما یاد می دهند و گویند که آنها را در دسته لوبیا قرار ندهید. بلکه برای این نوشته یک دسته فرزند ایجاد کنید و لوبیا چیتی های خود را از لوبیا چشم بلبلی ها تفکیک کنید. یعنی بجای اینکه همه نوع از نوشته های لوبیا را در دسته مادر ذخیره کنید، بهتر است که برای این دسته مادر، فرزندهایی بسازید و سپس نوشته های خود را در دسته فرزند مرتب سازی کنید. یعنی برای لوبیا که مادر دسته ها است باید فرزندهایی ساخته شود. به نمونه زیر توجه کنید:

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
 • لوبیا
 1. لوبیا چیتی
 2. لوبیا چشم بلبلی
 3. لوبیا قرمز
 4. لوبیا سیاه
 5. لوبیا سفید
 6. و…

حال وقتی نوشته ای در مورد لوبیا چیتی داشته باشیم، این نوشته را در دسته لوبیا چیتی ذخیره میکنیم. به عنوان مثال فرض کنیم عنوان زیر را داشته باشیم:

خرید لوبیا چیتی از بازار تهران

این عنوان بایستی در دسته لوبیا چیتی ذخیره سازی شود. و اگر عنوان دیگری داشته باشیم مثل نمونه زیر:

فروش لوبیا پلویی در ایران

اینبار بایستی این عنوان را در دسته لوبیا که خود مادر دسته ها هست طبقه بندی کنیم.

سوال: آیا می شود که عنوان اول یعنی خرید لوبیا چیتی از بازار تهران را در دو دسته ی لوبیا و لوبیا چیتی طبقه بندی نمود؟

پاسخ: بلی می شود چنین کاری کرد و این امر برای سئو هم بهتر است.

آموزش ساخت دسته در وردپرس

آموزش ساخت دسته در وردپرس

پس از ورود به صفحه پیشخوان در سایت وردپرس خود، کافی است به بخش دسته ها از گزینه نوشته ها وارد شوید و در آنجا دست های از پیش ساخته شده خود را مشاهده کنید و یا حتی دسته جدید خود را ایجاد کنید. همچنین درون نوشته های خود هم می توانید به ساخت دسته جدید بپردازید که در ادامه در قالب فیلم این موضوع را به شما آموزش خواهیم داد.

حال تفاوت این دو موضوع دسته مادر و فرزند را دانستید اما سوال اینجاست که این دسته ها در کجای سایت وردپرس نمایش داده می شوند و هر نوشته را می توان به چند دسته متصل نمود؟
هر خبر می تواند به ۲ الی ۳ دسته متصل شود و مانعی در سئو ایجاد نمی کند. ولی برای درک بهتر از این موضوعات پیشنهاد می کنیم که فیلم آموزشی زیر را که در مورد آموزش ساخت دسته در وردپرس هست مشاهده کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.1 پاسخ