آموزش لازم جهت تجارت موفق + فیلم

آموزش های لازم جهت تجارت موفق را نیاز نیست در دانشگاه و کلاس های درسی پاس کنید و به دنبال فراگیری آن باشید، بلکه در آرادبرندینگ با گذر کمترین زمان ممکن می توانید تبدیل به یک تاجر و صادرکننده موفق شوید.

آموزش های لازم برای شروع تجارت موفق

در این مقاله قصد داریم به آموزش های لازم برای شروع یک کار تجاری موفق بپردازیم. بعد از خودباوری، آماده بودن ذهن، و مشخص کردن هدف؛ ابزار مهم می شود. در هر کسب و کاری ابزار مهم است. مجموعه آراد برندینگ ابزار را هم فراهم می کند. همانطور که در مورد بحث باورها کار می کنیم، به شما ثابت می کنیم و نشان می دهیم، مجموعه ما تجربه و تخصص این کار را دارد، کارشناسان ما معامله کرده اند، پول نقد کرده اند، پول داده اند و به اصطلاح همه کاری کرده اند. در ادامه ما به شما ابزار هم می دهیم.

یک از دوستان می گفت هیچ مجموعه ای در دنیا مشابه مجموعه ما نیست. زیرا این ۴ اصل را کسی یک جا ارائه نمی کند. اگر ابزار بدهند، باور نمی دهند، باور را ممکن است بدهند ولی هدایت نمی کنند، اگر هدایت بکنند، می گویند من فقط شرکت مشاوره ای هستم. همه اینها کنار هم کار بسیار سختی است. نمی شود صرفا کسی بگوید من همه اینها را به راحتی می توانم انجام دهم. باید یک تیم بزرگ باشند و تعداد پرسنل زیادی داشته باشند.

تعداد پرسنل ما بسیار زیاد است. مجموعه ما برای پرسنل خود دفاتر کم دارد. چند ساختمان چند طبقه گرفته ایم اما همچنان جا کم داریم و بعضی از پرسنل مجبورند در خانه کار کنند.

 مجموعه آراد برندینگ تمام نیازهای تجاری شما را برآورده می سازد

یک چنین سیستم بزرگی باید این مقدار منابع انسانی داشته باشد، تا این خدمات را به افراد بسیار زیادی که با ما همکاری می کنند و با ما شروع به فعالیت کرده اند، ارائه دهد. کمپانی های یک نفره نمی توانند این کار را انجام دهند. در نهایت ممکن است ده فروشنده داشته باشند. اما وقتی وارد ابزارهای تجاری می شویم، که چطور شرایطی فراهم کنیم که یک مشتری سراغ شما بیاید، و ما شرایط را برای داشتن مشتری ایجاد کنیم، نیاز به یک مجموعه بسیار بزرگ دارد. ما  ابزار مورد نیاز را فراهم می کنیم، سیستمش را می گذاریم و همه کارهای مورد نیاز را انجام می دهیم.

دیروز یکی از دوستان آمده بود که تولید کننده یک محصول خاص بود. می گفت من درگیر تولید هستم، اگر بخواهم روی فروش هم تمرکز کنم از کار شخصی و زندگی ام می مانم.

پیدا کردن این افراد، تخصص و جمع کردن تمام کارهایی که شما در حال انجام آن هستید نیاز به نیروی انسانی زیادی دارد.

مثلا برای یک فرد که درحال انجام فعالیت صادراتی با همکاری مجموعه ما است،  بین ۲۰ تا ۵۰ نفر پرسنل چند ماه درگیر می شوند. اگر بخواهید با این مقدار افرادی که درگیر می شوند ارتباط برقرار کنید خودش یک شرکت بزرگ می شود. فضا، امکانات، تجهیزات، درگیری و تخصص و تجربه خاص خود را می خواهد که فراهم کردن آن سخت است.

تمام ابزارهای مورد نیاز توسط مجموعه آراد برندینگ تامین می شود

فرض کنید شما از امروز می خواهید شروع کنید. به طور مثال اگر کار عکاسی داشته باشید، عکاس خوب از کجا بیاورید؟ چطور می خواهید با او توافق کنید که کار با قیمت مناسبی انجام شود. شما به هر عکاسی مراجعه کنید یک قیمت به شما می دهند. حال شما فقط با یک شرکت می خواهید یک قرار داد ببندید.

