🌟 پخش زنده آراد برندینگ شما را به ثروتمند شدن دعوت می نماید.

نقل و انتقال پول از طریق LC + فیلم

نقل و انتقال پول از طریق LC برای تجار ایرانی که در خارج از کشور حساب بانکی ندارند، عملا امکان پذیر نیست، زیرا کشور تحریم می باشد. اما باید قوانین ال سی را نیز بدانید تا معاملات صادراتی شما دچار مشکل نشود.

🎁 در ARAD QA عضو شوید و درباره تجارت و اقتصاد بپرسید و پاسخ دهید.
یک بحثی تحت عنوان اِل سی مطرح می شود. در تمام جهان، شاید معمول ترین روش معامله، معامله کردن از طریق ال سی است.

اگر به اکانت های علی بابا توجه کنید، می بینید که همه ی آن ها ال سی زدند. اِل سی مرسوم ترین روشی است که در معامله، دو طرف خیالشان راحت هست.

چه کسانی می توانند ال سی کار کنند؟

ما نمی توانیم ال سی کار کنیم زیرا، بانک های ما را هیچ کس قبول ندارد. معمولا کسانی که جزو کارخانه دار ها و تامین کننده های بزرگ خارج از ایران محسوب می شوند، ال سی کار می کنند.

برای مثال: شخصی کارخانه دار است و بیست سال پیش در ترکیه یا اسپانیا خانه ای خریده و یا در مالزی و دبی دفتری تاسیس کرده است. در این شرایط آن شخص حساب دارد و در آن نیز ال سی را قبول می کند.

پس اگر قرار است ال سی کار بکنید، روی حساب خود تامین کننده کار کنید. چرا که در ال سی یه پارامتر دومی به نام زمان وجود دارد. برای مثال این پارامتر می گوید که یک ماه پس از تحویل بار، پول آزاد می شود.

تعیین دادگاه در معاملات ال سی

مشکل دوم ال سی، دادگاه است. منظور، آن بندی از قرار داد است که می گوید: اگر به مشکل خوردید، مرجع این صلاح کجاست؟ معمولا در قرار داد های ال سی، مثلا دادگاه های چین یا بین الملل را انتخاب می کنند.

متاسفانه معمولا ما در این دادگاه ها بازنده هستیم و برایمان دردسر خواهد شد. اگر قرار داد ال سی به شما پیشنهاد شد به دو نکته توجه کنید. اول این که تامین کننده حساب دارد یاخیر و دوم، محل دادگاه کجاست؟

اگر در قرار دادی، دادگاه های ایران را قبول نکردند، این قرار داد حتما باید ریز به ریزش چک شود.

مثالی برای توافق تعیین دادگاه و بندر در معامله

معامله ای با چینی ها می کردیم که قصد داشتند در قرار داد، دادگاه را چین و نمونه آزمایش هم در بندر شنزه تعیین کنند. بندر عباس ما را قبول نکردند و ما هم معامله نکردیم.

به آن ها گفتیم: نهایت این که بتوانیم با هم معامله کنیم، این است که بندر عباس را قبول کنید. چرا که همان آزمایشگاه و استاندارد هایی که شما قبول دارید، در بندر عباس شهره دارد.

آن ها قبول نکرده و گفتند: به چین برسد و آن جا آنالیز و آزمایش گرفته شود و هم چنین دادگاه نیز، چین باشد. در این شرایط ما قبول نکردیم و معامله ای صورت نگرفت.

به این پارامتر دادگاه، دقت کنید. باید قرار دادتان دیده شود تا ببینیم گیر یا ایرادی دارد یا خیر. حداقل مدل رفتاری آراد برندینگ این طور است که معامله ریسکی نمی کنیم و مجبور به معامله کردن هم نیستیم.

ما اینقدر خوب برند سازی می کنیم و مشتری داریم، که نیازی به ریسک نخواهیم داشت.

سمپل و اصل اکانت

شما در گیر ترین حالتتان، صرافی است. صرافی را یاد بگیرید و یک صرافی خوب، برای خودتان پیدا کنید. با این که به ما ربطی ندارد ولی می توانید، برای سمپل هایتان هم از اکانت ما استفاده کنید زیرا، مطمئن تر است. در غیر این صورت، اگر خودتان خارج از کشور کسی را دارید، آن را به کار بگیرید.

اگر قصد ساخت یه اصل اکانت را دارید، ۲۰۰ الی ۴۰۰ دلار هزینه کرده و به ارمنستان سفرکنید. توجه کنید که به دبی یا ترکیه سفر نکرده و حتما به ارمنستان بروید.

آن جا یک اصل اکانت ایجاد کرده و بعد با سمپل می توانید ، سفر های خارجی رفته و هواپیما و هتل رزرو کنید. چرا که اصل اکانت، آن ده هزار تا اجازه حمل و نقل نداشته و خیلی تجاری نیست.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.0 پاسخ