تکنیک های پیدا کردن مشتری بیشتر + فیلم

مشتری ها از راه های مختلفی به ما دسترسی پیدا میکنند؛  بخشی از طریق اینترنت و جست و جو در گوگل با ما آشنا میشوند.

مشتری های اینترنتی

این مشتری ها برای فروشنده بسیار خوب و مفید هستند زیرا مشتری به دنبال آن ها بوده و خواهان جنس است و به سراغ فروشنده رفته و فروشنده به دنبال مشتری خود نبوده است.

پس یک قسمت اعظم فروش از طریق سرچ های گوگل برای افراد به دست میاید.

 مشتری های شبکه های اجتماعی

۲۰ درصد از مشتری ها از طریق شبکه های اجتماعی به فروشنده دسترسی پیدا میکنند، در سایت هایی مثل آپارات، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و … مشتری های بسیار خوبی میتوان پیدا کرد.
اما بسیاری از آن ها فیک هستند و فروش به آن ها بسیار سخت است زیرا آن ها از ابتدا قصد خرید نداشته اند و فقط به دنبال آگاهی از قیمت ها بوده اند.

تلاش برای افزایش مشتری های اینترنتی

از آنجایی که اینترنت یک شبکه جهانی است اگر شما بتوانید تنها ۲۰ درصد افراد را  به این صورت مشتری خود قرار دهید، همین ۲۰ درصد تعداد زیادی است؛ زیرا این میزان ۲۰ درصد از یک محدوده خاص نیست بلکه ۲۰ درصد از یک کشور است.

راه شناخت مشتری

۱۰ درصد از مشتری های اینترنتی افرادی هستند که تحت هیچ شرایطی خرید نخواهند کرد برای شناسایی این افراد بهتر است تا ابتدای مکالمه راه آشنایی این افراد با خود را بپرسید اینگونه میتوان حدس زد که آیا این مشتری فیک است یا فیک نیست.

شماره موبایل افراد

حتی با استفاده از شماره موبایل افراد میتوان پیش بینی کرد که مشتری شما ثروتمند است یا ثروتمند نیست و میتواند مشتری خوبی باشد یا خیر.
افرادی که شماره های رند تر یا خطوط دائمی دارند مشتری های واقعی تر و ثروتمند تری هستند.

 تلاش برای مصاحبه حضوری با مشتری

بهتر است تا به صورت حضوری مشتری خود را قانع کنید که از شما خرید بکند؛ سعی کنید تلفنی با او صحبت کنید اما او را وادار کنید که به صورت حضوری به دفتر یا مغازه شما بیاید اینگونه شما مطمئن میشوید که مشتری شما فیک نیست علاوه بر این راضی کردن مشتری به صورت حضوری نیز آسان تر است.

مکان مصاحبه

سعی کنید دفتر یا مغازه مناسبی داشته باشید تا مشتری تحت تاثیر قرار بگیرد، به شما اعتماد کند و از شما خرید کند، نداشتن دفتر کار، نسبت به داشتن یک دفتر ضعیف و بدون امکانات بهتر است.

مشتری های ارجاعی

۲۰ درصد از مشتری ها، مشتری های ارجاعی هستند به این معنا که یکی از مشتری های قدیمی شما را به این فرد معرفی کرده و او نیز قصد خرید از شما را دارد.

زیاد کردن مشتری های ارجاعی

یکی از راه های زیاد کردن مشتری های ارجاعی تعیین کردن منافعی برای افرادی است که شما را به دیگران معرفی میکنند به عنوان مثال درصدی از فروش خود را به فردی که شما را معرفی کرده اختصاص دهید.
این موضوع به قدری مهم است که حتی میتوان درصد های بالایی برای این افراد در نظر گرفت تا شما مشتری های جدید تری پیدا کنید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
  • majid
   majid گفته:

   سلام صبح زیبای خدواند متعال بخیر شما؟ دوست بزرگوارم آقای مهندس زیارکلائی عزیز باشه؟ که اینقدر با انرژی مثبت توضیحات خوبتون رو
   به ما تازه واردها
   گوش زد می کنید. سپاسگزارم از لطف همه ارسالها شما؟ سپاس فراوان majid ⚘?♥️?

   پاسخ