ما این امکانات را خودمان داریم. تعداد زیادی عکاس، آتلیه عکاسی و غیره داریم. ما این مقدار امکانات و تجهیزات را فقط برای عکاسی فراهم می کنیم. امکانات آتلیه فقط برای کسانی که می خواهند صادرات کنند آماده شده است. چند ساختمان بزرگ با امکانات و ابزار و افراد متخصص برای تولید محتوا، ساختار مطلب نویسی و سایت فراهم شده اند.

اگر بخواهید حقوق یک ماه هرکدام از این کارشناسان را پرداخت کنید می بینید به اندازه چند برابر مبالغی که می خواهید هزینه کنید، حقوق آن فرد است که فقط ناظر باشد. اما ما امکانات و تخصص لازم را داریم. می توانیم این امکانات را فراهم کنیم.

مسئله بعدی که یک تاجر نیاز دارد ابزار است. نمی شود فردی را بدون ابزار مورد نیازش در مسیری وارد کرد. به طور مثال نمی شود کسی را به مسابقه رالی فرستاد، بدون اینکه ماشین مناسبی را به او تحویل داد. اگر کسی می خواهد مسابقه دهد اول باید باور و انگیزه داشته باشد که نفر اول مسابقات شود. دوم یک نفر داشته باشد که مربی او باشد، و به او بگوید در پیست مسابقه چطور رانندگی کند، کجا گاز دهد، کجا دنده عوض کند، کجا کارهای مختلف لازم را انجام دهد تا از شرکت کنندگان سبقت بگیرد و به جلو برود. ماشین خوب و مجهز هم می خواهد. نمی شود به کسی که انگیزه و مربی خوب ندارد، یک خودروی خوب تحویل بدهید و انتظار داشته باشید او نفر اول شود.

آموزش و تخصص بسیار مهم است

آموزش و تخصص مهمترین بحث است. ما برای آموزش و تخصص شما چه کارهایی انجام می دهیم؟ در مورد سه مرحله قبل یک سری جزئیات را قبلا گفته ایم و بعد از این هم می گوییم. شما با آنها آشنا شده اید. قسمت های مختلف را صحبت کرده ایم و اولویت های کشور برای صادارت را بیان کرده ایم که چه محصولاتی خوب است، چه محصولاتی بد است، و بعد از این هم صحبت خواهد شد. زیرا باید درمورد این مسائل زیاد صحبت شود. حتی برای افراد قدیمی مجموعه نیز خوب است.

افراد قدیمی ما نیز وقتی در مورد ضرورت و لزوم کار می شنوند به اصطلاح شارژ می شوند. زیرا جامعه ما پر از موج های منفی است. پر از موج هایی است که می گویند نمی توانید، نمی شود، بد است.

این نوع صحبت ها در جامعه ما طبیعی هستند. در این برنامه ها واقعا افراد انگیزه دوباره می گیرند و کارهایشان را شروع می کنند. در ادامه می خواهم در مورد تجربه، مهارت و تخصص صحبت نماییم.

تجربه و مهارت چیست؟

 تجربه و مهارت آموزشی است که بتواند یک نفر را پیش از آن که بخواهد تاجر شود، و در حین تجارت و بعد از آن تامین کند. راه حل آن چیست؟ آیا رفتن ما به رشته تجارت بین الملل می تواند این آموزش و مهارت را برای ما فراهم کند؟ به علت هایی خیر. زیرا ما سرفصل های دروس آنها را بررسی کرده ایم. چهار سال نیز عملا طول می کشد تا تحصیل تمام شود و واقعا این محتوا چهار سال آموزش نیاز ندارد.

اگر شما بخواهید چهار سال خود را درگیر کنید و چند کتاب را هم پاس کنید که ربطی به فعالیت های شما هم ندارند، درگیر یک ساختار کاملا خشک و بدون انعطاف و جزوه مانند می شوید.

به طور مثال شما می خواهید تاجر شیشه، موکت، صندلی، حبوبات، ماشین های اداری، صنعتی، مواد غذایی و یا تاجر هر چیزی بشوید. کجای این دروس می تواند به شما تجربه و مهارت این کار را بدهد.

در این دروس هیچ بخش تخصصی ای وجود ندارد. یک ساختار کاملا خشک با یک سری استاد های بسیار خشک تر هستند. در این ساختار خشک شما باید ۴ سال پیش بروید و اکثرا نیز کسی ۴ ساله تمام نمی کند و تحصیل او ۵ یا ۶ سال طول می کشد.

با این کار شما تازه لیسانس تجارت بین الملل می شوید. این یک علت است و علت های دیگر را جلوتر متوجه می شوید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس گفته:

  بله
  بسیار عالی مثل همیشه
  بله تیم دوست داشتنی و حرفه ای آراد اینچنین دیگه
  دمتون گرم واقعا

  پاسخ
 2. شاهین کمالی
  شاهین کمالی گفته:

  دست خدا همیشه پشت و پناه زندگیتون
  تیم انقد موفق
  مشاور انقد گل
  خدا خیر و برکت به زندگیتون بده

  پاسخ
 3. miri
  miri گفته:

  قبل شروع کردن در حرفه ای اول باید تمام عوامل موثر در موفقیت رو سنجید
  امکان نداره بدون برنامه از قبل تعیین شده و نسنجیده وارد حرفه ای شد و توقع داشت که موفق بود

  پاسخ
 4. رامین خلیلی
  رامین خلیلی گفته:

  برای شروع هر کاری باید حتما ازافراد باتجربه در اون خصوص مشورت گرفت و از وی مهارت و اگاهی کسب کرد و از تجربیات او تا آخر مسیر بهره برد

  پاسخ
 5. همت کاظمی
  همت کاظمی گفته:

  مشاوره گرفتن و مشاور داشتن در انجام هر کاری امری بسیار مهمه
  کسی باشه که بهت کمک برسونه
  بهت آموزش بده و ازت حمایت کنه

  پاسخ
 6. فرهاد خزایی
  فرهاد خزایی گفته:

  صبحتون بخیرو خوشی
  راه ارتباطیتون به چه صورته؟
  چجوری میتونم باهاتون در تماس باشم و ازتون مشاوره بگیرم؟

  پاسخ
 7. مددیان
  مددیان گفته:

  چه محصولاتی برای تجارت کردن خوبه و چه محصولاتی بد؟
  بیشتر توضیح بفرمایید
  دوس دارم تو حوزه عسل تجارت کنم
  متقاضی داره؟خوبه یا نه؟

  پاسخ
 8. خورشیدی
  خورشیدی گفته:

  به نظر من تو هر حرفه ای مهارت و تجربه داشتن مهم تره
  نه اینکه یسره درس خوند اما اونجور که باید مهارت کسب نکرد و به این امر اکتفا کردن غیر منطقیه

  پاسخ
 9. مهرداد رکنی
  مهرداد رکنی گفته:

  باید خودمونو باورکنیم
  که حتما با توکل به خدا و مهارت و دانش خودم میتونم و از پسش برمیایم و قطعا موفق خواهم شد

  پاسخ
 10. امیررضا
  امیررضا گفته:

  بی هدف هر کاری و شروع کردن و به امید این بودن که یکم که بگذره یاد میگیرم و نشد یه کار دیگه و شروع میکنم عیبی نداره کاملا غلطه و سرانجام خوبی نداره
  باید از اول هدف اصلی برای شروع کار مشخص بشه

  پاسخ
 11. سید جلال حسینی ازورزنه اصفهان
  سید جلال حسینی ازورزنه اصفهان گفته:

  سلام وخسته نباشی
  متاسفانه من نتونستم درکلاس مجازی شرکت کنم
  چون اینترنت تو شهر ما خیلی ضعیفه وبامشکل مواجه میشه
  آیا تو واتساپ میشه کلاسهارو دنبال کرد؟
  لطفا راهنمایی کنین

  باتشکر

  پاسخ
 12. مهرداد خسروی
  مهرداد خسروی گفته:

  برای برنده شدن توی یه مسابقه بزرگ باید یک تیم قوی داشت وشما قطعا یک تیم قوی هستین

  پاسخ